Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) bigrock válasza bekes.andras (#598) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Fehéret telepítettünk.
Szerintem a színen kívül nincs különbség.

(#602) bekes.andras válasza Greenbook (#600) üzenetére


bekes.andras
tag

Szia!

Igen, én állítom, de ezek kiállított kamerák voltak. Áttekertem a legnagyobb látószögre, és babáztam a fókusszal, van ahol éles, de furcsa, olyan a jelenség, mint a kis blendéjű objektíveknél, a fókuszponttól hamar homályosodik a kép... Portréhoz tökéletes!

Végtelen állás nem léte megerősítve! :)

Igen a POE verziót használom, de ezt akkor nem tudtam, hogy nincs átjárhatóság. Nekem fontos, hogy külön is hozzáférjek, ezért a te általad említett módszert alkalmazom majd én is, ha odáig jutok. Jelen pillanatban még kicsit vakarom a fejem a rögzítőn. (Nekem gagyinak tűnik, a szoftvere komoly reszelésre szorulna)

A szoftveres megoldás egy fokkal komolyabbnak tűnik, de rém ostoba a felület, és indokolatlanul terheli a gépet sok esetben... De legalább van, és nem kérnek érte pénzt. :)

Minden kiderül holnap, itt van nálam a fehér tesztpéldány, berakom negyediknek, hátha a többi három elszégyenli magát... ;)

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#603) bekes.andras


bekes.andras
tag

Azt hiszem különösebb magyarázat sem szükséges a képhez...

Nagyobb látószög, élesebb kép, és sötétben is színes kép. Határozottabban jobb minőség...

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#604) bekes.andras


bekes.andras
tag

Itt van még két kép nagyobb méretben is. Még mielőtt valaki a fókusszal jön, sajnos van éles rész a képen, pl. a függöny, de ehhez képest sem a PC-k, sem az IKEA felirat nem éles, míg a másikon minden rendben van...

Szürke kamera

Fehér kamera

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#605) bigrock válasza bekes.andras (#604) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Ha ugyanazok a fényviszonyok, a szürke miért váltott át IR üzemmódra?

(#606) bekes.andras válasza bigrock (#605) üzenetére


bekes.andras
tag

Mert csak az hiszi, hogy azonos a szürke és a fehér kamera, aki ránéz, és nem látta a képüket, vagy nem figyelte... :) Nem csak az IR üzemmód a gáz, hanem a kép minősége is, és a látószög sem azonos. Egyértelműen rosszabbak, így el is állok a vásárlástól. Pedig azt hittem milyen jó boltot csináltam. :(

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#607) matula77


matula77
újonc

Szevasztok!
Távoli terület megfigyelésére kellene nekem kamera, az alábbi tulajdonságokkal:
-Kültéri
-Éjjellátó
-Mozgásérzékelős
-Internetről,telefonról visszanézhető
-Esetleg vezeték nélküli
-Lehető legolcsóbb
Én sajnos nem ismerem a lehetőségeket ezért bátorkodom tőletek segítséget kérni.
Előre is köszönöm!

(#608) bigrock válasza matula77 (#607) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Hány méter távolságból mekkora méretű tárgyat akarsz látni?

(#609) matula77 válasza bigrock (#608) üzenetére


matula77
újonc

Egy nappal üzemelő túrisztikai látványosságot (én vagyok a tulaj) akarok megfigyelni.Riasztóberendezés (paradox) van telepítve, amely telefonon értesít ha nyitvatartási időn kívül mozgás van a területen.A gond az, hogy nagy vadak is bejutnak a területre (pl.őz) és bejelez a riasztó.Ilyenkor (mivel nem tudok benézni a területre otthonról) oda kell menni leellenőrizni.(általában vadakra jelez, de volt már illetéktelen behatolás).
Elég lenne az, ha otthonról vissza tudnám nézni hogy mi mozgott amire a riasztó bekapcsolt.
Arra is jó lehetne a kamera, hogy leellenőrizzem a túristaforgalmat.
A távolság max 15m.
Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#610) club1 válasza matula77 (#609) üzenetére


club1
veterán

Ha van internet a helyszínen, egy router és egy IP kamera ehhez bőven elég. Ha viszont rögzíteni is akarsz, ahhoz már egy csomó jogszabálynak meg kell felelni.

(#611) bigrock válasza matula77 (#609) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Ha elég neked az, hogy mozgás érzékelés esetén csak állóképet és nem video stream-et rögzít a kamera, akkor egy ilyen kamera megfelelhet neked egy nagyobb teljesítményű SD kártyával ellátva. Infra LED-es, zoomos optikával rendelkezik. Kell egy router is, hogy internetről láthasd a képet, meg egy kültéri doboz, amibe a tápokat beteszed. Azt meg, hogy rögzít-e, vagy sem, senkinek nem kell az orrára kötni. Ennek ellenére ki kell írnod, hogy " kamerával megfigyelt terület"

(#612) FrezeR válasza bigrock (#611) üzenetére


FrezeR
senior tag

Egy olyan ami video stream-et is tud rögzíteni az mennyibe kerül, vagy melyik az a típus?

(#613) matula77 válasza club1 (#610) üzenetére


matula77
újonc

Köszönöm a választ!
Internet nincs.
Vonalas telefon van.Azon keresztül megoldható valamilyen internet?
Ha igen, akkor még van egy probléma: a router-t nem tudom mennyire árnyékolnák le a 80-90cm-es kőfalak.
És mivel több kamera kellene (min2) nem tudom közvetlenül mindegyik kamera közelébe rakni a routert.
20-25m-re lenne a router a kameráktól.
Írtad, hogy jogszabályoknak kell megfelelni.
Hol lehet ezeknek utánanézni?
Köszönöm a választ!

(#614) club1 válasza matula77 (#613) üzenetére


club1
veterán

Telefonvonalon keresztül adsl oldható meg, ha a telefonközpont néhány kilométeren belül van. Routerrel vezetékkel is összeköthetőek az ip kamerák, ott a szegmenshossz kb. 75 méterig tuti. A routert nem kötelező a telefon-csatlakozásra hegesztett adsl modem mellé helyezni, az pl. padlástérben/ablakban is elhelyezhető. Ezzel a wifi-s ip-kamerákhoz már bőven elég lehet a 20-25 méter. Bár ha abból indulunk ki, hogy először 15 métert említettél...
A jogszabályoknak a különböző (netes) jogtárakban tudsz utána nézni, vagy felkérsz egy számlaképes szakértőt (ez célszerűbb a várható bírságösszegek tükrében), azt tudni kell hogy mihelyt közterületen vagy nyilvánosság számára megnyitott magánterületen képet/hanganyagot rögzítesz, adatkezelővé válsz, annak minden kötelezettségével (szabályzat, hatósághoz bejelentkezés, meghirdetési kötelezettség, stb...).

(#615) TRUSTNO1


TRUSTNO1
csendes tag

Üdv srácok!

Hagyj kérjek már tanácsot abban a témában hogy magánúton hol uzdnék vásárolni Techson kamerákat és rögzítőt. Két napja bújom a netet, de ugye a fórumon is közszájon forgó gyártó/gyártató nagykeren kívül nem nagyon találtam forrást. Létezik ez?

(#616) bigrock válasza TRUSTNO1 (#615) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Igen, mert a nevezett cég kizárólagos importőr. Mondjuk úgy, hogy csak nekik szitázzák rá a "Techson" cimkét Magyarországi eladásra.

(#617) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok, szeretnék vásárolni egy ip kamerát, mert amikor nem vagyok otthon akkor is szeretném ellenőrizni a szobámban az akváriumom állapotát (nyaralásra gondolok )
Tudtok ajánlani valamit ami megfelel erre és nem egy vagyonba kerül??
Köszönöm

(#618) FrezeR


FrezeR
senior tag

Sziasztok

Szerintetek érdemes ip kamerát külföldről vásárolni? Ha igen hol ajánlott?

(#619) Greenbook válasza smallmer (#617) üzenetére


Greenbook
tag

3115W

pü. ment

http://csatlakozok.atw.hu

(#620) hzsolee


hzsolee
őstag

Sziasztok!
Egy kis segítség kellene. Adott egy ilyen kamera, de nem találok róla semmit hogyan kellene bekötni. 5 ér jön ki belőle 2 piros, 2 fekete és egy sárga. Annyi felirat van rajta a modelszámon kívül, hogy: Be 12V, ki TV(P-P) 75 ohm. Előre is köszönöm.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#621) syl5


syl5
őstag

Ez megéri az árát?

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#622) pusi1981 válasza syl5 (#621) üzenetére


pusi1981
aktív tag

Ez miskolcon 9000 ft.

:)

(#623) hzsolee válasza hzsolee (#620) üzenetére


hzsolee
őstag

Belenéztem. Az egyik fekete-piros pár az infra panelra, a többi a kamera panelra megy. A -12DC közös lenne a video kimenettel? Nem szeretném a tv elküldeni....

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#624) syl5 válasza pusi1981 (#622) üzenetére


syl5
őstag

hol?

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#625) pusi1981 válasza syl5 (#624) üzenetére


pusi1981
aktív tag

Kiss Ernő utcai Aldiban...

(#626) Ribber


Ribber
csendes tag

Sziasztok!

Ez a két kamera közül melyiket javasolnátok inkább?
[link]
[link]

Kb ebben a kategóriában keresek, bármilyen ezzel kapcsolatos véleménynek, javaslatnak örülnék. :)

(#627) s0rT3d válasza Ribber (#626) üzenetére


s0rT3d
tag

Szia!

NCM-625-öst jól ismerem. Igazából, ha pontos akarok lenni akkor annál a cégnél dolgozom :)

Nagyon népszerű model, a képe valóban HD minőségű, nem csak az van ráírva, de ha írsz nekünk egy e-mailt, szívesen beüzemelek egyet tesztelés célra. Ezenkívül pl. a rögzítést is nagyon testre lehet szabni, ha akarsz SD kártyára is felvételeket. Magyar nyelvű már a menüje is, úgy hogy a beüzemelés is könnyű.

A Foscam-al sajnos nincs tapasztalatom, azt nem forgalmazunk.

(#628) #67026816


#67026816
törölt tag

Üdv Mindenkinek!

Teljesen idegen vagyok a témában, ezért szeretnék segítséget kérni..
Második emeleti lakásom erkélyéről, közvetlenül az erkéky alatt álló motoromat szeretném "figyeltetni" egy kültéri, infrás kamerával. Az lenne a cél, hogy kiváltsam a PIR érzékelős halogénreflektort, amihez egy szirénát is kötöttem. Magát a mozgásérzékelőt szeretném helyettesíteni a kamerával, amivel csak a motort venném, hogy a legkisebb elmozdulására is kapcsoljon be a refi+ sziréna. Beltéri kameráknál láttam alarm I/O csatlakozót, de azt nem tudom hogy működik. Ez a mozgásfelismeréshez tartozó kimenet, és analóg jelet küld ki, amivel működésbe hozható a többi komponenes? Létezik kültériben ilyen csatlakozós? Előre is köszi a válaszokat!

(#629) s0rT3d válasza #67026816 (#628) üzenetére


s0rT3d
tag

Többféle jelet is tud küldeni a kamera mozgás esetén. Van záró és nyitó jel is. Továbbá van rajta 12V ág is, amivel pl. egy szirénát lehet bekapcsolni.
Elsődleges funkciója, hogy egy meglévő riasztóra rácsatlakoztatva, mozgás esetén élesedjen a riasztó.
Sőt, mivel van rajta bemenet is, akár a riasztó által küldött jel hatására is tud rögzíteni a kamera.

A legtöbb esetben 4 kivezetési ponttal rendelkezik egy kamera:
1. 12V
2. GND
3. Riasztókimenet
4. Riasztóbemenet

Létezik kültéri kivitelben is, csak kicsit húzosabb az ára:
[NCM621KW]

Ezen van amúgy audio kimenet és bemenet is. Az hatására is tud riasztás kiváltani.

Pár hasznos cikk hogyan lehet rácsatlakoztatni pl. szirénára:
http://www.hkvstar.com/technology-news/how-to-connect-sensor-to-ip-camera-s-alarm-i-o.html
http://www.hkvstar.com/technology-news/how-to-connect-ip-camera-to-alarm-system.html

(#630) FrezeR


FrezeR
senior tag

Sziasztok

Szerintetek érdemes ip kamerát külföldről vásárolni? Ha igen hol ajánlott?

(#631) #67026816 válasza s0rT3d (#629) üzenetére


#67026816
törölt tag

Köszönöm a kimerítő választ. Féltem, hogy nem lesz teljesen érthető, a kérdés, de ezek szerint az volt. Még annyit kérdeznék, hogy mekkora a 12V-os kimenet terhelhetősége, mert ez:[link] 30W-os, és nem szeretném leégetni az elektronikát. De, ha a mozgásérzékelős reflektorhoz szeretném csatlakoztatni úgy, hogy ahogy a PIR kapcsol egy relét a halogénizzóhoz, ez is meg tudja tenni? És az utolsó kérdésem az lenne, hogy ez [link] az olcsóbb verzió is alkalmas a feladatra? Mert ez még bele is férne abba a lélektani határba...

(#632) s0rT3d válasza #67026816 (#631) üzenetére


s0rT3d
tag

30W-ot biztos nem bír el. Egy átlagos kültéri kamera tápegysége 1-1,5A, ami így max 20W-ot tud leadni.
Szerintem érdemes rákapcsolni egy relé-re és úgy kapcsolni a szirénát.

Sajnos a 621JW verzión nincs riasztó kimenet. Inkább beltéri modelleknél jellemező a riasztó kimenet/bement.

(#633) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
hol tudnék venni jó áron ip kamerát ami egy szoba figyelésére alkalmas és mozgatható?
nem kell valami hűde klassz de szép képe legyen és mozogjon is

(#634) #67026816 válasza s0rT3d (#632) üzenetére


#67026816
törölt tag

Akkor kénytelen leszek arra beruházni :((( A relés megoldás is teljesen jó lesz. Ha lesz rá egyszer pénzem, meg is rendelem. Még egyszer köszi!

(#635) bigrock válasza smallmer (#633) üzenetére


bigrock
Topikgazda

#626-627 hsz.

[ Szerkesztve ]

(#636) xigris


xigris
őstag

Sziasztok! Van egy ip kamerám amihez a jovision progi van telepítve.
A probléma,hogy naponta újra kell indítani a szoftot,hogy rögzítsen. Ki lehetne válltani mással esetleg,próbáltam a szoftban az automatikus újraindulást de nem müködik,esetleg ötlet vagy másik szoft ami használható lenne hozzá?
Előre is köszönöm

(#637) TRUSTNO1


TRUSTNO1
csendes tag

Köszönöm Greenbook kartárs önzetlen és nagylelkű segítségét ,melynek köszönhetően már én is boldog és elégedett tulajdonosa/használója vagyok egy TechSon TC-DVR SS3004 IP felvevőnek és három TechSon TC IP-D 52042 IR MDN kamerának. :R

(#638) Immy


Immy
őstag

Sziasztok!

UTP kábelt mivel szoktatok fára vagy falra rögzíteni, ami az IP kamera felé megy?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#639) #67026816 válasza Immy (#638) üzenetére


#67026816
törölt tag

Én ezzel rögzíteném: [link]

(#640) s0rT3d válasza Immy (#638) üzenetére


s0rT3d
tag

Beltéren elég a sima kábelrögzítő. Viszont kültéren, kábelcsatornába rakd, mert az UV fény hamar le fogja bontani a UTP kábel külső burkolatát.
Persze van kültéri kábel is, amihez van már feszítő szál is, de annak kicsit drágább az ára.

(#641) Immy válasza s0rT3d (#640) üzenetére


Immy
őstag

Ilyen kültéri kábelt fogok használni: Cat5E KF-X8B [link]
Ennek is kell zsugorcső vagy kábelcsatorna?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#642) bigrock válasza Immy (#641) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Ez elvileg UV álló, de a leírásából sehol nem derül ki... Meg kellene kérdezni a forgalmazót. Szerintem jó lesz.

(#643) andrew-msi


andrew-msi
aktív tag

Sziasztok!

Ilyet vagy hasonlót használ valaki itt?
8CH Mini NVR

Jelenleg egy szerver gépem van rajta BlueIris szoftver és azon agyalok hogy egy ilyenre + NAS-ra váltanék.
Vélemények?

Előre is köszönöm!

(#644) Immy válasza bigrock (#642) üzenetére


Immy
őstag

Kültéri kábelt mennyire nehéz krimpelni?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#645) bigrock válasza Immy (#644) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Csak azzal van cumi, amiben fém feszítő sodrony van. Azt előbb ki kell vágni. A simával meg elbánik egy egyszerűbb (Handy, Knipex) krimpelőfogó is.

[ Szerkesztve ]

(#646) Immy válasza bigrock (#645) üzenetére


Immy
őstag

Ezek a kültéri kábelek a napsütést/havat mennyire bírják?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#647) xigris


xigris
őstag

Sziasztok! Erre valaki? :R

(#648) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Sziasztok!

Valaki készítene egy képet akinek 640x480 felbontásu kamerája van,hogy milyen minőségű a megjelenített kép?

Megvettem ezt az Aldist. Akciósan 9990- ért.

Hát nem dobom magam hanyat a minőségtől ...

A beüzemelés viszont pikk pakk ment, teszi szépen a dolgát csak hát a felbontás ...

(#649) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

mydlink.com helyett nem lehet valahogy máshogy megoldani, hogy távolról elerjem egy D-Link | DCS-2132L által készített videokat? Botrányos minőségű az az oldal, ieben ffben chromeban máshogy működő funkciók, stb. Chromeban legalább a live view jó, ieben idokorlatos, videót meg iebol lehet csak visszanezni, de letölteni onnan sem.

Minden ip kamera ennyire kényelmetlen? A helyi hálón való hozzáférés sem atgondoltabb sokkal. Ezt a minőségét a 10k-s kameraktol vártam volna.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#650) s0rT3d válasza pusi1981 (#648) üzenetére


s0rT3d
tag

Nálunk ilyen képe van egy sima VGA felbontással rendelkező kamerának:
g

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.