Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) finest válasza elmoraan (r) (#48) üzenetére


finest
őstag

Bár világvallásként tartják számon, koránt sem tartozik a legnépesebb vallási csoportok közé. Érdekes gondolat a demográfiai megszűnés félelme. Magyarországgal, de a nyugati civilizációval - mi több az Egyesült Államokkal - kapcsolatban is felmerül lépten-nyomon az immigráció kapcsán. -És ezeknek az országoknak a lélekszámát nem lehet összemérni a zsidóságéval, és mégis mekkora para van tőle!

A demográfiai úton való megszűnés jogos félelemnek látszik a nyitott, globalizálódó társadalmakban, mert ezekben a társadalmakban folyamatos az atomizálódás, nincsenek valódi közösségeik, a meglévők - pl.: vallási közösségek, mozgalmak stb., a családot már ne is említsük (!) - pedig egyre inkább beszűkülnek, szétesnek.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#52) Dare2Live válasza MaUser (#32) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"elfelejteni a válaszcsapást mindenre elvet és egyoldalúan jófiúnak lennie

azért nem mindenre de ha hetekig lönek egy országra az várhat mégegy megy mégegy hetet de ha utána is lövik....
és ha felállna ma este a hamasz fejese(i) és aszondanák, hogy többet nem lövünk Izraelre, nem akarjuk azt megsemmisíteni.... és békébe élünk vele abban a másodpercben befejezződnének a hadmüveletek.

De a hamász alapító okiratában ott van feketén fehéren, hogy a céljuk minden zsidó le mészárlása. Számukra uis akkor jön el a "kánaán". had idézek:
"Article 7 of the Hamas Covenant states the following: "The Day of Judgement will not come about until Muslems fight the Jews (killing the Jews), when the Jew will hide behind stones and trees. The stones and trees will say O Muslems, O Abdulla, there is a Jew behind me, come and kill him. Only the Gharkad tree, (the Cedar tree) would not do that because it is one of the trees of the Jews."

"Nem jön el az idő (tudniillik az utolsó ítéleté), amíg a muszlimok le nem győzik a zsidókat (és meg nem ölik őket), és ameddig a zsidók sziklák és fák mögé nem rejtőznek, melyek felkiáltanak: ó, igazhitű! Zsidó van mögöttem, gyere és öld meg őt!”
lehet nem tökéletes a fordítás elnézést.....

De nemcsak a zsidók vannak a nem rövid halál listájukon.....

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#53) #65675776 válasza Polllen (#50) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az ENSZ gyakorlatilag egy kirakatszervezet, eddig mindössze két határozott fellépése volt: az Észak-Koreai invázió és Irak Kuvait elleni inváziója esetén a nemzetközi haderő felállításának jóváhagyása. Maga az ENSZ a feladatát (ami az alapító okiratban meg lett anno fogalmazva) gyakorlatilag nem képes ellátni. A háborúkat sem megelőzni, sem megállítani nem tudja, sőt, tipikusan csak tovább rontja a helyzetet a diplomáciai megoldás eröltetésével, még ha az látványosan csődöt is mond. Mivel az ENSZ-nek nincsen saját hadereje, ezért nem is képes komoly kényszerítőintézkedéseket hozni. A békefenntartók tipikusan csan (nagyon)könnyű fegyverzete van, és szinte semmiféle joga a beavatkozásra. És ezek után bárki is csodálkozik, hogy időnként magukat a békefenntartókat támadják, esetleg el is rabolják.

A NATO-nak ehhez semmi köze. De van egy olyan érzésem, hogy a világon ez az egyetlen szervezet, amely képes is lenne hatékonyan beavatkozni. Ez megint csak az ENSZ-et minősíti (le).

Vannak időnként tárgyalások Izrael és a palesztínok között. Ezen Izrael többször is felvetette a békefenntartók lehetőségét. A palesztínok minden esetben elutasították. Ahogy Camp David-ben is elutasították azt a béketervet (még Arafat), amilyet azóta sem kaptak, gyakorlatilag teljes autonómiát kaptak volna.

Én meg azt is látom, hogy a tűzszünet lejárta után nagyon rövid idővel a hamasz elkezdett rakétákat indítani Gázából. Izraeli egységek akkor a közelben sem voltak. Tisztán polgári célpontoat támadtak a palesztínok (ahogy azt a bátor és hősies terroristák mindig is tették. A legritkább esetben támadnak csak katonai célpontokat), mindezek után elvárják, hogy Izrael ne okozzon semmiféle pusztítást civil célpontokban. (Egyébként nemzetközi egyezmények tiltják, hogy iskolák illetve kórházak legyenek katonai objektumok meghatározott közelségében.) Korrekt...

(#54) Dare2Live válasza shtml (#47) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

kb sztem is ezek az okok. a legnagyobb baj, hogy a "valós" fejeseknek nem érdekük a béke. De sztem/remélem Iránban lehet "csak" retorika a szöveg, ennyire azért csak nem hülyék arrafele. (Ha meg igen akkor talán Izraelnek van annyi esze, hogy tesz ellene.)

.. így aztán külön csodák kellettek a békekötésekhez, ld pl az Egyiptomit.

daa-raa: ez is jó hsz volt. btw Én sose értettem, Barak, hogy tudott "mindent megigérni" és azt mégannyira sem, hogy a palesztín vezetés, hogy nem tudta azt elfogadni.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#55) shtml válasza Racecam (#49) üzenetére


shtml
őstag

Nem szükséges újraértelmeznem, így is kiválóan értem. Még azt is, amit explicite le sem írtál. Nem volt annyira mélyértelmű, mint esetleg gondolod.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#56) Racecam válasza shtml (#55) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ha értetted volna, nem írtál volna akkora ostobaságokat. Úgyhogy elég baj, hogy egyszerűsége ellenére sem sikerült megértened. :)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#57) shtml válasza Racecam (#56) üzenetére


shtml
őstag

Úristen, te nagyon okos ember vagy, bírom azokat az embereket, akik annyira meg vannak győződve mások ostobaságáról! Biztos igazad van mindenben, azt meg tudjuk, mije jár annak, akinek igaza van... :DDD LmaA :)

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#58) PELLE válasza #65675776 (#53) üzenetére


PELLE
tag

Ha még 1000 karaktert is irsz le, részletesebben kifejtve a konfliktust meg a nemzetközi jogot, akkor sem értik meg.

(#59) finest válasza shtml (#57) üzenetére


finest
őstag

Szerintem hagyjátok ezt a vonalat, a hagyományosnak mondható részt illetően Race-szel értek egyet. Örülök, h Te nem olyan körökben mozogsz, ahol a fenti állítás igaz!

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#60) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

egy érdekes blog
[link]

egyébként nem tudom mekkora 5let Izraelnek szárazföldön behatolni Gázába. Sürün lakott terület, Hamasznak volt ideje felkészülni, elég gyereket 100szűzre "nevelni", fontos utak alá mindenhova robanószert ásni..... Hacsak Izrael nem akar vmi komoly eredményt. pl Gáza átjátszását vmelyik másik Palesztin szervezetnek akiknek az alapító okiratában nincs benne az, hogy minden zsidónak el kell vágni a torkát.

Pelle: lehet nincs de ha enm nem is lesz. hátha.

Recam: Mire gondoltál akkor a "már-már hagyományosnak mondható zsidóellenesség"nél (ha jól idéztem) ? Nem az én körömben sins ennek hagyománya. De ahogy a "zsidozó" pártok parlamentbe jutásának statisztikáját látom olyan rettenetes MOon sem. Hozzáteszem amennyit összekaparnak az egy másik mentalitást birtokló réteg miatt van szvsz.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#61) cs0nt1ka


cs0nt1ka
csendes tag

Amikor megláttam az írás forrását akkor egy végtelenül egyoldalú cikkre számítottam. Ehhez képest még viszonylag tárgyilagosan közelíti meg a helyzetet és tárja fel előzményeit.

Fontos kiemelni, hogy a Hamasz egy demokratikus választásokon, a palesztin néptől kapva a felhatalmazást irányítja a Gázai övezetet. A mainstream médiában sokszor (talán nem is véletlenül) beleesnek abba a hibába, hogy a Hamasz-t mint egy szimpla terrorszervezetet aposztrofálják, miközben a Hamasz az övezetben jelentős szerepet tölt be az oktatási és szociális, humanitárius területen. Ebben a konfliktusban az izraeliek hosszú távon nem győzhetnek. Egyrészt a demográfiai folyamatok, másrészt a világpolitikai erőtér változása és ezzel az USA hatalmi pozíciójának folyamatos gyengülése is a palesztinoknak dolgozik.

A jelenlegi szituációhoz annyit tennék hozzá, hogy csak abba gondoljatok bele mi történne fordított esetben. A világ és a honi médiában 24/7-ben az izraeliek szenvedései lenne a téma és talán már az ENSZ haderők is útban lennének a Izrael felé. A nemrég megkezdődött szárazföldi offenzíva pedig a 2006-os Hezbollah elleni háború kudarcából kiindulva nem kecsegtet egyértelmű sikerrel az izraeliek számára.

Ami az elmúlt közel egy hétben történt Gázában az nem más mint tömeggyilkosság, emberiség elleni bűntett, háborús bűn.

[ Szerkesztve ]

(#62) Racecam válasza Dare2Live (#60) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Jól idézted, végülis csak ki kellett másolni. :)

Ugyebár a történelem sok mindenre megtanít. És nem is kell nagyon visszamenni az időben. A magyarországi "zsidótörvényeket" 1938-tól kezdődően döntően a magyarországi antiszemita és a német (náci) nyomásra vezeték be az országban, de már 1920-ban az ún. numerus clausus törvény korlátozta a zsidók jogait. Tulajdonképpen Trianon volt az első nagy fordulópont, de a Tanácsköztársaság az ürügy. A zsidók lettek a bűnbakok, minden rossz okozói, a kommunista-internacionalista "végzet" megtestesítői. A Horthy korszakban aztán a zsidógyűlölet szinte beépült a társadalomba. (Érdemes megfigyelni az abban az időben szocializálódott, ma már csak kevesen élő emberek zsidóságról alkotott véleményét, mely sok esetben tovább él a leszármazottaikban.) A mai magyarországi helyzetre nem térnék ki, nem akarok aktuálpolitikát keverni ide és tulajdonképpen az írás nem is erről szól, tehát igencsak OFF lenne, ezért csak annyit, hogy bizony ezek a zsidókkal kapcsolatos negatív érzelmek sajnos jelen vannak a mai magyar társadalomban is.

Egyébként az idézet mondat a történelem fényében nem lehet sértő a magyarokra és semmiképpen sem általánosító, ahogyan azt megpróbálták a szememre hányni (pusztán csak személyes sértettségből, kötözködés gyanánt), hiszen még csak véletlenül sem utaltam arra, hogy ez mindenkire, vagy hány emberre vonatkozik, de az tény, hogy Magyarországon létező jelenségről beszélünk, függetlenül attól, hogy ez hány embert érint közvetve, vagy közvetlenül.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#63) Racecam válasza shtml (#57) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Én nem Téged minősítettelek, hanem a hozzászólásodat. Nem személyeskedtem.
Mielőtt azonban azt gondolnád, hogy jó ötlet bizonyos régi sérelmek miatt, nagyon bátran beszólogatni, figyelmeztetlek, hogy ezt senki esetében nem szoktuk eltűrni itt a fórumon!
Mivel volt már hasonló eseted, ezért most kapsz 6 órát, hogy átgondold ezt az egészet.

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#64) Rive válasza MaUser (#32) üzenetére


Rive
veterán

...Izraelnek kéne elsőként pozitív irányba lépni (i.e. elfelejteni a válaszcsapást mindenre elvet és egyoldalúan jófiúnak lennie).
Ez mán megvót', tudod, nem egyszer. Utóbb már úgy nézett ki, hogy megegyeznek, lesz nagy dínom, dánom a két nép között - aztán jött a Ha'beb@asz, és jól 'leváltotta' azokat, akik megegyezést akartak. A zsidók meg megest kaptak nagy semmit a türelmükért, jópofaságukért, meg, hogy elagyabugyáltak néhány ezer másik zsidót a házaikból csak a palesztinok kedvéért, pölö.

Ami most folyik, azt a felek eljátszották már egyszer. Kétszer. Talán többször is.

Az évtizedek múlva majdan egyezkedésbe szelídülő Hamaszt ki fogja vajon leváltani a megegyezés küszöbén?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#65) cs0nt1ka


cs0nt1ka
csendes tag

Úgy látom itt csak a Logout és a PH "testvérlapjának" (index) megfelelő stílusban és megközelítéssel lehet írni a konfliktusról, ha el akarja kerülni az antiszemita/nácifasiszta vádakat.

(#66) finest válasza cs0nt1ka (#65) üzenetére


finest
őstag

Azért az Indexnél sokkal jobb ez a blog, mikor jelenne meg egy ilyen cikk az Indexen? ;)

Másoknak is: Én a magam részéről továbbra sem értem, h miért merül fel folyton a magyar antiszemitizmus a cikkel kapcsolatos topikban? Abban amit korábban írtál nem találtam kivetni valót, szerinted (is) legitim úton került a Hamasz a hatalomra, ahogy ezt a cikkben is olvastuk. Ez a véleményed, ehhez jogod van, ettől még nem vagy antiszemita.

Egyrészről shtm az értetlenségével mindent megtett, h tökéletesen más irányba terelje a beszélgetést. Mire jó? Én Racenél messzebb mennék, ami a magyar mentalitást illeti, az 1920-as numerus claususszal messze megelőztük a nácikat, hol voltak ők még akkor? De Kohl kancellár híres mondatát idézve, éljünk a későn születetteknek járó megbocsátással (Gnade der Spätgeborenen). Spongyát rá, a XX. századot sokan mások is megszenvedték, lépjünk rajta túl!

Másrészről a zsidózás intelligens emberhez méltatlan. Ezt kérem senki se vegye magára, inkább csak legyen szíves elfogadni, és lépjünk már túl ezen!

Mielőtt bárki írna:
GOTO 33.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#67) Gergő_ válasza Racecam (#62) üzenetére


Gergő_
őstag

Lehet hogy nem jó dolog ha a moderátor is mélyen kifejti véleményét? :F

(#68) Racecam válasza Gergő_ (#67) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Teljesen igazad van, nem is szoktam ilyet, mentségemül szolgáljon, hogy csak meg szerettem volna indokolni, miért is nem zárom a topicot és talán túlságosan is belementem a részletekbe. Nem szerencsés, vissza is fogom magam a továbbiakban. :K

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#69) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Sokkal inkább más magyar vonatkozásokat és analógiákat kellene találni a cikkel kapcsolatban, hiszen az adott területen élő többség és a vele ellenséges kisebbség viszonya ma Mo-on semmikép nem jelent izraelita vallású de még csak zsidó származású kisebbséget sem a többséggel szemben szvsz, hiszen nálunk rendkívül kevesen maradtak a Holocaust után.

A cikkel kapcsolatban: igazából a háttérről nagyon keveset tudunk, sok áttételen át jut el hozzánk az információ aki itt véleményt nyilvánít, az valamelyik oldalra próbál állni, holott nyilván mindkét oldalon politikai szempontok előzik meg az emberiességieket, mégis az antihumánus tetteket róják föl egymásnak a szemben álló felek. Igazságos és bűnmentes polgárháború nyilván nem létezik, a történelem folyamán legalábbis tudtommal nem volt.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#70) Polllen válasza #65675776 (#53) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ne haragudj, de a legtöbb esetben nem kérésre mennek a békefenntartók...

Egyik oldalnak sem adok igazat, de úgy gondolom, hogy Izrael rendre elveti a sulykot, a világ pedig szépen elfordítja a fejét...

Ha ez közelebb történik, már mind2 országot hülyére bombázták volna, hogy kusshadjanak és fejezzék be...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#71) cs0nt1ka válasza philoxenia (#69) üzenetére


cs0nt1ka
csendes tag

Hozzászólásod első részére annyit reflektálnék, hogy a mai Izrael területén (is) eleinte az izraeliek voltak kisebbségben, ma már pedig ők a (cseppet sem békés) többség. Ennek a vezérfonalán továbbhaladva pedig már lehetséges magyar vonatkozású analógiákat találni.

A témában való tisztánlátást sokak számára a honi és nemzetközi fősodratú média részlehajlása gátolja. (persze tisztelet a kevés kivételnek)

(#72) philoxenia válasza cs0nt1ka (#71) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Olvass Bibliát !

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#73) naot válasza Rive (#12) üzenetére


naot
tag

Amit írsz, valahol, valamilyen szinten elfogadható, de összességében azért mégse.

Elmondom miért!

Önmagában az igaz, hogy a rengeteg pénz miatt kényelmesebb környezetet tudnak biztosítani. De hol? Főleg a nagy városokban, főleg saját maguknak. Mit látnak a korábban ott élők? Idejön egy nép, felhúz egy államot a semmiből, majd mindenkit szétver, aki ellene jön. Természetesen az izraeliek számára minden teljesen jogos és magától értetődő, de az arabok nem biztos, hogy osztják ez a nézetet. Ez olyan, mintha idejönnének az avarok, vagy nem tudom milyen nép, és kinyilvánítanák, hogy mostantól övék a Dunántúl. Bármilyen racionális érvet felhozhatsz te, senki sem fog egyetérteni. Te azt hiszed, hogy a palesztinok készek behódolni, csak legyen már béke? Tévedsz! Máshol aligha találkozol erősebb nemzeti érzelmekkel.

Másrészt a szálak itt már nem a helyi konfliktus dimenzióban bonyolódnak, hanem világszinten. Izraelnek tagadhatatlanul sok haszna van a USA számára, hiszen valamilyen szinten felügyeletet biztosít az arab térség felett, nem mellesleg pedig kölcsönösen rohadt sok pénzt szereznek a fegyvergyártásból.

Az, hogy valahova viszel pénzt, és a nulláról felépítesz egy államot, önmagában még nem pozitív cselekedet. A világ bármely más pontján meg lehet csinálni. Miért nem mentek például Madagaszkárra? Kicsit nagyobb, mint Franciaország, príma mezőgazdasági lehetőségek, ásványi kincsekben gazdag. Az egész hely csak arra vár, hogy jöjjön valaki, és megépítse a tökéletes országot. A vicc az, hogy fel is ajánlották ezt a zsidó döntéshozóknak, de nem fogadták el, kiröhögték az ajánlatot. Természetesen ez nem úgy zajlott, hogy a gonosz szakállas rabbi sátáni kacajjal nemet mondott, de azért mégis jelzésértékű, hogy volt egy a nép szempontjából sokkal üdvözölendőbb út is, mégsem azt választották. Egyre inkább látszik, hogy jobban jártak volna ezzel, hiszen - mint ahogy a korábbi hozzászólásomban is írtam - Izraelben élni nem jó. A zsidók pedig visszajönnek Európába, Magyarországra, mert hallatlan antiszemitizmusban olyan kényelmesen élnek, hogy kívánni sem tudnának jobbat. (Csak hogy ebben a kérdésben is állást foglaljak.)

Magam részéről azt mondom, hogy amint az USA elveszti nagyhatalmi pozícióját - már folyamatban van -, Izraelnek is lőttek, mert felőrölik az arab szomszédok. Persze, ha időben lespanolnak Kínával, még semmi sincs veszve. Jelenlegi helyzetre MaUser 39. hozzászólásában vázolt ötletet tartom jónak.

Bocs hogy ilyen későn válaszoltam, de nem vettem észre, hogy újra kinyílt a topik. Szívtam is a fogam, hogy tiéd az utolsó szó. :P

(#74) cs0nt1ka válasza philoxenia (#72) üzenetére


cs0nt1ka
csendes tag

Ilyen alapon az "Etelköznek" nevezett területet mi is visszakövetelhetnénk...

(#75) Rive válasza naot (#73) üzenetére


Rive
veterán

Idejön egy nép, felhúz egy államot a semmiből, majd mindenkit szétver, aki ellene jön.
.. és munkát, megélhetést, infrastruktúrát ad...

Tévedsz! Máshol aligha találkozol erősebb nemzeti érzelmekkel.
Te tévedsz - már ott, hogy a 'palesztinok' néhány százalékát adó, munkát, felelősséget sose látott békétlen: békében életképtelen erősembereket és az alájuk lovat adó, a Koránból már csak a harcias részekre emlékező agyabuggyant imámokat: más államoktól a harcokért sápot húzó, saját népük jövőjét kiárusító pénzembereket összetéveszted a palesztin nép egészével...

Nézz utána picit pl. Izrael állam munkaügyének, jó?!

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#76) Dare2Live válasza Racecam (#62) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ebben az esetben USAban már már hagyománya van a négergyűlölésnek, Németországban már már hagyománya van a nácizmusnak, hogy a felsorolt kettőnél sokkal durvább Japánt, Kínát, Oroszokat már ne is említsem.
na nem offolok.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#77) MaUser válasza Racecam (#49) üzenetére


MaUser
addikt

Ok, segítek: helyettesítsd be a 13-as hozzászólásában a 'palesztin' szó helyére a 'zsidó't. Ilyen hozzászólást ugye (teljesen jogosan a szabályzat alapján) moderálnál?

Dare2Live: Hát igen, ez nehéz ügy, de az angolok is hasonlóan elutasító 'partnerrel' álltak szemben és sikerült megoldaniuk. Ezért is írtam, hogy nem hetekben és hónapokban kéne gondolkozniuk Izraelben. A Hamasz nem fog megváltozni, remélni lehet, de nekik az egész erről szól, és ebből él jól néhány ember. Az elmúlt nap eseményeit figyelve Izrael gyorsan szeretne véget vetni a Hamasz egyeduralmának, de kérdés, hogyan tovább? Ha legyőzik őket (és miért ne tennék, az erőfölény megvan), akkor hogyan fogják tudni meggyőzni a palesztinokat? A fejekben kellene rendet teremteniük, de egy ilyen pusztítás után még az a palesztin is könnyen meggyűlöli őket, akinek egyébként semmi baja Izraellel.
Ha sikerül egy Izrael barátabb (mondjuk csak ilyet lehet) kormányt hatalomra juttatni Gázában, annak a hatalmának megtartása nagyon nehéz lenne, mert az emberek úgy érzik, hogy rájuk kényszerítik őket. (Érdekes figyelni afganisztáni vagy iraki harctéri dokumentumfilmeket, hogy az egyszerű emberek mennyire gyűlölik az idegen katonákat, mert csak annyit látnak, hogy miattuk haltak meg rokonai vagy vesztek el vagyontárgyai, állatai. Ezt a gyűlöletet nagyon nehezen és sok pénzzel lehet csak helyrehozni. Nem véletlen, hogy az USA elkezdte tömni Japánt és Németországot pénzzel anno. Bár itt ugye a japán mentalitás és az oroszok (rém)képe is igen sokat segített nekik.)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#78) Dare2Live válasza naot (#73) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

a jelenlegi hadműveletek célja hivatalosan nem a hamasz megdöntése hanem a rakétatámadások megakadályozása. Hamasz helyére pedig nem egy palesztin szervezet pályázik és mivel Izraelnek bármi jobb mint a hamasz... kitudja.

"fejekben rendetrakni" Na ez az ami a hamasz vezetésnek.... nem érdeke. Ezért nem megy. Ha érdekük lenne 2001ben megállapodnak. Vagy most Izrael elé oda raknának egy béketervet amiben a tartós békéért cserébe magas szinvonalu oktatást/egészségügyet/fejlödő erős gazdaságot.... kérnének. De nem teszik, pedig az emberek szvsz erre vágynak.... Izrael a tartós békéért ennél egyébként jóval többet is vállalt volna (ld 2001 Barak féle béketerv) és szvsz vállalna is.
Egyébként nem nehéz kitalálni mért nem érdeke és az átlag palesztin jóval világibb (főleg WestBn) mint ami itt róla a sztereotipia.
Szóval ez kivételesen nem az az eset ahol a "pénz" hiányzik.

naot:
Ott voltak ők már korábban is végig. Sött sokkal korábban mielött még megjelent volna az Iszlám, sött még a kereszténységnél is jóval jóval elöbb. Szóval max még jöttek. Főleg azok akiket elüldöztek....

"Madagaszkár/jobban jártak volna...." ról meg annyit, hogy ezt mi nem tudjuk megitélni. Ha az én hitemben le lenne írva, hogy a föld egy pici darabját az isten nekem adta ahol öseim már 3000-4000éve legalább élnek az elég erős motiváció lehet.

"Magam részéről azt mondom, hogy amint az USA elveszti nagyhatalmi pozícióját - már folyamatban van -, Izraelnek is lőttek, mert felőrölik az arab szomszédok."
Egyrészt nem amerika verte szét nem egyszer kétszer a rendszeresen szovjet hightechet összevásárolt/szovjet katonai kiképzést kapott arabokat, másrészt Izrael a legkomolyabb ellenfeleivel békét kötött. Harmad részt már nem 800 centurion áll szemben 2500 Tvel. és ha 2500T nem tudott elverni 800 centuriont akkor fordítva hát... nehézkes lesz. A jövő persze mindig kérdéses.
btw Kína imádna lepaktálni Izraellel. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#79) cizoe


cizoe
őstag

[link] :Y

Elég sokkoló, aki nem bírja, ne nézze.

(#80) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Érdekes,írt a magyar sajtó arrol (is) amit pedzegettem.
Jó cikk, több szempontból is.
[link]

A cikket cizoe-nak ajánlom. :)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#81) dabadab válasza naot (#73) üzenetére


dabadab
titán

"Idejön egy nép"

Ez mindig felmerul, de azert azt ne tessek elfelejteni, hogy az eredeti (1947-es) ENSZ tervben kijelolt Izrael lakossaganak tobbsege zsido lett volna (es bar igaz, hogy ezeknek a zsidoknak jo resze friss bevandolro volt, de voltak olyanok is, akik idotlen idok ota ott eltek).

"mindenkit szétver, aki ellene jön"

Hat, ez tenyleg felhaborito :D

"Izraelben élni nem jó."

Hat, ez azert igy, ebben a formaban eleg sommas itelet am. Egyiptomhoz, Irakhoz, Libanonhoz, meg a tobbi kornyekbeli helyhez kepest Izraelben elni hatarozottan jo.

Egyebkent nem hiszem, hogy a tortenelmi gyokerek boncolgatasa igazan vezetne valahova is, most nem 1947 van, nem is i.e. 2000, hanem 2009, igy aztan a jelenlegi allapotok az erdekesek. Az meg az, hogy Izrael letezo, jol mukodo allam, Gaza meg egy nyomortanya, aminek a vezetesenek kb nulla jovokepe van, a jelennel se nagyon tudnak mit kezdeni, a lakossag meg kurva rosszul erzi magat es nyomorog, mert - magunk kozt, oszinten megvallva - vmi normalisan mukodo gazdasag valoszinuleg tobb oromet okozna nekik, mint az, ha sikerul felrobbantaniuk par zsidot.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#82) TakkerX válasza Thunderzolee (#13) üzenetére


TakkerX
aktív tag

hát bizony, az izraeli agresszió Palesztina ellen, az bizony előbbre viszi a világot. :U
Grúz agresszió Oszétia ellen? Izrael által támogatva? Mondjuk ott az oroszok megmutatták, hogy azért lassan elérnek ahhoz a határhoz, amit nem kellene átlépni.

szörnyűek, hogy ezek a Koránt tanulják. Hadd kérdezzem meg,a cionisták mit sújkolnak másokba? az ugyaolyan, ha nem rosszabb, mint a megszállott arab terrorista. csak az arab "terroristának" nincs más eszköze, míg Izraelnek van.

mit csinálnak a szerencsétlen Palesztinok, akinke a földjükre erőszakkal izraeli telepeseket költöztetnek be, elveszik a megléhetésüket, egy olyan földön ahol Izraelnek semmi keresnivalója nincs. Emberi jogok folyamatos megsértése, népírtás. így lehetne jellemezni Izraelt.
Addig feszítik, addig húzzák, míg elszakad a cérna az iszlám világnál és akkor beletolják amazokat a Vörös-tengerbe.

a hivatalos állsáfoglalásról, csak annyit, hogy ezeknek azt sem lehet elhinni , amit kérdeznek. akárcsk az USA esetében.

[ Szerkesztve ]

(#83) Sanyix


Sanyix
őstag

izrael, és lakói. *******

*********

[ Módosította: Racecam ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#84) dabadab válasza TakkerX (#82) üzenetére


dabadab
titán

"mit csinálnak a szerencsétlen Palesztinok, akinke a földjükre erőszakkal izraeli telepeseket költöztetnek be"

Igazan nem akarom megzavarni az eszmefuttatasodat, de momentan azt latjuk, hogy mit csinalnak azok a palesztinok, akiknek a foldjerol eroszakkal izraeli telepeseket koltoztetnek ki. Nem nagyon vagy kepben az elmult par ev izraeli torteneseivel, ugye?

"Addig feszítik, addig húzzák, míg elszakad a cérna az iszlám világnál és akkor beletolják amazokat a Vörös-tengerbe."

Nem nagyon vagy kepben az elmult par evtized izraeli torteneseivel, ugye? (Osszefoglalnam: az arabok idonkent osszefogtak, hogy beletojak a zsidokat a Voros-tengerbe, de ennek mindig az lett a vege, hogy Izrael csunyan elverte oket.)

"Emberi jogok folyamatos megsértése"

Ez remekul hangzik. Gondolom, ha az emberi jogok ilyen felkent elharcosa vagy, akkor rendszeresen felszolalsz a roma polgartarsainkat ero hatranyos megkulonboztetes es emberi jogaik megsertese ellen is, ugye? ;]

Nagyon szep ez a nagy hevulet, de azert nemi tenyszeruseg nem artana. Persze aztan az is lehet, hogy a szaraz tenyek a vegen meg lehutenek ezt a nagy lenduletet.

DRM is theft

(#85) cizoe válasza Dare2Live (#80) üzenetére


cizoe
őstag

:R Elolvasom!

Más: Képek, szép nagy 1024esek: [link]

[ Szerkesztve ]

(#86) TakkerX válasza dabadab (#84) üzenetére


TakkerX
aktív tag

"azt latjuk, hogy mit csinalnak azok a palesztinok, akiknek a foldjerol eroszakkal izraeli telepeseket koltoztetnek ki" - talán a palesztinok költöztetik ki a telepseket? nem úgy fest a dolog. nem Palesztina terrorizálja a zsidókat Izraeli földön.

[OFF]

" roma polgartarsainkat ero hatranyos megkulonboztetes "

te miről beszélsz ember? mi a hátrányos megkülönböztetés? hogy egyik másik több pénzt kap segélyből, mint én munkával? hogy nem védhetem meg ami a sajátom? akkor ki is van hátrányosan megkülönböztetve? elmondanám, hogy van cigány munkatársam, semmi probléma nincs vele az ég világon. tanult ember, tiszteségesen dolgozik, gyereket nevel, házat épít. a lehetőség adott mindenkinek. akarni kell.

[/OFF]

mond csak a száraz tényeket. kíváncsian várom

[ Szerkesztve ]

(#87) dabadab válasza TakkerX (#86) üzenetére


dabadab
titán

"talán a palesztinok költöztetik ki a telepseket?"

Nezz mar utana a dolgoknak: Izrael tobbe-kevesbe egyoldaluan vallalta, hogy kivonul Gazabol, azokat a zsido telepeseket meg, akik maguktol nem akartak elmenni, zsido katonak cipeltek el onnan. Szoval arrol van szo, hogy az izraeli politikusok keresik a megegyezest (oke, azt nem ajanlottak fel, hogy Izrael komplett zsidosaga felvagja az ereit, de ez talan ertheto), a Hamasz (ami azert messze nem egyenlo a gazai palesztinok osszessegevel) viszont semmifele megegyezesre nem tunik hajlandonak.


"te miről beszélsz ember?"

Latod, latod, neked is csak addig szep eszmeny az emberi jog, meg addig vagy ra erzekeny, amig valami nagyon messze levo embereket kell vedeni, azt is csak verbalisan. :)

Egyebkent megkerdeznem: te mit tennel az izraeli vezetes helyeben?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#88) finest válasza Dare2Live (#80) üzenetére


finest
őstag

Miért nevezi Nyugati Partnak következetesen a "West Bank" kifejezést, amikor az Ciszjordánia? - Egyszer szerepel a cikkben, valahol a közepé na Nyugati Part után, zárójelben a Ciszjordánia, nyilván érezte, h a magyarban a "Nyugati Part" nem közkeletű, de ezt valahol az elején kellett volna feltüntetnie.

A végszóval tökéletesen egyetértek, itt valami nincs rendben.

Mire akar kilyukadni? Hogy a média lovat ad az antiszemitizmus alá, amikor a palesztinok elnyomását és az izraeli túlkapásokat mutatja be? Hogy a BBC felelős a Hamasz tetteiért, mert a gyilkolászásnak biztosít csak adásidőt? Hogy Európa Janus arcú, békét ígér, de örül a zsidók halálának? Elég komoly üldözési mániája lehet a srácnak...mit szívhat vajon?

Érdekes, h a Nyugati Partról beszél az elmúlt másfél év kapcsán, h milyen jó volt. De Gáza nem a nyugati parton van, ott az elmúlt másfél év éhezés, nélkülözés, blokád volt.

Nem vitatom a média hatását a társadalomra, de azért elég erős a haladó nyugati közvélemény cipőjébe önteni a gázai helyzet sarát.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#89) TakkerX válasza dabadab (#87) üzenetére


TakkerX
aktív tag

na ugye, hogy akkor nem a palesztinok terrorizálják izraeli földön az ottélőket. Ami , hogy kitelepítik őket, azért értheő ám valahol, ugyanis olyan földre telepítették be őket, amihez semmi közül nem volt. Könnyen jött, könnyen megy. Kíváncsian várom a fejleményeket, hogy siekrül-e valamit megegyezniük, de godolom van a háttérben más is, amit nem üvölt a mainstream media. nem kell felvágni az ereit senkinek sem remélhetőleg.

"Latod, latod, neked is csak addig szep eszmeny az emberi jog, amig valami nagyon messze levo embereket kell vedeni, azt is csak verbalisan. :)" - tipikus, kitérő válasz.csak nem a kérdésre. ennyi.

Hogy én mit tennék? kérdés, hogy önnön magam mit tennék, vagy mint egy izraeli politukus mit tennék.

[ Szerkesztve ]

(#90) dabadab válasza finest (#88) üzenetére


dabadab
titán

"Érdekes, h a Nyugati Partról beszél az elmúlt másfél év kapcsán, h milyen jó volt. De Gáza nem a nyugati parton van"

Szerintem eppen ez volt a celja: annak bemutatasa, hogy az izraeli-palesztin viszony egyaltalan nem remenytelen, lehetne tobbe-kevesbe normalis modon is csinalni, nem torvenyszeru, hogy ugy tortenjenek a dolgok, mint Gazaban.

DRM is theft

(#91) dabadab válasza TakkerX (#89) üzenetére


dabadab
titán

"na ugye, hogy akkor nem a palesztinok terrorizálják izraeli földön az ottélőket."

Tenyleg ennyire nem ertetted azt, amit irtam?... Egyebkent szerinted kik szoktak robbantani Izraelben, meg kik lovik raketakkal. A pirezek?...

"tipikus, kitérő válasz.csak nem a kérdésre."

Mivel ez itt teljesen off, ezert nem akartam nagyon belemenni - foleg a nem tul vitakesz reakcioid utan.

Te mit tennel, hogy oldanad meg, hogy mindenkinek jo legyen.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#92) Rive válasza finest (#88) üzenetére


Rive
veterán

Érdekes, h a Nyugati Partról beszél az elmúlt másfél év kapcsán, h milyen jó volt. De Gáza nem a nyugati parton van, ott az elmúlt másfél év éhezés, nélkülözés, blokád volt
... es vajon miert volt ott ehezes, nelkulozes, blokad? Na, miert? Pont ennek sikerult elkerulnie a figyelmedet a cikkben?

Ne majomkodjunk mar, ha lehet effelet kerni.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#93) finest válasza dabadab (#90) üzenetére


finest
őstag

Azt is írja, h a ciszjordániai Fatah korrupt.Úgy tűnik itt mindenkin rosszul áll a sapka.

Rive: nem kerülte el a figyelmemet, azt is írja, h a demokratikus választások után a Fatah nem akarta átadni a vezetést.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#94) dabadab válasza finest (#93) üzenetére


dabadab
titán

"Azt is írja, h a ciszjordániai Fatah korrupt."

Ja, es azt is, hogy a Hamasz meg tisztaszivu. Az a resz csopog az ironiatol: "igy latjak a vilagot a "rozsadombi", lazado nonkonformistat jatszo hulyegyerekek".

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#95) Rive válasza finest (#93) üzenetére


Rive
veterán

nem kerülte el a figyelmemet, azt írja, h a demokratikus választások után a Fatah nem akarta átadni a vezetést.
...es igy a joreszt kulfoldi - konkretan direkt tamadashoz gyava arab orszagokrol van szo - penzen tapolt Hamasz nem jutott szohoz. Es nincs haboru, nincs beketlenseg, nincsenek ongyilkos merenyletek, nincsenek raketatamadasok - van helyette munka, infrastruktura, fejlodes. Ja.

De akkor ki a fene is hibas Gazaban a dolgok allasaert? A Hamasz es tamogatoi, vagy azok a hulye zsidok?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#96) (Kolombusz) válasza Rive (#12) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Apám unokatestvére egy zsidóhoz ment hozzá, már régóta Izraelben élnek.
A robbanások, rakéták már őket is elérik.
A boltok zárva, egyedül a patikák vannak nyitva kötelező jelleggel.
Alig van ember az utcán. Azt mondja a csaj, hogy legalább olyan szomorú és nyomasztó a légkör, mint az öbölháború idején, csak most még a végét sem lehet látni a dolognak.
Pár nappal ezelőtt tőlük két saroknyira robbant egy rakéta, ha pár mm-el arrébb állítják a kilövőt, akkor ilyen távon az ő házukba csapódhatott volna be. Éjjel már egy hangosabb fingásra is ugranak ki az ágyból...

Jó lehet így élni.

(#97) TakkerX válasza dabadab (#91) üzenetére


TakkerX
aktív tag

Mivel ez itt teljesen off, ezert nem akartam nagyon belemenni - foleg a nem tul vitakesz reakcioid utan." - nem túl vitakész,mert.... most én sem offolom tele, meg mert amit mondatam azon nem nagyon van mit cáfolni. de igaz, off, majd talán máshol, máskor.

" Egyebkent szerinted kik szoktak robbantani Izraelben, meg kik lovik raketakkal. A pirezek?..." -igazad van, nem vitatom, de a dolog visszafelé és működik. ezt te is beláthatod. ok-okzat meg nézőpontok kérdése.

sztem mindenkinek sosem lesz jó. Legtisztább lenne, ha a zsidók maradnának Izraeli földön, hamár azt kijelölték nekik, a palesztinok meg palesztin földön. igazából végeteln egyszerűlenne a dolog, cska kivtelezni nem az. na persze, ha kiírtjuk a másikat, akkor az egyik kiiesik éls máris nincs konfliktus. de az talán nem a járható út.

[ Szerkesztve ]

(#98) TakkerX válasza (Kolombusz) (#96) üzenetére


TakkerX
aktív tag

nyilván szörnyű lehet, de a másik oldalon sem lehet jobb a helyzet.

(#99) finest válasza dabadab (#94) üzenetére


finest
őstag

Hidd el, h értettem, h a West Bank szerinte a példaértékű. Továbbra is fenntartom a véleményemet, h Gadó szerint mindenkin rosszul áll a sapka.

Inkább arról beszéljünk, amit a nyugati diplomácia, a média és az európai vezető értelmiség felelőssége kapcsán ír! Arról mi a véleményed?

Dare2Live: Igen ám, de a média nem csak a palesztin konfliktus kapcsán bukik a csöcs - gyilok kombóra. Gondolod, h az izraeli médiumok nem a szenzációhajhász hülyeségekből élnek? Nem tetszik a következtetés, h a nézők felelősek azért, amit a TV ad. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#100) Dare2Live válasza finest (#88) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Hogy a BBC felelős a Hamasz tetteiért...." hát igen. Logikus.... pont ez olvasható, hozható ki a cikkböl.
nem azt az egyébként köztudott dolgot, hogy a médiát a halál, a botrány a "csöcs" érdekli és 0 azaz 0 felvétel, cikk... van olyan nagyon fontos dolgokrol amiknek nincs meg a botrány hírértékük.
vagy pl azt, hogy egy Izraelt (a hamaszhoz képest) csak kicsit terrorizáló Gáza 7év (nem 1.5) alatt mekkorát fejlödőtt, hogy mára már sokkal élhetöbb mint egy Sziria....

És még te kelsz ki, hogy üldözési mániája van meg mit szívhatott..... Tökegyértelmű dolgok amiket leír. És szerinem igazak is. Szted nem? Akkor?

cizoe: jók a fotók. Érdekes az utolsó, fene gondolná, hogy a közismerten gyak 100%osan müködő beléptető rendszer ellenére is vannak terrorosták akik csőbombát akarnak becsempészni Izraelbe.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.