Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tal-garius


tal-garius
aktív tag

Érdekes óriás szerzemény. Ezt rakd zsebre :D

(#2) kelly416


kelly416
veterán

"A hivatalos adatok alapján akár 14 órán keresztül is lehet jegyeztelni rajta egy feltöltéssel."
Az az igazán durva előadás. :D

(#3) alevan


alevan
őstag

Nem rossz készülék. De kiváncsi vagyok, hogy 1-2 generáció múlva milyen lessz a Galaxy sorozat designja.

De vajon mikor lesznek DualSim-es 8 hüvelykes táblagépek a piacon?

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#4) helixP válasza alevan (#3) üzenetére


helixP
nagyúr

Kis telhetetlen :)
Amúgy teljesen jogos igény.

(#5) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Mar vartam a tesztet, koszi! :C Mostanaban terveztem hogy 7 colrol valtok 5 colra, de ezt olvasva lehet hogy maradok a tepsinel... :U

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#6) satz18


satz18
őstag

A cikkíró ucsó mondata jól összefoglalja a dolgot. Ha valaki akar egy nexus 7-et de sok pénze van, amit valamire el akar költeni, és nem egyszerűen csak az ablakon akarja kidobni, vagy elégetni, akkor ez a hiánypótló samu termék ideális választás lehet.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#7) alevan válasza satz18 (#6) üzenetére


alevan
őstag

Hidd el, beteszik a szolgáltatók egy jó akcióba, és vinni fogják mint a cukrot (legalábbis Romániában ezért van minden 3. táblagéphasználónak Samu a mancsai között....).

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#8) kcsa válasza alevan (#7) üzenetére


kcsa
veterán

Kimondtad a varázsszót: Románia. Az pedig nem a magyar szolgáltatók felségterülete :D

Kicsit még csökkentett áron menő lehet, szokásomtól eltérően még nekem is tetszik (na nem feltétlen a külső), magam részéről a 7" tabletet kicsinek találom, talán ez jobb lehet.

(#9) AS válasza satz18 (#6) üzenetére


AS
félisten

Nem nexust kell venni. Fonepadot:) Kb ugyan ennyit tud mint ez itt:) (Cpu-ban gyengébb)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#10) vipnolf


vipnolf
aktív tag

szegény irtó csúnya továbbra is. amikor az első kiszivárogtatott képek megjelentek a fotosoppal torzított s4ről, miszerint ilyen lesz az új note, mindenki lehurrogta, hogy biztos nem ilyen gusztustalan lesz, ez csak egy fotosoppolt kép. és lám.. tádámm.. olyan lett... nem csalódtunk :C
más: ha egy 5"-ba bele tudnak tenni egy fhd panelt, akkor 8-ba miért nem megy? 189ppi? tetrisre kb kiváló... :W

és a slussz... a 7" fonepadra midnenki a falba verte a fejét, hogy milyen gáz, 7"-on telefonálni... gondolom így hogy a samsung megcsinálta még nagyobban így máris jó lesz és nem köt bele senki.

nem biztos hogy adnék tetszett plecsnit 2013 júniusában egy 189 ppi-os kijelzőre és egy szappandizájnra meg egy felnagyított tácsvizre csak azért mert samsung... de bmeg ez drágább mint egy ipad mini 4G...

[ Szerkesztve ]

XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

(#11) satz18 válasza AS (#9) üzenetére


satz18
őstag

Ha kell a sim akkor egyértelmű.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#12) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Nem értem miért kell egy táblának úgy kinézni, mint egy mobilnak, és a gombokat sem értem rajta. :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13) Mobildeck


Mobildeck
tag

fúú szerintem borzalmasan néz ki. pedig én szeretem az s3, s4 formatervét (kövezzetek meg, de az új ace 3 is) és ez mégis ronda nekem. de úgy az egészet nem is értem, (persze mégis, mert a samu minden "piaci rést" le akar fedni) de ennél jobb vétel lenne számomra egy note 2 (tudom, nem egy kategória) vagy egy 7 inches tábla más gyártótól.

[2007] [sajnos nem mindig tudok a privátokra időben válaszolni]

(#14) AS válasza satz18 (#11) üzenetére


AS
félisten

Meg mikorSD:) Fémhátlap:)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#15) Hawerr


Hawerr
tag

ez már sok sztem.

Minden embernek alanyi joga, hogy hülye legyen, de látom élnek is vele rendesen...

(#16) z0d1AK válasza Mobildeck (#13) üzenetére


z0d1AK
veterán

Én is azt mondom, hogy nekem ez iszonyat ronda. És akkor a Galaxy tab 3 10.1-ről még nem is beszéltünk, hányadék az a három gomb rajta, mondhatjuk akár azt is, hogy visszafejlődés...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#17) quailstorm válasza Cyberpunk (#12) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A samsung mindig le tud beszélni arról hogy az ő termékeiket vegyem ;]
A tab2 külsőre, felhasználói felületre bejött, csak irdatlan konstans lag volt mindenütt...
Evvel meg nem tudok mit kezdeni, minőségi, amit tud az tetszik, a pálca meg különösen. De én MINDIG landscape-ben használom a telefonjaimat, még a QVGA Nokia N95-2-met is. Kind meg bemutatta, hogy nem a legjobb, ámbár böngészésnél nem zavaró, de játéknál tuti belehülyülnék. Ahogy mondta a haver, szigetelőszalag+AOKP ;]
Ja és nem akarják ezt a wacom technológiás panelt nem mali-400-as cuccra rátuszkolni? Havernak hiába mondtam hogy S2-őn nem megy a GoF2, sddig barmolt míg kibrickelte :DDD

(#18) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Jó lesz megszokni. Jövőre ekkorák lesznek a mobiltelefonok. Már az is vicc, h az S4 "Mininek" 4,3-as kijelzője van. Nemrég ez még maxinak számított.
Mikor lesz vége ennek a méretnövelésnek? Lassan majd azt sem tudja az ember, h a 22 colos az asztalon a monitorja vagy a telefonja...

(#19) Cyberpunk válasza SkyLine3000 (#18) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem fognak leállni vele el kell hogy keserítselek! A felhasználási szokások változnak, és oda értelem szerűen a nagyobb a jobb. Ezért veszik, nem azért mert 8 mag 12 GB RAM van benne.;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#20) kutga


kutga
nagyúr

Hát-hát. Pár ismerősömnek van ilyen, nagyon jó mutogatni a nyaralásról készített fotókat és videókat, amúgy nehezen tudom elképzelni hogy bármi érdemi munkára is használható lenne, vagyis inkább ha dolgozni akarok vele, rögtön felmerül a kérdés hogy jó lenne hozzá egy bt bill+egér, vagy egy nagyobb monitor, de akkor meg inkább laptopot veszek.

A reklámanyagokban mindenesetre nagyon jópofa dolgokat csinálnak vele, de nem tudom ez a való életben hogy válik be. Mindenesetre nagyon sajnálom hogy az a tendencia hogy egyre nagyobb eszközökkel kell rohangálni, a Moto Defym méretei nekem pont megfelelnek. :P

Let the Zone take me if I am.

(#21) Ádám16


Ádám16
addikt

Nem lett ez rossz, de a Fonepad szvsz sokkal jobban megéri.
Egy FHD szerintem ilyen hardver mellett bőven elfért volna.

(#22) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Nekem kicsit nagynak tűnnek az ikonok a főképernyőn, tényleg egy az egybe mint egy felnagyított telefon. :(

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#23) SkiDev


SkiDev
senior tag

Nem rossz kis tablet phablet ez :D . Tudása is eléggé jó , bár a formatervtől már én is megcsömöltem ;] :)) Bocsi , hogy ide írom , de láttam a végén a Nexus 7-et mint konkurenst , hogy megéri-e még megvenni? Nem tudom , hogy a Tegra minden játékot visz-e és , hogy mennyire brutális a melegedése és merre melegszik legjobban vagy esetleg az egész tablet? :(

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#24) SkyLine3000 válasza Cyberpunk (#19) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Felőlem aztán lehetnek óriásmobilok, csak azért gyártsanak kisebbeket is, mert nekem nem kell ekkora. Én jól elvagyok 3.7-en is. Tabletből is elég nekem egy jobb 7es.

(#25) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Annyira samsungos ez az egész, egyszerűen csinálnak egy óriástelefont, hozzácsapják a pent és azt mondják, tessék, tablet. Hogy se a GUI, se a kezelőszervek nem tablet-optimalizáltak, na bumm. Ja, van bemme sok ügyes meg figyelmes dolog, de ott az alap igénytelenség.

Az S Pen meg mindaddig játékszer marad, amíg meg nem oldják, hogy letámasztott kézzel, normálisan lehessen vele írni - itt jó az ötlet, csak az alap nem működik.

Nem a lényeg a fontos.

(#26) Bone123 válasza dreamdancer (#25) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Miért ne lehetne letámasztott kézzel, normálisan írni?

(#27) lmisi


lmisi
senior tag

Samsung a frissítésekkel élenjár érdekes :DDD
Mármint melyik készülékkel és hol. Mert eme gyártó lazán megengedi a helyi lásd Magyar samu lerakatnak, hogy sose lehessen frissíteni az adott készüléket. lásd Galaxy tab 7 plus.
A főleg drága sikerszériákat persze frissítgeti, de ha belenyúlsz egy alsóközépkategóriás csodában várhatsz erősen a gyári android verziófrissítésre. Vicces pl. amikor napjainkban komoly pénzért 2+ éves vasat adnak 2.3
androiddal pl. galaxy s advance, de arra legalább van frissítés. Igaz az átlag vállalati user neki se szalad ennek ;]

(#28) pixelking


pixelking
tag

:Y Nem hittem volna, lehet rondábbat gyártani (kizárólag férfi szemmel, a nőknek jogosan bejön ;)) mint az SIII, hát sikerült..... és még drága is.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29) Cyberpunk válasza SkyLine3000 (#24) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Pont azt a méretet preferálod, amit a legjobban leszarnak. Így nehéz lesz választani. Oppo Find 5 Mini érkezik ide viszont például.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#30) HardRic


HardRic
addikt

Minőségi lett... nagyon... olyan vékony a hátlapja, hogy a saját súlya alatt horpad. Rossz érzés kézbe venni és ránézni. De minőségi nagyon.

(#31) banhammer válasza kelly416 (#2) üzenetére


banhammer
veterán

Kikapcsolt WiFi-vel, teljesen lehuzott kepernyo vilagitassal, bekapcsolt energia takarekos funkcioval meghiheto ab dolog.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#32) moleculez


moleculez
veterán

Kellene egy BT headsethez hasonlo, csak telefonalasra hasznalhato, mobil meretu, formaju eszkozt, egyre nagyobb igény lenne rá...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33) dreamdancer válasza Bone123 (#26) üzenetére


dreamdancer
őstag

Mert a kezet is érintésként érzékeli a képernyő, ha jól emlékszem a bemutató leírásra, úgyhogy a kezet a tablet felett kell "lebegtetni". De javíts ki, ha van ezzel ellentétes tapasztalatod.

Nem a lényeg a fontos.

(#34) -NOKIA- válasza pixelking (#28) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

A fekete talán szebb egy fokkal:

(#35) Khelben


Khelben
nagyúr

A panel TFT-LCD technológiát használ

Lő, kapufa.... Hol az amoled?

(#36) kovee01 : nekem volt olyan kínai tabletem, most meg van egy Galaxy 7.7-em (amibe 100k-ért belefért az amoled és a fém hátlap is), hidd el, megéri a különbség. Nem csak a nyers számítási teljesítményt kell nézni.

[ Szerkesztve ]

(#36) kovee01


kovee01
tag

Érdekes hogy országunkban mennyire elszálltak az árak... Kínában hasonló tablet felszereltség mellett persze nem neves gyártótól fél áron lehet ilyet kapni... elgondolkozni sem gondolkozom el hogy vegyek e.

Kérdezz bátran, szervizben is dolgozom, ha tudok segítek! kovee01 felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#37) Stimpy001 válasza moleculez (#32) üzenetére


Stimpy001
aktív tag

Létezik ilyen eszköz:

Samsung HM5000

[link]

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#38) -NOKIA- válasza moleculez (#32) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

(#39) G-Guts


G-Guts
aktív tag

Az első Samsung Note egy igen jó készülék lett, az utóda a Note II szintén.
Mit akarnak ezek után ezzel a Note 8.0-val?! Ráadásul ekkora kávával?! :N

(#40) AS válasza G-Guts (#39) üzenetére


AS
félisten

Ezek nem azok a Note 3 majd augusztusban jön.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#41) lmisi válasza kovee01 (#36) üzenetére


lmisi
senior tag

Ez igaz de, a samu tábláiban van GPS, bluetooth, masszív burkolat. Sajnos ez utóbbi 3 masszívan extra dolog a kínai tabletek világában. Talán a legújjabb 4 magosok között van 1-2 fehér holló és azok már inkább a 70-80% árnál vannak és nem 50%-ál.
A masszív burkolatot nem kell ragoznom miért fontos, GPS-t nekem fontos jó 7-8 colos eszközzel navigálni, úgy hogy közben nem merül a telefonod, a kéktyúk pedig a fejhallgatóhoz kell, szeretem a zsínornélküliséget.

(#42) Bone123 válasza dreamdancer (#33) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

S-pennel való íráskor a kézbevitel ki van kapcsolva.

(#43) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Tényleg olyan, mint egy óriástelefon. Véleményem szerint táblagépen közel nem a legjobb képarány a 16:9. Kissé nevetséges kinézetet ad a gépeknek. Ehhez jön még a Samsungtól már jól megszokott plasztik hatás...
Az LTE pedig teljesen érthetetlen módon hiányzik belőle. Táblagép esetében igenis van értelme a gyors sebességnek, még akkor is, ha egyelőre Európa-szerte elég hiányos a lefedettség (mi még egész jól állunk).

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#44) #78121280 válasza szabogabor10 (#43) üzenetére


#78121280
törölt tag

Van LTE verzió is.

[link]

Csak a magyar piacon nincs még,de szerintem lesz előbb utóbb szolgáltatós kínálatban. :)

(#45) Bone123 válasza szabogabor10 (#43) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Mivel a kis tábla egykezes tartásra van kitalálva, az íves kivitel sokkal kényelmesebb, mint mondjuk a Nexus 7 vagy iPad Mini szögletesebbje, nem beszélve a könnyű kivitelről a műanyag okán. Amúgy LTE-s verzió ebből is létezik, a képarány meg nem 16:9, hanem 16:10, csak hogy három dolgot is megcáfoljak. :)

(#46) szabogabor10 válasza Bone123 (#45) üzenetére


szabogabor10
veterán

Volt már iPad Mini is a kezemben, nem volt különösebben nehéz a súlya és kényelmetlen a tartása, bár ha valaki egy kézzel használja, lehet ez a képarány tényleg ideálisabb neki. A műanyag, ha gyengébb minőségű, nagyon kellemetlen tapintású tud lenni, a könnyebb súlyért cserébe. Az LTE modul magyarországi hiányát meg tényleg nem értem, amikor nálunk kicsivel az EU-s átlag felett van a lefedettség.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#47) z0d1AK válasza Khelben (#35) üzenetére


z0d1AK
veterán

Aha, és mikor vetted a P6800-at 100k-ért?
Csak mert mikor megjelent, bizony az is a bruttó 200-at verte.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#48) otoaak válasza dreamdancer (#33) üzenetére


otoaak
tag

Még a note 1-esen is be lehet állítani, hogy csak a tollat érzékelje. De van olyan alkalmazás amit állítgatni se kell. Én konkrétan az elmúlt egy évben sima 1-es note-al jártam előadásokra és arra jegyzeteltem. Kicsit kis betűvel kell írni de gyorsan meg lehet szokni. Gépésznek tanulok sok a rajz is minden gond nélkül meg tudok oldani mindent és had ne mondjam mekkora előny az, hogy telefonon használható minőségben megvan minden jegyzetem.

Szóval a cerkának megvan az értelme és simán lehet munkára/jegyzetelésre is használni szerintem. Kell némi kézügyesség és rá kell szánni valamennyi időt, hogy megtanulja az ember de nekem cerka nélkül már nem kell se telefon se tab. Nyilván ez réteg igény és a készülék is réteg cuccde aki nem próbálta vagy nem szánta rá az időt mert amúgy se fontos neki az s-pen az nem tudom miért fikázza. A cerka nélkül ez csak egy sima tab ez tény, és ahhoz meg drága de az s-pen szerintem egy baromi jó cucc egyértelmű, hogy ezt is ahogy a többi note terméket is csak annak érdemes megvenni aki tudja/akarja is használni a tollat.

SG Note Pro P900

(#49) AMD Power


AMD Power
titán

Kicsit késett a teszt nem?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#50) Luser2000


Luser2000
addikt

Én is azokhoz tartozom, akiknek ez a formai kialakítás nagyon nem tetszik. Kisebb "káva" (szegély) illene, mondjuk mint a TAB 8.0 esetében. Emellett egy picit lehetne "kevésbé kerekített" / szögletesebb. Kár, hogy akkor már szinte iPad mini lenne.

Ami nem túl vonzó, hogy már a megjelenéskor elavult volt a rendszer, nem tudom miért "csak" 4.1.2-vel jött ki. A 4.2 több fiókos megoldása kifejezetten hasznos lenne. És talán a kijelző felbontáson is lehetne még egy picit növelni, csak hogy a Tab 7.7 után (amit nagyon szerettem) ez IGAZI alternatíva lehessen. Illetve az sem árt, ha az Apple előtt lépkedne jócskán, de így félő, hogy a sarkukra lép hamarosan az almás cég.

Nagyon vártam, hogy megjelenjen és visszajöhessek a Mini-ről, de nem ez lesz az a készülék, ami miatt meg fogom tenni. :(

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.