Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SonyNex7


SonyNex7
senior tag

Lglm660s Tv-m van és pont,keresek mellé vmi hangrendszert,de ez biztos kimarad, az ár pofátlanul túlzás,rablás fényes nappal,közröhej stb....
50-80-e full komoly házi-mozi,hangprojektor van.
Értem én hogy beteszed a Tv alá de akkor is ez irreális.Kiváncsi vagyok mennyi lesz fél év múlva.

Köszi a tesztet de egy pár sorban kitérhettél volna esetleg hogy egy hangprojektorral szemben mit tud.

(#2) cannibal


cannibal
senior tag

100k? omg, wtf :Y

(#3) elefant válasza SonyNex7 (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

az a baj, hogy a hangprojektorok minősége nagyon eltérő. Meg ugye itt nincs külső mélynyomó, ami azért ront egy kicsit az összképen. Szóval egy közepes hangprojektorral simán felveszi a versenyt, de azok meg fele ennyibe kerülnek. A jobbaknak viszont ne lehet versenytársa egyelőre. Nem vélelen, hogy az idei modellek már szeparált mélynyomóval érkeznek majd. (legalábbis egy részük tuti)

(#4) elefant válasza cannibal (#2) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

egy hónapja még 120 volt :DDDDDDDDDDD

(#5) E770


E770
senior tag

számomra érthetetlen, hogy a TV készülékek fejlődésével és terjedésével miért nem tartott lépést a hanggal kapcsolatos eszközök elterjedése
már nagyon rég óta vesznek sokan normális TV-t, de erősítőt+hangsugárzókat csak elvétve lehet látni, mintha mindegy lenne mi, hogyan szólal meg :(((
pedig nem kell túlzásokba esni egy normál rendszer esetén (árban sem) hogy vállalható hangok kísérjék a képet :N

ilyen 'remek' megoldások persze születnek (bezzeg :( )

[ Szerkesztve ]

(#6) elefant válasza E770 (#5) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

AZ embereket szerintem nem érdekli. VAn aki direkt megkéri, hogy kapcsoljam ki a hangrendszerem, ha látogatóba jön, mert zavarja a megszokottnál nagyobb dinamika.

(#7) Harlek


Harlek
tag

Helyszűke hiányában sose gondolkodtam komolyabb (vagy kevésbé komoly) hangrendszerekben, viszont ez a cucc első látásra megtetszett. Nekem szimpatikus a letisztultsága, hogy nem kell vele 50 profil között matatni, EQ-t nyomogatni, csak rákötöm a tévét és kész. (Persze tökéletesen megértem, ha másnak meg a profilok állítgatása nagyon is fontos.) A teszt alapján minden adott volt ahhoz, hogy elkezdjek a félretett pénzem felé kacsintgatni. Aztán jött az ár, ami döbbenet. Biztos sóher vagyok, de 30 ezernél többet egy ilyen cuccért nem adnék.

(#8) elefant válasza Harlek (#7) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

szerintem az eq állítgatása azért olykor igencsak jól jöhet. én se szeretem mániákusan baszkurálni a cuccokat, de van amikor egyszerűen tényleg hiányzik.

(#9) buvartacsko


buvartacsko
addikt

eq-t mi a jó égnek állítgatni? :W :(

minek torzítjátok el a hangot? miért nem jó úgy ahogy a zene készítője megálmodta a hangzást?

(#10) Findzs


Findzs
addikt

20-25 max annyit érne nekem és máris szaladnék érte a boltba :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#11) BigBear válasza buvartacsko (#9) üzenetére


BigBear
senior tag

Csak sajnos a zene készítője az esetek túlnyomó többségében marhára nem úgy álmodta meg a hangzást, ahogy az a legtöbb eszközből kijön. :(

Amúgy nem rossz ez a cucc, el tudnám képzelni én is, még azzal együtt is, hogy adott a házimozi erősítő és a hangfalak. De az ára miatt inkább a vicc kategória. ~30-35e pénzért nem lenne rossz vétel.

(#12) E770 válasza buvartacsko (#9) üzenetére


E770
senior tag

+1 bizony, zene esetén mindenben érdemes a 'direkt' azaz eredetire törekedni

nem zene esetén aztán persze mindenfélét állítgatni, ha valakinek éppen úgy hozza kedve, azzal nem tud elrontani semmit sem

(#13) E770 válasza BigBear (#11) üzenetére


E770
senior tag

akkor ott az eszközök cseréjén érdemes inkább elgondolkodni

(#14) elefant válasza BigBear (#11) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

ja de én nem is zenére gondoltam elsősorban, hanem játékra, vagy filmnézésre, tévézésre.

(#15) GP-Sz


GP-Sz
senior tag

Ez a cucc egy olyan harmincezret ér, annyiért esetleg el tudom képzelni, hogy nem nagyon lehetne sokkal jobbat venni. Százezerért? 90-ért veszek egy pár _új_ B&W 685-öt meg hozzá tizenötért valami használt sztereó integrált erősítőt (a tévét az is elbírja szerintem :) ) és szerintem lemossa ezt az izét bármiben. Sokáig éljen a sztereó :)

Jóvan, értem én, ehhez a cucchoz nem kell hely és a tévénél biztos jobb, de a százezer akkor is sok. Százezerért kb egy ötszázezres tévéhez lenne arányos, de ahhoz meg nem egy ilyen fost vennék :)

(#16) csab2


csab2
veterán

Én azt mondom, hogy a kialakítás egyedisége miatt legyen az ára max 50-60. De 100! Az nagyon sok.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#17) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Képek alapján ez elbír egy nagyobb tv-t?
Milyen magas?
Tökéletes lenne az 55la620s-asom alá, hogy végre előre tehessem a 20 centi magas wharfedale centerem. ;] ;]

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#18) elefant válasza Zirowe (#17) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

ööö, mi egy kb. 30 kilós, tv alá tettük be, és teljesen okés volt.

(#19) Gausz válasza elefant (#14) üzenetére


Gausz
aktív tag

Szervusz,

sajnos soundbarral foglalkozó topikot nem találtam, a nagy mindenes házimozisban pedig a nevét sem merik leírni, merthogy szerintük ez nem is igazi hangfal.
Nade a lényeg, nézegettem 2013-as Samsung tv-ket, és a boltban nagyon halknak tüntek. Az idei modellek gondolom még vékonyabbak, így hangilag még gyengébbek lesznek. 46 colos tv-t szeretnék majd venni, ehhez léteznek megfelelö méretü soundbarok, integrált méllyel? Amiket eddig találtam:
canton dm 8.2
denon dht-t100
onkyo ls-t10
A többi általában kisebb és nem fér rá a tv.
Érdemes amúgy várni az idei samu tv-kre? Lesz a led-ekben valamilyen nagy újítás, amiért megéri várni rájuk? (föleg a médialejátszóról nézek filmet és konzolozok) Van már valamilyen specifikációs táblázat?

Köszi elöre is!

(#20) Dany007


Dany007
veterán

Bunkó vagyok és csak a végét olvastam el, ezért kérdeznék. :D

Ez most képes elérni egy alap 30-40ks házimozirendszer teljesítményét? És itt most nem wattra gondolok, hanem minőségre.
Mert ugye írta a szerző, hogy zenehallgatásra már nem alkalmas. No de attól még filmezni? Vagy tényleg csak a tévék alap gagyi hangszóróinak kiváltására jó?

Mert ugye a hangprojectorok lényege részben az lett volna, hogy kiváltsa az egyszerűbb házimozirendszereket. Ott azért elviekben legalább volt esély egy jó 5.1 szerű élményre ha minden stimmelt.

Mert most arra, hogy egy barátokköztet megnézzen az ember a tévében arra bármelyik tévé nulla hangszórói is megfelelőek. Filmezésre viszont már legalább egy alapabb házimozirendszer kéne. Ez most akkor hova férkőzik be 100 rugóért? :)

(#21) Findzs


Findzs
addikt

tehát a tv -n beállítom, hogy optikai kimenet és utána csak a saját távpiszkájával lehet irányítani? a tv távirányítójával nem lehet vezérelni?

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#22) elefant válasza Findzs (#21) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

igen

(#23) Talib válasza buvartacsko (#9) üzenetére


Talib
tag

A kedvelt hangzás bizonyos fokig ízlés dolga, és nem mindenkinek van otthon stúdiómonitora. Szerintem Beethoven sem úgy álmodta meg a zenéjét, mint ahogy egy Sokol rádión szól :D

(#24) Sub-ZeRo válasza elefant (#4) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor év végére majd ők fizetnek, hogy elvidd tőlük. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#25) Findzs válasza elefant (#22) üzenetére


Findzs
addikt

bocs ez így félreérthető :B (valószínű én vagyok a béna)

akkor most lehet a tv távjával irányítani vagy nem?

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#26) shteer


shteer
titán

nem értem én ezt a kijelző hiányolást - speciel ha a szabályzáskor megjelenne a skála kijelzője és pár mp után eltűnne, akkor ok - de ki akarna plusz fényforrást a bekapcsolt tv közelébe? én nem

..szerintem jónak tűnik

(#27) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

100.000- FORINT??? :Y

"Ja, annyiért verjenek is"

(#28) Locutus válasza Lomha 8V (#27) üzenetére


Locutus
veterán

90k körül van a Cambridge Audio Minx TV, akkor már inkább az...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#29) buvartacsko


buvartacsko
addikt

nagyon mókás, hogy itt bármilyen hangcuccot tesztelnek, biztos hogy szarrá van fikázva, tök mind1 hogy egy tényleg csúcs kategóriás cuccról van szó, azzal meg az lesz a baj hogy ennyi pénzért nem éri meg, ráadásul 5 ezerért vesztek használtan egy jó kis videoton hangcuccot és még az is sokkal jobban szól mint a 2 millás hangrendszer. na persze. magyarország.

ha meg valami olcsó, akkor meg azért egy rakás szar, mert tuti nem szólhat egyáltalán nem MER A FIZIKAI MÉRETEI NEM ENGEDIK MEG HOGY JÓL SZÓLJON, SZAR ÉS KÉSZ. igaz soha nem hallottad, de tudod egy kép alapján hogy ez egy szar, és akkor már inkább a jó kis videoton 5 ezeré'.

mind1, csak follyon a fika meg a szagértelem, mindenki jobban ért itt mindenhez, mint a termék saját gyártója vagy mint az aki letesztelte. sajnálom hogy ennyire negatív minden ember ebben a k*rva országban.

(#30) Kashim válasza buvartacsko (#29) üzenetére


Kashim
őstag

Most komolyan egy fórumon lévő x mennyiségű hozzászólás alapján általánosítasz egy egész országra? :F

(#31) Findzs válasza buvartacsko (#29) üzenetére


Findzs
addikt

:))

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#32) MaUser válasza buvartacsko (#9) üzenetére


MaUser
addikt

eq-t mi a jó égnek állítgatni?

Mert a zene/mozi készítője nem tudhatja, hogy a te szobád akusztikája és eszközeid miatt a te hallgatási pozíciódban milyen kiemelések és csillapítások lesznek, így ezt tudod korrigálni valamennyire. Részben ezt csinálja a room correction is az összes avr-ben, de pl. kismillió sw is van 300-1000€-ért ami megcsinálja neked konvolúcióhoz a megfelelő szűrőt ha pc-ről játszol le.

Btw, hallgasd meg a B&W méregdrága Panorama sound bar-ját, nem lennék meggyőződve róla, hogy nehéz lenne olyan régi videoton hangszórót találni, ami a 3D hatáson kívül ne szólna jobban. :DDD

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#33) GP-Sz válasza buvartacsko (#29) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Nem tudok nem arra gondolni, hogy részben nekem szól a reakciód, asszem tán csak én merészeltem itt holmi használt erősítőket emlegetni. Nos, nyugodt lehetsz, egy 15-20 éves tisztességes sztereó erősítő, amit most szinte hozzádvágnak ingyen, csak vigyed, mert csak a port fogja, bármikor lenyomja azt a kétforintos elektronikát, ami ezekben a fröccsöntött dobozokban van, amikben egy rendes táp nem fér el :) Mittomén egy Marantz PM57et láttam például az előbb valami 19ért fél perc keresés után.

De a lényeg nem ez, az erősítő számít kevésbé, pont ezért írtam, hogy szinte akármilyen használt szart. Viszont melléírtam egy pár jobbfajta vadiúj hangfalat, igazi hangfalat, ami bármikor látványosan agyonveri ezeket a vackokat, kb ugyanolyan áron. Persze némi hely kell hozzá, az tény, talán ez ad létjogosultságot ezeknek, de az ár egy vicc.

(#34) xmaas válasza GP-Sz (#33) üzenetére


xmaas
őstag

Szerintem egy par jofajta hangfal se foglal hatalmas helyett es a hangzasa es ara karpotol mindenert

[ Szerkesztve ]

(#35) buvartacsko válasza GP-Sz (#33) üzenetére


buvartacsko
addikt

akkor nem is értem minek gyártanak új hangtechnikákat amikor a 20-30 eves videoton 1-2 ezer forintért mindent odavág minden szinten. :)

[ Szerkesztve ]

(#36) LucasGrant


LucasGrant
aktív tag

Én nekem volt szerencsém boltba hozzá, design-ra szerintem nagyon ütős letisztult elegáns, bolti körülmények között a hangzásával is megvoltam elégedve. Viszont aki több mélyet szeretne hangzásilag, annak mondjuk márkán belül az LG NB4530, vagy akár a LG NB3531-es jobb választás, ( mindegy vezeték nélküli mélynyomós soundbar).

(#37) Fr3eWar válasza Findzs (#10) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Pont ez az összeg amire én is azt mondom hogy a bluetooth-os dolog miatt beleférne a keretbe. De 100K, annyiért erősítőt kap az ember (egy belépő szintűt akár gyári 5.1 dobozokkal)

(#38) buvartacsko válasza Fr3eWar (#37) üzenetére


buvartacsko
addikt

gondolom az is elfér pontosan ugyanennyi helyen. :) miért nem sikerül megérteni, hogy ez azoknak a legjobb akiknek nincsen helye 25 hangfalat telepíteni a lakásba?

(#39) Fr3eWar válasza buvartacsko (#38) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Erre gondoltam én is, de akkor azok nézzenek körül a Harmanék vagy Bose-ék háza tájékán ennyi pénzért ne fos LG-t vegyen.

(#40) VS461


VS461
tag

Szerintem először meg kellene hallgatni, mit tud. Ha jobb, mint az integrált, akkor megfontolandó, és vannak egyéb szempontok is.
Kedvesem pont most keres valamit a nagy tévéjéhez, mert a Bose 2.1 brummog, mint az állat, és a sorozatokban vagy nem hallani a beszédet, vagy lehet, de akkor a zene vagy az esetleges robbanások és lövések miatt szól a szomszéd. "Tisztességes" szettel nem akar tökölődni, meg kábelezni, meg miegymás. EQ pont nem érdekli, out-of-the-box szóljon jól. Most pont az ilyen soudboard-okat nézegeti emiatt, mert feltűnésmentesen lapul a tévé alatt. Egy hálószobai tévénél (mert ahhoz is kellene valami) pedig ez a szempont még fontosabb; ezt a diszkréciót a soundbar sem nyújtja, s még egy kisebb sztereó páros is sok.

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#41) buvartacsko válasza VS461 (#40) üzenetére


buvartacsko
addikt

30 éves videotont oda!!!!!!4444

(#42) Benzoldog


Benzoldog
tag

Valóban elég sokat kérnek érte, és nem tudom, hogy mennyivel tud többet nyújtani, mint egy átlag házimozi rendszer. Mondjuk akiknek nincs sok hely a lakásban, akár még tényleg ideális megoldás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#43) ZiD válasza Gausz (#19) üzenetére


ZiD
tag

Nem csak halk a tv hangja, de sz@r is :D
Nekem 46-os F6400-ám van, és az 5 éves hd ready Toshibának - amit váltott - sokkal jobb hangja van. Én se szerettem volna ezért újabb madzag hegyeket, meg 5.1-et, így egy ilyet lőttem. Voltak Samsung TV-ék, amihez ajándékba adták, és akinek nem kellet az eladta. Én 25k-ért vettem Hardveraprón, szerintem annyit megér(ha nem vagy nagyon vájt fülű, és erre érzékeny)
Klasszisokkal jobb a hangja mint a tv-nek, a külön mélynyomó elfér sztem bárhol. + jól is néz ki.
Nyilván nem egy házimozi, és nem egy jó minőségű stereo, de a célnak megfelel. És 1 madzag van összesen, a center és a mélynyomó között, a center BT-al összelőhető.

(#44) DMG


DMG
senior tag

Ok hogy egy helyről sugároz térhangzást, de akkor már miért kell külön cucc hozzá, miért nem lehet a TV-be egy ilyet beleépíteni? Picivel vastagabb lenne a TV (Eretnekség, megkövezni!) de felteszem olcsóbb lenne, és akkor már nem kéne két távirányítóval bohóckodni.

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#45) gyuribácsi88 válasza buvartacsko (#41) üzenetére

Egyébként ha ennyire felhúzod magad egy pár kommenten, miért nem lapozol és lépsz tovább. Ne érts félre, amiket korábban leírtál nagy részükkel egyet értek, de ami engem ennyire idegesít és látom hogy a hozzászólóknak fogalmuk sincs egy adott dolog tudásáról/minőségéről én akkor tovább lapozok és ennyi. Itt a fórumon kb 1000 topicba írhattam volna mert láttam hogy hozzá nem értők fröcsögnek olyan dolgokról amikről fogalmuk sincs. De nem tettem, csupán legyintettem egyet és tovább lapoztam. Tudod okos enged ...

A termékhez meg annyit hogy szerintem jópofa, és lehet hogy beruházok egyre. De nekem max 65K-t érne meg, miden esetre vásárlás előtt mindenféleképpen meg kellene hallgatni. Csak az a baj ezzel hogy ahol (boltba) meg tudod hallgatni az egy dolog, otthon a lakásban biztos máshogy fog szólni :))

Szóval marad a netes vásárlás, és ha nem jön be akkor a vásárlástól való elállás (8nap), csak most ezt majd játsszam el 4-5 ilyen termékkel, mire találok egy megfelelőt :F

Más; muteréknak 4 éve vettem egy samsung hangprojektort, azt nem tudtam meghallgatni, de belevágtam és megvettem. Nem volt olcsó mert 55K volt és nem volt hozzá mélynyomó. Viszont nagyon megvannak vele elégedve, és szerintem is szépen is tisztán szól, ráadásul ha bömböl mint a p@raszt, akkor sem torzít.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#46) MaUser válasza VS461 (#40) üzenetére


MaUser
addikt

Bose mélynyomójának helyével játszatok egy picit, valószínűleg ez lesz a megoldás a brummogásra. Esetleg nézzétek meg nem aktiváltatok-e valami mély kiemelést a tv-n.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#47) VS461 válasza MaUser (#46) üzenetére


VS461
tag

Meg lehetne próbálni, bár az ítélet elhangzott: "másikat akarok":) Viccet félretéve, szerintem a kábeldzsungellel is tele lehet neki a hócipője. Mindenesetre a (kábelen leadott) sorozatok messze nem igénylik azokat a hatásvadász, belső szervekkel hallható mélyeket, amiket ez kiad. A tévéből meg digitális koaxon jön ki a jel, és ehhez le kellett tiltani a tévé bármilyen hangját, hangeffektusát. Emiatt csak a hangerőt lehet állítani az egész láncban.

Meg a múltkor említettem a Logouton, amikor háború dúlt a DIY hangfalas cikk körül, hogy egyáltalán nem vagyok attól a Bose szett-től elájulva. Semmi középtartomány nincs, csak valami cincogás fent, meg a röfögő mélyek. Hangszeres zenéből hiányzik a gitár meg az ének. Ezt úgy is gáznak tartom, hogy nem zenélni csinálták, és ő sem zenéhez vette. Mint mondtam, alaposan fel kell tekerni a hangerőt, hogy érthetőek legyenek a párbeszédek - és akkor egyszer csak elküldi magát egy öngyilkos robbantó a jelenet közepén. Nem hinném, hogy a láda elhelyezése ezt orvosolná, bár ki tudja.

buvartacsko: azaz!:D

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#48) MaUser válasza VS461 (#47) üzenetére


MaUser
addikt

Ha az ítélet elhangzott akkor nincs mese. :DDD

A mélysugárzó elhelyezése a legkritikusabb a hullámhossz miatt. Gyakorlatilag ha fél méterrel arrébb mész, már teljesen mást fogsz hallani. A legegyszerűbb, ha a hallgatási pozícióba berakod a subot és elkezdesz járkálni. Ahol tetszik a hangja, oda kell rakni. Mindezt persze akkor kell csinálni, amikor a barátnő nincs otthon, mert nem biztos, hogy megértő lesz, ha a subot meglátja a foteljében. :DDD

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#49) GP-Sz válasza buvartacsko (#35) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Én értem: pénzért.

Szó nem volt 30 éves Videotonokról, egyszerű korrekt sztereó integrált erősítőkról beszéltem, melyeknek az új ára anno mondjuk 80-100ezer volt. NAD, Marantz, HK, Rotel, stb.

[ Szerkesztve ]

(#50) orbano válasza Dany007 (#20) üzenetére


orbano
félisten

filmezésre alap házimoziredszer helyett vegyél ugyanannyiért egy kevésbé alap sztereót, jobb lesz a moziélményed ;)

egyébként én sem értem minek kéne ebbe EQ, amikor az összes hozzá csatlakoztatandó lejátszóban van, mivel ott van a helye. valahogy a cikkírónak nem esett le teljesen, hogy ez egy erősítő és hangszóró integrálva, nem pedig médialejátszó :) ok azokon is van bass/treble control, de őszintén: minek?

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.