Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fred23


Fred23
nagyúr

Valahogy nem nézném ki belőle az IP68 teljesítését, de persze biztos tudja. (Azért örülnék neki, ha valaki kipróbálná, és feltenné yt-ra.)

(#2) Zirowe válasza Fred23 (#1) üzenetére


Zirowe
nagyúr

[link]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3) rodrigez válasza Fred23 (#1) üzenetére


rodrigez
senior tag

Vagy ez? :D Meg is főzik egy iPhone 6s-el egyetemben és bírja. :)

[link]

(#4) Fred23


Fred23
nagyúr

Neeeem, én attól nem tartok, hogy edényben beázna; attól viszont igen, hogy a tömítései nem bírnák az ígértet teljesíteni, vagyis "IP68 certified - dust proof and water resistant over 1.5 meter and 30 minutes" Ránézésre ez nem bír ki akkora nyomást, de persze ha ezt vállalták, biztos csak nekem nincs elég bizalmam. Szóval saját készülékkel nem mernék másfél méteren tesztelni egy percig se.

[ Szerkesztve ]

(#5) razzorr válasza rodrigez (#3) üzenetére


razzorr
őstag

Az szép, még lehet egy kerti grillezésre is jó lenne vaslap helyett, jó kis tarját sütni rajta, majd lecsekkolni az emaileket :D
Sütés közben meg természetesen végig 4k-ban venné fel a szakács tudományát :D

[ Szerkesztve ]

(#6) Maxentius válasza Fred23 (#1) üzenetére


Maxentius
addikt

Az ilyen víz és porálló, de nem ütésálló kategória kb. arra jó, hogy nagyobb zuhikat és vízbeejtéseket pár percig garantáltan kibírja, ennél többre inkább csak a masszív ütésálló (de sajnos kisebb tudású) cuccok képesek.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#7) Rusi válasza Maxentius (#6) üzenetére


Rusi
senior tag

Azért nézd meg a videót, amit fentebb linkeltek, az iPhone 6s Plus 15 perc után elhalálozik a vízben (amúgy ez is igen jó eredmény, mert nem is vízálló), az S7 meg vígan pöfög tovább, sőt még a kijelzője is működik a víz alatt, ami igencsak ritkaság. Ráadásul az iPhone-ban már hamarabb megjelennek a beázás jelei, először kis folt a kijelzőnél, aztán teljesen beáll az LCD, és végül már be sem kapcsol (mondjuk szerintem a víz később amúgy is kinyírta volna a belsejét). Mielőtt jönne az Apple roham, NEM az iPhone (és annak teljesítménye) a lényeg, hanem az S7.

Mobilaréna (2010-2017)

(#8) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Az senkinek se tűnt fel, hogy a szédszedett telefon kijelzője működik?
Nah, ez az INNOVÁCIÓ! :DD

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#9) Örni


Örni
senior tag

Végre nem a megapixel számot növelték, hanem a pixelméretet.

[ Szerkesztve ]

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#10) vigyori78 válasza kakuk.tamas (#8) üzenetére


vigyori78
őstag

Csak beégett az amoled :DDD

(#11) Tidus válasza Fred23 (#1) üzenetére


Tidus
addikt

Az IP szabványnak meg kell felelni, és az alapján tanúsítványt kap, nem csak úgy osztogatják.

(#12) Maxentius válasza Rusi (#7) üzenetére


Maxentius
addikt

Impresszív, de meglátjuk a való életben is hasonlóan teljesít-e. :)

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#13) Menslee válasza Tidus (#11) üzenetére


Menslee
tag

Valaki már ugyan írta ezt egy másik S7-es témánál de én is csak akkor hinném el 100%ban ezt a waterproof dolgot ha a garancia is élne rá.

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#14) CoDWaW07 válasza vigyori78 (#10) üzenetére


CoDWaW07
őstag

Ez amoledes még, vagy már oled-es? :)

Amúgy mindvégig nem tetszettek a Samsung telók, és iPhone szimpatizáns vagyok, viszont ez az S7 igen korrektre sikerült :K :C

Amúgy ez a vízállóság cucc olyan, hogy gariban cserélik ha beázna, vagy pedig még mindig az van hogy vízálló hivatalosan, de ha reklamálsz szervízben hogy beázott akkor nem kapsz újat?

Hol van ebbe amúgy a vízhűtés?

[ Szerkesztve ]

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#15) vigyori78 válasza CoDWaW07 (#14) üzenetére


vigyori78
őstag

Amúgy ez a vízállóság cucc olyan, hogy gariban cserélik ha beázna, vagy pedig még mindig az van hogy vízálló hivatalosan, de ha reklamálsz szervízben hogy beázott akkor nem kapsz újat?
Ha beázik gondolom most sem cserélik vagy javítják gariba ahogy eddíg sem :(

Hol van ebbe amúgy a vízhűtés?
Ha beázik akkor aktiválódik :DDD

(#16) cashzoli


cashzoli
aktív tag

A barométetnek lesz valami konkrét célja?

+20 piros pont a régi oldalról. || Makulátlan, persze. No de mi az a makula?

(#17) #24536576 válasza Menslee (#13) üzenetére


#24536576
törölt tag

Amíg ennyi hülye ember van és nem tudják biztosra kimutatni, hogy tényleg pl csak egy esőtől ázott be, addig megértem, hogy nem vállalják a garanciát. Viszont még mindig a Samsung garanciális szolgáltatása messze a legjobb.

(#18) JoeYi válasza cashzoli (#16) üzenetére


JoeYi
őstag

magasságmérés

(#19) kcsa válasza cashzoli (#16) üzenetére


kcsa
veterán

Hát... mondjuk a légnyomás mérése? :DDD

(#20) fugu válasza Rusi (#7) üzenetére


fugu
tag

Valóban lenyűgöző, hogy miután rányomták az ip68-at képes 15 percet eltölteni 10cm mély tiszta csapízben.

IP
6 - Dust tight No ingress of dust; complete protection against contact (dust tight)
8 Immersion beyond 1 m The equipment is suitable for continuous immersion in water under conditions which shall be specified by the manufacturer. However, with certain types of equipment, it can mean that water can enter but only in such a manner that it produces no harmful effects. Test duration: continuous immersion in water Depth specified by manufacturer, generally up to 3 m

Magyarul por nem juthat bele semmilyen formában, és a vizet is illik bírni minimum 1m mélységig. ezekre 1,5öt mondanak?

Majd ha valaki leteszteli medencében 1,5m-en 30 percig, akkor esetleg....
Ha már rányomták a ratinget, attól ne essünk már hasra, hogy a rating követelményeinek a 20adát teljesíti.

Azt meg már ne is említsük, hogy mennyire bíznak a saját termékükben pont a selling point-ra nincs gari...
Másban nem igazán tud többet mint bármelyik aktuális idei csúcsmobil.

Esküszünk hogy vízálló. De tényleg. Vedd meg! Twice as amazing.
Ja, beázott? Hát... szopó... Vegyél egy másikat. Esküszünk hogy az tényleg bírni fogja a vizet.

[ Szerkesztve ]

(#21) #24536576 válasza fugu (#20) üzenetére


#24536576
törölt tag

Vegyél egyet és próbáld ki. Kíváncsi lennék, hogy ha nem Samsung telefon kapta volna meg az IP68-at, akkor is nyomtanád e a hülyeségeidet.

(#22) Kasya válasza Zirowe (#2) üzenetére


Kasya
nagyúr

Draga vizipisztoly az Apple, de hatalmas :D

(#23) fugu válasza #24536576 (#21) üzenetére


fugu
tag

Cáfolj meg bármit belőle és akkor beszélgethetünk.

Addig csak egy kis márkafanatikus mitugrász vagy.
De verd tovább a melled, hogy ez igen, a samsung megint jól "letette az asztalra". (ez micsoda egy autista kifejezés)
Megmutatták, hogy kell ezt csinálni.

Ráhazudunk mindenféle faszságokat a telefonunkra kínunkban. Olyan ez mint a call of duty. A fanatikusok úgy is megveszék minden évben.
Kipóbálni úgysem fogja / meri senki.
Ha mégis arra az agymosott fanok úgyis ráfogják, hogy "rosszul fogta".

Nem fejleszteni kell, hanem vallást építeni. Az nagyon megy.

(#24) vigyori78 válasza fugu (#20) üzenetére


vigyori78
őstag

+1
És azt se felejtsük el ,hogy laboratóriumi körülmények közt más mint a valóságban .
Nem mindegy ,hogy egy 1,5m3 -es tartályba vagy egy 10mx10m -es 1,5m mély medencébe rakom vagy netán a tengerbe 1,5 méter mélyen.
Erre már a Sony is rájött ők legalább közzétették ,hogy víz alatt ne használjuk a készülék kameráját , ami elég vicces mert ők reklámozták így :DDD

Ez csak egy felesleges plecsni mehetne inkább csak max az IP64.
Az S5- öm is csak IP67 -volt pedig azon volt usb takaró is és gumi tömítés volt a hátlap alatt az S7- ben még gumi sincs a préselés alatt.

[ Szerkesztve ]

(#25) Kasya válasza fugu (#23) üzenetére


Kasya
nagyúr

En kifogom probalni viz alatt, ne aggodj ;)

(#26) kcsa válasza fugu (#23) üzenetére


kcsa
veterán

Nem tudom melyikőtök melyik márka fanboya, de speciel úgy gondolom én is, ahogy te. Ha vízálló, akkor tessék vállalni. Ha nem az, akkor nem szabad ezzel reklámozni.

(#27) #24536576 válasza fugu (#23) üzenetére


#24536576
törölt tag

Én cáfoljalak meg? Te okoskodsz úgy, hogy ki se próbáltad a telefont. Ergo max magadat nevezheted mitugrásznak. Lehet, hogy "fanboy" vagyok, de akkor te "antisamsung fanboy", aki csak meglátja, hogy Sam és már nyáladzik.

Ennyi erővel minden eszközre rá van hazudva az IP68? Vagy a többire nem, mert azok nem Samsungok? Komolytalan vagy. :U

(#26) kcsa: Tegyük fel, hogy te gyártod a telefont és azt mondod, hogy garanciában cserélsz minden telefont amelyik beázik. IP68-as tanúsítvány elég. Én megveszem a telefonodat és beleejtem egy tóba, medencébe, ami mondjuk 3 méter mély, csak másnap tudom kivenni. Ha elromlik a telefon, kopogtatok nálad, hogy "de én csak álltam az esőben és kikapcsolt", akkor mi van? De akár nézhetjük a videót is, ahol felforralja a telót. Simán visszavihetné, hogy csak úgy beázott 2 centi vízben...

[ Szerkesztve ]

(#28) CloakedWayne


CloakedWayne
tag

[TROLL: ON]

Eloszor azt hittem azert kaptak szet, hogy lassak hogy a p-ba kerult ebbe microUSB...persze mindig magambol indulok ki :))

[STILL ON]

[ Szerkesztve ]

(#29) fugu válasza #24536576 (#27) üzenetére


fugu
tag

Igazi magyar vagy.
"Ha nem tetszik csinálj jobbat!"

Bocs hogy van szemem, 20nál több iQ-m, és bosszant ha át akarnak verni.

Te okoskodsz úgy, hogy ki se próbáltad a telefont
A) Okoskodás, hogy meg merem kérdőjelezni amit a marketing bullshitgyár idén kifosott magából. Értem. Vakon kéne hinnem nekik, az valóban intelligens dolog. Majd ha valaki érdemben teszteli, akkor elhiszem. Addig a felét sem.
B) Ezek szerint te már alaposan tesztelted a telefont hogy valóben teljesíti-e az ip68-as követelményeket, ugye?

Szar dolog ám magadat tökönrúgni.
Ezek után aszem fölösleges is veled foglalkozni.

(#30) Armahun


Armahun
addikt

Ez a "szétkapás" videón nincs meg?
Mert ez így csak egy pár kép pár alkatrészről és nem szétkapás.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#31) CloakedWayne válasza Armahun (#30) üzenetére


CloakedWayne
tag

heatgun+tapikorong IMHO

(#32) Dr. Romano válasza vigyori78 (#24) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Forró IP 66-ig le lett tesztelve :D Az esésnek nem tudom mi az IP száma, de azt már nem viseli
Ahogy a IP kalapácsállóság sem magas.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#33) Massmurderer


Massmurderer
őstag

azért nem semmi ami a képen van.darabokra van szedvel,de a kijelzön ott vannak az ikonok meg minden :D

(#34) BlackPriest


BlackPriest
őstag

mennyire reális, hogy az ember egy negyedmillás telefont egy medence alján felejt órákra? nekem is strapatelóm van, az esést szinte imádja, de olyan helyzetbe még nem kerültem, hogy egy tócsánál mélyebb vízbe esett volna és fel sem tűnik, csak órákkal később...aki meg ennyi pénzért vesz telót, az vagy leszarja, vagy vigyáz rá annyira, hogy ne kelljen az ip68 határát feszegetni :U

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#35) balgab84


balgab84
aktív tag

Oroszok mar reg szetszedtek.

(#36) Fred23 válasza BlackPriest (#34) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem mindenkinél, de sokaknál bizony erősen van realitása a dolognak! Aki szeret úszni, wellness-be járni, ott is szeretné használni a mobilját. Meg ha le akarok csúszni mondjuk egy aquapark legextrémebb csúszdáján kézben a mobilommal, akkor azt tehessem meg nyugodtan, ezért (is) vettem azt az IP68 mobilt. Vagy ha úszni támad kedvem nyáron valamelyik strandon, ne kelljen a parton hagynom a mobilt, nyakba akasztva jöhessen velem. Stb.

(#37) #67656192 válasza fugu (#23) üzenetére


#67656192
törölt tag

Ez aztán a stílus :C :W

(#38) #72042496 válasza fugu (#23) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Cáfolj meg bármit belőle és akkor beszélgethetünk."

Nem-nem, te állítottad, hogy "a rating követelményeinek a 20adát teljesíti", ezt neked kell bebizonyítani.

(#39) doooo válasza fugu (#29) üzenetére


doooo
veterán

A hatalmas IQ-d egy apró hányadát.. vagy legalább a "20adát" fordíthatnád a lehengerlően ócska stílusod javítására.. akkor lehet nem fenyegetne a veszélye, hogy hamarosan elhallgattat valamelyik modi (vagy itt, vagy valamelyik másik álltalad teleköpködött topicban). Felfogtuk, hogy nem szereted a Samsungot, mit akarsz még bizonyítani?

(#40) laci_csk válasza cashzoli (#16) üzenetére


laci_csk
senior tag

igen, méri a barmokat :))

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#41) bulikavagyok válasza #67656192 (#37) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Elképesztő.. :U Meg az is, h még nem repült innen.

(#42) Pxs válasza laci_csk (#40) üzenetére


Pxs
aktív tag

S5 Active-om van, tökéletes számomra, de remélem, ebből is lesz Active kategória (S6-ból akad, 200 ezres árral még most is).

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#43) Hobbbyt válasza vigyori78 (#24) üzenetére


Hobbbyt
őstag

"És azt se felejtsük el ,hogy laboratóriumi körülmények közt más mint a valóságban .
Nem mindegy ,hogy egy 1,5m3 -es tartályba vagy egy 10mx10m -es 1,5m mély medencébe rakom vagy netán a tengerbe 1,5 méter mélyen."

Szerintem a fizika tanárod most forog(na) a sírjában. Persze a tenger "mássága" magyarázható a sótartalmával ami miatt ~3%-al nagyobb a sűrűsége mint az általunk "etalonként" használt édes vízé.. de te biztos, hogy nem erre gondoltál.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#44) Blizzardking


Blizzardking
őstag

A vízállóság és a barométer csak nekem fura így együtt..? :U
Vagy ez nem fizikailag nyomást mér?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#45) Hobbbyt válasza Blizzardking (#44) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Jogos.. bár elvileg a kettő nem zárja ki egymást. Vagy csak a marketingesek felejtették el a manométer szót. :D
HA! Jól tudom, eddig is piezoelektromosan mérték, annak meg mindegy hogy mit mér egy vízhatlan membránon keresztül.. csak az értékeket kell tudnia kezelni.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#46) Janika-1982


Janika-1982
tag

Érdekes belülről,nem semmi hogy meddig miniatürizálják a technológiát. :C :R

(#47) válasza Maxentius (#6) üzenetére



őstag

Megfelelő tokkal már ütés álló is.

(#48) #24536576 válasza fugu (#29) üzenetére


#24536576
törölt tag

Haver, te nagyon el vagy tévedve. :D

Én nem ajnároztam a telefont, te kezdtél el fröcsögni, hogy mekkora átverés, holott ki se próbáltad. :D
Nagyon kivagy. :DD Még, hogy 20nál több IQ. :DDD

Ha nem lenne vízálló, tuti az lenne a baj. Mindenbe belekötni, na ez a magyar mentalitás, ezt képviseled. Sajnálatos.

(#49) válasza fugu (#29) üzenetére



őstag

Nem kell ezt túl lihegni . Másfél bár az semmi. Az illesztéseknél szilikon tömítés és már 2Nm erő is elég hogy kint tartsa a vizet. Még tudnák oldani az 1000 méteres vízálló mobilt is más anyagokkal, heliummal feltöltvele de minek. Ott már nincs térerő :D

(#50) Hobbbyt válasza (#49) üzenetére


Hobbbyt
őstag

"Az illesztéseknél szilikon tömítés és már 2Nm erő is elég hogy kint tartsa a vizet. Még tudnák oldani az 1000 méteres vízálló mobilt is más anyagokkal, heliummal feltöltvele de minek. Ott már nincs térerő :D"

A te fizika tanárod is forogna a sírjában ha ezt olvasná.. :D

1, 2Nm az forgatónyomaték, nem erő. (az Erő és erőkar hosszának a szorzata)
2, 1.5 méter mélyen (a nyomás képlete így néz ki 9.81 m/s^2 * 1 g/cm^3 * 1.5 m) = ~1.5 N/cm^2 nyomás van.
3, Nyomás szempontjából 2 féle anyag létezik.. összenyomható, és összenyomhatatlan. ..Szóval mi a búbánatos fenéért töltenének fel egy alapvetően összenyomhatatlan anyagokból felépülő készülékházat összenyomható anyaggal? A telefon 1000 méter mélyen a víz alatt, bármilyen gázzal a belsejében pont úgy viselkedne mint ez a tartályvagon. A nyomás álló mobil úgy néz ki, hogy nincs benne semmi összenyomható! (alkotói szinten se!). Ezt azért elég nehéz kivitelezni egy sorozat gyártott cuccnál, hisz légbuborék szinte mindenbe belekerülhet (szigetelés, nyák stb. stb..)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.