Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) elesvik


elesvik
csendes tag

hello!

adott egy ip kamera dyndns keresztül+router ppoe kapcsolat pingetésnél néha kihagy illetve az élettartam továbbítás közben lejárt,ezt irja ki mit jelent ez.

köszönöm

(#152) wgaborw válasza elesvik (#151) üzenetére


wgaborw
tag

Szia!

Milyen kamera?

Amikor a pingeled, akkor mit pingelsz? A routert?

G.

(#153) elesvik válasza wgaborw (#152) üzenetére


elesvik
csendes tag

hello
a camera tipusát nem tudom pontosan.
pingelésnél a dyndns-n által beállított routert

[ Szerkesztve ]

(#154) wgaborw válasza elesvik (#153) üzenetére


wgaborw
tag

Akkor lehet akár a szolgáltató, akár a router is.... A router mögött stabil a kapcsolat? Pl. a router mögül egy host-ról ha pingelsz kifelé, az nem szakadozik?

(#155) elesvik válasza wgaborw (#154) üzenetére


elesvik
csendes tag

hello

a router az vadonat uj tp link wr740n azért is merült fel ez a probléma mert router csere volt előtte linksys volt.
a kifelé pingelést nem probáltam de kifogom probálni stabil vagy nem.
köszi

(#156) bigrock válasza wgaborw (#150) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Beüzemeltem 2 db. 7010-es D-LINK-et, de bár ne tettem volna...
Rettentő gyenge képe van, semmi állítási lehetőség, szánalmas, az infrák kb. 5 métert tudnak... :O
Akkor már inkább egy ilyen, valami kültéri házba betéve, ennek legalább szép képe van.

(#157) Immy válasza bigrock (#156) üzenetére


Immy
őstag

Hi!

Tudnál minta képeket/videót mutatni? Én is pont ilyet akarok vásárolni, de ha 100ezerért ilyen gyenge, akkor kétszer is meggondolom a vásárlást.

Üdv:
Imi

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#158) bigrock válasza Immy (#157) üzenetére


bigrock
Topikgazda

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
Mondanom sem kell, minden beállítást végigzongoráztam. És nem 1-2 napja foglalkozok IP kamerákkal... :DDD
De az is lehet, hogy én fogtam ki két rossz kamerát, mert reklamációmra a forgalmazó a következő tesztképeket csinálta a bemutató darabbal:
[link]
[link]
[link]
Üdv.

(#159) Immy válasza bigrock (#158) üzenetére


Immy
őstag

A forgalmazó által küldött képektől sem vagyok elájulva egy százezres kamerától :( ...

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#160) bigrock válasza Immy (#159) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Hát igen, a D-LINK nem ezzel fogja megváltani a világot... viszont a DCS3710-es nagyon jól sikerült, sokat telepítettünk belőle. Az is igaz, hogy nem ez az árkategória, pláne egy kültéri házzal megspékelve...

(#161) wgaborw válasza bigrock (#160) üzenetére


wgaborw
tag

Érdemes még megnézni a DCS-7110-es kamerát is, aminek az ára hasonló, viszont kültéri infrás Bullet kamera. Viszont a 7010L-el szemben(ami az L-ből adódóan home megoldás) a 7110 az már professzionális megoldás...

(#162) elesvik válasza wgaborw (#154) üzenetére


elesvik
csendes tag

hello!

a router mögül szakadozik a jel.
visszont a szolgáltató bemérte és azt mondta hogy stabil a jel.
a router visszont vadonat uj
szolgáltató a DIGI

(#163) wgaborw válasza elesvik (#162) üzenetére


wgaborw
tag

És a DIGI adott egy ethernetet, hogy itt a net, saját eszköze nincsen? Az előző eszközzel is voltak ilyen problémáid?

(#164) elesvik válasza wgaborw (#163) üzenetére


elesvik
csendes tag

hello
igen a digi adott egy kábelt és ennyi ppoe kapcsolattal a modem nem tudom hogy hol van ez egy épületben van.
elözö router egy linksys volt ott is szarakodott néha a nett de nem ennyit mint most.
router pedig jol van beállitva szerintem ahogyan utánna néztem a neten ugy csináltam ahogy le volt írva
dyndns is jol van beállítva routerben látom hogy kapcsolodik szépen.
visszont a ping szakadozik illetve az élettartam továbbítás közben lejárt ezt irja ki
nem érem el se a routert se a kamerát.nem tudom hogy hol a hiba mit kell még beállítani és hol

(#165) wgaborw válasza elesvik (#164) üzenetére


wgaborw
tag

Próbáld meg a gépedre felkonfolni a PPPoE kapcsolatot és megnézni, hogy router nélkül rendben van-e.....

G.

(#166) Immy válasza bigrock (#160) üzenetére


Immy
őstag

Ubiquiti Aircam PRO kamerát várom, hogy végre megjelenjen. Állítólag már tavaly elkészítették, de még mindig nem jelent meg.
[link]

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#167) wgaborw válasza bigrock (#141) üzenetére


wgaborw
tag

Szia!

A félreértések elkerülése végett mondom csak, hogy a D-Link Cloud felhő szolgáltatása nem ad tárhelyet neked sehol! Ne keverjük össze... :-) A mydlink cloud mint szolgáltatás ha kamerád van annyit tesz, hogy távolról, akár okostelefonról (mydlink Lite app) eléred az otthoni kamerád élőképét, tudod konfigurálni illetve ha van benne SD, akkor azt is meg tudod nézni. PTZ-s kameránál forgatni is tudod. De külső tárhely nincs, amit a D-Link adna....

Ha storage-od (NAS) van, akkor is létezik a mydlink cloud szolgáltatás, de akkor sem kapsz tárhelyet semmilyen felhőben. A cloud szolgáltatással a NAS-od tartalmád érheted el bárhonnan. Illetve pl. okostelefonnal tölthetsz fel azonnal adatokat. Vagy ha jó a NAS - Kliens közötti sebesség, akár fullHD filmet is streamelhetsz magadnak okostelefonra... Vagy pl. egyből feltolod rá a családi fotókat, amiket a nyaraláson készítettél... A cloud egy csatlakozási felület (egy közös accounttal) közted és a cuccaid között, bárhol is legyél... Csak net legyen nálad is meg a cuccaid előtt is.

Ha routered van, akkor szintén van cloud szolgáltatás, amivel konfolhatod a routered, megnézheted a klienseket, ki mit böngészik http-n, ki-be kapcsolhatod a wifi-t, blokkolhatsz usereket... stb...

Szóval nincs tárhely, amit a D-Link szolgáltat és a kamerák sem rögzítenek felhőbe.... ;-)

Csak hogy nehogy félrevezessünk valakit.... :-)

[ Szerkesztve ]

(#168) wgaborw válasza Locutus (#143) üzenetére


wgaborw
tag

FYI: nézd meg a 167-est a cloud kapcsán...

(#169) wgaborw válasza Locutus (#140) üzenetére


wgaborw
tag

Szia!

Hol olvastad, hogy a Trendnet TV-IP751WIC felhőbe rögzít?

G.

(#170) bigrock válasza wgaborw (#167) üzenetére


bigrock
Topikgazda

OK, értettem, köszi! :R

(#171) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Üdv,

Jobb híján ide írom. Max átküldtök a helyes topicba.

Szükségem lenne, egy legalább 6 kamerából álló kameracsoportra a házam körül, mert megszaporodtak a lopások, és azt szeretném, hogy ez rögzítve is legyen. Mit ajánlotok?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#172) bigrock válasza PumpkinSeed (#171) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Mennyire vagy anyagilag eleresztve ? Mert ha a topic alapján IP kamerában gondolkodsz, az jóval többe fog kerülni, mint egy jó minőségű analóg kamerás rendszer. Az is igaz, hogy az IP jóval szebb képet ad és sokkal jobban paraméterezhető.

(#173) PumpkinSeed válasza bigrock (#172) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nem IP kamerára csak nem találtam topicot a kérésemhez. 60.000Ft

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#174) bigrock válasza PumpkinSeed (#173) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Ennyiért esélytelen. Max. teszkóban, vagy hasonló helyen vehetsz olcsón komplett kamerás szettet, ami kb. arra jó, hogy beltéren megfigyeld a teknősödet, hogy evett-e már aznap. Viccen kívül, egy jó minőségű 6 kamerás ANALÓG rendszer rögzítővel, kiegészítőkkel, véleményem szerint 130K HUF alatt nem áll meg, de inkább alulról közelíti a 170e-t.

[ Szerkesztve ]

(#175) PumpkinSeed válasza bigrock (#174) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

És olyat tudnál ajánlani? :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#176) Locutus válasza wgaborw (#169) üzenetére


Locutus
veterán

Sehol, de azt se írták sehol, hogy nem! Hiszen ott csak annyi áll, hogy cloud service... ami ugye a dlinknél, meg a trendnetnél is megtévesztő.
Amúgy köszi, hogy így utólag felhívtad rá a figyelmem, de már rég visszaküdtem a francba a trendnetet, többek között emiatt is. A megoldás majd valahogy úgy lesz, hogy sd kártya és cloud. Dughatnék a routerembe is valami pendriveot, amire tud ftp megosztást csinálni, és arra rögziteni, de nem vagoyk benne biztos, hogy ilyet akarok csinálni. Sd-vel nem terhelné a hálózatomat, és úgysem egy komoly dolog lenne az egész.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#177) wgaborw válasza Locutus (#176) üzenetére


wgaborw
tag

Szia!

Szerintem nem megtévesztő, csak el kell olvasni, hogy mit takar... De nem te vagy az egyetlen, aki másképp értelmezte, nincs ezzel gond, azért írtam le, hogy ne szivassa meg magát senki....

A D-Link megoldásai támogatják a microSD kártyákat 32GB-ig, oda tudnak is rögzíteni... Képet, videót akár... És cloudon keresztül meg bárhonnan meg tudod nézni...

Ha igazán jó otthoni cloud kamerát keresel és nem feltétel a forgatás, akkor a DCS-2132L[link] szerintem nagyon jó... Ha nem elvárás a HD felbontás, akkor meg DCS-942L[link] (van PIR szenzor is és asszem alapból adnak hozzá egy 16GB-os SD kártyát...)... Ha forgatni is kell, akkor pedig DCS-5222L[link]...

G.

[ Szerkesztve ]

(#178) wgaborw válasza csusza` (#139) üzenetére


wgaborw
tag

Szia!

FTP tárhelyre rögzítés? Mondjuk van egy FTP szerverhez hozzáférésed, és a kamera oda tölti fel a képeket / videókat...?

G.

(#179) Locutus válasza wgaborw (#177) üzenetére


Locutus
veterán

Azt hiszem a DCS-942L jó választás nekem, következő próbálkozásnak. Amazonon csak 100 euro. Bár azért negatív vélemények erről is bőven vannak ott.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#180) wgaborw válasza Locutus (#179) üzenetére


wgaborw
tag

Na igen, itthon azt nem kapod meg ennyiért... 150 USD körül lehet magyar hivatlos forgalomban...

G.

(#181) wgaborw válasza wgaborw (#180) üzenetére


wgaborw
tag

Bocsi, EUR....

(#182) bigrock válasza bigrock (#160) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Hála a magyarországi forgalmazónak és a D-LINK mo-i képviselőjének (aki sztem olvassa ezt a fórumot ;) ) kedvező ráfizetéssel kicseréltettem a két D-LINK 7010-es kamerát a nagyobb tesóra, 7110-re. A különbség és és föld, bár szoftveresen kevesebbet tud a 7110-es, de a képminőség és a kivitel magáért beszél. Kb. itt kezdődik a professzionális kategória az IP-ben. Ezért az árért teljesen jó vétel, mindenkinek ajánlom.

(#183) wgaborw válasza bigrock (#182) üzenetére


wgaborw
tag

Szia!

A cloud-on kívül szerintem szoftveresen nem nagyon van különbség a kettő között... Hardveresen annál több... A cloud szolgáltatás alapvetően home usereknek készült, így ha jól belegondolunk, akkor profi megoldásokban tényleg nincs helye.... Komoly cégeknél még elriasztó hatása is lehetne, ha azt mondanád, hogy Kedves Ügyfél itt egy profi kamera, amivel az Ön telephelyét fogjuk megfigyelni, de mellesleg bárhonnan elérhető a kamera képe... :)

Otthoni felhasználóknál érdekes az, hogy a kamera képét bárhonnan elérd, míg üzleti termékeknél, ha IP kameráról van szó, akkor azért az még mindig biztonságtechnika, ami zárt, masszív és "elpusztíthatatlan" rendszer, pontosan azért, hogy megvédjen... :-)

In my opinion... ;-)

G.

(#184) Locutus válasza wgaborw (#183) üzenetére


Locutus
veterán

Egyébként ezt más módszerrel nem lehet megoldani valahogy, hogy egy IP kamera cloudba mentse a képeket? Tehát nem a távvezérlést, meg a lesegetést, hanem a tárolást.
Pl olyan cloud tárhely nem létezik, amire FTP-vel hozzá lehetne férni? Vagy olyan IP kamera gyártó, aki nem csak dísznek kínál cloud támogatást, hanem tárhelyet is?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#185) wgaborw válasza Locutus (#184) üzenetére


wgaborw
tag

Miért olyan fontos az, hogy valahol a felhőben legyenek azok a képek? Az miért is olyan jó?

Egyébként van olyan kamera, ami ténylegesen a felhőbe rögzíti a felvételeket, de ennek ára van. 7 nap megőrzéséért 100 $-t kell kifizetned évente.... Én személy szerint rögzítem az SD kártyára + a NAS-ra + E-mail...

G.

(#186) Locutus válasza wgaborw (#185) üzenetére


Locutus
veterán

Mert akkor nem kell PC-nek futnia mögötte. Sem FTP tárhely valahol máshol.
Illetve a cloudhoz ugye hozzá lehet férni akár mobilról is.

A trendnet pl olyan volt, ha beállítottam az email küldést, akkor válogatás nélkül fosta az emaileket, egy kép per emaillel. Szal 3 másodperc és 100 email után egyből rájöttem, hogy ez nem lesz használatban :)
Az SD kártya meg ott van a kamerában... ami elérhető helyen lenne. Szal oda nem szeretnék tárolni, ha nem muszáj. AKkor már inkább a routerem usb portjába teszek egy pendriveot, és arra tud ftp hozzáférést csinálni.

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#187) wgaborw


wgaborw
tag

Egyébként a NAS-oknál a következő lépés (még idén), hogy felhő alapú szolgáltatásokkal is képesek lesznek szinktronizálni... Így pl a kamerád rögzít az otthoni NAS-ra, ami szinkronizál google drive-ra vagy dropboxra vagy elephant drive-ra.... Ennek inkább van értelme talán...

G.

(#188) wgaborw válasza Locutus (#186) üzenetére


wgaborw
tag

Az a félelmed, hogy ellopják? Egy értelmesebb betörő tuti áramtalanítással kezd mielőtt bármelyik kamera előtt megjelenne... Akkor viszont már szünetmentesnek kellene lennie a teljes rendszernek...

Komoly biztonságtechnikát csak pénzből lehet összetenni.. Ha felhőbe rögzít, ha nem :-) Sztem...

De pl. a legideálisabb (lesz) szerintem:

DCS-2132L + DNS-320L(mondjuk dropbox vagy google drive synccel) + E-mail alert értelmes paraméterezéssel... És akkor minden biztonságban...

(#189) Locutus válasza wgaborw (#188) üzenetére


Locutus
veterán

Itt konkrétan a kamera a lépcsőházba kerülne. Tehát mire meglátja a kamerát, már van kép róla. Viszont ha elviszi a kamerát, vagy belőle az sd kártyát akkor cseszhetem...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#190) wgaborw válasza Locutus (#189) üzenetére


wgaborw
tag

De akkor teljesen tökéletes lehet egy olyan kamera is, ami normálisan tud mail-ben képet / videót küldeni, nem? :-)

(#191) Locutus válasza wgaborw (#190) üzenetére


Locutus
veterán

Igy van, aminek a cloud hozzáférésében értelmes beállításokat lehet csinálni az emailhez, illetve a mozgásérzékeléshez is.
A trendnet ezt mind tudta, csak mindet felületesen...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#192) wgaborw válasza Locutus (#191) üzenetére


wgaborw
tag

Az fontos, hogy a cloud-on (interneten) keresztül hozzáférj a beállításokhoz?

A D-Link pl. ezt úgy oldja meg, hogy a clud felületen keresztül látod a kamera képét ha PTZ-s, akkor tudod forgatni, meg ilyenek. De ha akarod, akkor ezen keresztül megnyithatod a kamera rendes, web-es management-jét, mintha otthon lennél. De nem kell port forward meg ilyenek, a kapcsolatot lerendezi a cloud... Ilyen módon nincs limitáció a cloud-os management és a sima gui között...

G.

(#193) Locutus válasza wgaborw (#192) üzenetére


Locutus
veterán

Nem, a beállítások nem fontosak cloudban.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#194) wgaborw válasza Locutus (#193) üzenetére


wgaborw
tag

Nézd meg a DCS-2132L-t... Szerintem egy nagyon jó otthoni cucc...

G.

(#195) Immy válasza wgaborw (#194) üzenetére


Immy
őstag

D-Link-nél fizetős az NVR szoftver? Ezért kell úgymond megvenni a D-Link NAS-t vagy pedig bármit használhatok háttértárként csak a szoftvert tudjam rá feltelepíteni?!
Azért kérdem, mert ezekben a NAS-okban nem lehet valami acélos cpu.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#196) bigrock válasza wgaborw (#194) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Ezt tanúsíthatom... Egy végrehajtó irodájába szereltünk egy 4 kamerás 2132 rendszert, audio funkcióval, DNR326 Nvr-rel. Teljesen meg van elégedve azóta is vele.

[ Szerkesztve ]

(#197) wgaborw válasza Immy (#195) üzenetére


wgaborw
tag

Három dolog:

Van D-Link szoftver (D-Link D-ViewCam), ami 16 kameráig ingyenes, teljes értékű megfigyelőszoftver, Windows-ra telepíthető, azonban meglehetősen erőforrásigényes. D-Link kamerákat támogat.

Van D-Link NVR, mint célhardver (DNR-322L, DNR-326), amik kifejezetten IP kamerák képeinek rögzítésére vannak. 1 NVR max 9 kamerát támogat (9xh.264.FullHD akár), de ha több mint 9 kamera kell, akkor 2-3-5 NVR, szoftveresen tudod együtt kezelni... (DNR-322L csak D-Link kamerákat, míg a DNR-326 nagyon sok más kamerát is támogat).

Van D-Link NAS (jelenleg DNS-325), amire tehető egy IP Surveillance Add-on, amivel ugyanilyen NVR funkciót kap a NAS-od a meglévő NAS funkciók mellett, de max csak 4 D-Link kamerát támogat. De tudtommal a DNS-320L/LW és a DNS-327L is tudni fog ilyet (DNS-327L mér most is tud...)

G.

(#198) bigrock válasza wgaborw (#197) üzenetére


bigrock
Topikgazda

A D-viewcam szoftvernél, 9 kamera esetén (h.264, 800x600, 8 fps) mi az ajánlott hardver igény?

(#199) wgaborw válasza bigrock (#198) üzenetére


wgaborw
tag

Szerintem, ha új gép kellene 9 kamerához, én tuti előbb vennék egy DNR-326-ost... De majd utánaolvasok....

De PC-ben i5 alá nem mennék....

G.

[ Szerkesztve ]

(#200) Immy válasza wgaborw (#197) üzenetére


Immy
őstag

Szia!

1. A D-Link D-ViewCam-al csak megfigyelni lehet? Felvenni nem is?
2. A DNR-322L és DNR-326 között teljesítménybeli különbség van? ARM-es proci van benne vagy ATOM? Szoftveresen mennyire lehet belenyúlni? Linux disztro?

I.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.