Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) shtml


shtml
őstag

Érdekes a cikk nézőpontja. Talán tévedek, de szerintem Izrael szimplán csak életben szeretne maradni. Más kérdés, vajon ehhez a legalkalmasabb eszközöket választja-e.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#2) cizoe


cizoe
őstag

[link] :o

Köszi a fordítást. :R

[ Szerkesztve ]

(#3) finest válasza shtml (#1) üzenetére


finest
őstag

Szerintem az életben maradás nem kérdéses. Itt arról van szó, h Izrael aránytalanul lépett fel a palesztinok ellen. Úgy is mondhatnánk, h a Hamasz eszközeit használja, ami úgy sem lesz jó semmire. (Ezt persze a cikk írója visszautasítaná, de mi lehetünk objektívabbak.)

cizoe: Kösz, ezt nem láttam még! :R

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#4) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Na ez egy nagyon érdekes téma, örülök hogy felvetődött itt is :R
Biztos rossz lehet állandó rakétatűzben élni az Izraelieknek, de azért az arányokat meg kéne nézni! Az izraelieket ért rakétatámadásokban meghalt ~4 ember, erre Izrael 50db F16-al lebombázza Gázát és ezzel kb ~400 ember hal meg és 2000 megsebesül :Y
Kicsit úgy érzem azon túl hogy teljesen megértem, hogy nem tűrhetik a rakétatámadásokat Izrael Amerika kirakatországa lett és azt tehetnek meg amit akarnak, a legmodernebb fegyvereket kapják az USA-tól és szinte gyakorlatozgatnak vele, mert megtehetik, ehhez képest ma hallottam hogy a Palesztinok nagy hírt jelentettek be: kilőttek két katyuásból rakétákat Izraelre, ejjha...nem védem őket de a másik oldalon akkor sincs valami rendben :F

(#5) Pukkancs


Pukkancs
tag

Bizony, néha kell egy-két háború, hogy kipróbálják az új fegyvereket, vagy épp szórakozzanak egyet, ahogy azt a kazettás bombákkal is csinálták. Egyébként hallottatok már Julius Streicher-röl?

[ Szerkesztve ]

(#6) cizoe válasza Pukkancs (#5) üzenetére


cizoe
őstag

Naná, hogy az egyezményt se izrael se a nagyfőnök nem írta alá a kazettás bombákról. Biztos nem kóser felesleges kegyetlenség nélkül öldösni a civileket.

mod.: Hál istennek mi igen, bár meglepődtem. Mellesleg nincs is ilyen bombánk, szerintem soha nem is volt, vagy lett volna. :)

[ Szerkesztve ]

(#7) finest válasza Pukkancs (#5) üzenetére


finest
őstag

A bombapróbálgatással egyet tudok érteni, de Streichert ne keverjük ide. Semmi kedvem a szalonzsidózáshoz. Segev - a cikk írója - is zsidó, ahogy a fordításaim íróinak a legtöbbje. Nem véletlenül. Az sem véletlen, h Segev többször emlegeti a cionizmust.

Sok cikket lehet mostanában olvasni Gázáról, nekem ez azért tetszett meg, mert szépen felsorolja a kliséket, amivel nem csak Izraelben szeretnek operálni, h megvezessék az embereket.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#8) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Amíg legalább az egyik fél (és ez inkább Izrael kéne, hogy legyen) nem hagy fel a "szemet-szemért" elv gyakorlati alkalmazásával, semmi esély nem lesz a békére, akárhány nyilatkozatot írnak is alá.

A palesztin lakosság nagy része soha nem fogja azt mondani, hogy "oké srácok, lebombáztátok a szüleimet meg a nővérem, én inkább feladom" hanem inkább arra neveli a saját gyerekeit, hogy boldognak/elégedettnek érezzék magukat majd amikor épp ezer apró darabra robbannak Izrael valami forgalmasabb utcáján. Ezért nem megoldás semmilyen szinten az, amit Izrael csinál.

(#9) naot


naot
tag

Szerintem alapvetően Izrael létével van a probléma. Mióta megalapították ezt az államot csak az ellenségeskedés van körülötte. Ha politikai/katonai céloktól eltekintünk, és az utca emberével szemléljük a dolgot, gyakorlatilag semmi haszna nem volt azon kívül, hogy a cionista zsidók elmondhatják magukról: igen, megcsináltuk. Ezzel párhuzamosan viszont rengeteg zsidó megy vissza eredeti országába, mivel rossz Izraelben élni. Tehát még a saját embereik is elfordulnak az ideától. Nem beszélve arról, hogy a palesztinok a bennük lévő mély indulat miatt valószínűleg sosem fognak megbékélni a kialakult helyzettel.

(#10) KilgoreTrout válasza naot (#9) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Ha egy kétszemélyes konfliktus egyik szereplőjét eltávolítod, valóban megszűnik a konfliktus. :)
Nem is értem erre miért nem gondolt még senki. :D

[ Szerkesztve ]

(#11) negyedes


negyedes
addikt

Érdekes téma, sokat lehet róla vitázni és sok ellentétet is szül. Most ha azt irom, hogy Izrael a hibás és az agresszor akkor mindenki "antiszemitázni" kezd, de én igy gondolom. A palesztinok védekeznek úgy ahogy tudnak. A térség stabilitáshoz az kellene, hogy Izrael befejezze a támadásokat és a palesztinok beletörődjenek abba, hogy így alakult a helyzet de még élnek. Egyik sem megalkuvás, nem is a legjobb egyik fél számára sem de befejeződik a gyilkolás és béke lesz.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#12) Rive válasza naot (#9) üzenetére


Rive
veterán

...gyakorlatilag semmi haszna nem volt ...
Kivéve mondjuk azt, hogy egy alapvetően erőforrásszegény vidéken, nyomorban élő népesség számára fejlett kultúrát, ismereteket, tőkét biztosított - utánanézendő az arab/palesztin területek életszinvonala/fejlettsége a világháború előtt/alatt/után...

Lehet nyűgni, de talán észre kellene venni, hogy ennek a folyamatos háborúságnak csak egy nagyon szűk csoport a haszonélvezője. A 'zsidók' leginkább annak örülnének, ha béke lenne és a palesztinok rendesen, kockázatok és közbejövések nélkül járhatnának dolgozni - és ez amúgy a palesztin népesség nagyrésze számára is prímán megfelelne. A jelen háborús helyzet fenntartása csak egy szűk, militáns réteg érdeke: csak ilyen helyzetben képesek biztosítani a fennmaradásukat. És bünbakokkal sokra lehet menni a belpolitikában, ahogy azt ugye most épp mi szenvedjük meg errefelé.

A 'palesztinok a bennük lévő mély indulatokat' minden további nélkül félrerakták már jónéhányszor a munkahelyek és a tisztes fizetés kedvéért.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#13) Thunderzolee válasza KilgoreTrout (#10) üzenetére

Ennyi erővel a palesztinokat is kivonhatjuk az egyenletből...
Eléggé sz×rul lett ez így kitalálva anno, h a Szentföldről ered minden vallás.. Nyilván, így mindenki magáénak szeretné tudni..
Már régen beletörődhettek volna, és elfelejthették volna a rakétákkal való lövöldözést, öngyilkos robbantásokat...
Izrael csak visszavág. A maga módján. Keményen. Mert megteheti.

Talán ha nagyobb hatóerejű (tömegpusztítóbb) fegyvereket vetne be végre, ami ugyan kivívná a világ tiltakozását, de azt meg ki nem sz×rja le... Sz'al ha elfogyna az "élőerő" palesztin részről, akkor talán befejeződne.

Persze akkor is lenne mindig valami agyoniskolázott, aki elhiszi, h a "Szent Ügyért" érdemes felrobbantania magát egy buszon, vagy étteremben..
Na ja, valószínűleg nem is azzal a szándékkal megy oda, h ott most Ő feláldozza magát, csak még életében nem volt civilizált nagyvárosban, és ha már nekik ilyen nincs, akkor Izraelnek se legyen.. Aztán majd mutogatjuk a világnak az Izrael által lebombázott házakat, tele síró jajgató gyerekkel... Most nem azért, de ez kit hat meg?

Ezek 10 éves koruk óta nem tanulnak mást, csak a Koránt, és hogy utláják Amerikát. :(((
Akkor meg mi szükségük rájuk?
Bocs, ha kicsit radikálisak a nézeteim, de a tudomány, civilizáció, kultúra, stb. viszi előbbre az emberiséget, nem a palesztinok... :((

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#14) negyedes válasza Thunderzolee (#13) üzenetére


negyedes
addikt

Akkor monthatjuk h volt palesztin holocaust, ja azt nem mert mar levedett. Evel kb olyan radikalis voltma majdnem mint te.

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#15) finest válasza Thunderzolee (#13) üzenetére


finest
őstag

Juj, inkább recepteket írj! - A pizzás receptekből pl. sokat profitáltam.

A világon több háború is folyik ilyen-olyan ügyért, a világ ráadásul tele van csupa agyoniskolázott rakétatudóssal, de ha mindet kivonnánk az egyenletből tömegpusztító fegyverrel, ahogy írod, tönkremenne a kifőzde is, meg a pizzás.... :( :DDD

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#16) #65675776


#65675776
törölt tag

Egyébként sokan, de főleg a palesztínok, elfelejtik, hogy hogyan is kerültek a palesztínok Izraelbe. Izrael befogadta Őket önszántából(!), miután Jordániából kiutasították mindet. ("Furcsa" mód az arab országok nem igazán akarták beengedni őket.) És miért is lettek onnan kiutasítva? Mert robbantgattak, lövöldöztek és az államhatalom megszerzésére törtek. A kiutasított palesztínokat Izrael és Libanon fogadta be. Utóbbi akkoriban 95%-ban keresztény vallású volt. Csak ugye a palesztínok ha vannak legalább százan egy helyen, akkor már nem bírnak magukkal, Libanon rombadöntése az Ő nevükhöz fűződik, kirobbantottak egy polgárháborút, majd ugye két háborút Izraellel. Fasza. Nehogy már sajnáljam Őket. Meg kéne már ülniük a seggükön, senki nem basztatná Őket.

Jelenleg gyakorlatilag a teljes arab világ is utálja a palesztinokat. Szíriának kapóra jönnek, Ők eléggé beszariak ahhoz, hogy meg merjék támadni Izraelt, a Hamaszt eszközként használják fel. És a palesztínoknak utóbbi fel sem tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#17) Thunderzolee válasza finest (#15) üzenetére

Arrafelé nem sok pizzéria van.. Hmmm?
Ezeknek nem nagyon van olyan életcéljuk, h élvezzék az életet.
Márpedig a pizza evése az élvezet a javából. Fincsi, mint a manna.
Meg úgy egyáltalán, én csak poros földutakat látok palesztinában, meg törölközőbe bugyolált, vagy lyukas pólóban, koszos farmerban szaladgáló, kiabáló hadonászó bajuszos férfiakat, arcukat kendőbe rejtő nőket.. ezeknek sohasem kell dolgozni menni? Nekem nem hiányoznának.. Szerintem másnak sem.
Daa-raaa jól megfogalmazta diplomatikusan.

Izrael jó helyen van, sakkban tartja a környező államokat fegyvereivel.. ehhehh..

Am miért offban beszéltek? A post arról szólt, Hamász vs Izrael... Bár a cím alapján hajlamos vagyok finest előítéleteire gondolnom. Legalábbis ezzel a címmel elárulta kinek az oldalán áll. :D

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#18) negyedes válasza Thunderzolee (#17) üzenetére


negyedes
addikt

"ezeknek sohasem kell dolgozni menni?" te tudnal ugy dolgozni(mar ha lenne hol) hogy tudod marmikor erhet legicsapas vagy a csaladod meghalhat?

Az embargoval mivan? Se viz se elelem semmi nincs ott es a zsidok nem engednek be semmit. Miert? Milyen jogon nem enged be oda segelyszalitmanyt?

"fegyvereivel" aha, persze azokkal a fegyverekkel amit amerikatol kunyeral/ott fejleszt ki? :U

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#19) cizoe válasza Thunderzolee (#17) üzenetére


cizoe
őstag

Bocs, de elég tróger dolog amit írsz.

(#20) ngabor2


ngabor2
nagyúr

egyelőre zártam. a logouton nincs helye a politikának, mint azt már igen sokszor írtuk.

mod: mivel úgy tűnik, van aki vállalja a fokozott felügyeletet, újra kinyitom.

[ Szerkesztve ]

(#21) Polllen


Polllen
nagyúr

Ez az egész háború elég elborzasztó...És senki se tanul belőle...

A másik talán megborzasztóbb, azok a vélemények, amiket itt iskolázott és értelmes emberek leírnak...Felfogtátok, hogy ott emberek halnak meg? Gyerek? Gyakorlatilag mindenük elpusztul és vagy éhen vagy betegségben halnak meg...Esetleg egy életen át nyomorognak...Kicsit használhatnátok azt a tököt, ami a nyakatokon nőtt...

Egyébként úgy tudom, hogy jó ideig csak a segélyszállítmányokat engedték be a területre...hát kösz szépen...víz, némi gyógyszer és élelem...élj így néhány évet, megnézem vajon mi lesz a véleményed azokról, akik ezt a civilizációt és fejlődést biztosítják a számodra...

A cikk írója is azt mondja, hogy ez így nem működik...És még sokan így gondolják, de amíg a világ csak annyit mond, hogy azonnal fejezzétek be, semmi sem fog történni...Ellentmondás kikényszeríteni a békét, de ha Afganisztánba, Irakba, Koszovóba és még sok helyre tud a világ komolyabb béke fenntartó erőket küldeni, akkor talán itt is lehetne nagyobb nyomást gyakorolni...

Csak sajnos itt nem történik semmi...Az erősebb tudna engedni, tárgyalni, hiszen ők tartanak fent erőszakkal egy bizonyos helyzetet, aztán pedig aránytalanul nagy erővel vágnak vissza, ha ez nem tetszik a másiknak...Kicsit nekem olyan ez, mintha Izrael várná és provokálná a másikat, hogy a végén az egészet porig rombolhassa és kiebrudaljon mindenkit...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#22) Thunderzolee válasza negyedes (#18) üzenetére

És miért kell légicsapástól tartaniuk a palesztinoknak?

Talán mert előtte átlőttek a kerítés (határ) tulsó oldalára valamit, vagy felrobbantott egy öngyilkos merénylő egy diszkót.
Ezek után nem is tudom... Hmm.. mi magyarok is létrehozhatnánk egy félkatonai szervezetet, ami a környező országokban hajtana végre öngyilkos merényleteket, mondván szeretnénk, ha visszakapnánk az elcsatolt területeket. Szerencsére mi itt Európában nagyon jól tudjuk, h ez nem oldana meg semmit.
Mert képesek vagyunk felfogni. Arrafelé miért nem képesek rá?

A segélyszállítmányok, gazdasági embargó.. Ez igaz, de másképp nem nagyon lehet ellehetítleni egy országot háború nélkül.
Nem segélyezni kell, hanem olyan állapotot létrehozni, hogy ne legyen szükség segélyekre.

Mi a baj Izrael Amerikától beszerzett nagy hatékonyságú fegyvereivel?
És a palesztinok fegyverei? Azokkal nincs baj? Miért is ?

Azt hiszem nem csak Izrael a hibás a kialakult helyzetért.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#23) Thunderzolee válasza cizoe (#19) üzenetére

Az nem tróger dolog, h öngyilkos merényleteket követünk el?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#24) kicsitomi88


kicsitomi88
őstag

Annyira szégyellem, annyiszor utána akartam már járni ennek a konfliktusnak és annak történetének. Van egy teljes magyar nyelvű összefoglaló esetleg kronologikusan valahol?

90 87.5 87.8 87.5

(#25) cizoe válasza Thunderzolee (#23) üzenetére


cizoe
őstag

Látom te is szépen benyelted a "terrorizmus elleni háború" dumát. :)

Nem mondtam, hogy nem tróger dolog, de ne tartsd a hátad és nézd meg a kedves Izraeled mit művelt az elmúlt ~30 évben arrafelé. Eb-kutya. Vagy inkább németjuhász és tacskó harc.

(#26) shtml


shtml
őstag

Aki nem valamely fél iránti vagy elleni elfogultsággal szemléli ezt a konfliktust, az láthatja, hogy egyik fél sem patyolattiszta, de nem is a megtestesült gonosz.

Azt például meg kell érteni, hogy a Magyarországnál is kisebb zsidó állam biztonsága nincs garantálva egy megfelelő méretű pufferzóna nélkül, amikor a szomszédságában olyan államok terülnek el, amelyek deklaráltan Izrael megsemmisítését tűzték ki célul maguk elé.

Edit: Egy ilyen pufferzóna nem mellesleg a környező arab államok érdekét is szolgálja, még ha ez nehezen látható is be.

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#27) Sada88 válasza naot (#9) üzenetére


Sada88
aktív tag

rossz helyre rakták őket ennyi a baj , berakták volna Izraelt szibéria szélére ott nem lettek volna palesztinok .... meglett volna a zsidó állam mindenki örült volna csak kicsit hideg lett volna , de télleg túlzás amit izrael reagál ...az a szerencséjük,hogy az USA mögöttük áll bármelyik más állam csinálna ilyesmit a nagy testvér úgy bombázná le ahogy jól esik neki...

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#28) Polllen válasza Thunderzolee (#22) üzenetére


Polllen
nagyúr

Láttad már térképen, hogyan helyezkedik el a két érintett terület? A hasonlat pedig nagyon rossz...Talán, ha az egyik szomszédos ország megszállna egy-két megyét és csak segélyszállítmányokat engedne be, lehet én is dühös lennék...

Ezt a civilizált gőgöt pedig sztem gyorsan felejtsd el...dereng, hogy pár éve mik történtek a szomszédos országokban? Az is Európa...nincs olyan messze és sajnos nem hiszek abban, hogy hasonló helyzetben akár egy nyugatabbi ország lakosai is értelmesebbek lettek volna...

"Nem segélyezni kell, hanem olyan állapotot létrehozni, hogy ne legyen szükség segélyekre."

Nem kell pár évente bombázni, megszállni, és nem kell erővel egy adott szinten tartani az életkörülményeket... ;)

Sztem ebben a helyzetben mind2 fél hibás plusz még kicsiny bolygónk többi országa, akik csak állnak és ejnye-bejnyéznek, ahelyett, hogy azt tennék amit más országokkal szoktak...

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#29) shtml válasza Sada88 (#27) üzenetére


shtml
őstag

"rossz helyre rakták őket ennyi a baj , berakták volna Izraelt szibéria szélére ott nem lettek volna palesztinok .... meglett volna a zsidó állam mindenki örült volna csak kicsit hideg lett volna"

Hozzászólásod zsidózás-faktora kb. azonos szinten áll azzal a már kissé megkopott szöveggel, miszerint Hitlert még pár hétig hatalmon kellett volna tartani, hogy befejezhesse, amit elkezdett. Nem vagyok sem filoszemita, sem antiszemita, de ég a pofám a tiédhez hasonló szövegek olvastán. Valóban lehetetlen egy témát valamely népcsoport rugdosása nélkül kitárgyalni?

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#30) #65675776 válasza Polllen (#21) üzenetére


#65675776
törölt tag

"ha Afganisztánba, Irakba, Koszovóba és még sok helyre tud a világ komolyabb béke fenntartó erőket küldeni, akkor talán itt is lehetne nagyobb nyomást gyakorolni..."

Lehet elkerülte a figyelmedet, de Izrael pont ezt szeretné elérni. Csak a palesztínok határozottan elutasítják!

Hogy miért oda lett Izrael alapítva? Nézz szét a történelemben.

(#31) cizoe válasza shtml (#29) üzenetére


cizoe
őstag

"Valóban lehetetlen egy témát valamely népcsoport rugdosása nélkül kitárgyalni?"

Sajnos úgy tűnik, ha az egyik a zsidó, lehetletlen igen. :U

(#32) MaUser válasza shtml (#29) üzenetére


MaUser
addikt


Azért nem egészen szvsz. Ha hideg fejjel olvasod a kiragadott részt és nem akarsz mögöttes tartalmat látni, akkor ül az, amit ír. Más kérdés, hogy mivel Jeruzsálem nem Szibériában van (bár lassan a két helyen meghaltak száma egyenlő lesz sajnos...) így nem sok értelme van.

Az írás egyébként nagyon jó. Véleményem szerint is Izraelnek kéne elsőként pozitív irányba lépni (i.e. elfelejteni a válaszcsapást mindenre elvet és egyoldalúan jófiúnak lennie). Egyszerűen azért, mert ők megtehetik. Nem szenvednének el nagyobb veszteségeket, mint most, bár a stabilizálás által kivívott békébe valószínűleg az ezt elérő kormány belebukna, hiszen a szavazók sehol nem szeretik, ha az országuk 'gyengének' látszik. Egy megfelelő békével ki lehetne húzni a vallási fanatizmus méregfogát, izraeli oldalon is (lásd Atatürk pl.), mert ne feledjük ott is ugyanaz a helyzet ilyen téren sajnos, mint a másik oldalon. Persze a lázongások meglennének palesztin oldalon a béke után is, de ha a konkrét határok megszületnek, már lehetne rendőri erővel intézkedni katonaság helyett, amit azért jóval könnyebben el lehet 'adni', mint a katonai beavatkozást.

Ha jól emlékszem, ilyen (gerilla típusú ellenség elleni) háborúk közül gyakorlatilag egyetlen egy ország volt képes sikeres taktikát kidolgozni, mégpedig Anglia. (Maláj konfliktus az 50-es években.) Persze itt kicsit más a helyzet, de egyértelműen ez lenne a követendő út Izrael részéről, nem pedig az USA-féle és már számtalanszor megbukott erőből diktálás. Azonban egyre inkább úgy néz ki, hogy Izrael nem akarja vagy legalább is nem áll érdekében rendezni ezt a konfliktust. Ennek oka lehet a választóktól való félelem, az amerikai támogatások elvesztésének félelme, a hazai fegyveripar érdekei, de akár az is, hogy azt akarják amit Thunderzolee is említett. (Tényleg, hány nap ban-t kapott?)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#33) finest válasza cizoe (#31) üzenetére


finest
őstag

Te, cizoe, tegnap te kérted a modiktól, h kísérjék fokozott figyelemmel a topikot. Jó időre ngabor2 be is zárta, egy csomó időmbe, írogatásba került, h kinyissa megint, ne add már a lovat a zsidózás alá.

Másoknak is: A fordításokat gondolatébresztőnek szánom, próbáljon meg mindenki olyasmit írni a hozzászólásaiban, ami a többieknek (még) új lehet és továbbviheti az adott közéleti témával kapcsolatos diskurzust.

:R

Mauser: Jó gondolatokat írsz. Izrael valószínűleg azért lép fel aránytalanul erőszakosan, mert az egész Közel-Kelet úgy viselkedik mint egy kisiskolás napközis csoport. A gyengének tűnőket a hangadók rögtön megpüfölik. Sajnos ezen a magatartáson egyenlőre nem tud túllépni a térség egyik állama sem, pedig az lehetne a megoldás kulcsa, ha felnőnének.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#34) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Itt vagyok és figyelek!!

Nem szeretnék még egy burkolt zsidózást meglátni, utalok itt a szibériás hozzászólásra!!

u.i.: Közben megindult a szárazföldi támadás a Hamasz rakétakilövő állásai ellen. Természetesen ez várható, logikus lépés volt a bombázások és a tüzérségi előkészítés után.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#35) cizoe válasza finest (#33) üzenetére


cizoe
őstag

Magam miatt is zárattam rsézben, mert tudtam hogy beleírok, és ismerem magam. Viszont nem szándékozom többet ideírni épp ezért, felesleges feszkókeltéstől ezentúl távoltartom magam. ;)

(#36) Racecam válasza cizoe (#35) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nem kell zárni, bár kényes téma a magyarországi, már-már hagyományosnak mondható zsidóellenesség miatt, viszont nem belpolitika és majd figyelek rá, hogy értelmesen, érvekkel vitatkozva vizsgáljuk meg ezt a kérdést, mert egyáltalán nem egyszerű és érdekesek lehetnek a vélemények, javaslatok az évezredes feszültségek, gyűlölködés felszámolásának irányában.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#37) cizoe válasza Racecam (#36) üzenetére


cizoe
őstag

Nem is akarom záratni, csak tegnap tényleg voltak olyan hsz-ek ami lehet picit sok volt, bár lehet elég lett volna törölni őket.

(#38) MaUser válasza Racecam (#36) üzenetére


MaUser
addikt

Továbbra is kérdezném, kapott-e Thunderzolee ban-t? Ha nem, miért? Kérlek ne moderáld, hanem válaszolj.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#39) MaUser


MaUser
addikt

Visszatérve az eredeti témához: Szerintem egy amolyan Észak vs. Dél Korea példára kellene megpróbálnia Izraelnek megosztani a palesztinokat. Természetesen nem nyíltan, hanem a Fatah vagy egy új alapvetően kevésbé szélsőséges szervezet burkolt támogatásával. Ez a szervezet fokozatosan irányítása alá vonhatná az Izrael közeli területeket. Majd ott kikiáltaná az "igazi" Palesztinát és Izrael burkolt támogatásával mindent a létbiztonság megteremtésének és az életszínvonal emelésének kellene alá rendelniük. A megélhetéséért dolgozó embereket, akik számára van jövő, már nem tudná a Hamasz fanatizálni. A Hamasz által irányított terület lakói fokozatosan átszivárognának vagy egyszerűen maguk küldenék el a vallási fanatikusokat. Azaz végre vége lehetne ennek az őrületnek.

Ehhez szvsz négy dolog kellene izraeli részről: rengeteg pénz (adott, akár támogatásokból is), idő (legalább 10-15 év, kérdés képes lenne-e ennyi ideig szélsőjobb és/vagy erőpolitika mentes párt kormányon maradni), kitűnő titkosszolgálat mellyel meg lehet szervezni a szükséges akciókat (ha hihetünk Forsyth-nak ez adott :) ) és legfőképpen türelem az izraeli polgárok részéről.

Az ötlet tehát adott, cc jogokkal licenszelt, szóval tessék használni.

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#40) shtml válasza MaUser (#38) üzenetére


shtml
őstag

Ha jól látom, azóta sem kapott. Ez természetesen azt a benyomást kelti, hogy a "szerkesztőség", vagyis a PH hallgatólagosan támogatja a véleményét - akár így van ez, akár nem!

Edit: Pedig a vállalhatatlan véleményeket fennen hangoztató emberek ideiglenes letiltása értelmesebb lenne, mint a topic akár ideiglenes bezárása. Nem jó döntés a normálisan hozzászóló. érvelő embereket is kitiltani a beszélgetésből csak azért, mert egy-két ember nem tud normálisan megnyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#41) shtml válasza Racecam (#36) üzenetére


shtml
őstag

"kényes téma a magyarországi, már-már hagyományosnak mondható zsidóellenesség miatt"

Ez azért óriási túlzás és sértő a magyar lakosság túlnyomó többségére nézve - nem is tudom, milyen alapon mersz ilyet állítani. Magyarországon nincsen zsidóellenesség, ám van egy elenyésző kisebbség, amely zsidóellenes. Ugye érzed a nem kis különbséget?

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#42) kicsitomi88 válasza shtml (#41) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Valamint egy nem elenyésző kisebbség aki szerint sok a zsidóellenes...

On: Még mindig szívesen veszek egy kronologikus összefoglalót, én sajnos nem találtam!

90 87.5 87.8 87.5

(#43) MaUser válasza kicsitomi88 (#42) üzenetére


MaUser
addikt

Ha megy az angol, akkor első körben: [wikipedia]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#44) shtml válasza kicsitomi88 (#42) üzenetére


shtml
őstag

Na igen, ez az érem másik oldala, nagyon jól írod. Egyes - nagyon kis számú - agyatlan embereknek szinte már zsidókra sincs szükségük ahhoz, hogy antiszemiták legyenek, másoknak pedig valamiképpen érdekük fűződik ahhoz, hogy fenntartsák a Magyarországon tomboló féktelen antiszemitizmus látszatát, ezért ott is antiszemitizmust kiáltanak, ahol nincs.

Ami nálunk van, az semmiképp nem nevezhető antiszemitizmusnak. Vagy ha igen, akkor ugyanilyen alapon lehetne beszélni eszkimóellenességről és marslakóellenességről stb.. Bármely nézethez lehet találni valamennyi támogatót, ezt anno már Kádár is megmondta.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#45) finest válasza shtml (#44) üzenetére


finest
őstag

Igazi klasszikusokat idézel, ez irtó jó volt! Nálad a pont! :DDD

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#46) MaUser válasza shtml (#44) üzenetére


MaUser
addikt

A piréz ellenességről meg ne feledkezz!:D

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#47) shtml válasza MaUser (#32) üzenetére


shtml
őstag

Izrael igen kényes helyzetben van, hiszen ez a pöttöm ország területileg és létszámban is eltörpül a környező muszlim országok között. Emellett azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a zsidók Izraelen belül is már csak minimális többségben vannak, vagyis fennáll a demográfiai úton történő megszűnés veszélye is.

Nagyjából egyetértek veled, csak az az érzésem, hogy Izrael az "egyoldalú jófiúsággal" önnön halálos ítéletét írná alá. Ezt ugyanis ellenfelei a gyengeség jelének tekintenék és még jobban felbátorodnának.

"Egy megfelelő békével ki lehetne húzni a vallási fanatizmus méregfogát, izraeli oldalon is (lásd Atatürk pl.), mert ne feledjük ott is ugyanaz a helyzet ilyen téren sajnos, mint a másik oldalon."

A baj csak az, hogy amíg Izraelban a vallási fanatizmus nincs jelen a kormányzást komolyan befolyásoló mértékben, addig ez nem mondható el ellenfeleiről, elég csak Iránt említeni. Elképzelni is rossz, mi történhet, ha Irán 2-3 éven belül elkészül az atombombájával, miközben az iráni államfő a hivatalos politika rangjára emelte Izrael leradírozását a térképről.

"de ha a konkrét határok megszületnek, már lehetne rendőri erővel intézkedni katonaság helyett, amit azért jóval könnyebben el lehet 'adni', mint a katonai beavatkozást."

Nem tudok olyan határokat elképzelni, amelyeket a muszlim országok elfogadnának - kivéve talán azt a megoldást, amely Izraelt kb. a Vatikán méretére zsugorítaná. A rendőri erők bevetésének elfogadásával kapcsolatban is szkeptikus vagyok. A nagy helyzet ui. szerintem az, hogy Izrael néhány szomszédját eddig sem a palesztinok sorsa aggasztotta, hanem Izrael puszta léte. Nem utolsó sorban belpolitikai okokból, hiszen az Izrael elleni retorikával könnyebben fenn lehet tartani a belpolitikai "stabilitást" is.

(#46) MaUser:

Aha, nem is! :DD

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#48) elmoraan (r) válasza shtml (#47) üzenetére


elmoraan (r)
aktív tag

És kb. itt jön be mindig a hibapont: vagyis az, hogy a zsidóság egy vallás. Namármost attól van a para, hogy egy vallás demográfiai úton megszűnik. Nem tudom, hogy érzed-e az ellentmondást...
(Amúgy, amit leírtál, azzal kb. szó szerint egyetértek. :K )

"Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

(#49) Racecam válasza shtml (#41) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nyugodj meg és dőlj hátra. Ha megtörtént, akkor értelmezd újra amit írtam. :)

MaUser: Nem tudom, mire gondolsz, de ha úgy érzed jobban ki kell fejtened, keresd meg a megfelelő topicot.

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#50) Polllen válasza #65675776 (#30) üzenetére


Polllen
nagyúr

1. Tudom, hogy miért lett oda alapítva...

2. "Lehet elkerülte a figyelmedet, de Izrael pont ezt szeretné elérni. Csak a palesztínok határozottan elutasítják!"

Ezt nem úgy kellene, hogy kérik a NATO vagy ENSZ biztonsági tanácsát a nemzetközi fellépésre?

Én csak vadászgépeket és határozott válaszcsapást látok.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.