Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Dark Archon


Dark Archon
addikt

ILYESMIT próbált már valaki? Ha mozgást érzékel, amellett, hogy értesít, vajon fel is tud venni videót és feltölteni? Vagy csak képeket küldözget?

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#102) blueberry21 válasza Dark Archon (#101) üzenetére


blueberry21
csendes tag

Hát, ehhez a kategóriához ne fűzz sok reményt. A leírás alapján mozgásérzékeléskor küld képet emailen, vagy elkezdi a videófelvételt FTP-re. Az egyzónás beállítási lehetőség nem tudom mit hivatott jelenteni, kicsit necces ezek alapján megítélni, de erős a gyanúm, hogy az "Annyit tud, amennyibe kerül" ennél erősen érvényes. Kérdés, hogy mire használnád? Ha otthoni "baba kamerának", fölösleges a sok ál-specifikáció, úgyis csak papíron tudja a legtöbbet. Nekem pl. van egy régebbi Cisco WVC210 -esem, "G"-s a lelkem, jól bírja a gyűrődést, pedig nyüstölöm jó ideje - az inkább tudja az általad belinkelt specifikációkat, de persze nem annyiért.

Stackelem a vekkerem!

(#103) blueberry21 válasza Dark Archon (#101) üzenetére


blueberry21
csendes tag

Egyszerűbb változatokban ott a DCS-930 /D-Link/, vannak új Netgear IP kamerák egész érdekes designnal - VZCM2050 -, Linksys-ben pedig a WVC80N egy általános, otthoni felhasználásra van tervezve. Az email-es értesítés, képküldési funkció egyébként jellemző már az otthoni felhasználású IP kameráknál is.

Stackelem a vekkerem!

(#104) cellpeti


cellpeti
veterán

szevasztok

Családi ház megfigyelésére milyen IP kamerát érdemes venni? Vagy érdemes ilyenre beruházni egyeltalán?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#105) Dark Archon válasza blueberry21 (#103) üzenetére


Dark Archon
addikt

Köszi, azt gondoltam én is mondjuk, hogy az ár tükrözi a minőségét. Szerintem majd kérek 1-2 minta képet.

Egyedül a DCS-930-ről találtam magyarországi árat (20 rongy), a többiről semmi hazai vonatkozásban. Ez a D-Link meg elég gagyinak tűnik ezzel a fehér házzal, mint valami ótvar webkamera :DDD Egyelőre csak próbaképp kellene otthoni megfigyelésre, szerintem bevállalok egy olyan kínai csodát, aztán megírom, milyen.

A megfigyelési zóna minden megfigyelő rendszernél ugyanazt jelenti: beállítható egy mező a képen belül, ahol érzékel, azon kívül meg nem.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#106) st6969 válasza blueberry21 (#100) üzenetére


st6969
őstag

Szia,
ez sajnos mínusz fokban nem működik (-10fokig lehet tárolni, de nem működtetni)

(#107) blueberry21 válasza st6969 (#106) üzenetére


blueberry21
csendes tag

Hali! A tárolás egy dolog, de van hozzá IP66-os szabványú tartó - Cisco VC030 -, azzal bírja -20 foktól 50-ig. Ez azért már nem olyan rossz tartomány, az kisvállalati/ipari kameráknál persze ez elvárás is.

Stackelem a vekkerem!

(#108) blueberry21 válasza Dark Archon (#105) üzenetére


blueberry21
csendes tag

Szerintem a WVC80N is egész jó, a tesztképek alapján, mondjuk egy pár éves modellről van szó, lassan gondolom ott is jönnek az újabb darabok. Lehet refurbished "változatot" is rendelni, azért a 79 USD-os ár már korrekt, persze valamivel több időbe telik, míg megérkezik. A D-link fehér lakkozása, na ja, elég vicces. Igen a megfigyelési zóna, hát elvben működnie kell. Kíváncsi vagyok majd a tapasztalataidra.

Stackelem a vekkerem!

(#109) blueberry21 válasza Dark Archon (#105) üzenetére


blueberry21
csendes tag

Hozzáteszem elvileg a 930-ban meg van oldva a távoli elérés egyszerűsített változata, más esetben DynDNS-sel / TZO DNS-sel kell egy kicsit bajlódni. Van itt is cikk róla, de gondolom, működni fog.

Stackelem a vekkerem!

(#110) st6969 válasza blueberry21 (#107) üzenetére


st6969
őstag

Ez már így nagyon jó.
Vettél esetleg? Van vele tapasztalatod? Kíváncsi lennék rá, előbb-utóbb én is beruháznék egy vagy két kamerára.
Bár ez a tartó eléggé megemeli az árát: http://www.senetic.hu/product/VC030 (persze, lehet, hogy nem jó helyen kerestem, és van olcsóbban is...)

(#111) cellpeti


cellpeti
veterán

erre valaki?

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#112) Dark Archon válasza cellpeti (#104) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát én úgy vagyok vele, hogy:

1. széf
2. minimum két zár minden bejárati ajtón, ebből egyik heveder, lapmart kulccsal
3. riasztó (rendőrségre vagy vagyonvédelmi céghez bekötve)

Ha ezek vannak, akkor érdemes kamerával szórakozni, mert megelőzésre nem jó.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#113) st6969 válasza Dark Archon (#112) üzenetére


st6969
őstag

Abban igazad van, hogy a kamera megelőzésre nem jó, de nálunk pl. kapun benyitogatós brazilok is járkálnak, és bár lehet, hogy a házba nem tud bejönni egyszerűen (5 pontos ajtózár), de azt szeretném tudni, hogy ki járkál a kertemben gyűjtögetni ezt-azt.
Igen tudom, zárni kell a kaput, ezt tesszük, de egy kamera megfigyelésre (későbbi bizonyíték pl.) hasznos eszköz, én is kutatom ezt a lehetőséget, mégpedig lehetőleg olcsón.

(#114) Dark Archon válasza st6969 (#113) üzenetére


Dark Archon
addikt

Az ismerőseim körében történt sajnálatos betörések azt mutatják, hogy lehet neked akárhány pontos ajtózárad, ha maga a zárbetét sz*rt sem ér. Ugyanis minek savazzák meg fúrják, ha szimplán ki is lehet nyitni.

A kamera csak akkor lesz bizonyíték, ha azon felismerhető a tag (ami VGA felbontású kamera képén erősen kétesélyes, a HD meg 2x annyiba kerül már), illetve egyáltalán megtalálják az embert. Ha meg is találják az embert, a cuccot már nem valószínű (ugyanis aranyra és kp-ra mennek leginkább) és akkor mehet a polgári per, ami meg évekig húzódik és elég kevés az esélye, hogy be tudnak vasalni az illetőn bármit is. Ezért írtam, hogy az elsődleges cél elzárni, megvédeni az értékeket, aztán lehet megfigyelni :) Egy esetben van esélyed kamerával valamire is: ha ismered az illetőt, aki lopkod, akkor le tudod verni rajta :)

Nulladikként kihagytam a biztosítást, de az talán magától értetődő.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#115) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Olyan IP kamerát keresek, amit beltéri felvételre szántak, nem kell, hogy éjjel is lásson. Elég ha online streamel, lehetőleg wifin keresztül. Ha mozgásérzékelő-risztó van benne, illetve nem feltétlenül kell hálózatról üzemelnie, az + pont. Bár nem tudom, hogy ilyen feltételekkel van-e olcsó, belépő szintű kamera, de ha van, ne kíméljetek! :)
Előre is köszönöm a segítséget!

(#116) blueberry21 válasza st6969 (#110) üzenetére


blueberry21
csendes tag

Talált, süllyedt. A link jó, még esetleg más nagykereknél is érdemes körbenézni az árat illetően.
A kistestvérét használom (WVC210) már egy jó ideje, azzal eddig nem volt semmi gond, megbízhatóan működik, de lassan korszerűsítenék és idővel nőnek az igények is, főleg, ha van rá lehetőség.
Jól kihasználható, hogy előre beállítható útvonalat jár végig a kamera (patrol), de persze manuálisan is vezérelhető, sok lejátszót támogat, a streamet (kép/hang/mindkettő) lehet Unicast vagy Multicast-os módban használni - routertől függ, ahogy a kétirányú hang kihasználása is, RTSP port esetén.
Itt van egy jó LINK a beállításairól.

Stackelem a vekkerem!

(#117) blueberry21 válasza r6man123 (#115) üzenetére


blueberry21
csendes tag

"...illetve nem feltétlenül kell hálózatról üzemelnie, az + pont."
Ha a belső hálózatra gondolsz (wifi router, net kapcsolat), akkor de, kell, hogy arról üzemeljen, anélkül nehezen tudnál streamelni. Ha jól értelmezem a megfogalmazást, de egy kicsit zavaros. LAN portjuk van minden esetben, de nem kötelező azon keresztül használni őket
Van elképzelésed felbontást illetően? Definiáld kérlek az "olcsó" fogalmát, számokban kifejezve :)

Stackelem a vekkerem!

(#118) r6man123 válasza blueberry21 (#117) üzenetére


r6man123
senior tag

A témában a "hálózatról üzemel" tényleg hülyén jön ki, elektromos hálózatra gondoltam, aka mennyen akksiró'. :))
Sajnos nagyon elképzelésem sincs a felbontásról és az árról. Képe legyen vállalható (ha a 800x600, vagy 640x480 magas fps mellett már jó képet ad, akkor akár..), az ár a szolgáltatástól függ, ha nem túl elrugaszkodott az igényem, legyen 10ezer nem túl erős magyar Forint alatt.

(#119) bigdady


bigdady
nagyúr

Sziasztok!
Szeretnék egy wifi-s ip kamerát felszerelni és vennék egy ezt lekezelő routert is.
az ip camerát 7/24-ben le tudná kezelni vmelyik router? Szeretném ha feltöltené netre a képet nonstop (illetve csak mikor bekapcsol hogy mozgás van) és ezt el is tudjam érni pl interneten/telefonon kereztül ez esetben, netán még rögzíthetné is egy tárhelyre. Vagy vmi spéci kamera kéne és egy mezei router? Köszi

(#120) Forza_JUVE


Forza_JUVE
aktív tag

Sziasztok!

Én egy D-Link DCS-930L IP kamerára tervezek beruházni, de még mielőtt fejest ugranék, inkább kérdeznék ezt-azt! :)
A mozgóképet egy html weboldalba szeretném majd beágyazni, hogy a "túloldalról" nézhető legyen élőben. Csak képre lenne szükségem, hang nem kell feltétlenül.

Első és legfontosabb kérdésem, hogy sajnos az Invitel nálunk csak 512kbit/sec-es netet ad felfelé!
Elegendő lehet ez a kamera képének feltöltésére? Vagy inkább fordítva kérdem: mondjuk a 640x480-as felbontást hang nélkül bírná ez a szélvész feltöltési sebességű kapcsolat ... vagy nézhetetlenül akadozna? :)

Második kérdés, hogy ennek a típusnak a képét be lehet-e egyáltalán ágyazni egy html kódba? Van vkinek ilyen irányú tapasztalata?

Köszi előre is a választ és segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#121) bigdady válasza bigdady (#119) üzenetére


bigdady
nagyúr

Erre mit mondatok?
Rögzíteni is tudna szerintetek vagy csak képet látnék?

Vagy ez? Ez írja hogy felvételt is tud.
:F

(#122) joed


joed
csendes tag

Hello!

IP kamera rendszert szeretnék telepíteni vagy valakivel megcsináltatni. A cél egyszerű: egy irodai folyosót szeretnék 2 kamerával lefedni, beltér, de azért 2-3 méterre látó infra kép jó lenne. Ahogy elképzeltem (lehet tök nem jól gondolkodtam, de ezért is írok ide) úgy nézne ki a dolog, hogy egy más célra is használt irodai szerveren egy VPS-ben futna a kamera rögzítő szoftvere és két IP/UTP hálózaton csatlakoztatott kamera feedelne neki anyagot. Burkolt cél továbbá, hogy később 1-2-4-8-stb. kamerát még rá tudjak tenni. Kamera áramellátása megoldható, de PoE is szóba jöhet.
A kérdés az tehát, hogy van-e valakinek tapasztalata ilyen téren, milyen terméket érdemes venni van-e buktató az elméletemben?
Nem feltétlen akarok magam barkácsolni, ki is szervezhető a dolog, csak tájékozódni szeretnék, hogy mégis mekkora meló ez a dolog. Meg, hogy ne jöjjön ide nekem valami szaki 100 eFt-ért kihúzni 2*5 méter UTP kábelt meg belőni egy port forward-ot (megtörtént).

A válaszokat előre is köszönöm.

(#123) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Sziasztok,

Segítségre lenne szükségem. Üzletembe szeretnék kamerarendszert kialakítani.
Routerem: Asus RT-N16.
Egyelőre 2 kamerára lenne szükségem, de később még kettővel bővíteném.
Szeretném ha mentené a felvételeket, és interneten keresztül telefonnal a videóképbe bármikor betekinthessek.
Mit javasoltok erre?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#124) bigrock válasza joed (#122) üzenetére


bigrock
Topikgazda

2 db. D-LINK 2210/e beltéri IP kamera
Poe Switch: TP-LINK Switch 8x100Mbps ebből 4 port POE SF1008P TPL TL-SF1008P
D-LINK D-ViewCam 16 kameráig ingyenes software, PC alapú

Üdv,

(#125) joed válasza bigrock (#124) üzenetére


joed
csendes tag

big UP a hasznos hsz-ért. Köszi!

(#126) bigrock válasza JoceeHunt (#123) üzenetére


bigrock
Topikgazda

#124, neked is!

(#127) Peak


Peak
addikt

Sziasztok!

Van esetleg olyan topik, ahol azt tárgyalják meg miként lehet sima USB webcam képét IP kamera szerűen távolról is nézni?
Van egy rakat találat a neten, de esetleg a gyakorlati megvalósitásos tapasztalatok úgy 100x többet is érhetnek.

Köszi.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#128) Gabesz201


Gabesz201
csendes tag

Sziasztok!

Mit gondoltok erről? Szerintetek megéri? Lakásba, előszobába kellene. Nem kell sötétben látnia, mert van mozgásérzékelős reflektor. Szünetmentesen a wifi, és ez is menne mellé, szóval aksi sem kell.

Tipp esetleg?
Ezt 28 eFT-ért láttam..

Előre is köszönöm,

üdv

(#129) sestertius


sestertius
őstag

Üdv! Talán itt kaphatok segítséget: IPROBOT 2 üzembe helyezéséhez keresnék segítséget, mert nem telepítettem és használtam még ilyet... Jó helyen járok? Köszönet! :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#130) bigrock válasza sestertius (#129) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Egyszer nézegettem egy ilyet egy kiállításon. Miben kellene a segítség?

(#131) sestertius válasza bigrock (#130) üzenetére


sestertius
őstag

Nagyjából mindenben, mert még nem üzemeltem be ilyet... a honlapon le van írva pár dolog, illetve letölthető dolgok is vannak, csak egy gyakorlott vagy valamit hozzá értő segítsége kellene, hogy ne bambáskodjak vele napokig... ennyi az egész. :)

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#132) FrezeR


FrezeR
senior tag

Azt szeretném tudni, hogy aki teljesen laikus és a nulláról szeretne kiépíteni magának egy ilyen rendszert mondjuk egyelőre csak 1-2 kamerával, akkor hogy kezdjen hozzá? Milyen dolgokat kell figyelembe venni, mire van szükség? Lenne pár kérdésem ezzel kapcsoltban ha tud valaki segítsen :) Akár priviben is ha ez nagyon off így.

(#133) bigrock válasza FrezeR (#132) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Nem nagy kaland.
Felszereled a kamerát a megfelelő helyre. (ha lehet, ügyelj rá, hogy nem nappal szemben, vagy erős megvilágítással szemben legyen, mert az ronthatja az értékelhető képet.)
Ha kábelezni akarsz, akkor UTP Cat5 kábelen összekötöd a kamerát(kat) egy akármilyen olcsó switch-csel, (3-4e Ft-illetve ha PoE-s switched van, akkor ez megadja a tápot is a kamerának, egyébként a bedugós tápját kell használnod, tehát legyen a közelben 230-as aljzat), és a rögzítő/megfigyelő PC-t, laptopot ugyanerre a switch-re kötöd.
Feltelepíted a hozzá adott software-t, és abban már el lehet kalandozni.
Ha nem akarsz kábelezni, akkor WIFI router-t használj, csak adj a kameráknak egyenként IP címet. A tápdugót ekkor viszont be kell dugnod.
Ha van kérdésed, szívesen segítek, mert erről a témáról azért már könyveket is írtak... :)
Üdv.

(#134) 6120


6120
tag

Üdv az uraknak!

Visszaolvasva elég professionális (és drága) eszközöket javasoltok.
De nekem viszonylag egyszerű eszköz kellene:
egy lépcsőházi bejáró figyelése lenne a feladat max 3méterről. Amit szeretnék, hogy tudjon az eszköz:
- felvétel sd-kártyára
- időnként rápillantás webről
- esetleg éjjellátás.

Ezt ajánlanátok?
Esetleg mást?

(#135) Kommy


Kommy
veterán

Sziasztok.
Kaptam egy használt IP kamerát, aminek a típusa Santec SNC-5211MIR, sajnos akitől kaptam elvágta a kábeleit a felújításkor és így most nem működik.
Amiket eddig sikerült kiderítenem van 4 csoport kábel benne.
1-es köteg: 12V DC ezzel tudom is táplálni ekkor működik az éjjellátója, tehát kapcsolgatja a az infrát rajta.
2-es köteg: riasztó
3-as köteg: hang be és kimenet
4-es köteg: PoE ethernet
A gond itt lenne a Poe-vel mivel 10 vezeték van benne (8 az ethernet és 2 a tápellátás, ha jól gondolom) és ezt nem tudom, hogy kéne bekötni , hogy működjön.

a következő színek vannak:
- citrom sárga
- narancs sárga
- fekete
- fehér
- szürke
- kék
- zöld
- barna
- piros
- lila

Ha rossz helyre tettem volna fel akkor ajánljatok valamit, hogy hova tegyem fel a kérdésemet.

(#136) bigrock válasza Kommy (#135) üzenetére


bigrock
Topikgazda


A PoE- nek nem kell plusz ér, a rajzból láthatod, hogy hova adja fel az adapter a tápot.

(#137) Kommy válasza bigrock (#136) üzenetére


Kommy
veterán

Igen közben erre rátaláltam én is most már, de akkor sem értem akkor nekem miért van 10 kábelem, meg sajnos nem tudom melyik mi, mert csak a nyákra megy rá, erre kéne rájönnöm, hogy tudnám bekötni, hogy a hálózaton megtaláljam.

(#138) Kami11


Kami11
őstag

Erről az eszközről van valakinek tapasztalata, véleménye?
Családi ház megfigyelésére lenne.

[ Szerkesztve ]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#139) csusza`


csusza`
senior tag

Sziasztok!

Üzemeltem már be nem egy IP kamerát, ami PC-re folyamatosan rögzített képet.
Viszont most egy érdekes kérdés merült fel bennem.
Van-e szerintetek lehetőség arra, hogy neten keresztül képet rögzítsek a kameráról úgy, hogy ehhez ne kelljen sem a helyszínen (akkor ott nyílván nem neten keresztül menne a rendszer), sem otthon gépet járatni? Valami online tárhelyre rögzíteni mondjuk? Szerintem 1-2 napnyi felvétel bőven elég, ha betörés történik úgyis észreveszik szerintem egy napon belül. Valahogy szerintetek ez kivitelezhető?

Üdv!

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#140) Locutus


Locutus
veterán

Üdv!

Milyen IP kamerát érdemes venni, ami sötétben is lát, és mozgást is tud esetleg érzékelni?
Beltérre kellene, társasház lépcsőházába. Wifi-t tudjon, és ha lehet felhőbe nyomja a képeket/videót.

Olyan 100 euro körül én a Trendnet TV-IP751WIC-t néztem, erről vélemény?

Köszi

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#141) bigrock válasza Locutus (#140) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Én inkább ezt a kamerát javasolnám, igaz kicsit drágább...
Előnye, hogy tud H.264-et, ami az MJPEG-hez képest jóval kisebb adatforgalmat generál. A D-LINK -nek pedig van felhő alapú rögzítése. Ez Csusza-t is érdekelheti... :)

[ Szerkesztve ]

(#142) Locutus válasza bigrock (#141) üzenetére


Locutus
veterán

Hát a tapasztalatokból ítélve nem vagyok benne biztos, hogy megéri ez a felárat. Ugyanúgy csak 640x480@20fps, kaki minőségben, mint bármi más ami 10-20-30 euróval olcsóbb. Nem hiszem, hogy a h.264 itt akkora megváltást jelentene. Esetleg ha tudna jobb képet is.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#143) Locutus válasza Locutus (#142) üzenetére


Locutus
veterán

Nos, megvettem ezt a Trendnet TV-IP751WIC kamerát.

Egyelőre vegyesek az érzéseim.

Kezdjük azzal, hogy 90 euró, és vegyük úgy, hogy ezzel arányos a képminősége. 640x480@20fps max, jpg-be. Nem nevezném rossznak, de nyilván nem egy HD valami. Maradjunk abban, hogy arányos az árával, ezzel nincs annyira gond. (tévedés ne essék, megfigyelési célokra a 640x480 bőven elég, ezt még lejjebb is vettem 320x240-re, így pl nincsenek 10kb-osak se a képek)

Az Infraledek jól működnek végülis, de az 5-7 méter az kb annyira igaz, hogy olyan 3 méterig még felismered az arcot tök sötétben, attól messzebb már inkább csak paca. Szal még ezt sem rónám fel neki igazából ebben az árban.

Ami pozitivum még, hogy tényleg gyorsan wifire lehet bökni, és saját webcímmel webes felületről, valamint mobilról is bárhonnan elérhető.
A cloud szolgáltatás ennél annyit jelent, hogy átmeneti tárolója van, tehát lövi a képeket a beállítások szerint, de azokat egyből utána le kell küldje vagy emailben, vagy ftp-re. Tehát nem X GB tárhely, és ott férsz hozzá, hanem muszáj saját FTP tárhelyet, vagy emailt fenntartanod ehhez.

Ofkorz a helyi hálóra is tud menteni, de ehhez egy gépnek így mindig kell mennie mellette. Ezt vagy szintén a cloud szolgáltatásból egy ott futó ftp-re, vagy a securview programot a gépen szerverként futtatva lehet megtenni. Itt említeném meg, hogy ebbe a securview proba még nem sikerült életet lehelnem, egyszerűen nem tud kapcsolódni a kamerához. De gyanúm szerint itt a windows firewall baszakodik velem, majd ma még kísérletezek vele.

Ledek kikapcsolhatók rajta, felszerelése jó, bár az adapter kábele elég rövid. Leirás és programok csak CD-n vagy online, így kénytelen voltam neten vadászni mindent hozzá, mivel nincs optikai meghajtóm... de végül ezzel se volt gond.

Térjünk át a nagyobb problémákra.
A webes interfészről sokmindent lehet állítani, de sajnos semmit sem elég jól. A mozgásérzékelő érzékenységét, területet is lehet állítani, de úgy vettem észre, hogy vagy szinte semmire se reagál (vagy későn), vagy még akkor is lő 50 képet, ha csak a fényviszonyok változnak valami miatt...
A rögíztési házirend a másik problémás hely. Tud FTP-re feltöltést. Ez eddig ok. Vagy manuálisan, vagy automatán. Vagy időzítve, vagy mozgásérzékelő szerint. DE ezeket kombinálni nem tudja... szal nem tudom beállítani pl, hogy csak éjszaka ÉS csak mozgásérzékelőre csináljon képeket. Ez már eleve túl sok felesleges képet és forgalmat jelent. Emailben még ennél is korlátozottabbak a beállítások, sikerült is szétspammelnem 10 perc alatt vagy 1000 képpel (1 kép per email) a címemet :DDD

Itt jönne a képbe a securview pro ugye, amiben sokkal több állítási lehetőség van ehhez, de egyrészt nem tudtam életet lehelni még bele, másrészt ugye ez megköveteli, hogy a helyi hálón PC fusson mellette (vagy legalábbis valahol).

Szal pont az a feature esik ki, amit szerettem volna használni, a webtárhelybe rögzítés, megfelelő policyk alapján.

Igy egyelőre afelé billen a mérleg, hogy küldöm vissza az amazonnak így ahogy van, és majd bepróbálkozok egy másik márkával is. Nem tudom pl, hogy a dlink, tplink stb cloud szolgáltatása fejlettebb-e ennél?

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#144) Hiperhuje


Hiperhuje
aktív tag

Sziasztok!
Az IP Robot 3-at szerintetek forgalmazza valaki hazánkban?
IpRobot3
Vagy valami hasonló van közel ilyen áron?
Üdv!
HH

[ Szerkesztve ]

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#145) Immy


Immy
őstag

Sziasztok!

Ubiquiti kamerákkal kinek van tapasztalata? Sajnos a településünkön egyre több a gázolaj lopás és betelt a pohár több vállalkozónál is.
Milyen ip kamerát javasoltok éjszakai felvételre? (ubiquiti AirCam-et néztem)
NVR eszköznek néztem az ubiquiti airvision NVR eszközét: [link] De ahogy nézem ez egy intel atomos gép 500gb winyóval, amire fel van telepítve az ubiquiti AirVision szoftvere.

Bármilyen építő jellegű hozzászólást szívesen várok!

Üdv:
Imi

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#146) wgaborw válasza Immy (#145) üzenetére


wgaborw
tag

Szia!

Kültérre kellenének kamerák? Én D-Link megoldásokkal találkoztam, bennük az a jó, hogy a belépőszinttől elkezdődően egészen a proffesszionális megoldásokig vannak termékeik. Akár kameráról van szó, akár rögzítésről, akár a köztes hálózati eszközökről...

Milyen elvárások lennének a rendszerrel kapcsolatban? Ha tudok, ötletelek én is rajta...

G.

(#147) Immy válasza wgaborw (#146) üzenetére


Immy
őstag

Szia!

IP kamera, POE táplálással, power injector is legyen hozzá. Kültérre, de nem az-az "igazi" kültéri legyen, mert azok horror árban vannak. Éjszakai felvételre legyen mód, tudom ez sarkalatos pont...
NVR-t is kell alakítanom. Kb 6 kamerát kéne kezelni... gondolom ha saját PC-t építek az lenne a legjobb, de még nem teljesen tiszta, hogy mekkora erőforrás kell neki, illetve az ip kamerák milyen formátumban mentenek, kell-e azt tovább tömöríteni? Ha igen, akkor azt lehet-e hardveresen?

Üdv:
Imi

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#148) wgaborw válasza Immy (#147) üzenetére


wgaborw
tag

Szia!

Kameráknál sarkalatos pont, hogy kül- vagy beltéri, a kültériek jellemzően már IP66 v IP67-es védettségűek... Így ezek már tökéletesek kültérre.
A PoE az jó dolog, leegyszerűsíti a kiépítést is. A kamerák többsége (továbbra is a D-Link IP kamera rendszereit ismerve inkább) már támogatja a különböző tömörítési eljárásokat. Az MJPEG ugye tömörítés nélküli, azt inkább az élő megtekintéshez használják, míg a h.264-es tömörítés az, ami a legjobb minőség mellett a legnagyobb tömörítést képviseli, ez ugye azonban már erőforrás igényesebb. De a tömörítést a legtöbb esetben elvégzi a kamera.
Az NVR oldal, ha olyan dologra vágysz, ami stabil és magas rendelkezésre állású, akkor mindenképpen érdemes célhardveren gondolkodni (tényleges NVR), amibe lehet redundáns lemezeket tenni, támogatja a RAID-et, alacsony fogyasztású, stb.... küld mailt ha észlel valamit, de pl. a D-Link kamerák többségébe tudsz tenni memóriakártyát (32GB-ig), oda is tud rögzíteni, amit akár távolról is meg tudsz nézni (akár egy okostelefonról), és mailt is küld pillanatképpel vagy videóval ha mozgás (stb...) történik....
Ettől függetlenül léteznek ingyenes, szoftveres megoldások is, azok alá viszont neked kell a vasat odatenni...

De az egész rendszer kialakítása alapvetően pénz kérdése.... ha érdekel komolyabban is, szólj...

G.

(#149) Immy válasza wgaborw (#148) üzenetére


Immy
őstag

Mindenképp POE kell, mert olyan helyekre kell vinni, ahol nincs lehetőség 230-at kiépíteni és a 720p felbontás, amit még megtudok fizetni..

Dlink-nél néztem a DCS-7110-et, de sajnos 120ezret nem tudok kiadni egy kameráért (7510 több mind 800dollár :O ). A legolcsóbb kültéri a DCS-7010L, ami 110ezer, de még mindig sok az ubiquiti 30ezeréhez képest. (tudom, hogy sokkal többet tud a dlink, de ez akkor is háromszoros ár)

NVR oldalon nincsenek nagy igények. Nyilván tudom, hogy hardveres redundancia kéne mindenhova, de jelenleg megfizetni ezt nem tudom. Ubiquiti AirVision NVR-jét néztem, ami 100ezer Ft. (Intel Atom, 500gb hdd, igaz csak ubiquiti kamerákat tud kezelni)

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#150) wgaborw válasza Immy (#149) üzenetére


wgaborw
tag

A 110 ezres árat kicsit soknak tartom a 7010L-ért.... Az NVR a D-Link-nél a DNR-326, ami 9 kamerát kezel, te tehetsz bele HDD-t, SATA II 4TB-ig támogat, RAID funkcióval, FTP backuppal, időzítésekkel és kismillió (nem csak D-Link) kamera támogatással... És az is 100 környékén mozog szerintem, de ha érdekel utánanézek a legjobb áraknak...

G.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.