Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41) club1 válasza rwin5 (#40) üzenetére


club1
veterán

Egy biztos lehetőséged van, a rendőrségi feljelentés zaklatás miatt. Az adott kapitányság leterheltségétől és az ottani nyomozók munkakedvétől függ hogy lesz-e eredménye (és nem zárják le a nyomozást x hónap múlva minden érdemi vizsgálódás nélkül), de tényleg csak nekik van hatáskörük azokra a cselekményekre, amiket ebben az esetben tenni kell. Az ügyben nagyobb esélyetek van, ha megüti a zaklatás a bűncselekményi szintet, amíg szabálysértésről van szó, addig nem valószínű hogy rámozdulnak.
Ettől jóval gyorsabb megoldás, ha a telefont éjszakára kikapcsoljátok, hiszen nem tart sokáig visszakapcsolni reggelenként, vagy amikor szükség van rá...
Olvasd el ezt a cikket.

(#42) kali válasza rwin5 (#40) üzenetére


kali
legenda

szia,

rendőrségi feljelentés!
kell a hívott szám, illetve a problémás hívások pontos időpontja és időtartama.
hiába nem az ő nevén van a sim kártya, azért van/lesz min elindulni, ha nem is mindig egyszerű a dolog.

(#43) rwin5 válasza club1 (#41) üzenetére


rwin5
őstag

Üdv, elég furcsa ez a story, már máskor is miután történt a "zaklatás" reggelre kitörlődött a híváslistából, mintha fel se hívott minket - lehetséges ez?! (bár magánszám volt, de akkor is..) Visszanéztem a híváslistát egyszer hívott minket egy "+36 1 2625936 - os szám is, de anno nem vettük fel, ma felhívtam de senki se vette fel, gondolom ez egy fülkés telefon lehet. A telefon kikapcsolás azért nem megoldható, mert máskor is volt rosszul nagyszülő és hajnalban hívott minket, hogy menjünk érte, aztán lett belőle csak mentő. Erre azt találtam ki, hogy a jövőhéten a nevemre veszek egy SIM-kártyát az eredeti telefont éjszakára lenémítjuk/kikapcsoljuk, ezt pedig meghagyjuk ilyen éjjeli őrnek, amit csak nagyszülők fognak tudni. Most feljegyeztem magamnak egy papírra, hogy mikor hívott, mert arra emlékeztem, ha kigyűlik egy 8-10 időpont akkor fordulok a rendőrséghez.

(#44) rwin5


rwin5
őstag

Azóta nem hívott a gyerek (de általában csak hétvégén szokott) Azt találtam ki, hogy kihangosítom a telefont és felveszem (sajna csak diktafonnal) a beszélgetést, és 3-4 felvétel után, + a régi hívások lejegyzett időpontjával/tartalmával megyek majd feljelentést tenni. Valami vélemény? (Biztos megunja előbb utóbb, de nem akarok még 2-3 hónapig azon agyalni, hogy melyik hétvégén ébredek fel a kis hülyegyerek miatt a telefoncsörgésre.)

(#45) I83 válasza rwin5 (#44) üzenetére


I83
csendes tag

Szia! Elolvastam a történeted és tényleg csak ez a 2 megoldásod van, hogy feljelentést teszel, ami vagy sikerrel zárul vagy nem, vagy beszerzel egy másik kártyát, aminek a számát csak a család tudja. Nálunk is volt hasonló helyzet évekkel ezelőtt, igaz ott vezetékes számon hívogattak minket éjszaka. A mi esetünkben csak a számváltoztatás segített, mert senki nem szólt bele, úgyhogy ebben az esetben még zaklatásként sem foglalkoztak vele. Az előző hozzászólásodban leírt vezetékes szám (06-1-2625936) valóban egy nyilvános fülke száma, a címe a következő: Budapest, X. kerület 1101, Üllői út. Sajnos ennél pontosabb adatot nem ad ki a netes tudakozó (http://tudakozo.t-com.hu). Remélem sikerrel jártok az ügyben!

(#46) kali válasza rwin5 (#44) üzenetére


kali
legenda

a beszélgetés rögzítése nem megengedett a másik fél tudta és beleegyezése nélkül, szóval csak óvatosan, bizonyítéknak pláne nem okés!

(#47) rwin5 válasza I83 (#45) üzenetére


rwin5
őstag

Hát ez érdekes, akkor nem tudom, hogy kapcsolódik ide a fülkés, mert pestről csak pár ismerősünk van és velük elég jó viszonyt ápolunk. Lehet csak randomban ránk talált, de furcsa volt, hogy édesanyám anyukáját kereste az ő telefonján (névvel persze) és utána kezdett el trágárkodni, azóta pedig visszatérő "zaklató" Nem tudtam, hogy ennyi jog védi a telefonálókat, akkor nem veszem fel a hangját.. A számcsere elég macerás nálunk, ezt nem akarom részletezni (de gondolom máshol se könnyebb)

(#48) szilard28 válasza kali (#46) üzenetére


szilard28
aktív tag

ez büntetőügy és nem polgári.
büntetőügyekben rendszeresen használnak fel rejtett kamerás felvételeket is.

Állítsátok a telefont éjszaka automatikus hívásfogadásra, így előbb-utóbb elfogy a pénze.

(#49) kali válasza szilard28 (#48) üzenetére


kali
legenda

persze, külön engedély birtokában, ellenkező esetben nem olyan egyszerű az...
csapdát sem lehet csak úgy állítani, a "videocsapda" állításának is adottak a szabályai!

[ Szerkesztve ]

(#50) szilard28 válasza kali (#49) üzenetére


szilard28
aktív tag

Miről beszélsz?
A bíróság dönti el hogy milyen bizonyítékot fogad el, és a rejtett felvételeket is elfogadja. Pont.

Továbbítsátok erre a számra a hívást:
06 (1) 443-5500
Ha csak egy hülyegyerek az illető, akkor jó eséllyel be fog szarni.

[ Szerkesztve ]

(#51) rwin5 válasza szilard28 (#50) üzenetére


rwin5
őstag

Miért pontosan kié ez a szám? Amúgy elég régi telefon (annyira azért nem) szóval nem hiszem, hogy ilyen automatikus hívásfogadást be lehet állítani rajta, de ma megnézem, és akkor elvileg nem is fog csörögni?

(#52) rwin5 válasza szilard28 (#48) üzenetére


rwin5
őstag

(töröljétek ezt légyszi)

[ Szerkesztve ]

(#53) rwin5 válasza szilard28 (#50) üzenetére


rwin5
őstag

Ahh, BRFK központi szám, szerintem az ilyen büntetendő lehet, ha oda átirányítom, vagy? :F

(#54) kali válasza szilard28 (#50) üzenetére


kali
legenda

arról, hogy továbbra sem ennyire egyszerű a dolog, mert az is jogsértés, ha a másik fél tudta és beleegyezése nélkül rögzíti a beszélgetést!
nincs kizárva a bizonyítékok sorából, de ne azzal kezdődjön már az ügy, hogy jogsértésre van buzdítva valaki!
van hivatalos út, döntsön a hatóság, mert ha más módon is bizonyítható a dolog, akkor minek a jogsértés?

[ Szerkesztve ]

(#55) Coyote2000 válasza szilard28 (#50) üzenetére


Coyote2000
őstag

ez a telszám mit tud?

Napok óta ÓRÁNKÉNT kapok hívást rejtett számról. Amikor felvettem, KICSENGETT, mintha én hívtam volna.

Telemarketingre gyanakszom, mert munkaidőben jönnek a hívások, és minden óra 5. percében kb. Gondolom valami gép tárcsáz...

KÉRDÉS: lehetséges-e hívásfogadással költséget generálni az előfizetéses számlámra? Ugye nem? :F

(#56) rwin5 válasza Coyote2000 (#55) üzenetére


rwin5
őstag

Fent olvasható ugyanezzel a kérdéssel kapcsolatban: "Fogadott hívásért Magyarországon sehol (kivéve ha 40-es - kék- vagy 80-as -zöld- számod van) nem kell fizetni, csak max. emelt díjas fogadott sms-ért. Utóbbi esetében a küldőnek bizonyítania kell tudni, hogy feliratkoztál a szolgáltatásra."

(#57) Coyote2000 válasza rwin5 (#56) üzenetére


Coyote2000
őstag

köszönöm!

közben találtam is egy jó kis appot, ami az összes ismeretlen számról érkező hívást átpasszol a hangpostára... ;]

(#58) rwin5


rwin5
őstag

Ez engem is érdekel, ugyanis édesanyámnak dettó van egy zaklatója. Priviben tudunk értekezni esetleg?

(#59) Coyote2000 válasza rwin5 (#58) üzenetére


Coyote2000
őstag

Ha nekem szól, akkor persze kérdezz :-)

(#60) rwin5


rwin5
őstag

Sziasztok, ismét Én. A zaklatóval szerencsére megoldódott az ügy és lepattant édesanyámról, viszont most egy érdekes dologgal állok szemben, amiről fogalmam sincs mi lehet, de várok ötleteket. Szóval a telefonomat nem sokan tudják (nagyon nincs is kinek tudnia, nem vagyok egy bizniszman, csak azokkal beszélek akikkel szükséges) Viszont állandóan kaptam az smseket, nem fogadott hívásról, de hiába jelzi ki a számát nem veszem fel, mert aki akarna úgyis elérne máshol. Erről a számról kb ~ 40-50 nem fogadott hívásom van, de volt olyan is, hogy ki volt kapcsolva a telefonon délelőtt és egymás után felhívott 8x mint egy ro-bot.
Ma felvettem, bemutatkoztam búgott egy hangosat elkezdett számolni a számláló 0:04 nél kinyomtam egyből. Valami ötlet?

Ezekről a számokról kaptam a hívásokat, nincs nagy eltérés (csak most veszem észre, hogy nem egy telefon mert annyira nem nézegettem)
06-70 435-9835
06-70 435-9833
06-70 435-9834
06-70 435-9838
06-70 435-8591

Lehet van még több de nem volt kedvem nézni már az smseket.. kicsit bizarr, valami ötlet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.