Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) electrodoki


electrodoki
aktív tag

Na ez pont megy majd az msi kártyámhoz :D

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#2) Kolondrum

Hihetetlen! Borda és venti. Így nagy szám úgy nagy szám, de mind ugyan olyan.

(#3) Televan74 válasza electrodoki (#1) üzenetére


Televan74
nagyúr

MSI lap, MSI kártya, MSI cpu hűtő. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4) RexpecT


RexpecT
addikt

Elég gagyin néz ki ez a design.

(#5) R9DEON


R9DEON
senior tag

Nagyon vágja az MSI mostanában, valahogy felnőtt a feladathoz csak az AM4 alaplapokat mutatnák már meg.

(#6) F e Z o


F e Z o
veterán

Lehet egy FX9590-en már lihegne a hűtő. :D

H2O über alles!

(#7) --HARDCORE-- válasza F e Z o (#6) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Na igen pont ezen agyaltam, hogy LGA2011 LGA1366-ra minek támogatás ennyire apró borda mellé? :D
Inkább 462 478 370-re lenne poén. :)

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#8) twollah1976 válasza Kolondrum (#2) üzenetére


twollah1976
őstag

Talán a hűtőcső volt az utolsó nagy újítás a CPU-hűtőknél.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#9) Panzika válasza Televan74 (#3) üzenetére


Panzika
tag

az biztos. én is beruházok egy ilyenre :K :C :R

Magyarországon az egy főre eső hülyék száma: kettö! (Hofi Géza)

(#10) vhw válasza twollah1976 (#8) üzenetére


vhw
addikt

Na és a ledes venti? :))

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#11) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Van ám itt innováció, úgy vártuk mint 1 falat kenyeret. :D Most komolyan: ez minek kellett?

(#12) Because válasza Panzika (#9) üzenetére


Because
őstag

és csinálsz egyet egyet Asusból,Gigabyteból is :)

(#13) Dr. Akula válasza vhw (#10) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Lehetne a nevében is hogy "gémer". :D

(#14) Panzika válasza Because (#12) üzenetére


Panzika
tag

"az, kizárt dolog mer' nemtudom" :DDD :N

Magyarországon az egy főre eső hülyék száma: kettö! (Hofi Géza)

(#15) Because válasza Panzika (#14) üzenetére


Because
őstag

pedig Giga lenne a legütősebb, van hűtő, lap, kártya, táp és még ház is :D

(#16) józsi9995 válasza Dr. Akula (#11) üzenetére


józsi9995
tag

Ennyire lehet a parasztot vakítani?Egy led ide, egy vmi gyík vagy egzotikus állat oda és máris piacképes?
Látszik öregszem... :D

(#17) Fred23


Fred23
nagyúr

Nem a kinézettel van bajom, hanem a koncepcióval; miért nem lehetett az egészet rézből csinálni, de passzívba?! Venti nélkül sokkal bejövősebb lenne számomra.

(#18) 3shae


3shae
aktív tag

Szerintetek mikortól lehet megvásárolni nálunk? Nekem kell egy ilyen :)

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#19) R9DEON válasza józsi9995 (#16) üzenetére


R9DEON
senior tag

Azért veszik meg mert MSI matrica stb. van rajta és passzol a házban levő alkatrészekhez, semmivel sem rosszabb mint amikor valaki egy markanévért fizet 20-30k többet és közben tudja hogy semmivel sem jobb a cucc, vagy a kocsi színéhez öltözködik esetleg fordítva.

(#20) bolygo85


bolygo85
tag

A Gigabyte már jó régen csinált cpu hűtést,nem is egy félét pl nekem ez tetszett is :D

Gigabyte G-Power 2 Pro

Vive cum honore, mori cum gloria!

(#21) --HARDCORE-- válasza Because (#15) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

már csak egy tank benzin és egy égő csikk kell bele.. :DDD

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#22) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Gamer CPU hűtő :D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#23) #68237056


#68237056
törölt tag

Hááát, ha már vették a fáradtságot a "piaci rés" betömésére, valami ilyesmivel többre mennének: [link]

(#24) KO.zmahov válasza #68237056 (#23) üzenetére


KO.zmahov
tag

Ha-ha-ha! :DD Pont ezt akartam én is linkelni - csak gondoltam még végigolvasom a totyikot!

Szóval igen! Ezen a termoelektromos vonalon még eléggé szabad a pálya. Ráadásul MSI simán kiköhögné ezt a technológiát! Akár a videokártyáinál is fel tudná használni!

Egyet kell értsek a nyagyérdeművel - ez hűtő pont olyan, mint a többi!

(#25) #83381760


#83381760
törölt tag

Felülről úgy néz ki mint valami SLI híd

[ Szerkesztve ]

(#26) Lacccca87 válasza #68237056 (#23) üzenetére


Lacccca87
őstag

Mondjuk ha végig olvassátok akkor kiderült hogy ez a típusú hűtés a jelenlegi formában kb semmit nem ér. Közepes levegő jobban teljesít nála.

(#27) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

A kinézete miatt venni fogják.Ár kb;20e lesz :F

Wasabi...

(#28) tailor74


tailor74
őstag

A fekete és/vagy ezüst alapon sárkány majd eladja ezt a hűtőt, amúgy 12 egy tucat ez is.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#29) dementor


dementor
senior tag

Igazán igényes darab. Tökéletes színharmóniát lehet elérni gépházon belül MSI termékekkel. És ha még úgy is hűt mint a Twin Frozr akkor remek választás.

[ Szerkesztve ]

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#30) józsi9995 válasza R9DEON (#19) üzenetére


józsi9995
tag

na, ugye, hogy te is érdekesnek találod...

(#31) #65675776 válasza KO.zmahov (#24) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igen, meg is érné használni. 150 W TDP a GPU-nak és ugyanannyi a Peltier-nek. Tiszta haszon. Csak ilyen megoldásokkal a használhatósága kérdéses erőteljesen. Akkor már inkább tervezzenek egybe kompresszoros hűtőt. Mondjuk azért meg az Asetek még utolsó rugásként beperelné őket ha már a saját cuccait nem tudja eladni. [link]

(#32) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Én ezt a dolgot megoldottam annyival, hogy a CM212 bordájának tetjére ráragasztottam a Gaming alaplaphoz járó (egyébként nagyon jó minőségű, kemény, dombornyomott) matricát :DDD :DDD

Kész is az MSI "Gaming" hűtőm :D :D

[ Szerkesztve ]

(#33) mefistofeles

Nem tudom miért kell ezért szapulni az MSI-t....
Ennyi erővel az elmúlt évek szinte minden új hűtője is ugyanaz, semmi innováció. Aki szeretné egységessé tenni a gépét, (sokan csak egy piros cuccért kifizetnek többet, hogy passzoljon) és mondjuk MSI holmikból épít az tuti meg fogja venni! Nincs ebben semmi ördögtől való. Ráadásul szerintem nem is csúnya.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#34) tserrof77


tserrof77
senior tag

Próbálok eltekinteni a gyártótól. Gyakorlati oldalát nézve:

+ multisocket (bár az AM4 támogatás kicsit hájp, mert ha a gyártók ugyanazzal a furatkiosztással csinálják a lapokat, mint AM3/+ akkor ez nem mérvadó)
+ cserélhető/rezgésmentesített ventilátor
+ 200W-ig jó (jogos, akkor már miért nem lehetett egy 9xxx-hez is méretezni, ha már ennyire multihűtő)
+ kis fordulaton csendes
+ ránézésre a sünis ramokat nem fogja zavarni

- 1800 fordulaton 33dB :Y
- nem lesz óccó

Összességében design/tudás/ár alapján akár még jó is lehet, MSI fanatikusoknak mindenképp. Egy csendes ventivel még akár ajánlott kategória is lehetne.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#35) Scholes9 válasza #83381760 (#25) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nekem is az ugrott be egyből :K

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#36) KO.zmahov válasza #65675776 (#31) üzenetére


KO.zmahov
tag

Értelek, és igazad is van - de azt mondom: nem biztos hogy láttuk ennek a technológiának a maximumát!

Asetek cucca nagyon durva ;] , már láttam (mármint nem élőben) - ehhez kapcsolódóan:

Én a szerszámgyártásban dolgozok (CNC), és ott is alkalmaznak, egy pusztán mechanikai elven működő, nagyon trükkös levegőhűtési megoldást, amely rendszerlevegővel működik - szóval kell néki egypár plusz bár. A cucc valami ügyes trükkel kettéválasztja a levegőt hideg és meleg molekulákra - az eszköz egyik végén távozik a meleg a másikon pedig a hideg. Az elvet még nem alkalmazzák az informatika világában - legalábbis én nem tudok róla - minden esetre biztos valami úton-módon lehetne adoptálni.

(#37) slaci007 válasza KO.zmahov (#36) üzenetére


slaci007
senior tag

Próbáltuk ezt a kütyüt nem egy nagy durranás kb 4 fokos levegő jön ki belőle,folyamatosan kell mennie a több bar nyomású levegőnek benne akkor működik.2000 fokos üveget nem sikerült gyorsan lehűteni(temperálni)vele maradt a 6 baros levegő.

Tungsram 1896-2022

(#38) KO.zmahov válasza slaci007 (#37) üzenetére


KO.zmahov
tag

Amit én használtam abból bőven mínusz fokos levegő jött ki!
Volt hogy a csövet - amiből a hideg gyön - ki kellett olvasztani!

A fagypont alatti hűtőknél ez bizony általános probléma! - de nem kiküszöbölhetetlen!

(#39) kromatika


kromatika
veterán

Jól néz ki.

(#40) SchumiBácsi válasza Fred23 (#17) üzenetére

Azért mert a réz nem olyan jó hőleadó mint az alu. Ezért van inkább csak réztalpas és rézcsöves hűtés mert hővezetésben viszont jobb a réz, a jobb hőleadásra meg ott az alu.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#41) Petya XT válasza Kolondrum (#2) üzenetére


Petya XT
aktív tag

..Az még hagyján, hogy borda és venti.

Ami feltűnt, hogy sehol semmi réz, mégis 200W TDP. Pont úgy is néz ki, mint ami elboldogul egy komolyabb FX-el :U :U :U Ekkora bordákkal, aluval. Vannak fenntartásaim, de majd meglátjuk. Remélem tévedek. :K

(#42) electrodoki válasza Petya XT (#41) üzenetére


electrodoki
aktív tag

Az MSI nem szokott hülyeségeket írni, mint az ASUS, meg a többi.... Nem csak coolerre gondolok!

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#43) F e Z o válasza Petya XT (#41) üzenetére


F e Z o
veterán

A hőcsövek biztos rézből készültek és a hűtő alja is az, csak nikkelezve van.

Gyártói oldalon legalábbis ezt írják : "Nickel-plated copper base connected with four highly efficient 8mm heat pipes and aluminum fins to dissipate up to 200W of heat from the CPU"

H2O über alles!

(#44) Petya XT válasza electrodoki (#42) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Reméljük. Volt tapasztalatom FX8350, I7 4790-en, ennél, hogyan is fogalmazzak...kicsivel összeszedettebb hűtőkkel( masszívabb), de ott is volt probléma, főleg az FX-nél. Pedig az 125 W TDP értékkel bírt. Nekem ez picinek tűnik a 200 W-hoz. De majd meglátjuk, reméljük hamarosan. Tényleg jól néz ki, de egy hűtőnek elsősorban hűteni kell tudni...Akár MSI, ASUS, vagy éppen Zalman.

(#45) Cathulhu válasza #68237056 (#23) üzenetére


Cathulhu
addikt

Az nem piaci res, senkinek se kell TEC huto, 10 eve se kellett, megis idorol idore elojon valaki ezzel a "forradalmi" otlettel. Jobb, hogy nem ezen az uton indult el az MSI

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#46) SchumiBácsi válasza Cathulhu (#45) üzenetére

Annyi van benne hogy egy teljes peltier hűtéssel megvan oldva a fűtés is... Cserébe kell egy külön fázis a gépnek biztos ami biztos, meg egy raklap szünetmentes áramszünet esetére ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#47) Panzika válasza Petya XT (#41) üzenetére


Panzika
tag

Az Enermaxnak is van olyan hűtője ami 250W TPD-re van hitelesítve

Magyarországon az egy főre eső hülyék száma: kettö! (Hofi Géza)

(#48) #65675776 válasza Panzika (#47) üzenetére


#65675776
törölt tag

Vagy csak ráírta a gyártó. Ahogy az Arctic is szép nagy számokat szokott ráhazudni a hűtőire. Aztán érdemben talán a felét tudják hűteni.

Nem hitelesítik ezeket sehol sem.

(#49) dementor válasza #65675776 (#48) üzenetére


dementor
senior tag

Nekem mondjuk pozitív tapasztalataim vannak Arctic vonatkozásban. Igaz csak Freezer 13-akat szereltem be, abból viszont jó néhány darabot és kivétel nélkül gamer gépekbe. Itthon például FX-8350 hűtéséről gondoskodik tökéletesen.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#50) tserrof77 válasza dementor (#49) üzenetére


tserrof77
senior tag

Haver 8120-asán egy A30 van, szépen mélyhűti. Az (papíron) 320W tdp-ig jó... Nagy öröm volt belefaragni a Thermaltake házába :DDD

[ Szerkesztve ]

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.