Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) jézusom válasza motrola (#17000) üzenetére


jézusom
addikt

Nyilván megfelelő közelség kell, és adott távra kell belőni a fókuszt is. Normál esetben egy rendszám felismerő kamera nem is néz mást, és egy sorompónál is mindig ugyan ott áll az autó szinte centire. Ezért vagyok kÍváncsi, hogy egy mezei reolink mit tud.

(#17002) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Hogyan lehetséges az, hogy egy IP kamerát az NVR látja, sőt képet is mutat, viszont a hálózaton nem található meg?! :Y Az NVR szerinti IP címe alapján nem található semmi. Keresőprogrammal is kerestem, úgy sem látszik. A Dahua SmartPSS sem látja a kamerát külön, de az NVR igen!
Volt egy újraindítás (WiFi valamint NVR) azóta van ez. A kamerákat még nem indítottam újra. Kellene?

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#17003) Dolphine válasza Dolphine (#17002) üzenetére


Dolphine
addikt

Végül újraindítottam, most jónak tűnik! :U

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#17004) Leki78


Leki78
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy kültéri IP kamerát. A facebookon feldobott hirdetésekben belefutottam jó pár 12-14 ezer forintos kínai csodába. Kicsit szkeptikus vagyok velük kapcsolatban, mind képminőség és mind megbízhatóság tekintetében. Viszont megakadt a szemem a Tp Link Tapo C310-en, az ára elfogadható, 20.000 ft alatt van és a vélemények is pozitívok róla. Megéri beruházni erre a típusra? Van esetleg más alternatíva 20.000ft alatt ami jobb választás lenne?

Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#17005) bigrock válasza jézusom (#17001) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Az olcsó rendszámfelismerő kamerákkal kapcsolatban én is szkeptikus vagyok: elég sok LPR rendszert összeraktunk már, és nem is igazán a kamera fontos - nyilván nem a sor vége kell - hanem a kiértékelő szoftver analitika, ami miatt még mindig az egekben van egy ilyen rendszer ára. A legegyszerűbb eset, amikor megáll az autó a sorompónál, bejáratnál stb..., de mikor egy mozgásban lévő autónál kell elkapni a rendszámot, ott már lehet szívni erősen. A VÉDA-rendszer, ahol >130 km feleltt kell érzékelni, az meg a másik véglet, ne akarjuk tudni az árát egy ilyen kapunak...
De természetesen, várjuk a konklúziót.

(#17006) markussandor válasza Leki78 (#17004) üzenetére


markussandor
senior tag

Ezerszer vennék 6-8e Ft-os kínai kamerát, mint TP-Linket 20e Ft-ért...
Nem írtad le, mire szeretnéd használni.

(#17007) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Még nem építettük ki, de már megterveztük a kamerák helyét és kábelezést. Ha jövő héten megjön minden akkor hétvégén megy a kiépítés.

Ami még hiányzik az a TV és fali konzol. Van valami titkos tippetek hol, mit érdemes nézni ami olcsó de megfelel a célnak? Most ugye használt TV-ket nézegetek facebook marketplace-en.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#17008) Leki78 válasza markussandor (#17006) üzenetére


Leki78
tag

Udvar megfigyelése lenne a feladata, kb. 10-15m-re kellene el látnia. Mit ajánlanál helyette?

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#17009) jézusom válasza Leki78 (#17008) üzenetére


jézusom
addikt

Elolvastad az első hsz-t? Nem ajánlunk semmi féle wifis kamerát, csak végszükség esetén.

(#17010) markussandor válasza Leki78 (#17008) üzenetére


markussandor
senior tag

Van pár kamera teszt az összefoglalóban, én is írtam legalább hármat, mást nem tudok ajánlani, a régebbi kameráimról azért nem írtam, mert már nem lehet őket kapni.
Ha van lóvé, akkor hikvision, ha nincs akkor hiseeu (a kettő között van még 2-3 márka, mások ajánlottak, szintén összefoglaló), de mindenképpen PoE-s kamerát javaslok, a wifis maximum lakáson belül javasolt.
Erre a távolságra 2,8 vagy 3,2 mm-es optikával szerelt kamerát javaslok.

(#17011) Rick4 válasza Dyingsoul (#17007) üzenetére


Rick4
félisten

Én is nézegettem használt tévéket, elment a semmire egy hetem a marketplace-en, a ph apró pont ugyanez, felesleges időpocsékolás, akinek esetleg lenne valamije, annak hiába írsz, nem válaszol, majd egy hét múlva megbírja, hogy már rég elkelt, vicc az egész.

Végül az Alzában vettem 32-es strong tévét 43 ezerért, minden oké volt elsőre, de mivel este néztük egy órát elalvás előtt, rettentő világos volt, levettem a háttérvilágítást, na azt szépen elfelejtette, minden bekapcsolás után be kell a kép menübe menni, és csak rányomni a fényerőre, ahol az eredetileg beállított érték látható, onnan megint átállt. Szépen vissza is vittem, már most 18. napja közdenek vele papíron...
mediamarktban a 40"-os orion viszont tuti, 67 ezerért a jóféle westel technika, azzal nem lesz gond.

Fali konzolból mindenhol van 5-6-7 ezerért, azt már neked kell tudni, neked melyik a jó.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17012) Rick4 válasza bigrock (#17005) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem a felismerés lehetősége a kamerán múlik, van olyan, amelyik 25 km/h-nál is elmosott képet ad, és van, amelylik 150 fölött is éles, a szoftver számára értelmezhetőt.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17013) Rick4 válasza Leki78 (#17004) üzenetére


Rick4
félisten

A facebookon hirdetik ezeket a motoros kamerákat 12-14-ért, aliról 12-ből nálad van pár nap alatt egy 32es SD ártyával, linkeltem én is ilyet nemrég, tejesen korrekt 2MP-es éles képet ad, nappal és éjjel is minden oké vele, jól dolgozik, intercom, ptz, sd kártya hely, végszükség esetén ott a wifi, (nekem most erről megy, szóval akár ajánlom is) de vezetéken is dolgozik, sima fehér fényű led is van benne, ami állíthatóan kapcsol, korrekt az androidos appja is, rendesen megy NVR-rel is minden funkcó, vagyis mindent tud, amire egy egyszerű háztartásban szükség lehet. Drágábbat veni tulajdonképp felesleges. Pont ugyanígy idultam nekién is két 1MP-es kamerának, kipróbálom őket, ehez képest fent vannak már 5 éve, hiba nélkül teszik a dolukat.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17014) Dyingsoul válasza Rick4 (#17011) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Köszönöm a tippeket! :R
Nekem msot úgy tűnik szerencsém van, találtam helyben egy srácot akinek vannak eladó TV-i, a hétvégén megyek hozzá. Aztán persze majd helyben meglátom vannak-e használható TV-i, de mivel van otthon 3 TV is már, ennek tényleg nem kell fullosnak lennie, ezért nézek főleg használtan. Konyhában lesz elhelyezve, oda kb bármi jó. :D

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#17015) motrola válasza Rick4 (#17011) üzenetére


motrola
aktív tag

Smart Tech 24" Már elég régen 2-3 éve vettem amikor a nagyobb tv elromlott, most is használom a kamerák képét nézni. Bevált, tv-nek is jó.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#17016) Rick4 válasza motrola (#17015) üzenetére


Rick4
félisten

24-es monitort én is vettem az apróban 19-ért, az van most az nvr-re dugva, de 15K-ból egész jókat lehet venni már.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17017) d1d1


d1d1
csendes tag

Sziasztok, vettem egy ilyen kamerát, MISECU H.265X PTZ Wifi IP Camera 1080P 5MP. [link].
Nem PoE. Az lenne a kérdésem, hogy használhatom-e a kamerát úgy, hogy a PoE switch-be dugom az UTP kábelt és a kameránál egy passive PoE adapter használok. Vagy mindenképpen áramot is vezetnem kell a kertbe :F.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#17018) markussandor válasza d1d1 (#17017) üzenetére


markussandor
senior tag

Szia,
használhatnád a keresőt, vagy elég lenne visszaolvasnod kb 20-25 hozzászólást, nemrég ugyanez volt a kérdés.
Csak olyan PoE splitter lesz jó, ami a bemeneti 48 V-ból csinál 12 V-ot, a passzív splitter a 48 V-ot adná be a 12 V-os bemenetre, az elég gyorsan elfüstölne.
Én pont ma rendeltem ilyet. Találtam olcsóbbat is az ebay-en, de az sokkal később érne ide.

(#17019) d1d1 válasza markussandor (#17018) üzenetére


d1d1
csendes tag

Rendben, köszönöm.

(#17020) Samus válasza markussandor (#17018) üzenetére


Samus
addikt

Aktívat nem nagyon találtam olcsóbban, és EU raktárról sem, Kínából pedig nagyjából ugyanannyi minden. Én ilyet vettem kettőt, kültéri, szép házikója is van. Még várok rá...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#17021) Taibi


Taibi
csendes tag

Sziasztok,
Családi házhoz szeretnék külső 4 kamerás rendszert telepíteni általános célokra.
Konkrét tapasztalatom nincsen, úgyhogy egyszerű megoldást szeretnék, de azért a fúrás, kábelelvezetés, szoftver telepítés, stb egyszerűbb feladatok menni fognak.
Egyelőre két komplett rendszert néztem ki:
[link]
[link]
Ezeknél tényleg csak annyi a teendő, hogy a DVR-be bedugom a kábel egyik végét, a kamerába a kábel másik végét? Illetve bedugok egy TV-t vagy monitort a DVR-be és teszek bele egy HDDt? Aztán elvégzem a beállításokat és kész?
Egy kábelt elég elvezetni a kamerákhoz? A kábel max hossza 15m lenne a legtávolabbi kamerához.
A két szett közül melyiket ajánlanátok? Illetve van-e jobb alternatíva hasonló árszinten?
Köszönöm előre is!

(#17022) gozso válasza Taibi (#17021) üzenetére


gozso
senior tag

én a helyedben inkább IP rendszert választanék :)

ha már ragaszkodsz az adott shophoz pl ezt

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#17023) jézusom válasza Taibi (#17021) üzenetére


jézusom
addikt

Analóg kamerákat választottál. Ne tedd!

(#17024) Taibi


Taibi
csendes tag

Nem ragaszkodok ahhoz a webshophoz, ha máshol van jobb ajánlat.
IP kameráknál a hálózati beállítások, IP cím kiosztás mennyire bonyolult mutatvány? Van esetleg egy jó leírás hozzá? Átlag user vagyok, nem vagyok informatikus, de azért nem is vagyok teljesen vakon.

(#17025) BrandonXXV


BrandonXXV
aktív tag

Sziasztok!

[Ez] az NVR mennyire ajánlott, ezen az áron?!

(#17026) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

Egy gyors kérdés, a kamerákhoz feltétlenül szükséges az NVR, vagy megfelel helyette NAS is?
Konkrétan a Hiseeu HB615 kameráról van szó. Egy ismerősöm azt mondta, hogy nála a NAS (Synology DiskStation DS220) 2 kameráig rendelkezik licensszel.

Illetve a kamera elé kell POE adapter kábel akkor, ha POE switchhel rákeverem a CAT5-re a 48 voltot?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#17027) markussandor válasza aleister (#17026) üzenetére


markussandor
senior tag

Ez PoE kamera, nem kell trükközni, működni fog, ha PoE switchre dugod.

(#17028) markussandor válasza Samus (#17020) üzenetére


markussandor
senior tag

Jól néz ki, majd írj róla tesztet.
Én drágábbat választottam, mert nálam a szállítási idő most fontosabb volt.

(#17029) aleister válasza markussandor (#17027) üzenetére


aleister
veterán

Köszi !
Esetleg a másik kérdésre is tudsz válaszolni?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#17030) vacs válasza Taibi (#17024) üzenetére


vacs
Topikgazda

Olvasd át a topik összefoglalót!
Semmivel sem bonyolultabb, sőt.
A kamerákat nem kötelező a rögzítőig kábelezni, elég egy switch-ig (célszerű a PoE, mert így egy kábelen kap áramot és ad képet a kamera) és a switch-től már csak egy kábelt kell vinni a routerig, innét a rögzítőig.
Én hétvégén raktam össze egy IP rendszert, a rögzítőben rányomtam a kamera hozzáadás menüben a keresésre, beírtam az admin jelszót és kb kész (esetleg külön a kameráknak kell fix IP-t adni, de nekem ezt se kellett), már csak a finomhangolást kell megcsinálni (kódolás, felbontás, figyelendő terület stb).

Nézz Youtube-ot! :K

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#17031) markussandor válasza aleister (#17029) üzenetére


markussandor
senior tag

Ha van nasod, 2 kameráig elleszel vele, felette olcsóbb egy nvr.

(#17032) Samus válasza Taibi (#17024) üzenetére


Samus
addikt

Ennyiért kapsz 5MPx-et EU raktárról, külföldről (nincs áfa, vám), jó, nem Hikvision, de PoE rendszerű IP kamera, biztosan jobb képpel. Például ez.

Vagy itt van, amit én vettem: [link], itt darabokban, illetve nekem kellet a kétirányú hang pár helyen, szóval két kamerám nem PoE emiatt (abból nem volt EU raktáras), ez jelenleg 80k körül áll, HDD-m van itthon (azt azonnal vegyél, mert már elkezdtek felkúszni az árak, köszönhetően a bányászatnak), de ebben benne van a kamerarendszer rögzítőstől, UTP kábel (jó minőségű Dahua kábel van olcsóért), krimpelő fogó és csatik is, a PoE splitterek a két nem PoE kamerának. Egy monitorra vagy TV-re és billentyűzetre szükséged lesz a konfiguráció alatt, utána a megjelenítő elhagyható.

Én most állok neki felszerelni a saját rendszeremet, végre megjött minden hozzá.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#17033) Taibi válasza vacs (#17030) üzenetére


Taibi
csendes tag

Köszönöm!
És ha olyan házhoz kellene a kamera, ahol nincs internet és így router se? Akkor csak simán a switchbe belekötöm a kamerákat, aztán a switch-et direktbe összekötöm a felvevővel és végül a felvevőt összekötöm a TV-vel? A router kihagyható a körből?

@Samus, köszönöm az ajánlásokat!

(#17034) gozso válasza Taibi (#17033) üzenetére


gozso
senior tag

IP címet valaminek ki kell osztania :)

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#17035) markussandor válasza gozso (#17034) üzenetére


markussandor
senior tag

Nem kell dhcp, lehet statikus ip címekkel üzemeltetni.

@Taibi
Szóval elhagyható, működni fog, értelemszerűen nem lesz távolról elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#17036) BrandonXXV válasza BrandonXXV (#17025) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Erre valaki?
Nagyon nem jó ez az NVR?

(#17037) Csabex válasza gozso (#17034) üzenetére


Csabex
őstag

Az nvr is ki tudja osztani ha bekapcsolod a dhcp-t.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#17038) markussandor válasza Csabex (#17037) üzenetére


markussandor
senior tag

Szerintem ezt félreértetted, az NVR network beállításánál a DHCP magára a készülékre vonatkozik, ő biztosan nem tartalmaz DHCP szervert (nekem is Hikvision NVR-em van, én is DHCP módban használom, a router adja neki a fix IP címet). Legfeljebb a PoE-s modell, de az is csak a kamerák felé menő VLAN-ra oszthat.

(#17039) markussandor válasza BrandonXXV (#17036) üzenetére


markussandor
senior tag

Szerintem jó NVR, jó áron, nekem a K1 végű van, hirtelen nem is látom, mik a különbségek, a főbb pontokban megegyeznek.

(#17040) BrandonXXV válasza markussandor (#17039) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Köszi a választ. Akkor lehet berendelek egyet belőle, ha esetleg nem tudtok ajánlani valami jobbat ár/értek arányban. Hikvisionben gondolkodom, mert a kameráim is azok és bővíteni is azzal szeretném majd a rendszert.

(#17041) Csabex válasza markussandor (#17038) üzenetére


Csabex
őstag

A link csak példa volt hirtelen, de én találkoztam olyannal már, hogy nem kellett ip search meg mi egymás, hanem a rögzítőben dhcp pipa és ezután csak search on network, vagy valami hasonló és megtalálta őket. Lehet akkor poe-s volt, már nem emlékszem, csak hirtelen annyi ugrott be, hogy nvr is tud osztani címet.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#17042) aleister válasza markussandor (#17031) üzenetére


aleister
veterán

Igazából nincs NAS-om se. :)
Most gondolkodom rajta, hogy melyiket vegyem. Az NVR mégis csak egy céleszköz. A NAS-t viszont tudnám használni DLNA-ra is.
NAS-nál mindegyik típus jó 2 kameráig? Pl Zyxel NAS326?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#17043) markussandor válasza aleister (#17042) üzenetére


markussandor
senior tag

licenc kérdésekhez nem értek, diy épített nasom van, és dedikált nvr-em a kamerákhoz.
Ha futja rá, vegyél mindkettőt :-)

(#17044) Csabex válasza aleister (#17042) üzenetére


Csabex
őstag

Asustor pl. 4 kamerára ad ingyen licencet. Nekem ilyenem van, de javaslom az NVR-t, mert az mégis csak dedikált és ellátja rendesen a feladatát. NAS-ok terén a kamera támogatása is kérdéses...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#17045) Rick4 válasza aleister (#17042) üzenetére


Rick4
félisten

Az NVR egy céleszköz tehát olcsóbban, jobban tudja mindazt, amit bármi más, égetett rendszer, nem támadató, nincs zsarolóvírus, rendszerfrissítés, és amennyire ez néha fontos lehet, gondolom egyszeri 13 ezret megér egy 16 csatis NVR bárkinek.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17046) vacs válasza aleister (#17042) üzenetére


vacs
Topikgazda

Nehogy már mi olvassunk utána helyetted, hogy a Zyxel mit támogat!
Illetve egy nas nem biztos, hogy kezeli a kamerák extra funkcióit, pl ember és gépjármű felismerés!
:K

(^)(>.<)(^)

(#17047) markussandor válasza Rick4 (#17045) üzenetére


markussandor
senior tag

Mindennel egyetértek, de szerencsére az NVR-ekhez is érkeznek rendszer frissítések (firmware), a sajátomhoz két év után is jött, minden alkalommal több funkciója lett a doboznak.

(#17048) aleister


aleister
veterán

csabex2007:
Igen, ugyanezt ajánlották a NAS-os topickban is. Köszi!

Rick4:
Én is a céleszköz mivolta miatt hajlok inkább az NVR felé. Mivel a kameráim Hiseeu-k, gondoltam az NVR is az lesz. Valamiért úgy vagyok vele, hogy a kompatibilitás miatt jobb, ha azonos gyártónál marad az ember. Ennél pedig 56 USD egy 4 csatornás. Mondjuk még mindig jóval olcsóbb, mint egy NAS. :)

vacs:
Gondoltam már felmerült itt kérdésként, és akkor gyorsan, kútfőből válasz születik a kérdésre. Alaposan utána szoktam olvasni a dolgoknak, de munka és lakásfelújítás mellett ez most nem egyszerű. S mivel július 1-től már áfáznak, vámolnak EU-n kívülről mindent, azért fontos volt, hogy gyorsan infóhoz jussak, és időben leadjam a rendelést. Elnézést!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#17049) jézusom válasza aleister (#17048) üzenetére


jézusom
addikt

Eu raktárbol tudsz rendelni.

(#17050) aleister válasza jézusom (#17049) üzenetére


aleister
veterán

Sajnos nem minden esetben. Ebayen kb felejtős ebből a tekintetből. Banggoodon sem minden terméknél van rá mód. Vagy alapból nincs ilyen opció, vagy kifogyott raktárról.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.