Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Úgy érzem, hogy magyarázzák a bizonyítványt... Jönnek itt a különféle felhasználással és számmisztikával, ahelyett hogy megmondanák, hogy mennyi mondjuk a standby és a kijelzőidő, mert így a paraszt legalább össze tudná hasonlítani a piac többi szereplőjével.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#2) zdanee


zdanee
őstag

Kérdés: a telefon akkuját mennyire viseli meg az iWatch? Elvileg minden app a telefonon fut, nem az órán.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#3) pilóta


pilóta
nagyúr

Hát ez így szánalom...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#4) Oliverda


Oliverda
félisten

Majd ha egy ilyen óra egyetlen töltéssel 168 órát bír átlagos használat mellett, akkor talán szóba jöhet, bár én alapvetően nem érzem túl nagy létjogosultságát szükségét egy ilyen eszköznek.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5) errorcode06 válasza Oliverda (#4) üzenetére


errorcode06
őstag

Nem hiszem hogy csak te vagy ezzel így.

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#6) Dany007


Dany007
veterán

"Így például pusztán óraként használva a Watch akkuja akár 48 óráig kitarthat, ha egy órában mindössze 5 alkalommal csekkoljuk az időt 4 másodpercnél nem hosszabb ideig. Ez az idő 72 óráig feltornázható energiatakarékos módban, ha óránként legfeljebb csak 4 alkalommal vagyunk kíváncsiak az időre."

Ezt mondjuk így teljesen hülyeség volt leírni / lemérni. Elvégre ki a f...om vesz okosórát csupán azért, hogy egész nap csak az időt nézegesse rajta.

De egyébként a leírás illetve a teszt korrektnek tűnt. Egy napot átlagos felhasználás mellett azért ki fog bírni és ennyi.
Az hogy sport meg minden közben bekapcsolt szenzorokkal csak 6-7 óra. Na az már necces. Elvégre az egyik kiemelt képessége az órának. Ebből viszont az derül ki, hogyha átlagos napi használat mellett sportolni is akar az ember, akkor már valószínű kétszer kell töltenie 24 órán belül.
Elvégre ha átlagos használat mellett 18 órát bír, sport és szenzorok közben meg csak 7-et akkor a kettő átlaga kb egy fél napot fog kitenni. Persze függ attól is, hogy "sport" alatt valaki csak fél órás kocogást ért - zene nélkül ugye - vagy esetleg több órát.

(#7) Dr. X


Dr. X
aktív tag

Az Apple most tart ott, ahol a riválisok 2 éve tartottak. Az óráknál szépen lemaradt az Apple. Nem is értem a nagy rivális Samsung, miért nem időzítette ide a legújabb okosóráját, hogy felépítsék a marketinget, miben jobb és több az övék. Ez magaslabda volt.

(#8) csapee válasza Dr. X (#7) üzenetére


csapee
senior tag

Mert pont a nyari szunet elott a legtokeletesebb idoziteni? :U

Csapee

(#9) Cathfaern válasza Dany007 (#6) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A 18 órában benne van 30 perc edzés is. 1 óránál hosszabb edzést napi szinten meg átlagember nem fog tolni, aki meg igen, az úgyis vesz kifejezetten erre kifejlesztett órát.

[ Szerkesztve ]

(#10) joghurt válasza Cathfaern (#9) üzenetére


joghurt
addikt

Azért az 1 órás edzés talán szerinted sem túlságosan elrugaszkodott érték. Mint ahogy a napi fél óránál több zenehallgatás sem. Ettől kezdve pedig nem bírja ki napközbeni töltés nélkül, nemhogy több napig.

De tök mindegy, hogy mit gondolunk. A birkákat így is meg fogja vele fejni az Apple. Tulajdonképp hálásak lehetünk neki ezért, erősen Robin Hood-os csak a hülye gazdagokat kirabolni.

A tej élet, erő, egészség.

(#11) E770 válasza Cathfaern (#9) üzenetére


E770
senior tag

hááát, azért ez durván sportág függő :K

sok technikai sportnál értelme lenne az okos órának

(#12) Lacok


Lacok
őstag

Hát nem túl acélosak ezek az értékek, de szerintem ennek ellenére meg lesz a célközönsége ennek a kütyünek is.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#13) Cathfaern válasza E770 (#11) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mégegyszer: átlagember, naponta, átlagosan 1 óránál többet tölt bármilyen sporttal? Naponta átlagosan, tehát minden egyes nap. Ha így lenne, akkor nem lenne népbetegség az elhízás, magas vérnyomás meg cukorbetegség, mert mindenki teljesen fitt lenne.
Még akik hobbi versenyekre járnak, azok se töltenek átlagosan naponta ennél több időt, ahhoz minimum amatőr versenyzőnek kell lenni.

(#14) joghurt válasza Cathfaern (#13) üzenetére


joghurt
addikt

Nem naponta, átlagosan, hanem azon (az akár csak heti egyetlen) napon, amikor megemeli a fenekét. Azt a napot nem bírja ki napközbeni töltés nélkül.

A tej élet, erő, egészség.

(#15) SQX_Barto válasza Oliverda (#4) üzenetére


SQX_Barto
addikt

En minden smartwatch hirnel visszafogom a velemenyirast, hogy milyen tok feleslegesnek tartom :)
Ennyire lusta es pazarlo mar az ember, hogy kell meg egy n+1-edik kutyu pazarolni az energiat es szemetelni a foldet. (Nem vagyok tulzott kornyezetvedo vagy ilyesmi.)

Nem nez ki rosszul, bar velemenyem szerint Jobs idejeben szebb volt a design, nekem az uj iPhone sem tetszik. Ha mar okosora inkabb valamelyik kerek forma szimpatikusabb, de most is azt mondom, baromi felesleges az okosora szamomra. Ha apropenzert adnak sem vennek elvbol, mert nem kell nekem plusz egy eszkoz amit allandoan tolthetek. Van laptop, okostelefon, boven eleg nekem...

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#16) E770 válasza Cathfaern (#13) üzenetére


E770
senior tag

nem klasszikus rohangálós tömegsportokra gondoltam, hanem olyan sportokra, ahol ha nem is napi szinten, de hetente párszor vagy hétvégén bizony sok sok óra elfoglaltságot ad (pl. bicikli, lovaglás, vitorlázás, repülés) és ha nálad is van a telefon, nem a kezedben
na ilyeneknél nagyon hasznos, sőt kritikus funkciókra lenne használható egy okos óra, s kereslet is van rá

(#17) KillHates


KillHates
nagyúr

Ha 1.8 órát bírná akkor is osztatlan sikerre van ítélve az almaóra! Vinni fogják mint a cukrot! Emlékszem anno az iPhone hiába volt áttörő újdonság, a specifikációit megnézve elég harmatos jószágnak számított, de gyönyörű kijelző a kapacitív érintő, minőségi összeszerelés eladta a terméket. Ugyanezek most az Apple Watch körüli tánclépések. Majd jön aztán az Apple Watch S meg a C is !! Szóval teret kell hagyni a jövőnek! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#18) E770 válasza KillHates (#17) üzenetére


E770
senior tag

így érted?

(#19) saelin válasza SQX_Barto (#15) üzenetére


saelin
veterán

Őszintén, engem sem mozgatnak meg az okosórák. Semmi olyan pluszt nem tudnak, amit egy telefonnal ne lehetne megoldani. Ezalól maximum a sportoláshoz kapcsolódó funckiók lehetnek kivételek, de ezekre biztos vannak direkt megoldások...

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#20) DaveJr


DaveJr
őstag

Ennyi pénzért veszek egy olyan órát amit soha nem kell tölteni! Sőt lehet hogy már 2t is...

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#21) joghurt válasza DaveJr (#20) üzenetére


joghurt
addikt

De az az óra nem okosabb, mint a tulajdonosa. ;]

A tej élet, erő, egészség.

(#22) SQX_Barto válasza DaveJr (#20) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Svajci (belseju) orak ujonnan 100k kornyeken kezodnek, de egy Seiko vagy Citizen elemnelkuli ora joval olcsobb (meg biztos van meg par fajta)

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#23) lenox


lenox
veterán

Nekem azzal is van bajom, hogy azon mulik minden, hanyszor nezed meg az orat orankent. Ez kb. visszamegy az oskorba, annak alapnak kene lenni, hogy folyamatosan kint van az ido, amig ez nincs, addig ez nem ora. Okoskarkoto inkabb.

(#24) Döglött Róka válasza lenox (#23) üzenetére


Döglött Róka
veterán

En abban bizom, hogy be fog bukni ez es a tobbi gyarto is elfelejti ezt a marhasagot. Huawei-tol a Pebble-ig.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#25) nubreed válasza Dr. X (#7) üzenetére


nubreed
veterán

Teljesen mindegy. Ebből is elfognak adni rekord mennyiséget csak azért mert Apple. Hiába túlárazott, nevetséges üzemidővel, ez senkit nem fog érdekelni aki megveszi.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#26) DaveJr válasza joghurt (#21) üzenetére


DaveJr
őstag

Hát nem tudom mi a rosszabb...az se a legjobb ha egy okos "óra" többet tud a tulajdonosánál is.... ;]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#27) Oliverda válasza nubreed (#25) üzenetére


Oliverda
félisten

Azért akad pár Apple termék amiből nem adtak el rekord mennyiséget, de még csak túlságosan sokat sem. A brand önmagában nem elég ehhez.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#28) KillHates válasza E770 (#18) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ugyan már! Ez aljas rágalom! :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#29) Gusztáv válasza Cathfaern (#13) üzenetére


Gusztáv
addikt

Szerintem az edzésnél a Apple arra gondol, amikor az óra utasításait követve egy edzéstervet csinálsz végig (guided workouts). Ha csak fut, lovagol, bringázik az ember, akkor az nem jelent plusz igénybevételt az órának, mivel a szenzorok úgyis folyamatosan működnek.

Laci

(#30) pip válasza joghurt (#21) üzenetére


pip
aktív tag

De cserebe orankent barhanyszor megnezheted rajta az idot. Persze csakis ora uzemmodban :K

(#31) joey04 válasza QwErTy42 (#1) üzenetére


joey04
titán

szerintem viszont pont így van értelme megadni az üzemidőt. btw Oliverda véleményét osztom, minden okosóra egy vicc ilyen üzemidővel, így ez sem kéne. ettől még személyes véleményem az, hogy ez a legjobb ajánlat a piacon. de ahogy mondtam: így sem kéne.

Ne baszogassák állami szinten az Apple, Google, Meta, MS cégeket!

(#32) QwErTy42


QwErTy42
addikt

A mérés metódusában nem értünk egyet de az eredményével igen.
Szerintem is tűzrevaló az összes.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#33) SyMbioTe

Ez az egész "okosóra" dolog egy akkora baromság mint a ház. Ki az aki egy órát akar állandóan buzulni nyomkodni, hogy jött-e sms, email stb.... Ezek már lassan nem is órák hanem kartelefonok. Egy órának nálam még mindig az a szerepe, hogy mutassa az időt, esetleg napot és, hogy hányadika van. Kinek kell ennél több??? Annak akit beetetnek, hogy milyen hasznos ez az okosóra.

Ez a 18 óra nem túl combos (értem én alkalmazások meg egyebek leszívják), de akkor is. Ennyiért olyan prémium kategóriás órát veszek ami soha nem merül le. (sőt még olcsóbban is). Egyéni vélemény, vitába nem szeretnék bonyolódni

(#21) joghurt
Sajnos van akinél már az is okosabb ;]

Szép Napot. :))

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#34) guriga1234 válasza SyMbioTe (#33) üzenetére


guriga1234
addikt

Van egy Casio órám is (többek között). Elemes, és azon túl, hogy folyamatosan mutatja az időt, folyamatosan méri a hőmérsékletet és a légnyomást, óránként jelez, van napi ébresztés és még pár funkció, 4-5 évig lazán elmegy elemcsere nélkül. Ja, és vízhatlan is (100m).

Ez a 18 órás üzemidő egy vicc. Ami ugye akkor 18 óra, ha nem használod, mert lehet jóval kevesebb is. És persze telefon nélkül nem sokat ér. Ronda is, meg drága is. Akkor már sokkal inkább Samu Gear S, mert azt még telefonnak is tudod végső esetben használni, meg eleve többet is tud, mint ez az almás szutyok.

(#35) Malachi válasza guriga1234 (#34) üzenetére


Malachi
addikt

a cikkben szerepel, hogy lehet 2-3 nap is, de akkor csak egyszerű óraként használod. arra meg minek. el tudom képzelni, hogy minden csicsa nélkül, óraként, meg mondjuk SMS nézegetésre használva bírja könnyen az egy napod - de ilyen tudásért cserébe én talán 30 ezret adnék, nem 130-at.

az elején még lelkes voltam, és továbbra is tetszik az elképzelés, hogy legyen egy okos mindenes a karomon, de be kell látnom, jópár évnek el kell telnie ahhoz, hogy olyat tudjon, amiről úgy gondolom majd, nekem is megéri.

[ Szerkesztve ]

(#36) Duree


Duree
veterán

Ez az okosóra még mindíg halott próbálkozás,üres marketing,semmi több.

duree54

(#37) Cathfaern válasza guriga1234 (#34) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A 18 óra használat mellett értendő. Ráadásul pontosan definiálták is, hogy mit értenek használat alatt (és szvsz teljesen reális a definíció). Magyarul normális használat mellett naponta kell tölteni.

(#38) Garada


Garada
őstag

Ennyi pénzért én már minimumnak elvárnám mondjuk a több mint 1 napos üzemidőt.

(#39) guriga1234 válasza Cathfaern (#37) üzenetére


guriga1234
addikt

A 18 óra az "átlagos használatot" jelenti. Már ami szerintük átlagos. Mert ugye kiderül az is, hogy bizonyos üzemmódokban sokkal kevesebbet bír. Ennél azért a többi cég terméke többet tud, olcsóbban.
Mindamellett, hogy túlárazott, drága, keveset tud és szerintem ronda is, még naponta tölteni is kell. A hülyének is megéri. De csak annak.

[ Szerkesztve ]

(#40) Upo válasza Cathfaern (#37) üzenetére


Upo
addikt

Az a 18 óra az pont olyan szerintem hogy az úgyse fog kijönni. Az átlagos júzer reggel elmegy dolgozni feltöltve, amire igazán szánnák, azokat a dolgokat inkább délután-estefelé csinálja, de addigra már alig marad benne energia. Tehát vagy feltölti még egyszer, vagy esetleg a tevékenység közben fog lemerülni. Ennek mondjuk úgy lett volna értelme, hogy mint a telefonoknál, behazudnak valami 2 napos üzemidőt, és akkor aki nem használja túl sokat annak kibírja nap végéig, este meg a töltőre. De ez így szerintem kevés.
Alvás figyelő/ébresztő funkció amúgy nincs benne? Ha van akkor még nagyobb bukta, mert akkor alvás közben kellene tölteni a karodon, az meg nem megoldható. Ha nem tud ilyent akkor nem szóltam.
Így könnyen meglehet hogy a felháborodott amerikai birkák majd ezzel fogják Tim ablakát bedobálni.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#41) Malachi


Malachi
addikt

azért jó látni (nem), hogy a folyamatos hülyézés és birkázás képtelen kikopni a PH fórumról, bármilyen Apple hírről is van szó.

(#42) Upo válasza Malachi (#41) üzenetére


Upo
addikt

Már bocsáss meg, de ha ezt a kripli terméke elkezdik milliószámra vásárolni akkor mégis mit mondanál rá? Egyértelműen használhatatlan kategória a jelen formájában.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#43) lenox válasza Upo (#42) üzenetére


lenox
veterán

En amugy azt, hogy az apple design es marketingosztalya kiszabott jo munkat vegzett, le a kalappal elottuk, es emellett lehet, hogy a mernokok is, bar azt nem latom at, ugy ertem, vagy lehet ennel szignifiaknsan hosszabb uzemidot hasonlo feature settel elerni, vagy nem, amugy altalaban nem hulyek dolgoznak az applenel sem, ugyhogy valoszinubb, hogy jo munkat vegeztek a mernokok. Ha a usernek ez kell...

(#44) guriga1234 válasza lenox (#43) üzenetére


guriga1234
addikt

"Ha a usernek ez kell..." - te láttál bárhol felmérést/kérdőívet, hogy a usernek mi kell? Mert erre a termékre a legnagyobb jóindulattal sem lehet azt mondani, hogy igen, ezt a userek akarták, hogy ilyen legyen. Azt meg pláne nem, hogy a mérnökök valami nagy csodát csináltak volna. De ha mégis, akkor a többi gyártó mérnökei még nagyobb csodát.

(#45) guriga1234 válasza Malachi (#41) üzenetére


guriga1234
addikt

Tökmindegy, hogy alma, vagy más, mindig ez megy. És nem csak itt, hanem bármilyen más oldal fórumain is. Vagy te csak az almás témákat olvasod?

[ Szerkesztve ]

(#46) zdanee válasza lenox (#43) üzenetére


zdanee
őstag

Igazából pont az iWatch akár még képes is lenne több üzemidőre, ha a retina kijelzőről lemondanának. Mivel a lényegi munkát az iWatch esetében a telefon végzi, pont fölösleges bele a négymagos sokGHz-es proci és az 512MB RAM. Az Apple helyében egy Cortex M4 CPU-t használtam volna és egy kisebb felbontású transzflektív kijelzőt, Mirasol-t, vagy a Pebble Time-ban is használt színes e-papert. Persze, nem nézne ki ilyen jól, de 4-5 napokat még ennyi szenzorral együtt is menne. Az más kérdés, hogy az iWatch a designt helyezi előtérbe (az akku rovására), a Pebble meg az akkuidőt (a funkciók és a design rovására).

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#47) Malachi válasza Upo (#42) üzenetére


Malachi
addikt

a kutya ott van elesve (és ezt mindig, mindenki elfelejti), hogy nem vagyunk egyformák, és ehhez ebben az esetben az ország egyre rosszabb gazdasági helyzete is társul. oké, oké, rövid üzemidő, ki tudja mi lesz még ebből, bumszli is kicsit, nem kéne - de ha annyit keresnék, mint egy német, vagy amcsi átlagpolgár, akkor szerintem szemrebbenés nélkül vennék egyet, mert miért ne.

én nem akarok itt erkölcscsőszködni (hu, de fura szó), de soha nem értettem, miért kell degradálni bárkit, aki más szempontok alapján vásárol, mint mi. ideje lenne már leszokni arról, hogy a használati tárgyai alapján ítélünk meg bárkit. ez van, ennyit tud, ennyi az ára - van aki azért veszi meg, hogy villogjon vele (de ő minden mást is azért vesz meg, hogy villogjon vele és valószínűleg nem múlt el 18), más meg kíváncsi rá, hogy milyen és van rá pénze, stb, stb, stb... de, hogy máris minden Apple vevő hülye legyen, és megvezetett birka és ki tudja még mi... szóval fura ez.

na, hát csak ennyit akartam, nem kell nagy feneket keríteni neki.

(#48) guriga1234 válasza Malachi (#47) üzenetére


guriga1234
addikt

Bár megtehetném, hogy bármit megvegyek, ész nélkül nem veszek semmit. Ilyet meg pláne nem.

(#49) lenox válasza guriga1234 (#44) üzenetére


lenox
veterán

Egyreszt nem lattam felmerest, de nem is kellett lassak, mert nem dolgozom az applenel, gyanus, hogy ok viszont csinaltak, es nemsokara te is fogod latni a publikus merest, turelem. Masreszt nem allitottam, hogy ez kell, hanem felteteles modban irtam.

#46: Hat igen, mas featureset mas termeket eredmenyez.

(#50) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Mire való ez az eszköz?

- Értesítéseket jelenít meg
- Szenzoros érzékelést végez
- Mutatja az időt, dátumot, stb.
- Kiegészítő funkciókat lát el a telefon mellett
- Jól néz ki és menő, mert Apple

Ha csökken az akkuidő, akkor minden funkció kikapcsol és energiatakarékos módba vált. Tehát, ha valóban arra akarom használni, amire való, naponta 2x kell töltenem. Így egyelőre nem kell. A marketingesek viszont eszelősen jó munkát végeztek, mert szinte csorgott a nyálam, miközben a videót néztem az eszközökről. Ez simán eladja, bármit is tudjon a termék... Amúgy ha ezt megveszem, 1-2 év múlva dobhatom ki, mert jön az új, szebb, jobb? Mi van, ha a legdrágábbat választom? Egy arany Rolexnek nem hinném, hogy ez a sorsa... Lásd Ponyvaregény. Mondjuk abban nem tudom milyen óra volt, de kétlem, hogy az Apple Watch ekkora értékkel bírna... Egy szó mint száz, még nem érzem a vágyat, hogy Apple órát birtokoljak.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.