Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Benőke


Benőke
őstag

Örülnék ha fellebezés után az MS nek ki kéne fizetnie mind az 1,2 Milliár dollárt, ha igaz, akkor még többet is megérdemelne.

(#2) jeges


jeges
senior tag

azér' arra kiváncsi lennék, hogy néz ki egy ilyen ''bizonyítási eljárás''
mivel az explorer forrását nem ismeri, csak a fejlesztő, ez kicsit hitkérdésnek tűnik nekem... :U

felperes: az alperes lenyúlta a technológiánkat!
alperes: de nem...
f: de igen!
a: de nem!
stb.
...

(#3) .:ADAM:.


.:ADAM:.
aktív tag

Nem tudom mit garasoskodik a MS. Fizessék ki a fél milliárdot és annyi :D

.:tweaKntuniNg.tk:.

(#4) rog válasza jeges (#2) üzenetére


rog
addikt

a technologiat vedette le, nem kodreszleteket.. ha levedetne valaki a gif-animacio technologiajat az kaszalna meg hasonlo osszeget. :)
nem tul reszletes a hir..

(#5) Benőke válasza jeges (#2) üzenetére


Benőke
őstag

Elég ha a működést ismeri az eljárás feltaláljója.
Márpedig ő bizos ismeri.
Ilyen esetekben a biróság kötelezhetiaz MS -t hogy a megfelelő kódrészeket megmutassa a biróságnak. Márpedig ebből egyértelműen kiderül az igazság.
A per 99 óta folyik, azért ez nem gyenge.
DE ahogy az MS -t ismerem biztos lopott. Ahogy mindenkitől eddig.

(#6) arn


arn
félisten

az ms meg a sajat fejlesztes?? mar az msdost is ugy vettek mastol... persze sajtbol van a hold :D

en inkabb azt tartom kiabranditonak... hogy egy csomo it ceg abbol el, hogy levedet dolgokat (gyakran csak ilyenkis flincflancokat), utana meg kutakodik, hogy kibol lehetne tobb penzt ''kiperelni''. pedig gyakran szuletik hasonlo problemara hasonlo megoldas... szokasos amerikai mentalitas. nagyon lehet keresni, de nagyot is bukni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#7) doc


doc
nagyúr

Végre egy olyan m$-per, ami tényleg jogos. kövezzetek meg, de amikor elindult a cirkusz, hogy méé adják az IE-t a winhez (pontosabban hogy miért 'égetik bele'), csak félszívvel tudtam az m$ ellen szurkolni, az új, media playeres ügyben meg szerintem egyszerűen az m$-nek van igaza. ez viszont tényleg jogosnak tűnik, rájuk fért már egy kiadós szopatás!!

(#8) dshk


dshk
aktív tag

az a baj, hogy ilyen idióta érvekkel akárkit megbüntethetnek, nemcsak a Microsoftot. Sajnálni nem kell se a Microsoftot, se egyik multit sem, ők találták ki ezt az egész szoftverszabadalmi rendszert karöltve az ügyvédekkel.

Néha ráfaragnak, de többnyire sajnos ők lesznek azok akik bezsebelik a pénzt, méginkább akik ugyanezzel a módszerrel kinyírják a konkurenciát.

(#9) Fawkes


Fawkes
őstag

Ezaz végre szív a mikrofos és nem csak mi a szar oprendszerével.

(#10) doc válasza Fawkes (#9) üzenetére


doc
nagyúr

végre szív a mikrofos és nem csak mi a szar oprendszerével

én m$-t csak melóhelyen látok, otthon nem is vagyok olyan idegbeteg a gép előtt mint bent :DD

(#11) Adi válasza doc (#7) üzenetére


Adi
senior tag

A Mediaplayeres ügy alatt mit értesz? Hogy az egyik javítócsomag telepítésekor el kell fogadnod a licencben azt, hogy adatokat küldözget vissza rólad a MS-nak?

ldm start-reconf primary

(#12) doc válasza Adi (#11) üzenetére


doc
nagyúr

Nem, a múltkor olvastam a hup.hu-n, hogy megint cseszegetik az m$-t, majdnem ugyanazért, mint az IE esetében, vagyis lényegében hogy miért adja a media playert a winnyózhoz. kerestem a cikket a hupon, de nem találtam...

(#13) Gregorius válasza .:ADAM:. (#3) üzenetére


Gregorius
őstag

Nem tudom mit garasoskodik a MS. Fizessék ki a fél milliárdot és annyi
Itt nem arról van szó, hogy ki tudja-e fizetni vagy nem, természetesen ki tudja. Csak ezzel precedenst teremt és még kétszáz pert a nyakába varrnak.

Ha valaki perel, hogy övé a cucc, hát kapja be. Főleg, ha millió$-kon csücsül. Ha valaki technológiát lop, hát tegye, de akkor csináljon belőle minőségi árut.

(#14) marso válasza rog (#4) üzenetére


marso
tag

a gif formátum most is védett, és licenszdij koteles.

(#15) rog válasza marso (#14) üzenetére


rog
addikt

az animacio lejatszasara gondoltam...

(#16) beeboy


beeboy
addikt

azt viszont nem értem miért baj, hogy bizonyos progik az oprendszer részei.
ennyivel többet ér és kész.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#17) LionTm


LionTm
aktív tag

Elszomorító... de sajnos azt is tudjuk hogy nem pénz ez a Micro$osftnak... Van pár milliárdjuk CSAK erre félretéve.. ilyen bírósági perekre.

hm..hm..hm..

(#18) jeges


jeges
senior tag

rog: nem egészen értem, mit értesz technológia alatt, ill hogy ellenőrizhető a plágium ténye a kódrészletek ismere nélkül :U

benőke: sajna pont az a bajom, hogy a részletekből a cikk nem közöl semmit, ill hogy ez esetben a közölt információkat kevésnek érzem. érdekelne pl, hogy honnan jutottak a valszeg laikus esküdtek ere a döntésre: ránézésre állapítják meg? szakértőt kérdeznek meg? esetleg egyéb módon?

(#19) dnacrew


dnacrew
tag

erről csak ennyit:

[L]http://dnacrew.serveftp.org/microsoft.jpg[/L]

Resist TCPA and Microsoft! Support Open-Source and Scene!

(#20) bitfarkas válasza beeboy (#16) üzenetére


bitfarkas
őstag

Mert árúkapcsolás.
Ha az OP piacon meghatározó többségű rendszerbe beépít olyan felhasználói progikat, (és megfizetteti) amelyek a többi szoftveres cég piacát szűkítik, viszaél a bizonyos mértékig monopol helyzetével.

(#21) rog válasza jeges (#18) üzenetére


rog
addikt

hat ez az.
valszeg nem a kodreszletet vedettek le, hanem a folyamatot.

(#22) Den válasza bitfarkas (#20) üzenetére


Den
veterán

viszont a fogysztók jól járnak

www.simson4t.hu

(#23) jeges válasza rog (#21) üzenetére


jeges
senior tag

de milyen folyamatot?

''Doyle a kollégáival az 1990-es évek elején egy olyan technológiát fejlesztett ki, amelynek segítségével használhatjuk egy weboldal interaktív elemeit. Az Eolas eljárásainak köszönhetően így adatokat változtathatunk meg on-line vagy különböző perspektívákból tekinthetjük meg ugyanazt a képet.''

ebből számomra olyasmi derül ki, hogy ők találták fel a választógombot vagy a faszerkezetű tallózót, esetleg ők találták fel a php-t, amivel ''használhatjuk egy weboldal interaktív elemeit'' :)

(#24) rog válasza jeges (#23) üzenetére


rog
addikt

nekem se. viszont a hirben egy szo sem volt arrol, hogy kodreszletet vedettek volna le. ez altal inabb nekem is az ugrik be, hogy egy modszer, vagy egy control mukodeset kinezetet vedettek le. a forras linkeken se talaltam semmi konkretat.

(#25) jeges válasza rog (#24) üzenetére


jeges
senior tag

de pont arról van szó, hogy ha egy ennyire általános dologról van szó (lásd: vmi gomb v. ilyesmi), méér' pont ms-t perelték be? csak ie használja a levédett ''cuccot''? nagyon titokzatos, és nekem kicsit olyan ''szaga'' van a dolognak, hogy ''pereljük be ms-t, tele van lével, majd jól fizet, úgyis most buktak...''
fura ez a mentalitás... :U

(#26) rog válasza jeges (#25) üzenetére


rog
addikt

szerintem bepereltek fut fat. meg 95-ben vagy mikor, ennek a pernek most lett vege, a tobbi meg zajlik.
vagy nem.

(#27) bitfarkas válasza Den (#22) üzenetére


bitfarkas
őstag

Hosszú távon nem.
Nem ismerek statisztikákat, de feltételezem, hogy a PC-kben döntő mértékben M$ Oprendszerek működnek. Minden olyan felhasználói program, amit ebbe ágyazva vetet meg - kényszerűen - az OP gyártó a felhasználókkal a többi szoftver fejlesztő piacát rongálja, teszi őket tönkre, és teszi még inkább monopolhelyzetűvé a M$-ot.
Amely azután a centralizáció egy fokán azt kér a portékáért, amit akar, mert már nem lesz más eladó árú.

(#28) jeges válasza rog (#26) üzenetére


jeges
senior tag

ha valaki tud vmi konkrétabbat, légyszi', írja má' le ide :)

(#29) twollah


twollah
nagyúr

Szegeny M$.

Kivancsi vagyok mikor emelik emiatt a W!ndowsok arat.

(#30) nap


nap
addikt

''az Internet Explorerben használt technológiák mind saját fejlesztésűek.''
Aham, ez nagyreszt igaz. Az osszes inkompatibilitas, meg szabvanyon kivuli megoldas sajat fejlesztes. A Mosaicrol meg melyen kussolunk. Erdekes modon az ie csak a 4.0-val kezdett elterjedni, de akkor sem azert, mert olyan jo lett volna...
Node, nem zorog a haraszt, ha az m$ ugyvedek is csak 500 millaig tudtak levinni az osszeget.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#31) X-COM válasza bitfarkas (#20) üzenetére


X-COM
nagyúr

aha
aztán majd ki kell szedni a számológépet, jegyzettömböt, wordpadet, pasziánszt, aknakeresőt, stb...

legvégül már csak a kernel meg az explorer.exe marad

ezt mindig demagóg érvelésnek tartottam
a kedves pereskedő, ne ügyvédre, hanem programozókra költsön, hogy megérje megvenni az ő szoftverét

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#32) VladimirR válasza rog (#21) üzenetére


VladimirR
nagyúr

tegyuk fel, hogy te levedeted a t*k*nrugast, mint folyamatot
attol meg okolle, odavaghatok egyet, ami egy masik folyamat.........es ugyan az az eredmeny

nem ismeri a kodot, de meg csak a technikat sem, hogy milyen uton eri el az ie azt, amit o sajatjanak vel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.