Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29151) merqree válasza Tsebacsi (#29150) üzenetére


merqree
őstag

Akár az aliról akár a reolinktól rendeled, regisztrálod a terméket, és 2,5 éved lesz, nem 2...

(#29152) Tsebacsi válasza merqree (#29151) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Köszönöm, akkor gyártótól fogom venni! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#29153) merqree válasza Tsebacsi (#29152) üzenetére


merqree
őstag

Itt a leírásom a saját rendszeremről: https://mobilarena.hu/tema/halozati_ip_kamera_gp-280/hsz_28207-28207.html

Itt pedig az NVRről: https://mobilarena.hu/tema/halozati_ip_kamera_gp-280/hsz_28647-28647.html

(#29154) Koncipappa


Koncipappa
csendes tag

Nagyon megtetszett az alábbi NVR: [link]

Van elfekvőben 5db 2MP-es WIFI IP kamerám, de sajnos nem POE képesek: [link] . Hogy lehet őket UTP kábel segítségével összekötni a POE-s NVR-el? Úgy tudom, a POE 48V-al üzemel, a kamera viszont 12V-al.

Egy Samsung Galaxy S3 LTE boldog tulajdonosa :D

(#29155) hzsolee válasza Tsebacsi (#29150) üzenetére


hzsolee
őstag

Onnan kell venni ahol olcsóbb. Mármint Ali vagy reolink.com. Az alist is ugyanúgy tudod regisztrálni mint a "gyárit" Én vettem innen is, meg onnan is. Ahogy Berci is írja alin több akció szokott lenni, és hivatalos gyári forgalmazó.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#29156) hzsolee válasza kunberci (#29149) üzenetére


hzsolee
őstag

"már csak rövid ideig vannak akcióban"
Nekem ezek az akciók mindig olyan gyanúsak. Ugye írtam, hogy akció előtt a 8mp-es bő 23-ra le tudtam vinni. Most 24,8-nál jobban nem megy. Jó, persze lehet az árfolyam is változott. Nem dodóra van állítva, így simán lehet, hogy az zavar be...de így legalább egyből látom mennyi az annyi.
Az mondjuk tiszta, ha lemegy az akció utána elég durva árak vannak pár napig, de aztán normalizálódik a dolog.
No mindegy is, de ha jövő héten jobban jöttem volna ki, akkor tökön szúrom magam...😏

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#29157) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Pc-ről szeretném elérni más hálózati tartományban levő ip kamerát.
Kérdésem, megoldható? Tudom a belépési adatokat.
DE ha pingelem, nem látom az adott gépről.
Routerhez nem férek hozzá.
Üdv,

(#29158) birozoli7800 válasza qwertly (#29157) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Router hozzáférés nélkül szerintem csak hik connect és társai..

Dyndns és port nyitás lenne a jó megoldás.

(#29159) kunberci válasza Tsebacsi (#29150) üzenetére


kunberci
senior tag

Dupla kamerás változatban (RLC 810A vagy RLC 820A)
47 körüli árra le lehetett menni. 100 eFt alatt lenne a 4 kamera.
Ez is Reolinkes webáruház (Alis).
Rendeltem én is, innen is meg a com-ról is.
Általában az Alin jobb árak vannak.
Amúgy még az itthoni árak sem rosszak.

(#29160) kunberci válasza hzsolee (#29156) üzenetére


kunberci
senior tag

KIcsit változik az ár, de csekély mértékben.
Az NVR is hol le, hol feljebb ment.

(#29161) vacs válasza kiraly.andra (#29120) üzenetére


vacs
Topikgazda

Imou Ranger 2, 2MP (IPC-A22E)

Suineg:
Én nem vettem észre különbséget Icsee appban!
Meg amúgy mitől is változna?
Van a fő 3 MP és a második stream, ami 360 vagy 480p, ez értelemszerűen sokkal rosszabb minőségű!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#29162) motrola válasza qwertly (#29157) üzenetére


motrola
aktív tag

A PC hálókártya IP címét, és az átjárót abba a tartományba kell beállítani ami az eszköz IP cím tartománya. [link]
Csak helyben működik, külső eszköz esetén nem.

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#29163) markussandor válasza Koncipappa (#29154) üzenetére


markussandor
senior tag

Valami ilyesmire van szükséged (a linkelt oldal csak egy példa, biztos van olcsóbb is).

(#29164) Koncipappa válasza markussandor (#29163) üzenetére


Koncipappa
csendes tag

Köszi! Aktív vagy passzív POE splittert vegyek erre a célra? Őszintén szólva nem találtam egyértelmű választ erre a kérdésre a neten.

Egy Samsung Galaxy S3 LTE boldog tulajdonosa :D

(#29165) Suineg válasza vacs (#29161) üzenetére


Suineg
senior tag

Ezt én is ugyanígy gondolom mivel két különböző applikációnál is észleltem. Akkor viszont a telefonom megjelenítése változott valahogy.

(#29166) qwertly válasza birozoli7800 (#29158) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszönöm a válaszodat. Külön tartományban vannak az ip kamerák, de kikellene egyik kamera képét tenni az irodában levő számitógép monitorra. Ami természetesen másik hálózati tartományban van. Gondoltam valami kamera programra ammal meglehet valósitani?

(#29167) dirtboy86


dirtboy86
tag

Sziasztok,
Sajnos jól pórul jártunk - egy HIK-Security Kft nevü cég szolgáltatásait vettük igénybe egy kamera rendszer felszereléséhez....kár volt! Esetleg van köztetek olyan aki keni vágja az IP rendszereket (semmi extra 5-10 kamera közötti rendszer)? Ha igen és szívesen segítene 1-2 tanáccsal örök hálám üldözné :). Ha önkéntesen segítenél egy 5p beszélgetésben kérlek pingelj meg PÜ -ben.

PS: ezt a céget messziről kerüljétek - sajnos mint kiderült utólag a marketing és a bullshittelés mesterei ami mögöttes tartalmas, tudást, sajnos nem rejteget. (eső után köpönyeg nekünk - de másnak segíthet).

(#29168) [w] válasza qwertly (#29166) üzenetére


[w]
őstag

akkor a gépet, amelyikre ki akarjátok tenni, azt a másik hálózatra kell csatlakoztatni és tada.wav

cmdr PETER W. VOLKOV

(#29169) gozso válasza dirtboy86 (#29167) üzenetére


gozso
senior tag

szerintem, tedd fel itt a kérdéseidet, több szem többet lát :)

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#29170) qwertly válasza [w] (#29168) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Az a baj, hogy tudatosan vannak külön hálózatban.
Üdv

(#29171) [w] válasza qwertly (#29170) üzenetére


[w]
őstag

tegyetek második hálókártyát a gépbe és azzal kapcsolódjatok a másik hálózatra

cmdr PETER W. VOLKOV

(#29172) qwertly válasza [w] (#29171) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Lehet ez lesz, de külső programmal nemoldható meg: [IP Camera Viewer 4] ?

(#29173) dirtboy86 válasza gozso (#29169) üzenetére


dirtboy86
tag

Rendi, nem akartam az egész fórumot leterhelni a lehetséges, hogy hülye kérdéseimel - de legyen. :R .

Háttér story (hosszú sorry):

Story az hogy a korábban említett cég kiépített egy rendszert 6 kamerával, családi ház és annak kertjének lefedésére - az árat azt képezte, hogy hány db, milyen felbontású illetve, hogy IP vagy analóg rendszer kell. Esetünkben egy 6 kamerás 8mp IP Exir rendszert kértünk. Előzetes felmérés, fényképek, adatok nélkül kijöttek (mondván nincs rá szükség, helyben installációkor felmérik, azzal kezdik). Meg is történt 30p alatt megnéztük mit hova kéne tenni, majd nekiálltak. 5-6 órával később kész lett, majd a kamerakép beállításnál kérdeztem, hogy miért olyan szűkek a képek mint amit látunk :O (aminek a garázs előtti 20-30nm placcot kellett volna venni, csak a garázsajtókat látta meg a placc felét :D ) - erre azt mondták hogy hogy ezek ilyen kamerák. Kiderült minden kamera 4mm -es lett, függetlenül mindentől :D nem is hoztak más félét se nagyobb se kisebb gyújtótávút (ajánlat azt mondta 2.8 - 6mm között --> azt gondoltuk minden lesz a kocsiban és majd a megfelelőt teszik a megfelelő helyre).

Hát kollegák nem így volt - összesen 6db 4mm kamera volt a kocsijukban :D se több se kevesebb. Azt sem tudák hova jönnek, egy félig föld alatti házhoz vagy egy 3 szintes családi házhoz - de mondom megnyugtattak, hogy ez így teljesen okés.

Ezek után mondtam, hogy nem vesszük át a melót (közel 700k) mert tökre vicc az egész és egyszerűen nem látja el a feladatát a rendszer (nem volt kérésünk, hogy fokuszálva legyen figyelve bármely része az ingatlannak - egy general coverage kellett volna de az 100%).

Szakik csak álltak tétlenül mondván nekik ezt rakták ki szerelésre nem tudnak hozzászólni, majd a "vezetőség" akikkel 30p telefonálgattunk kijelentette, hogy Ők ezt fen hagyjak - fizessük ki VAGY leszedik a kamerákat a kábeleket ott hagyják fizessük ki a munkát és felejtsük el egymást. Olyan opció hogy kamerát cserélnek nincs és hogy a 2.8 am is semmire nem jó mert hordósít , meg ha többet akarunk látni vegyünk még 3-4-5 kamerát :D :D. A kamerákat leszedettük, a melót kifizettük (attól mert a szerelő cég szélhámos, mi nem akarunk azok lenni).

Ezek után még 3 hétig próbáltunk tőlük segítséget kérni - de többszörösen elhajtottak minket, hogy felejtsük el őket, ők megcsinálták a munkát nekünk nem tetszett ez már a mi bajunk...a kábelek fent vannak oldjuk meg magunknak :D (kösz)....telefonszámunkat letiltották, és a többi - no comment.

Summa summarum, ügyvéd mondta h simán pereljük be őket + bejelentés összes létező hatóságnál, mert meg lett volna rá a jogalap (de ezt most hagyjuk).

Segítség témája:

A kiépítés megvan így úgy néz ki saját kézbe vesszük a többi lépést, még ha rohadtul bosszantó is.

A rendszer amit szeretnék megvenni:

- 6 kamera a: DS-2CD2383G2-IU (5x 2.8mm, 1x4mm)
- 1 NVR felvevő: DS-7608NXI-K2
- 1x 8 csatornás gigabites switch - passz még nem kerestem
- 1x Western Digital Belső HDD 3.5" 2TB - WD23PURZ

kérdések:
- Kamerák a padlásról vannak a tető szélére kihúzva, kábelezés a tetőn van, felvevő a lakásban. Kábelezés úgy van hogy a 6 kamera kábele mint a tetőtérben van + a betápok is (nem POE lesz arról lebeszéltek). 2 UTP kábelt lehúztak a padlásról a lakásba (arra volt az NVR kötve (ugye kipróbáltuk a kameraképet láttuk))

1) fenti kamerák, felvevő, switch, HDD kompatibilis lehet egymással? :D

2) Ha a padlásra nem visszük fel a felvevőt, és csak 2 UTP kábel megy le a lakásba és egy switch -et használunk - ez rontja a kép minőséget (mondván hogy a gigabites sáv 6 fele van osztva)? Vesztünk minőséget ha kamerák nem NVR ba mennek egyenesen hanem SWITCH en keresztül?

3) Szükségem van 8csatornás felvevőre ha switch -et használok és qvázi a switch ből 1 kábel megy az NVR -ba? Mire kell figyelni NVR vásárláskor ilyen esetben?

Ezért javasoltam hogy 1to1 akár ha valaki tud 5 perc telon segíteni mert így elég regényi hosszúságú lett :) sorry! és kösz! :R

(#29174) gozso válasza dirtboy86 (#29173) üzenetére


gozso
senior tag

részemről, de majd más is megírja a véleményét:

1. fenti kamerák, felvevő, switch, HDD kompatibilis igen, de én POE switchet vennék pl ezt akár.

2. nem

3. 6 kamerához mindenképpen minimum 8ch NVR kell (ne a switchet nézd, hanem azt hogy az NVR hány kamerát kezel.)

+1. ehhez a kamerához (DS-2CD2383G2-IU) dobd még ezt hozzá. szebb lesz a végeredmény

kieg: (nem POE lesz arról lebeszéltek). ezt mégis mivel indokolták? nincs náluk? :DD

[ Szerkesztve ]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#29175) dirtboy86 válasza gozso (#29174) üzenetére


dirtboy86
tag

Király vagy köszi! :)

PoE -re azt mondták nem olyan stabil - bla bla bla , az a baj hogy azok után amit megcsináltak kérdéses a hozzáértésük is. A 12v betáp ki van húzva a végpontokra már szóval lehet PoE csak mostmár alapból ki van építve a 12v szóval lehet nincs értelme.

Kötődoboz Hikvision - köszi - igen alapból ez lett volna illendő helyette ilyen 10x10cm szürke kötődobozt használtak, no comment....azt már le nem cserélem szerintem most így is megszivattak költségben több lesz a vége :(.

NVR -nak akkor ez jó szerintetek?

+ kérdés: emagról mernétek vásárolni, tudom h ők romániából hozzák, de pl a kamerák Rielben nagyker áron is 61k nettó + ÁFA, emagon pedig 56k / db brutto (vélhetően az áfával mutyiznak :D)

(#29176) Tsebacsi válasza dirtboy86 (#29173) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Lebeszéltek a POE-ről, ami pont, hogy sokkal jobb, mint a korábbi?
Nemértem...
Mint akik leragadtak a 10-15 évvel ezelőtti megoldásoknál.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#29177) dirtboy86 válasza Tsebacsi (#29176) üzenetére


dirtboy86
tag

No comment....mondom igazi koklerek, de show megvolt - nagy HIKVISION matricázott kocsikkal jöttek, stb, stb... logikailag ha kihúzták a betápot már nem bontanám vissza, de am én is PoE -ra mentem volna és az a gáz hogy ezért pénzt kértek el....ahol tudom szórom az igét hogy a Hik-Security Kft (Kameraszektor Kft) kerülje mindenki! :R

Köszi srácok sokat segítettetek már most.

(#29178) gozso válasza dirtboy86 (#29175) üzenetére


gozso
senior tag

én vásárolok az emagról hik cuccokat...
legutóbb pl ezt vettem 154k-ért. (már ott is 174...) az ár magáért beszél. garis gondom még nem volt :)

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#29179) sambenez válasza dirtboy86 (#29177) üzenetére


sambenez
addikt

Azért mert oda van húzva a kábel még nem kötelező használni. Használhatod a POE-t.
Nem kell venned minden kamerához külön tápegységet.

(#29180) Jack72 válasza dirtboy86 (#29173) üzenetére


Jack72
junior tag

Meg is történt 30p alatt megnéztük mit hova kéne tenni, majd nekiálltak. 5-6 órával később kész lett
Komoly szakemberek lehettek...
Az előzetes felmérés az alap, utána a telepítés... :W :W :W

You're a disease and I'm the cure

(#29181) dirtboy86 válasza gozso (#29178) üzenetére


dirtboy86
tag

Köszi :R

(#29182) dirtboy86 válasza sambenez (#29179) üzenetére


dirtboy86
tag

Jogos - neki állunk családilag megnézni pl milyen etherbet kávelt húztak be (remélem nem valami ősrégi cat1 et :D :DD - mert akkor elsírom magam)

(#29183) dirtboy86 válasza Jack72 (#29180) üzenetére


dirtboy86
tag

Ja - no comment. Az hogy átkurtak az tény a kérdés csak az hogy ők tudták e hogy átkurnak vagy annyira sötétek hogy elhitték amit mondanak és meggtőződésből csinálták amit csinàltak. :DD :D

(#29184) Jack72 válasza dirtboy86 (#29183) üzenetére


Jack72
junior tag

Én tök laikusként is egy alapos felméréssel kezdtem, majd a cuccok beszerzése és a legvégén a telepítés, ami egy hétvége volt. Megérte. Sokat tanultam/tapasztaltam és van egy megbízható rendszerem, amit azóta bővítettem. Nemsokára egy kollégámnak telepítek egy ilyen rendszert. Jó segíteni másokon.

You're a disease and I'm the cure

(#29185) kunberci válasza dirtboy86 (#29183) üzenetére


kunberci
senior tag

Azért 6 kamera, plusz NVR, plusz szerelési anyagok, plusz munkadíj 700 eFt, az nem semmi.
Akkor csak a kábeleket hagyták meg?
Meg szabad kérdezni, ha nem titkos, mennyit fizettetek konkrétan eddig?

(#29186) dirtboy86 válasza Jack72 (#29184) üzenetére


dirtboy86
tag

Az a vicc, hogy 3 helyről kértem ajánlatot és egyiknél sem volt felmérés...szóval gondoltam ez így okés...lehet piaci lehetőség egy céget csinákni aki ezt komolyban tolja :D . Ja és mind a 3 céget lekérdeztem céginfon, több 10 millás bevétel stb...

(#29187) dirtboy86 válasza kunberci (#29185) üzenetére


dirtboy86
tag

Amúgy a 700k nem sok ha kiszámolod, hogy a Hik 8MP AccuSense 8mp EXIR kamerák darabja ahogy írtam RIEL ben most is 61k + ÁFA = 77k / db, 6x = 460k - csak a kamerák.
Veszel hozzá egy NVR-t amit betettem alább az 65k + ÁFA = cc. 82k. + switch + HDD még kb 50k - eddig akkor ott tartunk, hogy anyag = 600k.

Ez a 600k akkor nem tartalmazza a szerelési anyagokat + munkadíjat. Szóval alapjában véve inkább gyanúsan olcsónak kellett volna tűnnie (másik 2 ajánlat egyik 1.2m adott, a másik 990k -t).

A kábelezésre (2 fő volt kint - és azért végig ledolgozták reggel 9 - 16 ig ) , végpontok kiépítésére, kábelek behúzása padlásról lakásba kértek brutto 190k-t. Ami soknak tünik...anyag nyilván töredéke volt nekik (azért nem olyan kis ház, 1 szintes nagy alapterülettel - kellet kábel rendesen). Szerintem ez lett volna az összes hasznuk a melón, kétlem, hogy kamerákon nagyon keresni tudtak volna (mondom viszonteladói árakat írtam fentebb).

Amit még hallottam a cégről, több ismerősön keresztül sikerül infót szereznem, hogy ilyen áfa mutyis Szlovák, Román cégektől veszik a lecsúszott kamerákat bőven nagyker ár alatt így tudnak jó árakkal dolgozni - valszeg azért csak 4mm hozak ki mert csak ez volt "raktáron" ilyet dobott a mutyi gép :D nyilván ezt nem vallották be, de mikor kérdeztem miért nem hoznak helyette simán ki 2.8 -asokat, jött a sunnyogás "jaj azok nem jók", "a nagykerben nincs" :D stb stb...majd felhívogattam a nagykereket és csak 300db ok voltak raktáron.

Hagyjuk mert csak bosszús leszek megint.

(#29188) Patice válasza dirtboy86 (#29187) üzenetére


Patice
nagyúr

POE melletti érvem: ha egy helyen van az összes kmerának és az NVR-nek is a betáp, akkor egy szünetmentessel megoldható mindennek a függetlenítése a hálózati áramtól.
Praktikusan oda telepíteném, raknám, ahol a router is van, így a teljes belső hálózat profitál a szünetmentesítésből.

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#29189) dirtboy86 válasza Patice (#29188) üzenetére


dirtboy86
tag

:R

(#29190) markussandor válasza Koncipappa (#29164) üzenetére


markussandor
senior tag

Ez aktív, 48 V-ból csinál 12 V-ot (step-down konverterrel).
A passzív a betáplált feszültséget adja ki a másik oldalán mínusz a kábel vesztesége.

(#29191) [w] válasza qwertly (#29172) üzenetére


[w]
őstag

ez így nem fog menni, hívjatok egy embert...

cmdr PETER W. VOLKOV

(#29192) hzsolee


hzsolee
őstag

15 éves évfordulós lehetőség a Reolinknál....
Nekem nem igazán szokott szerencsém lenni, de azért a remény hal meg utoljára :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#29193) Zaji válasza kunberci (#29185) üzenetére


Zaji
őstag

Én nem találom soknak. Amennyiben rendes bért szeretnél fizetni az alkalmazottaknak és nem MBTZS-t (minimálbértöbbizsebbe), akkor kevés is. Nem is számolva az egyéb költségeket, mint például valamivel ki is kell jutni telepíteni vagy nem tudod mi fogad adott helyszínen, födém átfúrás, stb. Az mondjuk egy vicces, hogy ki sem mennek felmérni....

(#29194) kunberci válasza Zaji (#29193) üzenetére


kunberci
senior tag

Mindenki mindenen spórol.
Én magam csináltam mindent (többek között én ezen tudtam megtakarítani).
Egyrészt biztosan nem csinálnám telepítő céggel, (minden ilyen dolgot magam szeretek végezni).
Mondjuk nálam nem is egy vagy két nap alatt készült el minden, hanem szépen sorjában, sokkal hosszabb idő alatt.
Mondjuk egy telepítő cég esetén a felmérés ajánlatos lenne, én mondjuk úgy csinálnám, hogy egy megrendelt kamerát akár egy ideiglenes megoldással ott hagynék (ezt természetesen rendezné a kuncsaft), próbálgassa, és ha megfelelőnek tartja, akkor csinálnám az egész rendszert.
Tudom a kiszállás sem olcsó dolog, de rengeteg cég a felmérésért nem kér pénzt.
Illetve a másik véglet, amikor a felmérést (kiszállást) is meg akarják spórolni.
Főleg ilyen drága kameráknál, rendszernél, ez hasznos lenne.

Illetve Sokan még 100 eFt-ot sem igazán adnának egy 4 kamerás+NVR-es rendszereért.
Tehát nagyon különböző a büdzsé mindenkinél.

(#29195) dirtboy86 válasza Zaji (#29193) üzenetére


dirtboy86
tag

A vicc hogy mondom 3/3 azt mondta nincs felmérés...
Esetünkben sajnos nem az alkalmazottaknak fizetnek jól - végeztem egy kis kutatást és a tulaj szépen megszedte magát - nagy merci, sport motor, nagy haz...alkalmazottaknak meg kiszúrja a szemét...igazi magyar valóság. A 700k nem sok ha minden minőségi és hivatalosan van intézve, a gond ezzel a céggel hogy mutyiznak, fene tudja honnan szerzik az árút és valszeg feláldozzák a céget ha már sok a gáz majd újat csinálnak...undorító.

Alapból én is DIY párti vagyok de idős szüleim házára ment a meló és idő hiányában - és túl nagy bizadalommal az oldalamon a vállalkozó felé ez most szívás lett. A vállalkozó meg remélem majd megüti a bokáját (nem mindenki ilyen békésen bírja ha átkurják :DD ).

(#29196) dirtboy86 válasza Patice (#29188) üzenetére


dirtboy86
tag

Tegnap felmentem a padlásra és megnéztem hogyhogy is csinálták pontosan a kötéseket - nem tudom hogy ez sufni tuning bevett módszere de végül is ilyen semi-PoE :DD ami azt jelenti hogy cat5 e kábelt használtak (nincs külõn táp kábel) és meg van bontva az utp kábel és a táp része a kábelnek az be van kötve de nincs 12 volt külön. Tehát PoE kapja a kamerák a tápot de az utp kábel a tápot 2x 12v konektorba dugott tápról látja el (3-3 kamera / 12v trafo).

Nem értem miért igy - vajon stabilabb vagy sporoltak a POE switche? :)

(#29197) Zaji válasza dirtboy86 (#29195) üzenetére


Zaji
őstag

Üdvözöllek Magyarországon. ;) Sokat tudnék mesélni, nem teszem nem az a topik...

#29194 kunberci Én is most vagyok egy átépítés/hozzáépítés kellős közepén. Sok mindent magam csinálok, de vannak szakmák amiket nem tudsz kikerülni és ott kell résen lenni. Aki benne van az építőiparban annak kicsit könnyebb, mert látja kivel érdemes dolgoztatni. Akinek nincs viszonyítási alapja és csak azt látja, hogy van több százezer forint különbség ajánlatok között, az egyfajta építőipari orosz rulett részese lesz akaratán kívül. Ám ahogy fentebb írtabb ez már nem ide tartozik. :)

(#29198) kunberci válasza dirtboy86 (#29196) üzenetére


kunberci
senior tag

Ez így számomra sufnituning jellegű.

Kell egy POE+ os switch.
Amennyiben nem baj, hogy nem márkabeli.
Pl:RLA-PS1.
Itthon is jó árban:[link].

POE+osak a kamerák (7.5W)-os fogyasztást írnak.
Simán jó a Cat 5e, reméljük tiszta réz kábelt húztak be. Csak simán rá kell rakni rendesen az UTP csatikat
(B-re).

(#29199) kunberci válasza Zaji (#29197) üzenetére


kunberci
senior tag

Villanyt, hálózatot alapból megcsinálom.
Víz, szennyvíz szintén alapból mennek (természetesen minden szerszám is meg van hozzá). Egyedül a Kőmíves Kelemen munkák amiket nem igazán szeretek, betonozást is megoldom, inkább a burkolás amit nagyon nem szívesen csinálnék, mert ott a mozdulatoknak a csuklóba is bent kell lenni.
Alap asztalos dolgok sem okoznak problémát, illetve hegesztés fronton is megoldom a dolgaimat, természetesen nem sufnituning jelleggel.

(#29200) gozso válasza dirtboy86 (#29196) üzenetére


gozso
senior tag

próbálom elképzelni, de szegényes a fantáziám :C

esetleg dobnál róla akár privátban is egy fotót?

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#29201) dirtboy86 válasza kunberci (#29198) üzenetére


dirtboy86
tag

Köszi! Zaji -val volt egy 30p-es konzultációm amiért mégegyszer nagyon hálàs vagyok - lassan kristály tiszta a kép :R :R

(#29202) dirtboy86 válasza gozso (#29200) üzenetére


dirtboy86
tag

Dobok majd ide fel képet aztán lehet szörnyülködni - 190k ért mit művel az állítóleg 10 év tapasztalattal rendelkezŏ cég :DD :DD

(#29203) sambenez válasza gozso (#29200) üzenetére


sambenez
addikt

Mármint mit nem tudsz elképzelni? Ahogy a 12V-ot UTP kábelen küldik fel?

(#29204) kunberci válasza sambenez (#29203) üzenetére


kunberci
senior tag

Az a baj, hogy sajnos el tudjuk képzelni.
Amikor sokkal egyszerűbb megoldás létezik a POE kamerák táplálására, és talán megbízhatóbb is, pláne egy jó hosszú UTP kábel esetén.

[ Szerkesztve ]

(#29205) gozso válasza sambenez (#29203) üzenetére


gozso
senior tag

elképzelésem van, beszéltem már olyannal, aki hallott róla, hogy állítólag, valakinek az ismerőse látott már ilyet... :C

én szeretném látni a végeredményt :)

ezt most, 5 perce lőttem...a válasz annyi volt hogy letört a fülecske és állandóan kicsúszott :W

[ Szerkesztve ]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#29206) sambenez válasza kunberci (#29204) üzenetére


sambenez
addikt

Pedig van olyan élethelyzet amikor ez a jobb megoldás.

(#29207) kunberci válasza gozso (#29205) üzenetére


kunberci
senior tag

Ez atombiztos, ezt simán nem húzza ki senki.
Olcsóbb is mint egy 30 Ft-os másik csatlakozó.

[ Szerkesztve ]

(#29208) dirtboy86 válasza gozso (#29205) üzenetére


dirtboy86
tag

Ez sem rossz :D - amint megyek oregemekhez lovom a fotokat :))

(#29209) motrola válasza dirtboy86 (#29196) üzenetére


motrola
aktív tag

Poe switch sokféle van mindenki más tipusra esküszik. Én innen szoktam vásárolni [link]
A kábelezést szabványosra csináld meg, ha az jó kevesebb a hibalehetőség. [link]

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#29210) dirtboy86 válasza motrola (#29209) üzenetére


dirtboy86
tag

:R

(#29211) Jack72


Jack72
junior tag

Purhab, drót, wd-40, kötöző, szigszalag mi mindenre jó. :DD :DD :DD

You're a disease and I'm the cure

(#29212) kunberci válasza Jack72 (#29211) üzenetére


kunberci
senior tag

Meg egy jó faforgácslap csavar, egy 2.5G-ás routerba.

(#29213) Zaji válasza gozso (#29205) üzenetére


Zaji
őstag

Szerencsére oldható kötőelemet használtak. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.