Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Peet


Peet
senior tag

Nekem tetszik a készülék, de kicsit sokallom az 55 ropit érte.

Ennyiért milyen APC-t kapnék?

(#2) Esmein


Esmein
nagyúr

Nem rossz példány, kár hogy én pl nem tudnám mire használni, ugyanis 3 éve nem láttam áramszünetet.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#3) Yaye válasza Esmein (#2) üzenetére


Yaye
őstag

Nem is annyira az áramszünet elhárítása a mindennapos praktikuma, hanem hogy a géped és a perifériáid tutira stabil, szabályos feszt kapnak, akármit is barkácsol valami aranykezű villanyszerelő a hálózaton. A szünetmentesség csak hab a tortán.
(Pár napja kaptam kvázi ingyért egy pár éves 1000-es APC-t, Smart-osat :D Csak az akksija halott :( )

[Szerkesztve]

(#4) Zse'La


Zse'La
csendes tag

Ha az áthidalási ideje 70 perc, akkor miért csak 30-40 percig tud egy átlagos gépet működtetni?

Türelem rozsdát terem...

(#5) MaUser válasza Esmein (#2) üzenetére


MaUser
addikt

Nálatok nem az ÉM*SZ van.:) A videó/tv óráját hetente állítgathattam be, még meg nem untam......

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#6) LordX


LordX
veterán

A képen látható verzió ugye az amerikai/angol/mittoménmilyen verzió? Nem biztos, hogy örülnék az ilyen csatlakozóknak :)

(#7) Husky válasza Zse'La (#4) üzenetére


Husky
aktív tag

Ezek marketingadatok, így az áthidalási idő alatt többnyire azt értik, hogy egy ~40 wattos izzó mennyi ideig tudna róla világítani... az átlagos gép alatt meg /bemegyek a teszkóba és veszek számítógépet/-típusú gépet kell érteni.

Én 50 ropiért a külső akkucsatlakozót hiányolom róla...

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#8) twollah


twollah
nagyúr

Kellemes kis specifikacioi vannak ennek a hardwarenek.

(#9) Yaye válasza LordX (#6) üzenetére


Yaye
őstag

Nem fogom, miről beszélsz. Tök mezei, szabvány tápcsatik vannak rajta :F

(#10) Yaye válasza Peet (#1) üzenetére


Yaye
őstag

Ennyiért? Olyan 400-500 VA-osat. Az APC 1000-esei kb egy százas +sarc.

(#11) LordX válasza Yaye (#9) üzenetére


LordX
veterán

Hát, Magyarországon a konnektorok nem így néznek ki..

(#12) vtechun válasza LordX (#11) üzenetére


vtechun
veterán

láttál már szünetmentes tápot élőben? azon más csatlakozók voltak?

(#13) Husky válasza vtechun (#12) üzenetére


Husky
aktív tag

A powercom upsomon pl sima, hétköznapi falicsatlakozók vannak....

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#14) LordX válasza vtechun (#12) üzenetére


LordX
veterán

Az én saját szünetmentesemen és a volt szobatársam szünetmentesén is normál konnektorajzat van.

(#15) Mr.Skyline


Mr.Skyline
senior tag

Én is szeretnék venni valami szünetmentes cuccot, bár nekem elég valami kicsi is, a lényeg ha épp DVD-t, CD-t írok v. akármi folyamat ami anyagi ill. idő kárt okozhat > megakadályozhassam. ;) Az az igazság, hogy nem sűrűn fordúlt velem eddig ilyesmi elő, de pl. 1hete olyan történt, hogy DVD írás közben egy pillanatra áramszünet volt ami pont elég ahoz, hogy a gép kikapcsoljon, na most az éppen pörkölt DVD-t dobhattam ki a kukába... igaz csak 150.- és max 1 évbe 2-3 ilyen alkalom van, tehát nem igazán látom azt, hogy egy otthoni sz.gép melett mikor hozza be az árát:F, egyelőre elég nekem az UPS (kicsit biztonságosabban érzem magam amikor vihar van), azt majd ha fontosabb dolgokat is fogok csinálni nem csak írni, tölteni, konvertálni, játszani stb... akkor esetleg fontolóra veszem. de akkor sem egy ilyen árkategóriát:Y
A munkahelyemen amugy, egy ilyen nagy szünetmentes tápról megy a gép, de oda kell is mivel diszpécser szolgálat műxik, és a telefon az nem megy el az áramszünettel, az élet nem állhat meg mert valaki hibázott...
na csak ennyi.:U

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#16) VladimirR válasza LordX (#14) üzenetére


VladimirR
nagyúr

a PC-d tapegysegebe meno tyukbel vegen meg pont olyan csatlakozo van, mint ezen :P
az USA-ban hasznalatos csatlakozo megint mas teszta, ehhez nem sok koze van

[Szerkesztve]

(#17) Yaye válasza LordX (#11) üzenetére


Yaye
őstag

Ahány UPS-t láttam eddig, mindegyiken ilyen, szabvány tápcsatlakozó anya-aljzat volt, pont olyan mint minden pc-tápegységen is, amin van kimenő 230V. Ez egy tök közönséges kábellel csatlakozik az egységekhez, az egyik végén apa-csatival a másik végén anyával, pont olyanokkal, mint amilyennel a fent említett tápegység-aljzatból a monitorok szokták kapni a delejt még a boldogabb időkben amikor még nem spórolták le az aljzatot a tápok zöméről. Csodálkozom hogy még sosem láttál ilyet, kicsit olyan ez mintha valaki manapság értetlenül állna egy régi AT-s billentyűzetdugasz előtt. :F Pár napja csak kiborítottam a szekrényből a használaton kívüli kábelsalátát és gond nélkül találtam három ilyen tápkábelt az UPS-hez amit nemrég kaptunk, de boltban is szó nélkül kapható.
Egyébként van jó oka hogy többnyire nem sima konnektort szerelnek rá: ezek az UPS-ek elvileg csak IT cuccok üzemeltetésére vannak kitalálva, nem pedig hogy neadj'isten porszívót meg mikrohullámú sütőt dugjanak rájuk. Ez a dugasz ezt a szelekciót elég jól elvégzi.

(#18) Yaye válasza Mr.Skyline (#15) üzenetére


Yaye
őstag

''Én is szeretnék venni valami szünetmentes cuccot [...] egyelőre elég nekem az UPS (kicsit biztonságosabban érzem magam amikor vihar van),''

Az ''UPS'' szünetmentes tápegységet jelent :)

[Szerkesztve]

(#19) dansun


dansun
csendes tag

55? A multimedia.hu a forgalmazója a Trust cuccoknak és náluk 39.990Ft-ért már lehet kapni!
Haveromnak egy Trust 600-as van és azt mondta, hogy a múltkori szélviharnál az egész kolesz anyázott mikor elment 1percre az áram, csak ő nem :)

...lassan 20 év, csendes tag.

(#20) LordX válasza VladimirR (#16) üzenetére


LordX
veterán

Ettől függetlenül a tápegységhez olyan kábelt kapok, aminek az egyik vége ilyen (ez megy a tápba), a másik normál konnyektordugó. Te nem?

(#21) VladimirR válasza LordX (#20) üzenetére


VladimirR
nagyúr

termeszetesen - ezert nem is ertem igazan, hogy szerinted ez miert kellene, hogy az amerikai modell legyen ;]

(#22) Husky válasza VladimirR (#21) üzenetére


Husky
aktív tag

Á, úgy belemegy ebbe az amcsi csati hogy csak na. Amíg nem vettem rendes átalakítót, simán ilyen végű kábelbe dugtam a kinti cuccost. Igaz, kicsit reszelni kellett... :DDD

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#23) Mr.Skyline válasza Yaye (#18) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

ezt most vagy te tudod rosszúl, vagy egy igen csak nagy vállalat: MGE, tudja rosszúl, mert a tulfeszvédőm dobozára UPS-van irva! ugyanakkor nem szünetmentes, amugy az adataimnál van a cucc pontosabb elnevezése.

[Szerkesztve]

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#24) HSNet válasza Mr.Skyline (#23) üzenetére


HSNet
aktív tag

Vagy az MGE marketingesei nem egészen korrektek. Az UPS ugyanis az Uninterruptible power supply rövidítése, ami viszont még véletlenül sem jelent túlfeszvédőt, sokkal inkább Szünet Mentes Tápot:DDD


Közben utána néztem, azért ez a neve, mert a gyártót úgy hívják, hogy MGE UPS SYSTEMS, a terméknek magának Pulsar CL8 a megnevezése, és valóban nem UPS, hanem surge suppressor, ami túlfeszvédőt jelent...
Mondtam már, hogy marha jók a marketingeseik?;]


[Szerkesztve]

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.