Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • huskydog17

    addikt

    válasz #75912448 #39 üzenetére

    Az interpolálás alatt én 48, illetve 60 FPS-t értettem. Itt a Splash Pro két kattintással elintézi. Az már más kérdés, hogy előfordulnak képi hibák, az minden interpolációs technikánál előjön, nincs tökéletes algoritmus. Itt arra gondolok, hogy minden gépen két kattintásból aktiválni lehet a funkciót, ennél kényelmesebb és felhasználóbarátabb megoldást szerintem nem létezik.
    A 24p-hez meg nem kell interpolálás, annyi a filmek eredeti képsebessége is, tehát ott a Motion funkciót alapból felesleges bekapcsolni, ekkor pedig semmilyen képhiba nem keletkezik. Nem értem miért mondod, hogy alkalmatlan házimozihoz. Én minden HD filmet ezzel játszom le és messze a legjobb lejátszó, amivel valaha találkoztam.
    A Motion nevű interpolációs funkciójánál nem szabad kiválasztani a 10-es fokozatot, mert ott valóban túl sok a képi hiba, mert túl agresszív a kód. A 60 FPS-hez a 6-os fokozat tökéletes, ezen a fokozaton kapod a legkevesebb képhibát 60 FPS mellett. Azt sajnos el kell ismerni, hogy Motion meglehetősen régi, elavult kód, sokat lehetne rajta még csiszolni. Sajnos azonban a fejlesztőbanda valami teljesen érthetetlen oknál fogva úgy döntött másfél évvel ezelőtt, hogy befagyasztanak minden Splash-hez kapcsolódó fejlesztést. Gyakorlatilag tehát halálra ítélték a programot, ami nagyon nagy kár szerintem. A cég most minden erőforrását az Action nevű felvevő szoftverre csoportosította.

    #40: Szoftveres alatt úgy értetem, hogy az algoritmus kizárólag a CPU-ra támaszkodik, az IGP-hez és dGPU-hoz nem nyúl hozzá. Az OpenCL kód már hardveres, mert ott IGP és dGPU is dolgozik.

    [ Szerkesztve ]

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés