Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Végre!!!!!!!!!!
Már a lábkörmömet is lerágtam, hogy hónapok óta nem jött PS eladási statisztika! :R :)) ;]

(#2) oriic válasza Medocsabi (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Tudom nehéz elhinni, de a negyedéves pénzügyi jelentések....NEGYEDÉVENTE jönnek. ;]

Live-Die-Respawn

(#3) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Mint a cukrot

Life, Uh, Finds A Way

(#4) Televan74


Televan74
nagyúr

Nemsokára meg lesz a 100 is. :C

Ha ezt most mind bele számolnánk az AMD statisztikáiba.Úgy mint Intel az IGP -t. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5) Medocsabi válasza oriic (#2) üzenetére


Medocsabi
addikt

Rosseb gondolta volna :D
Úgy amblokk ez a konzol generáció nagyon jóra sikeredett, minden szempontból, mindegyik gyártó részéről, most viszont örülnék a "vas" feljesztése mellet hozzáadott értékeknek is, guitar hero, kinect, vr bővítés, stb, hogy ne csak egy gaming gép legyen, hanem egy szórakoztató központ a családnak. Vagy bilibe lóg a kezem? :B

(#6) Def26 válasza Medocsabi (#5) üzenetére


Def26
félisten

Épp ez volt a hiba anno amit az ms elkövetett. Nem kell ide szórakoztató központ és a piac sem kíváncsi erre. Erős játékgép kell jó címekkel. Ennyi a trükk. :)

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#7) mike1334


mike1334
veterán

Bakker, azt hittem eddigre már meglesz a 96,9 millió...csalódás :(

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#8) Medocsabi válasza Def26 (#6) üzenetére


Medocsabi
addikt

Sztem ez nem lehet hiba. A hiba az volt, hogy kötelezővé volt téve. Ha mindezek opcionálisak lennének bőséges tartalommal, nyakamat rá hogy ugyanannyian vennék a hozáadott dolgokat, mint akik nem.

(#9) laceszgamer válasza Televan74 (#4) üzenetére


laceszgamer
addikt

Tulajdonképp szerintem a VGA részlegnek ez az egyik legnagyobb mentőöv, hogy a konzolok az AMD-re építkeznek. Emiatt nem is értem, hogy miért nem tudnak végre valami igazán jót alkotni VGA terén, hiszen a kapcsolat, főleg a MS miatt elég erőteljesen megvan, és néha észre is vehető, például Forza Horizon 4 esetében képesek nagyon parádézni az AMD kártyák.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#10) Televan74 válasza laceszgamer (#9) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én azért majd kíváncsi leszek hogy a Vulkan API -val érkező Quantic Dream PC-s portjai mit tudnak Radeon alatt.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11) GodGamer5 válasza Def26 (#6) üzenetére


GodGamer5
addikt

Mondjuk az erős játékgép pont nem jött össze, főleg a ps3-hoz képest, de legalább a belsős stúdiók megoldották a problémákat. :) Na majd a PS5 megmutatja.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#12) laceszgamer válasza GodGamer5 (#11) üzenetére


laceszgamer
addikt

Az is " el fog gyengülni " idővel de ettől független szerintem a jelenlegi genercióból is igazán szép látványt ki lehet hozni, ha akarnak. Pláne ha azt veszem, hogy hardverben ugye kb megvan, hogy PC-ben az mit tud, úgy meg méginkább le a kalappal.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#13) GodGamer5 válasza laceszgamer (#9) üzenetére


GodGamer5
addikt

Azért mert a Radeonok akkor érzik elemükben magukat, ha párhuzamban egyszerre több compute feladatot futtatnak, pl World War Z, de eddig kb a dx11 tákolása ment csak.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#14) GodGamer5 válasza laceszgamer (#12) üzenetére


GodGamer5
addikt

El fognak gyengülni, csak a mostani generáció már gyengén érkezett, ezért írtam, hogy a ps3 a maga korában keményebb volt és ezért is jött köztes gépként a ps4 pro. Viszont ha hihetünk az eddigi ígéreteknek, akkor az újabb generáció nagyon bika lesz.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#15) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Nagyon szép teljesítmény!

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#16) #82819712


#82819712
törölt tag

Azt gondolná az ember hogy egy cikk akkor születik ha 100 milla lesz a szám de legyen.
A konzolnak csak az alapjai azonosak a PC-s megfelelővel de mivel neki nem kell semmiféle más rendszerrel megfelelnie kompatibilitás terén szénné célhardverré gyúrhatják.
Abból is látszik ez milyen erős PC kell egy konzolporthoz.
Most épp a két irány a memória sávszélesség és a internetes sávszélesség erős növelése.

[ Szerkesztve ]

(#17) Sirandrish válasza #82819712 (#16) üzenetére


Sirandrish
legenda

A kövi eladási számokra negyed évet kell várni...

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#18) keIdor válasza laceszgamer (#12) üzenetére


keIdor
titán

Most inkább csak a CPU volt alapból gyenge, az AMD Jaguar fogja vissza mindkét gépet.
Onnan azért egy Zen 2 alapú cucc rohadt nagy ugrás lesz, sokáig megállja a helyét majd.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#19) Medocsabi válasza GodGamer5 (#14) üzenetére


Medocsabi
addikt

Azért a gyengén érkezett szerintem erős túlzás, az első generációs xboxomon a Doom, a Tomb Raider, a Witcher3 HIHETETLEN látványvilágot produkálnak.(360hoz képest)
Optimalizálás kérdése. Abban viszont igazad van, hogy mára ez érezhetően kevés, az ide játékokban bizony bőven van játék, ahol kevés a kakaó, és 30, de van hogy 20 fps alá is besik.Ps-en stabilabbnak éreztem a játékokat.(9 napig volt nálam kölcsönbe 1 slim)
Nagyon kiváncsi vagyok, a ryzen alapú új konzolkból mit lehet kisajtolni :K

(#20) icemad válasza Medocsabi (#19) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ez azért elég szép teljesítmény. Le a kalappal. Főleg úgy, hogy én ps4-et használtan vettem, használt játékokkal. El is adtam 2 hónap után. Ha az ilyenek, mint én is, új gépet vettek volna, új játékokkal, akkor a 130 millió is meglenne.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#21) joey04 válasza #82819712 (#16) üzenetére


joey04
titán

Nem, akkor születik, ha a negyedéves jelentés van. A 100 millió persze lehet megér egy külön bejelentést. Ezáltal cikket. Mert amúgy kicsit olyan, mintha szerinted a Gamepod válogatna, hogy éppen mikor ír ezekről a számokról.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#22) Cs1csó válasza Medocsabi (#8) üzenetére


Cs1csó
félisten

DE "opcionálisan" nem ölnének bele milliókat, iszonyat pénz ezeket az eszközöket fejleszteni, gyártani, és a játék készítőket is meggyőzni, hogy ugyan legyenek már kedvesek és csináljanak ilyen eszközökre is alkalmas játékokat.
Hasonló dolgok ezek mint a 3D ami nagy hájp meg minden aztán valahogy bevételt meg nem hozták.

(#23) Raysen623 válasza GodGamer5 (#14) üzenetére


Raysen623
addikt

Mégis mi volt a ps3-ban annyira durva? Az 512 Mb RAM, amiből a VGA elvette a felét? Max a processzor lehetett volna ütős ha nem lett volna kínszenvedés rá fejleszteni. Erről egy ismerősöm beszélt még az előző gen idején.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#24) _drk válasza laceszgamer (#9) üzenetére


_drk
őstag

Amd-nek mindig vannak jó vga-i csak a közép kategória nem elég a pc piacon. Játékra most is bőven elég egy rx470-480.
Ps-en meg jól rá optimalizálnak mindent és születik egy GoW vagy egy HZD amihez azt lehetne hinni hogy kéne neki legalább egy 1080.
Jól csinálják ezt a bizniszt, kíváncsi vagyok lesz e külön gép vagy joy a 100m-ra.

[ Szerkesztve ]

(#25) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Csak így tovább dübörögjön a Sony szekér :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#26) GodGamer5 válasza Raysen623 (#23) üzenetére


GodGamer5
addikt

A cpu nagyon durva volt, de igazán csak a belsősök tudtak rá fejleszteni. Anno az Uncharted 1 2007-ben akkora jó cucc volt, hogy nem hittem a szememnek. :) Az exkluzívok példaértékűek voltak, a LOU pedig már elment egy alapabb ps4 játéknak is, mégha szaggatott is sokszor.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#27) Cs1csó


Cs1csó
félisten

100 millió eladott konzol elképesztő....

(#28) Kupszi válasza Cs1csó (#27) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Ebből azért az AMD is bőven nyerészkedett....

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#29) Cs1csó válasza Kupszi (#28) üzenetére


Cs1csó
félisten

Persze a konzolokon nincs nagy nyereség, de akkor is hatalmas szám. Hiszen nem olcsó egy ilyen gép, és aki vesz egy ilyet az tuti vesz egy év alatt vagy 3-4 játékot legalább és valami előfizut is tol.

[ Szerkesztve ]

(#30) Kupszi válasza Cs1csó (#29) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Majdnem 100 millió AMD által leszállított lapka, és még a konkurenst meg se említsem. Nagy nyereség biztos nincs, de valamennyi profitnak lenni kell, különben nem csinálnák.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#31) Cs1csó válasza Kupszi (#30) üzenetére


Cs1csó
félisten

A profitot valahogy úgy kell elképzelni hog:
- legnagyobb profit a csúcskártyákon van pl. RTX 2080Ti 2080 stb.
- a közepes custom kártyákon kevesebb
- és az ilyen közepes NAGY tételben vásárolt kártyákon még kevesebb de itt nem kell marketing meg egy csomó egyéni szerződés stb.

+ a sok kicsi sokra megy elv

(#32) <Lacy85> válasza GodGamer5 (#14) üzenetére


<Lacy85>
addikt

A PS4 Pro nem azért jött, mert gyengének találták az alapgépet, hanem mert elkedett a csapból is a 4K TV folyni, és kellett egy konzol, ami kiszolgálja ezeket a megjelenítőket.

(#33) hombre[EU] válasza <Lacy85> (#32) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Szerintem meg a PSVR miatt jött, a 4k ready egy kellemes mellékterméke ennek. 2016-ban a 4k tv penetrációja kb 20% volt. Ha nem jön a VR elég lett volna a OneX után,körül reagálni (bár lehetséges,ha nincs Pro akkor X sincs) és kitolni ezt a generációt 21/22-ig

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#34) <Lacy85> válasza hombre[EU] (#33) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Fene tudja. Nem hiszem, hogy csak kellemes melléktermék, mert nézd meg, hány játék használja ki a VR képességeket (most nem a pár ezer forintos indie címekre gondolok, hanem a nagyobb játékokra), és mennyi támogatja a HDR-t, vagy a nagyobb felbontást.

[ Szerkesztve ]

(#35) hombre[EU] válasza <Lacy85> (#34) üzenetére


hombre[EU]
veterán

A Sony bele akart ugrani a VR-ba.Egyszerre hozta a Pro-t a VR sisakkal, és igen megoldották,hogy 4k ready legyen (id buffer). Ha nem jön a sisak akkor hozta volna a Prot? :N Minek? Akinek szüksége lett volna rá az a MS,de ōk sem hozták(és nem azért ,mert buták).
Az utóbbi 2-3 évben olyan top csapatok dolgoztak PSVR-ra,mint a Bethesda,ID software,Rockstedy,SIE JapanStudio,Capcom,FromSoftware,SquareEnix,SupermassiveGames,Codemasters,Ubisoft és így tovább. Ōk ezt komolyan gondolják és a nextgen-be rengeteg tapasztalattal fognak indulni

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#36) <Lacy85> válasza hombre[EU] (#35) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Persze, eleinte ráugrottak, na de azóta?
Nézd meg a PS Store-t. Az elmúlt durván 1 évben talán két olyan játék jelent meg rá, amire lehet mondani, hogy kicsit nagyobb.
A Borderlands, meg a Star Trek. Az összes többi ilyen 3-4-5 ezer forintos kis indie játék.
Nincs kb. egyetlen olyan VR játék sem, ami miatt azt mondanám, hogy megveszem a headset-et.

(#37) Scholes9 válasza <Lacy85> (#36) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Pedig a Resi 7 pl. simán ilyen cím. Minimum duplázza az élményt a TV-s változathoz képest. Legalabbis számomra biztosan. De ide lehetne még írni az Astro botot meg a Skyrimet is. Mondjuk az is igaz, hogy én 79-ért hoztam el egy full szettet: VR headset, kamera, Aim kontroller, 2 Move kontroller, 2 játék.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.