Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Szép, még a blogban sem írták meg, azt szoktam nézni. :D
Én már le is töltöttem és fel is tettem. A rögzített fülek tényleg összezsugorodtak. :)

<-ƘƘ->

(#2) h_143570 válasza Kendek (#1) üzenetére


h_143570
addikt

Hivatalosan meg nincs bejelentve, de az FTP szerverre mar felekrult. Esetlegesen meg lehet, hogy kikerul egy ujabb valtozat a bejelentesig.

(#3) Arthuro_Adam


Arthuro_Adam
őstag

Én annak örülnék, ha végre az RSS-eket is lehetne szinkronizálni, nemcsak a könyvjelzőket.

(#4) Erasmus válasza h_143570 (#2) üzenetére


Erasmus
őstag

néhány perce hivatalosan is megjelent a béta, frissítettem a hírt a linkkel és a tab stackinget bemutató videóval

(#5) #24737024


#24737024
törölt tag

http://www.opera.com/browser/next/

Egész jó ez az erősítős design ;)

(#6) Vargnatt


Vargnatt
tag

Vááá, annyira imádom! :DD :R

Nem is tudtam, hogy átveszik a FF4 bétából a faviconra zsugorodó füleket, meg a tab groupingot, de rendkívül örülök neki! Igaz ez utóbbi nem olyan eye-candy megoldás, mint a FF-ban, de sokkal funkcionálisabb és egyszerűbb. Ehhez legalább nem kell külön oktatóvideó, mint rókáék megoldásához. Végre, talán megszabadulhatok a füldzsungeltől, ami miatt az oldalsávba száműztem a teljes fülsávot! ;]

Kiterjesztések közül nekem egyedül egy profi session managerre volna szükségem, remélem valakinek eszébe jut majd... :U Vagy esetleg a torrent letöltési funkciót kiterjesztő app is jöhetne, mert akkor már talán erre a funkcióra is használnám. Akkor azzal együtt már elsődleges böngészőm, levelezőm, hírolvasóm és torrentkliensem is lenne az O/A, ami ráadásul hordozható és kvázi "platformfüggetlen".

Az egérmozdulatos visual aid-et mondjuk én baromira nem hiányoltam, de az Opera-newby usereknek lehet, hogy hasznos lesz e remek funkció felfedezésére. Akit meg zavar, annak szerencsére ki lehet kapcsolni.

Már csak egy látványosabb, szebb GUI-t kéne tervezni hozzá (ami nem csak Aero-val szép), és kész is a legszuperebb böngésző a világon :K

[ Szerkesztve ]

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win. (Mohandas Gandhi)

(#7) ntomka


ntomka
nagyúr

"Az Opera 11 abban is eltér e téren a többi böngészőtől, hogy a kiterjesztések problémamentesen fognak működni speciális esetekben, például a privát módban is."

Chromeban is, csak értelem szerűen engedélyeztetni kell minden kiterjesztésnél külön.

A tab stacking tetszik, jobb megoldásnak tűnik, mint az FF4-é.
A kiegészítők vajon jól működnek már? Az alfa verziókban elég siralmasan szerepeltek, szeretném végre közelebbről is szemügyre venni. :)

(#6) Vargnatt: "Nem is tudtam, hogy átveszik a FF4 bétából a faviconra zsugorodó füleket"

Ők meg átvették a Chromeból. :) Ezek a böngészőgyártók, lopnak össze vissza ötleteket. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#8) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Tab stacking. Hmm, de ismerős. :)

(#9) ntomka


ntomka
nagyúr

El sem hiszem! Most először bekerült a friss béta az Opera Linuxos tárolójába is! Valami történt a norvégoknál! :C

ツ Headphones on - World off

(#10) Vargnatt válasza ntomka (#7) üzenetére


Vargnatt
tag

Jé... tényleg, csak krómban eddig még nem próbáltam. Meg a FF4betánál ezt kvázi újdonságként írták le, ezért naiv módon azt hittem, az ő ötletük. :B

Eddig sose használtam amúgy a fülek lezárását, mert nem láttam értelmét, csak most, hogy így összemegy tőle a fül.

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win. (Mohandas Gandhi)

(#11) Kendek válasza ntomka (#9) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igazad van, tényleg berakták, el sem hiszem, hihetetlen. :C

<-ƘƘ->

(#12) ntomka


ntomka
nagyúr

Kipróbáltam: ez a tab stacking rohadt jó! Ilyet kérek a Chromeba is! :K

ツ Headphones on - World off

(#13) #16820480 válasza Vargnatt (#10) üzenetére


#16820480
törölt tag

én arra használom, hogy ezzel egyidőben rögzíti is az adott füleket, így megnyílnak a böngésző újraindításakor is. például így megy a gmail is nálam.

(#14) dqdb válasza ntomka (#12) üzenetére


dqdb
nagyúr

És egyben enyhén bugos is. Billentyűzetről váltogatva a füleket (9.2-es kiosztással 1 és 2 billentyű) nem a csoportosított, hanem az eredeti sorrendben megy rajtuk végig.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#15) #24737024 válasza ntomka (#7) üzenetére


#24737024
törölt tag

A kiegészítők vajon jól működnek már?

Sajnos nem mindegyik, de amiket próbáltam, többynire jól működtek. Különösen örülök az Opera to Phone kiegészítőnek :K

UI: Mi van a WOT-tal? Régebb azzal dicsekedtek, hogy az övéké lesz az első Opera kiegészítő, erre ha nagyon sietnek talán az első 200-ba még beleférnek :U

(#16) Vargnatt válasza #16820480 (#13) üzenetére


Vargnatt
tag

A nyitva hagyott füleket újraindításkor megjegyzi anélkül is, Opera is, Chrome is, legalábbis nálam úgy van konfigolva, hogy last sessionnel indul. De most kipróbáltam, való igaz, ha nem utolsó munkamenet visszaállítása van beállítva, akkor tényleg csak a rögzített füleket jegyzi meg újrainduláskor. Eddig úgy tudtam, csak arra jó ez a funkció, hogy ne zárd be véletlenül az adott fület. Mindig tanul az ember :)

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win. (Mohandas Gandhi)

(#17) h_143570 válasza Erasmus (#4) üzenetére


h_143570
addikt

Remek akkor ez alaklommal nem pakoltak bele egy last minute fixet.

(#18) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

"Az Opera hozta el elsőként az embereknek a tabokat"

Aha... (kép alján a fülek). De a 97-es Simulbrowserben is volt.

(#19) Penge_4 válasza WonderCSabo (#18) üzenetére


Penge_4
veterán

A Netcaptor volt az első, ha magát az MDI interfészt nem számítjuk annak, mikor még nem voltak tab-like elrendezésben (5.0-tól).

De más böngészőnél hazudtak már nagyobbat is és többször is. :D

(#20) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Ez most nem a leggyorsabbnál is gyorsabb 50%-al? ;]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#21) WonderCSabo válasza Penge_4 (#19) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az InternetWorks 94-es, a Netcaptor első verziója 97-es, de mindegy. Sztem azért ez a lódítás se kutya.

(#22) Penge_4 válasza WonderCSabo (#21) üzenetére


Penge_4
veterán

Már látom is, ahogy a már nem létező Netcaptor böngésző elkötelezett fanatikusai direkt meghamisítják a Wikipédiától kezdve az összes nagyobb írást, amely ezt boncolgatja. :D De tökmindegy, akkor is az első olyan böngésző az Opera, amiben tabok voltak, ami még ma is létezik. És akkor még a Firefox is felfér a dobogóra.

(#20) kraftxld: Itt azért más újítások is vannak, az Operánál nem elég 50% gyorsulás egy verzióugráshoz. ;]

(#23) julius666 válasza Vargnatt (#6) üzenetére


julius666
addikt

Kiterjesztések közül nekem egyedül egy profi session managerre volna szükségem, remélem valakinek eszébe jut majd...

+1

Az igazi az lenne, ha az FF-féle tab-grouping kényelmes GUI-jához hasonlóval (annál valamivel funkcionalitás szempontjából jobb lehetne azért) rendelkező profi session-manager fület csinálnának, engem azzal megvennének kilóra.
Ez a Tab stacking marha jópofa dolog (de tényleg, hasznos is), azonban számomra egy normális session managert még mindig nem tud felváltani.

(#24) Vargnatt válasza julius666 (#23) üzenetére


Vargnatt
tag

Kellett nekem megmutatnod a Session Buddy-t, most már én is hiányolok ezt-azt az O/A megoldásából :DDD

Amúgy nem hiszem, hogy a Session Buddy funkcionalitását nehéz volna operás kiegészítőben megvalósítani, csak annyit kéne variálni rajta, hogy az Opera beépített mentési sémája/fileformátuma szerint mentse a sessionöket, ne valami saját formátum alapján (mert pl. a SB-nál a mai napig nem tudom, hol tárolja a sessionleíró file-okat).

Az operás tabstackingnek szerintem nem is volt az a célja, hogy felváltsa a menthető munkameneteket, inkább csak a fülsávon egyeseknél uralkodó káosz csillapítására szánták, arra meg tökéletes. A FF-féle megoldásból rémlik, hogy talán ezeket a tabgroupokat el is lehet benne menteni későbbre, afféle kvázi-session gyanánt, de igazából az ő implementációjukban nem nagyon mélyedtem el.

[ Szerkesztve ]

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win. (Mohandas Gandhi)

(#25) julius666 válasza Vargnatt (#24) üzenetére


julius666
addikt

Nekem mondjuk hiányzik az SB-ből is a sessionok updatelhetősége meg még pár egyéb funkció is. Az opera jelenlegi megoldását kényelmetlensége számomra használhatatlanná teszi.

Az igazi feature egy olyan felület lenne, ahol a sessionoket, megnyitott ablakokat lehetne egy felületen, kényelmesen kezelni. Az kapásból megoldaná nálam a tabproblémát.
Az FF featurének ahogy néztem köze sincs a munkamenetekhez, az csupán a memóriában/lapozófileban bent lévő tabok rendezésére szolgál, ami nem alkalmas szintén a sessionok kiváltására (megnézném hogyan indul egy FF 200+ tabbal...).
Ha lenne időm rá, simán belevágnék egy ilyen chrome plugin készítésébe, de sajnos nincs. :(

(#26) WonderCSabo válasza julius666 (#25) üzenetére


WonderCSabo
félisten

megnézném hogyan indul egy FF 200+ tabbal...

Mivel már implementálva van a BarTab, ezért csak az uccsó 3 tabot tölti be, szóval nincs gáz. A többi is ott van, de csak a tabra való kattintáskor tölti be.

Egyébként 200+ tab bmely böngészőt megfektetne.

(#27) cousin333 válasza WonderCSabo (#26) üzenetére


cousin333
addikt

"Egyébként 200+ tab bmely böngészőt megfektetne."

Kipróbáltam Operával (indításnál >200 lap). Egész jól bírta, és a válaszkészség is megfelelő volt, aztán elfogyott a memória... :)

"We spared no expense"

(#28) WonderCSabo válasza cousin333 (#27) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Kipróbáltam, a Bartabnak köszönhetően nem volt gond. Mondjuk 1-2 percre eléggé lefagyott, amikor megnyitottam a 200 tabot egyszerre... De újraindítás után, a BarTabnak miatt csak az utoljára látogatott 3 tabot tölti be, szóval akkor már nem volt gond.

(#29) Penge_4 válasza WonderCSabo (#28) üzenetére


Penge_4
veterán

Ez biztos nagyon jó, de
1: Emlékszem arra még valamelyik 4.0 buildből, hogy mikor véletlenül (mivel az sajna nem látszik sehol) a Tab Candy (akkor még így hívták) fülrendezések miatt 10 fület töltött pedig én csak 2-t láttam, hogy mi tart ilyen veszedelmesen sokáig.

Az utolsó 3 fület betölti, aztán keressem meg, hogy melyik volt az a maradék 20 (amit lehet, hogy nem is látogattam utoljára), amin periódikus frissítés van tartalomfigyelő UserJS-sel, vagy ilyesmi, tehát lényeges, hogy betöltődjön, ne pedig csak kattintáskor, mert a UserJS által adott hangjelzést hamarabb észreveszem, minthogy eszembe jusson, hogy erre újraindítás után kattintani kéne.

(#27) cousin333: Snap-links-szel minden további nélkül 50-100 fület egyszerre megnyit minimális lassulással. A rekordom a jelen konfigomon 537 fül volt, de egyszer kipróbáltam egy Core i7-es 8 giga RAM-os gépen, mint az álom, úgy nyitotta a füleket és a sessiont, igaz, ott már gyakran elszállt, mivel átlépte a 2 gigás limitet mivel ugye 32 bites...

(#30) WonderCSabo válasza Penge_4 (#29) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Természetesen mivel ez Firefox, testre lehet szabni az induláskor egyszerre töltődő lapok számát...

A TabCandy dolog user error, majd lesz egy dokumentáció a 4.0 firstrunban, ami ezt szépen leírja az átlagusernek.

Egyébként félreértettél:

betölt a többi fület is , csak szép sorjában: végez az első 3-al, aztán a következő 3-al, stb.

[ Szerkesztve ]

(#31) julius666 válasza WonderCSabo (#30) üzenetére


julius666
addikt

Akkor min szokott annyit gondolkodni indulásnál? Van hogy másodpercekig teljesen érzéketlen bármilyen user inputra.

(#32) remington2 válasza Penge_4 (#22) üzenetére


remington2
senior tag

Te egyszerűen egy hülye, elvakult operabuzi vagy, a többi, magyaroperán belterjeskedő és arcoskodó idiótával együtt.

Más: ezzel a nappal meghirdetem az opera halálát. Az überárja, mindennéljobb és mindenkinéljobbanelnyomott böngésző gaz és eretnek társaitól lop, hogy legalább esélye legyen harcba szállni a piacon. Ez kérem szégyen.

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#33) WonderCSabo válasza julius666 (#31) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Jah, a cold start szörnyen lassú, de nem a tabok miatt, hanem pl. ezen.

(#34) fatal` válasza remington2 (#32) üzenetére


fatal`
titán

Az a szégyen, hogy egyetlen hszben sikerült ennyi baromságot összehordanod.

[ Szerkesztve ]

(#35) julius666 válasza WonderCSabo (#33) üzenetére


julius666
addikt

jaa, szóval a lassúság bug akar lenni, nem feature. :D

(#36) ntomka válasza remington2 (#32) üzenetére


ntomka
nagyúr

ツ Headphones on - World off

(#37) julius666 válasza remington2 (#32) üzenetére


julius666
addikt

(#38) WonderCSabo válasza julius666 (#35) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#39) Dave™ válasza remington2 (#32) üzenetére


Dave™
nagyúr

Látom te nagyon okos vagy! Bízva a szakértelmedben, elmondod nekem, melyik böngészőt kellene használnom az Opera helyett? Bevallom - és mélyen szégyellem is - én is rendszeresen olvasom a magyaropera blogot, és - amit a legjobban szégyellek - néha hozzá is szólok a hírekhez. Most viszont, hogy megmondtad a tutit, így már tudom mi a helyes út, köszönöm neked, már csak azt mondd meg, te mit használsz.

És a hírhez: a tab stacking tök jó, egy bajom van vele első körben: visual tabs esetén nem annyira szembetűnő, hogy mi van benne, vizuálisan nem különül el a stack eléggé, kibontva sem. Jó lenne valami színes keret vagy egyéb, látványos jelölés. De maga a funkció nálam nagyon welcome!

(#40) julius666 válasza WonderCSabo (#38) üzenetére


julius666
addikt

remélem nem hiszed hogy komolyan írtam amit írtam. :P

(#41) WonderCSabo válasza julius666 (#40) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én is. ;)

(#42) remington2 válasza Dave™ (#39) üzenetére


remington2
senior tag

felőlem . . . operásként úgysem hiszem, hogy bármiről is meg lehetne győzni. Élből vágnád, mi, mióta, miben jelent meg "lekoppintva", és mi miért nem bug, hanem feature.

Magához a szutyokhoz: elképesztő innováció lesz, amikor majd operára is feltelepíthetem - extensionként - a képátméretezőt, amelyet csak 10 másik böngésző tud beépítve 20 éve :D

Fantasztikus fejlődés!

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#43) Dave™ válasza remington2 (#42) üzenetére


Dave™
nagyúr

Te nagyon korlátolt vagy... ha valaki nem azt favorizálja, amit te, akkor már mindjárt fanatikus? Nyilván okkal használom azt, amit. A képátméretező sosem érdekelt, ahogyan a kiterjesztések sem hoznak lázba, mivel alapból tud mindent, ami számomra fontos. A többiről ez nem igazán mondható el, innentől teljesen logikus a választás. Egyébként:

"Élből vágnád, mi, mióta, miben jelent meg "lekoppintva"

elképesztő innováció lesz, amikor majd operára is feltelepíthetem - extensionként - a képátméretezőt, amelyet csak 10 másik böngésző tud beépítve 20 éve

Nincs több kérdésem. És direkt nem megyek bele, hogy mit hány éve tud, ami csak sokkal később jelent meg a konkurenciánál, nem etetlek :P

(#44) Penge_4 válasza remington2 (#42) üzenetére


Penge_4
veterán

"amelyet csak 10 másik böngésző tud beépítve 20 éve"

Akkor ezen a gondolati síkon az MDI ablakkezelőt is bugnak, illetve hiányosságnak aposztrofálod? :U

Mellesleg én sem megyek bele, főleg mivel egyrészt utálom a képátméretező funkciót, másrészt abszolút egyéni preferencia kérdése, de telepíts már egy ilyen addont, majd próbáld ki a zoomot azzal és anélkül. Ctrl, majd görgess fel és le izomból. Nézd meg a sebesség különbséget.

Számomra fontosabb, hogy egy képbe bele tudjak zoomolni normális sebességgel, minthogy plusz egyet kelljen kattintanom, hogy teljes méretben lássam.

Normális oldalakon úgyis thumbnailben jelennek meg, ha böngészőablakban akarom látni, akkor ott látom, viszont, hogy közeli példával éljek, itt a PH-n a fényképezőgép teszteknél szeretem látni a blokkzajt és a többit, nem 16x1 extra kattintás után. Aztán ráadásul mivel a bal gomb funkcionál átméretezésként még az autoscrollt is meghülyíti, mert átméretezem, autoscroll, autoscroll kikapcsol és visszaméreteződik. A halálom.

(#45) Sanyix válasza remington2 (#42) üzenetére


Sanyix
őstag

Te is ilyen "ha benne van az a baaaj, ha nincs benne akkor az a baaaj" (semmi sem jó, mert elvakult) ember vagy :)

Amúgy tényleg igaz, hogy a képátméretezés kb senkit sem érdekel... engem se. Ie-nél kifejezetten utáltam. Amúgy is mit méretezzek? Majd a legtöbb böngésző realtime lanczos3 filteres minőségben méretezget, talán akkor szökőévenként 1x használnám is :)

Vannak olyan emberek akiknél ha egy bizonyos márkanév ott van, akkor semmi sem jó, míg egy másiknál ugyan ez fantasztikus, te ilyen vagy :)

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.