Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) imibogyo


imibogyo
veterán

500-1100 rpm 38-84 cfm 19-23 dB(A)
900-1300 rpm 56-73 cfm 19-21 dB(A)

Lehet, hogy csak én nem értem, de most kicserélték a ventillátort egy ugyan nagyobbra, de alacsonyabb alsó fordulatszámmal és légszállítással, aminek a minimum zajszintje mégis ugyanakkora, mint a réginek? Mindeközben csúcsra járatva hangosabb, minimális légszállítási töblettel? :U

Ez csak nekem tűnik logikátlannak? Hozzáadtak volna az előző ventihez plusz 100 rpm-et, és ugyanott lennének. Hangban is, meg légszállításban is nem?

Valaki világosítson fel... :R

[ Szerkesztve ]

(#2) Silentfrog


Silentfrog
veterán

16 ezerért? :O

(#3) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Nem olcsó, de nem s vészes a vetélytársak árait nézve. :)

(#4) Daywalker válasza imibogyo (#1) üzenetére


Daywalker
addikt

De úgy nem lehet eladni újként:DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#5) Cs_Laci válasza imibogyo (#1) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Valahogy nagyon nem hiszem el a 19dB(A)-t 500rpm-en Ha mégis, akkor valaki valamit valahol nagyon benézett.

(#6) Normi™


Normi™
őstag

Ennyiért inkább Noctua NH-U12P SE2 .Bár mérések még nem bizonyítják,hogy mit tud és mit nem,de a ventilátora nekem nem szimpatikus,szerintem kis légszállítás relatíve magas szélzaj mellett.Ezen egy 15cm-es ventilátor van ellenben a noctua 12cm-esével és nagyobb felületet tud hűteni a bordából mint egy 12cm-es,hirtelen csak ez szól mellette nekem.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#7) imibogyo válasza Cs_Laci (#5) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen ezért is kértem, hogy valaki világosítson fel.

Mert így valami nem kerek. Én négy félét tudok elképzelni:

1. elírás. Valahol, valamikor, nem feltétlen a PH-n.
2. szar a ventilátor. Ez a gyártónak nem lenne jó hír.
3. hiba van a mátrixban.
4. megyek ebédelni.

Amúgy én jobban szeretem az alaplappal párhuzamos ventilátoros hűtőket. Nekem például ő van, és eddig nagyon bevált: LINK.

[ Szerkesztve ]

(#8) lsc


lsc
nagyúr

Az előd nem szerepelt rosszul itt [link].

Az élet kegyetlen .

(#9) Daywalker válasza imibogyo (#7) üzenetére


Daywalker
addikt

:R

Hivatalos oldalon is ez szerepel. [link]

Jó étvágy, nekem most volt meg:DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#10) b.lajos


b.lajos
tag

Nekem kifejezetten tetszik, ami ellene szól az az ára, na meg a magassága. 170 mm-es magasság mellett kissé leszűkül a használhatósága a ház miatt.

b.lajos

(#11) imibogyo válasza Daywalker (#9) üzenetére


imibogyo
veterán

Jó azért is írtam, hogy nem tudom hol lehet a hiba. De akkor náluk. :D

Köszönöm, most fejeztem be. Még a billentyűzetet is lusta vagyok nyomogatni. :B

(#12) TESCO-Zsömle válasza imibogyo (#7) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ne feledd, hogy a decibel skála nem lineáris.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13) imibogyo válasza TESCO-Zsömle (#12) üzenetére


imibogyo
veterán

Milyen értelemben ne felejtsem el? Nem is nagyon írtam a db-ről semmit.
Csak annyit, hogy amennyivel hangosabb az új, abba a tartományba a régi ventilátor fordulatszámának növelésével is belefértek volna, hogy ugyanezt a légszállítást elérjék.

De mondjad, ha valahol butaságot írtam. :K

De hogy jöhet ki nekik egy 500 rpm-es ventilátorra annyi db, mint egy 900-asra? Valahol akkor is van bibi.

(#14) Yany válasza Normi™ (#6) üzenetére


Yany
addikt

A TY-140 konkrétan a piac leghatékonyabb ventilátora, zaj/teljesítmény arányával magasan megelőzve a második legjobbat is. Nézz csak körül a neten. Az Xbit labs eredményeit külön ajánlom, mert nagyon jól leolvasható grafikonokat is gyártanak... Ha a TY-150 csak hasonlít, akkor a túl keskeny ház problémáján kívül más kifogást nem látok, mert még árban is kellemesebb a 140-es tesó sok más kategóriatársánál.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#15) lsc válasza imibogyo (#13) üzenetére


lsc
nagyúr

Írhatnál nekik hogy ez nem így van, hiszen Te tudod a tutit :De egy 140-es venti ugyanolyan minőség és technológiai osztályból/szintből, mindig halkabb lesz, mint egy 120-as, ugyanolyan fordulatszámot feltételezve. Ezek meg jól elcseszték, alacsonyabb fordulaton a nagyobb nem csendesebb, mi van itt ellenforradalom ;] ?

Az élet kegyetlen .

(#16) #16939776


#16939776
törölt tag

38-84 köb-láb-per-perc ből mennyi halad át a bordán??? mellette???

Két sörbe fogadok, hogy ugyan ezzel a ventivel és bordával 3C°-al alacsonyabb maghőmérsékletet is el lehet érni, ha az összes levegő a lamellák között halad át...

50%-os pwm-ig még csendben is lenne...

csak ráb@sztak egy "150-es" ventit oszt vakuljon a paraszt :W

[ Szerkesztve ]

(#17) imibogyo válasza lsc (#15) üzenetére


imibogyo
veterán

Látom te sem bírod ki személyeskedés, meg beszólás nélkül. De legalább PH! nagyúr lettél. Ez is valami. :O

Nem csak simán eltoltak valamit... Egy 500-as venti, nem lesz ugyanolyan hangos, mint egy 900-as, ha csak valamit nagyon el nem ba$tak...

Szóval örülhetsz magadnak, de még egy ekkora gyár sem írja újra a fizikát. És ha már idézgettél, oda ugyanolyan fordulatszámot írtam (amúgy hibásan), itt pedig erről szó sincs.

Sehol nem írtam, hogy én tudom a tutit, de azért elég sok mindennel kísérleteztem már, és a nagyobb venti alacsonyabb fordulaton mindig halkabb, mint a kisebb venti nagyobb fordulaton, ha technológiai/gyártási különbség nincs közöttük, és ugyanakkora légszállítást feltételezünk.

A másik topikban is erről volt szó. :K

[ Szerkesztve ]

(#18) Normi™ válasza Yany (#14) üzenetére


Normi™
őstag

Én most konkrétan erről a típusról beszélek a megadott paraméterek alapján.Eszemben sem volt firtatni vagy fikázni sem ezt sem az elődöt.Egyszerűen összehasonlítottam a légszállítás és zajszint értékeket és nem találom nekem megfelelőnek.Igen a méret lehet ami még ellenpélda,kisebbel is elérhetem(nem láttam még tesztet róla,szóval a légszállításra értem,nem a hűtési teljesítményre),valamivel csendesebben kb. ennyiért,én erre gondoltam.Azért ránézek a neten,érdekel a dolog. :R

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#19) lsc válasza imibogyo (#17) üzenetére


lsc
nagyúr

Magyarázkodás, magyarázkodás .
De legalább PH! nagyúr lettél. Erre meg hagy ne reagáljak.

Az élet kegyetlen .

(#20) imibogyo válasza lsc (#19) üzenetére


imibogyo
veterán

Ebben mi volt a magyarázkodás...
Két helyen leírtuk ugyanazt. Erre ide is bemásolsz egy olyat ami ráadásul nem is illik a helyzetre. Mert itt még a hasonló fordulatszám sem áll fenn, ami amott sem volt meg. :((( :(( :(

Te vagy az első akivel összeveszek ezen a portálon, de téged sem értelek, hogy mit is képzelsz magadról tulajdonképpen.

Holnapra kérnék tőled egy tesztet hiteles decibel adatokkal, amiben bebizonyítod a "a nagyobb venti alacsonyabb fordulaton mindig halkabb, mint a kisebb venti nagyobb fordulaton, ha technológiai/gyártási különbség nincs közöttük, és ugyanakkora légszállítást feltételezünk." tétel ellenkezőjét.

Aztán nyilvánosan bevallom, hogy igen csak magyarázkodtam. ;)

[ Szerkesztve ]

(#21) aram01


aram01
nagyúr

drága,de nem rossz

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#22) lsc válasza imibogyo (#20) üzenetére


lsc
nagyúr

Te vagy az első akivel összeveszek ezen a portálon

Nem kellene, ez csak egy vita maximum, a másik topicba már mintha "fizikai kontaktus" is előkerült volna /nem velem/. Talán nem velem van baj, ha nem bírod a kritikát akkor csak olvass, nem olyan bonyolult az.

Mod fi:zi'k : Én is értem, nem is azzal van gond, talán az első hsz-omnál nem véletlenül van ott a smiley.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#23) fi:zi'k válasza lsc (#22) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem akarok belefolyni a vitátokba, ahogy a másik topikban sem tettem, de én érdekes módon értem, hogy mit ír a kolléga. :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#24) szab.tam


szab.tam
nagyúr

a procihűtő gyártás egy nagyon nehéz szakma. igazán ritka az olyan új hűtő, ami hatékonyságával, kinézetével vagy alakjával tarolna.

pont olyan, mint a mosóporreklám. betokosodott, fantáziátlan klisék. kicsit variálva ugyanazt kapjuk, csak ha lehet, drágábban, és esetleg még rossazbbat is az előzőnél.

elég nehéz, és fáradságos meló becsapni a júzert, hogy új hűtőt vegyen, vagy ne csak az inkompatibils lefogatót cserélje platformválátskor.

kb. ennyi az eszenciája a cpu hűtők gyártásának és forgalamzásának... :(((

azt azért zárójelben hozzáteszem, hogy a thermalright hűtőket egyre többre kezdem becsülni. idáig csak a scyte volt nálam az etalon, de egyre jobban úy érzem, néha már csak a nevükből élnek. tettek le mostanában néhány ilyen "csúcsterméket". (susano...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#25) imibogyo válasza lsc (#22) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem a kritikát vagy a vitát nem bírom, hanem azt amilyen lekezelő stílusban előadod/tad te is és az említett másik kolléga is. Bemásolgatva ide olyan szövegeket, miknek ráadásul semmi köze az aktuális bejegyzéshez.

Meg hogy lemarházzátok, meg hülyézitek az embert (még ha burkoltan is), holott lehet, hogy nektek nincs igazatok. Ha észérvet hoztál volna fel te is és ő is, akkor tényleg vita lett volna, de így csak beszólásnak éreztem. :(

De az ilyenekkel: "akkor csak olvass, nem olyan bonyolult az" nem igazán az értelmes vitát segíted elő, csak arról tesz tanúbizonyságot, hogy tévedhetetlennek tartod magad. És erre írtam a PH! nagyúriságodat is, hogy attól, hogy az vagy még nem kell, hogy ez a stílus jellemezze a hozzászólásaidat.

Most olvasom a "smiley" soraidat, de akkor talán nem ezt az arcocskát kellene használni, meg nem olyan szövegezést, hogy "te tudod a tutit", mert akkor az embernek nem az jön le, hogy humorizálsz, hanem az, hogy leszólod. :K

Amúgy a másik kollégának sem a "fizikai kontaktus" volt beígérve, hanem az, hogy az ilyen stílusú mondandóját inkább személyesen mondja el nekem, ne egy nicknév meg egy avatar mögé bújva. Ettől függetlenül, lehet, hogy sörözés lett volna a vége. :D

[ Szerkesztve ]

(#26) Yany válasza Normi™ (#18) üzenetére


Yany
addikt

Ha elfogadsz egy tippet, az Xbit rárakja ezt a ventit más hűtőkre is egyéb cikkeiben (szóval nem csak ThermalRight cikkekben érdemes rákeresned, ha konkrétan a venti érdekel), ahol nem szerelnek ventit gyárilag a bordára (bár ez ma már egyre ritkább). Egyébként egy megfelelően széles házban az Archon maga az egyik legtutibb vétel, mert nem lóg semmi fölé, miközben az egyik legjobb hűtő (néhány tesztben a másik TR hűtő, a Silver Arrow elveri, de ez sem mindenhol van így -- pl. Xbit). Drága és nagy... de ha van kb ennyi pénze az embernek és megfelelően nagy háza, akkor ez a leghalkabb, egyik leghatékonyabb és egyben legkompatibilisebb borda a piacon. (D14, Silver Arrow és társai már ütközhetnek az alaplap egyéb komponenseivel). Az, hogy a 15-ös venti mit ad/vesz el a bordához/-tól, majd talán pár teszt hamarosan kideríti. ;)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#27) Normi™ válasza Yany (#26) üzenetére


Normi™
őstag

Persze,elfogadom! :R Rá is nézek most már tényleg,jól látod,inkább a ventilátor érdekel,bár egyben is jó lenne már látni a tesztet,így van hamarosan kiderül,még a végén megszűnök fanatikus noctua rajongó lenni. ;]

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#28) TESCO-Zsömle válasza Yany (#26) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Xbittel az a baj, hogy a nyomás nincs feltüntetve. Anélkül meg semmit sem érnek a tesztjeik...

Ha az ember ventit akar választani akkor minimum egy nyomás/légszállítás diagram szükséges. Az az alap...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29) Yany válasza TESCO-Zsömle (#28) üzenetére


Yany
addikt

Azért a "semmit" kifejezés erős, mert végülis a hőmérsékletek a lényegesek, amiket gyönyörűen le tudsz olvasni a fordulatszámokat és zajszinteket is tartalmazó grafikonjaikról. Nálam szemléletmeghatározó volt, mikor láttam, hogy a TY-140 milyen paraméterek mellett volt képes ugyanazt, vagy többet is nyújtani, mint a többi. Nem is a teljesítménye a durva a ventinek, hanem az, hogy milyen körülmények mellett éri el. A nyomás (ha úgy vesszük) irreleváns, amikor a konkrét bordákon tesztelik, mert végül úgyis az a lényeg, hogy mennyire hűti le az adott tesztalanyt. (igen, tudom, így viszont nem tudod "ráképzelni" más lamellasűrűségű bordára, csak arra, amivel tesztelik is. Vágom.)

Egyébként Ruditól még reménykedek egy kis ThermalRight tesztben. Utolsó hírem a témában, hogy folynak az egyeztetések, de nem tudom, hogy végül mire jutott ezzel a márkával...

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#30) Claude Leon


Claude Leon
senior tag

Nem tudom, miért vagytok oda a valamivel nagyobbra írt zajtól, nagyobb légmozgás nagyobb örvényléssel is jár.
Azt pedig nem írták sehol, hogy a frekvenciatartományban mi változott, könnyen előfordulhat, hogy semmivel sem hallatszik belőle több.

(#31) Tomcat


Tomcat
őstag

Jónak tűnik ez a hűtő is, főleg a tesztek alapján. De vajon hány "bőrt" fognak még lehúzni a jó öreg TRUE-ról? Mert úgy tűnik az alapkoncepció itt sem változott lényegesen, szinte csak csak egy nagyobb ventilátort tettek rá és talán jobban elosztották a pipe-ok elrendezését amellett hogy a méretét is kicsit megnövelték. :)

Tomcat

(#32) TESCO-Zsömle válasza Tomcat (#31) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nincs új a nap alatt...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#33) Találtgyerek válasza imibogyo (#1) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Ezt én se nagyon értem,de maga a borda nagyon jó.Nem is tudom,miért nem láttam még ezt a hűtőt. :F

06-3o/9759I39

(#34) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Érdekes. Ezek után centinként fogunk felfelé lépkedni? :U

imibogyó: Nyugi! A dBA érték egy dolog. Simán lehet, hogy élőben sokkal kellemesebb, kevésbé zavaró, mint egy alacsonyabb gyári értékekkel rendelkező venti. Engem sokszor jobban tud zavarni a motorzaj, mint a szélzaj. Ezért pl egyáltalán nem izgatom magam a megadott adatok miatt. Veszek egy db-ot és kipróbálom. Ha beválik, akkor jöhetnek a tesói. Ha nem, aprón eladom és tesztelek egy másikat. :K

Alléz Olympique de Marseille!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.