Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Xaels


Xaels
félisten

20nm-en ez menni fog? Vagy csak tabokba vagy nagyobb kütyükbe szánják?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#2) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

20nm? Ideje lenne már váltani.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#3) TeeJay


TeeJay
félisten

ha 10 egyforma mag lenne, nem lehetne megoldani hogy üresjáratban 1mag működjön és ahogy kapja a terhelést egyre több magot aktiváljon, míg csúcs terhelésnél mind a 10menjen egyszerre?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Ez meleg lesz... Érted :DDD :C

(#5) tjb007


tjb007
nagyúr

Idézet a forrásból:

„Let us clarify that there is no comment from any official sources. We have been tipped about this deca-core processor, allegedly the Snapdragon 818 by an insider from Qualcomm. We have been told that as of now the chipset is just on paper, specs may change.”

Ennyire vegye mindenki készpénznek a leírtakat.

(#6) .mf


.mf
veterán

"A Qualcomm érkezű fejlesztése a pletykák szerint 10 magot és új generációs Adreno IGP-t kap."

Érkezű? Az milyen? Véreskezűről már hallottam, de érkezűről még nem. Csak erekből áll a keze? Az nem hangzik túl jól...
;]

Továbbra sem értem ezt a koncepciót. 4x A53 és még 2x A53, csak a frekvencia eltérő. Nagyobb lapka, nagyobb komplexitás, magasabb fogyasztás, és az OS sem kezeli. Ahelyett, hogy lenne agresszívabb kapuzás és magok egyenkénti lekapcsolása. Maradna egy 4x A53 blokk 1.6 GHz-en, ami 1-4-et használ és a terhelésnek megfelelő órajelen, ha meg kevés, akkor jönnek az A72-esek. Ezt a két szintet pedig az OS is alapból támogatja.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7) vicze válasza tjb007 (#5) üzenetére


vicze
félisten

Ebben a felállásban jó nagy baromság lenne, akkor nyilván inkább a MTK-s verzió már.
De remélem 8xx-be már nem kerül stock ARM többet.

(#8) feelurself


feelurself
aktív tag

Ez az, ami nekem mar kezd magas lenni..

(#9) -=MrLF=- válasza Fr0z3n (#4) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

:)) :C

Más: nem lenne egyszerűbb úgy megoldani, hogy 4 erős + 1gyenge mag (pl tegra) és lenne öt sebességfokozat (csak energiatakarékos, 1mag, 2mag....4mag)
Vagy kell a mag darabszám a PR tevékenységhez ;]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#10) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

ez szerintem nem igaz
meg mióta 818,esetleg 820
ez lehet hogy a 815 lesz

(#11) LordX válasza .mf (#6) üzenetére


LordX
veterán

Értelemszerűen azért lesz kétféle A53, mert nem csak a frekvencia az eltérő bennük. A layoutban, gyártási processben (amennyire lehet különböző egy chip két területe) lehetnek eltérések. Pl. egyik a magasabb frekvencia stabil eléréshez duplázhat kritikus tranzisztorokat, de értelemszerűen ez többet fogyaszt..

(#12) Supra válasza TeeJay (#3) üzenetére


Supra
tag

Ezt kérdem én is...

Szerintem kinjukban már nem tudtak mit kitalálni - ez megint olyan, mint a megapixel szám a fényképezőben. Jól néz ki, ha nagy, de csak a baj van vele.

CSillagkapu rajongók ide -> www.SG-1.hu

(#13) Quasi_modo válasza Xaels (#1) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Csak nehogy 20 nm legyen.

valami

(#14) tjb007 válasza aprokaroka87 (#10) üzenetére


tjb007
nagyúr

A 815 továbbra sem létezik.

(#15) maximilian4


maximilian4
addikt

Ha kiadják valami fémházban, akkor költségtakarékos elektromos főzőlapnak jó lesz. :D

Maxi

(#16) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Amúgy okos emberek mondják már meg.
Ezek a cpu-mag kapcsolgatások nem esznek sok energiát?
Mert ha valami áll és elindul az adott esetben hirtelen több energiát kér.

(#17) Notalab válasza maximilian4 (#15) üzenetére


Notalab
tag

Na pont ez jutott nekem is eszembe! :))

Esetleg vízhűtéssel? Vagy csak a sarkkörön túl forgalmazott készülékekhez (vagy hűtőházi munkásoknak) lesz ajánlott.

Ha minden kötél szakad, konyhai termo kesztyűben még meg lehet majd fogni. :D

na jó, befejeztem....

...

(#18) batai15


batai15
félisten

ha a810 "forró volt" akkor játék közbe ez meg fűti a házat?

(#19) Polarstar válasza batai15 (#18) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Majd le lesznek tiltva a játékok és kész! :C

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#20) babkukta


babkukta
senior tag

ha ez is 20nm, és durvább mint a 810, mi lesz az ilyen soc-al szerelt mobilokból?? Az Etna jelenthet nekik.. :W

Üdvözlettel, Tibi

(#21) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Hát, ezek a Qualcommos srácok arc (kéz?) pirító, hogy mit művelnek mostanában! Elég forró náluk a hangulat manapság, csak úgy ég a kezük alatt a munka...

Minden szavam magánvélemény!

(#22) O_L_I


O_L_I
őstag

Valaki magyarázza már el, hogy ezek a külnféle magok X teljesítményt nem ugyan annyi energia felhasználásával adnak le? Ha igen akkor miért csak nem abból a magból van benne egy szatyornyi ami a leghatékonyabb?
Ha nem akkor meg miért nem lehet az csak az erős magok kapcsolgatásával és kapuzással megoldani?
A Tegra 3-ban még értettem a koncepciót hogy volt 4 "erős" mag +1 ami a standbyért volt felelős.

(#23) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Remélem a kazánház bezár végre... Mondjuk nekem konkrétan ebben az évtizedben nem lesz szükségem ekkora powerre

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24) Tomi_Ohl válasza tothmaxy182 (#21) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

:C
De sajnos ez inkább szomorú...
Mindegy, 5-ös hsz és bizakodás :)

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#25) atus72


atus72
senior tag

Nem értem ezt, beleraknak 2x4 szinte ugyanolyan A53-t, miért nem lehet dinamikus órajelszabályozást csinálni? A CPU block fele gyakorlatilag ugyanaz. Biztos van oka, csak nem értem :D

(#26) sb válasza atus72 (#25) üzenetére


sb
veterán

Apponként kéne 1-2 mag. Gmailhez 2x1.2GHz mag, Youtube-hoz 2x1.3GHz, stb...
Én sem hiszem, hogy akkora teljesítmény/hatásfok csökkenést tudnak elérni azzal, hogy külön tesznek bele 1.2 és mondjuk 1.6GHZ-re optimalizált magokat.

Egyáltalán van különbség fizikai kiépítésben két eltérő órajelű mag között? Mert ha nincs akkor végképp semmi előnye a szabályozáshoz képest.

szerk. Ok, visszaolvastam. Tehát van eltérés felépítésben, így van némi értelme. De akkor is brute force ez így nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#27) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Bárcsak igaz lenne ;]

(#28) Sandorbx


Sandorbx
csendes tag

Ok, akkor most mondja meg valaki minek egy mobiltelefonba noti szintű teljesítmény ? Mondjuk, üzemidő, strapabíróság, és funkcionalitás helyet.

(#29) babkukta válasza Sandorbx (#28) üzenetére


babkukta
senior tag

Tudod.. kell a droidnak :D Meg a 8 giga memória is, meg a 4k felbontás is, meg a 20 mag. MINDEN!!!

Üdvözlettel, Tibi

(#30) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor ez lesz az első Big.Midle.little Soc. ? :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#31) telemundo


telemundo
tag

Ha ilyen lesz, akkor már inkább a Helio X20

Kínáé a jövő :)

(#32) no more


no more
addikt

Égek a vágytól, hogy bemutassák! ;]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#33) Chevalier


Chevalier
tag

Iphone 6 ban még mindig 2 mag 1.4Ghz-en /1Gb ram
Szerintem ezek leak-ek egy merülőforralóhoz tartoznak. :W

einhorn az finkle

(#34) fogtunder


fogtunder
nagyúr

remélem még az évtizedben áttörjük az 50 magos határt, hiszen mindenkinek erre van szüksége. sőt, lehetne a következő generációban 16 mag, 4*2 A53 és 4*2 A72, mindegyik cluster különböző órajelen. agyrém az egész, optimalizált szoftvereket kellene írni, nem 10 magot rakni egy telefonba.

(#35) no more ott nem a multitasking hiányával van a baj, hanem a kevés rammal. és ha nem játszok rajta, simán bír egy napot.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#35) no more válasza Chevalier (#33) üzenetére


no more
addikt

És nincs rajta multitasking + fél nap alatt lemerül. ;)

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#36) Patice válasza fogtunder (#34) üzenetére


Patice
nagyúr

"...optimalizált szoftvereket kellene írni, nem 10 magot rakni egy telefonba."

De az nehezebb. :U :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#37) fogtunder válasza Patice (#36) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha mindig a könnyebb utat választanám, én már munkanélküli lennék. úgy néz ki, pályát tévesztettem :))

I hate morning people. And mornings. And People.

(#38) janeszgol válasza Chevalier (#33) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen azok a magok kurva gyorsak. Cserébe sokat zabálnak.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#39) DemonDani


DemonDani
addikt

Komolytalan, hogy "komoly" szaklapok ezzel foglalkoznak.

(Eleve hogy lehet azt komolyan gondolni, hogy a midpower fokozat sokkal gyengébb, mint az alap, energiahatékony rész :DDD )

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#40) telemundo


telemundo
tag

Ezt is a Hot Plate-be tervezték mint a 810-et

Kínáé a jövő :)

(#41) movax


movax
őstag

Hír 2016 májusából:

"Bemutatta kedden a Samsung a Powerfan X100-as készülékét, amelyen egy harmadik ventillátor is gondoskodik az új, 64 magos chip hűtéséről. A harmadik ventillátor csak akkor kapcsol be, amikor a processzor hőmérséklete elérte a 130 Celsius fokot. Ehhez azonban a korábban bevezetett tükörtojássütő funkcióról ideiglenesen le kell mondanunk".

(#42) no more


no more
addikt

Tefal - Te mindenre gondolsz!

Okos serpenyő, a Qualcomm támogatásával! ;]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#43) #33253120 válasza Patice (#36) üzenetére


#33253120
törölt tag

Az sw-t egyszer kell megírni (kis haszon rögtön plusz licencdíj bevétel) míg a hw esetén kell belőle minden készülékbe (folyamatos haszon az értékesítési ciklus alatt)

(#44) exedoc


exedoc
senior tag

Melegedést meg majd valaki megoldja. Ja nem kéne ám a kedves felhasználóknak annyi szart futtatni egyszerre. Sok böngészőfül, játék, ez az amaz... Ja, hogy erre találták ki? Akkobocs. Akko nemtom. Majd valahogy lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45) fogtunder válasza exedoc (#44) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ja, majd a samsung legyártja 10nm-en ;]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#46) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Jó nagy baromság ez a 3 klaszter, s620 hülyére verné 4db a72vel, persze ezt majd nem engedik meg, az igpt ott majd butítják... 3 klaszter tíz mag, idióták

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#47) LordX válasza GeryFlash (#46) üzenetére


LordX
veterán

Mégis hogyan verne hülyére egy 4xA72-es chip egy 4xA72+6xA53-asat?

(#48) GeryFlash válasza LordX (#47) üzenetére


GeryFlash
veterán

Throttling

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#49) LordX válasza GeryFlash (#48) üzenetére


LordX
veterán

:F Pont az a lényege a többi clusternek, hogy kevesebb áramot fogyasszon, és ez által kevesebb hőt termeljen..

(#50) babkukta válasza LordX (#49) üzenetére


babkukta
senior tag

kivéve ha megy mind a 2 (3??) cluster 4 magja

Üdvözlettel, Tibi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.