Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) X@b3e


X@b3e
addikt

Jobb későn ugye, mint soha...

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#2) Gyuri27 válasza X@b3e (#1) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azért árra és tuningra (ill biosra) kíváncsi leszek.

Amd - Radeon - Ryzen

(#3) anulu válasza Gyuri27 (#2) üzenetére


anulu
félisten

tuninggal nem érdemes sokra számítani ilyen lapokon.

ár, BIOS engem is érdekelni fog.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4) Gyuri27 válasza anulu (#3) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nana! A giga 690g s3 (s2 mod bios) és 780g s2 szépen szaladnak (de még olyan cégek lapjai is ami itthon kevéssé ismert J&W 780g). :K
Az, hogy az msi mit hoz ki ebből az más kérdés.

Amd - Radeon - Ryzen

(#5) #95904256


#95904256
törölt tag

Ezekben sem fog menni a 4GB-os G.Skill...

(#6) Integra


Integra
titán

nem sikerült nekik a dvi-t és a hdmi-t egy lapra felrakni???

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7) simonzé válasza anulu (#3) üzenetére


simonzé
addikt

Már miért ne lehetne ezeket tuningolni? Az az alkatrészeken, meg a BIOSon múlik. Az AMD chipset elég jó tuningalapnak tűnik, inkább a procik lehetnek limitáló tényezők nem?

I don't fit in. I fit out.

(#8) HookR válasza anulu (#3) üzenetére


HookR
addikt

Phew, még szerencse, hogy ezt az Asus P5E-VM HDMI, Gigabyte GA-G33M-DS2R, vagy a Gigabyte MA78GM-S2H (és még lehetne folytatni a sort) tulajdonosok nem tudják. Gondold el micsoda felháborodás lenne, állíthatnának mindent vissza a gyári értékekre! :C

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#9) Integra válasza simonzé (#7) üzenetére


Integra
titán

de hova és miért akar az ember egy ilyet tuningolni?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10) shtml


shtml
őstag

Szánalmasak ezek a lapok. Vagy D-Sub és DVI, vagy D-Sub és HDMI. Olyan k**va sokba került volna mindhármat feltenni, mint ahogy a Gigabyte tette?

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#11) Gyuri27 válasza simonzé (#7) üzenetére


Gyuri27
félisten

Valóban. Bár a be szériával szépen el lehet lenni. :K

Integra: miért ne?

Amd - Radeon - Ryzen

(#12) mocsanisi


mocsanisi
senior tag

Hát igen. Ha mind 3-mat feltették volna... Azért engem kellemes csalódás ért mikor megvettem az MSI lapomat. Persze egy Giga s3h jobb lett volna de.... :D

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#13) Thomas1


Thomas1
őstag

Ez tényleg érdekes, hogy csak a középső lapon van DVI. Nem hiszem, hogy tönkrementek volna, ha mindhárom kimenetet ráheggesztik a lapra.
Tuningtól nem félek, szerintem elég jó eredményeket el lehet velük érni, más márkák lapjai is jól mennek ezzel a chipsettel.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#14) Integra válasza Gyuri27 (#11) üzenetére


Integra
titán

világos, de akkor azért valszeg a hűtést is megoldhatták volna ahogy a komoly húzható lapoknál.
:)
amúgy valóban jó lenne egy komolyabb tuning mATX deszka, nekem se kell többet már 30 kilós fél méteres gép..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15) X@b3e


X@b3e
addikt

Tuningról, a 3 GHz BE-2400-al ujjgyakorlat :)

A Giga telepakolta a lapjait, ezt én sem értem, miért a csatlakozókon szarakodnak, mikor késik egy lap, és még kevesebb funkciót tartogat, mivel akarják eldani?

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#16) Gyuri27 válasza Integra (#14) üzenetére


Gyuri27
félisten

A giga s2 megy rendesen. :K Sőt az int vga is 900 MHz körül ballag.
Ha komolyan tuningolsz a hűtőket így is úgyis cserélni kell ha matx ha atx. Sajnos a zalmi legyező sokkal jobb, mint a gyári bordák.
meg ezek már nem melegszenek annyira se mint a 690-s lapok. Pedig azok se voltak forróak.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#17) Integra válasza Gyuri27 (#16) üzenetére


Integra
titán

a gigás lap lesz nemsokára, már csak össze kell vadásznom az alkatrészeket:)
meg frankó ultrakussban levő cpu hűtő kell majd

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18) simonzé válasza Integra (#17) üzenetére


simonzé
addikt

Tegnap pont ezt készítettem: ultracsendes gépet: fogtam az X2 4400-at, az órajelet levittem 1700-ra (162 MHz-es FSB). Az AC coolerem eddig sem zajongott, most már közelről sem hallom. A lap + a VGA (NF 7600 Pro) mind passzívak, már csak a táp ad ki hangot. Ha valakinek van tippje hogy azt hogy halkíthatom, akkor kezemben lesz a szupercsendes "erőgép". :)

I don't fit in. I fit out.

(#19) Gyuri27 válasza Integra (#17) üzenetére


Gyuri27
félisten

Javallatt. Be 2400. A g2 miatt (így talán az alul feszelést is jobban bírja). Meg eredendően 45w-s tdp. Így egyszerübb hűtőt venni. Bár olcsóbb nem lesz.

Amd - Radeon - Ryzen

(#20) .mf válasza anulu (#3) üzenetére


.mf
veterán

>>"tuninggal nem érdemes sokra számítani ilyen lapokon."

MSI olcsóbb lapjainál vagy úgy általában?
Ha az első, az sajnos igaz lehet (volt nemrég néhány nagyon korlátozott biosú lapuk); ha az utóbbi, avval viszont nem értek egyet, mert ezek tudtak akár 80%-os tuningot is az IGP-n, ami azért nem piskóta.

Nekem csak egy kérdésem van: van Sideport memória, vagy nincs?
Csak az első esetbe tartozók érdekelnek.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21) #65675776 válasza simonzé (#18) üzenetére


#65675776
törölt tag

FSP Zen.

(#22) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez az új divat?

Mindenki kinyomja ezeket a microatx lapokat, mert ugye most volt hírben az abit is, de elő nem rukkolnának egy "rendes" lappal.

Vagy msi kiadta már a nagy testvért, csak lemaradtam volna?

Szeretnék már egy megfizethető am2+ lapot, de nem ilyenekre gondolok.

(#23) TomBoy1986 válasza X@b3e (#1) üzenetére


TomBoy1986
veterán

A lapok már nagyon rég kint vannak. Legalább 2 hete írtam róla az SAM2 topicban.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#24) VaniliásRönk válasza .mf (#20) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Occsó MSI nem való tuningra (szerintem másra sem), az IGP-tuning meg nem az alaplap érdeme.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#25) VaniliásRönk válasza simonzé (#18) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

X2 5000+ BE, és akkor nem kell megnyomorítani a rendszert alapórajel-csökkentéssel. (már br. 17k alatt megkapni)

Szerk.: Hülye vagyok, lefele bármelyik procinak lehet állítani a szorzóját...

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#26) Gyuri27 válasza VaniliásRönk (#25) üzenetére


Gyuri27
félisten

Igen de ha az ember el akarja adni vagy kéne a kraft akkor a be-ben van és valóban nem drága.

Amd - Radeon - Ryzen

(#27) Integra válasza #65675776 (#21) üzenetére


Integra
titán

olvasom a zennel kapcsolatos hszeket, sípolgat, ciripel..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#28) X@b3e válasza Integra (#27) üzenetére


X@b3e
addikt

Én kivágtam a HTPC-ből, mert mikor kicseréltem a hdd-t notivinyóra, onnantól el sem indult, terhelgesse, aki akarja, annyit nem ér az egész. Szal jó az a Zen, csak arra nem, amire kitalálták :)

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#29) Ste válasza #65675776 (#21) üzenetére


Ste
addikt

azzal csak óvatosan
3db-al sem ment a 690g-s S2h-m :W
valamiért nem szerették egymást
nehogy más is ilyenbe fusson

Integra: azzal még nem lenne gond, mert nem csinálja mind
de ha a lap el sem indul vele (akármennyire terheltem le, int vga-val, rendes vga-val stb.)

[ Szerkesztve ]

(#30) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

hova erkesztek meg, mer hinlapra mar egy ideje, de szokaso hejejkn nem latom, pedog nagyon varom:- (

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#31) X@b3e válasza neduddki (#30) üzenetére


X@b3e
addikt

Miért nem jó Neked a Giga? :)

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#32) neduddki válasza X@b3e (#31) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

me az elmutl 2.5 evben gyak az osszes gepm msi es eddig 2-3lappal vto gond pedig nem 1-2 db kerult hozzam:- )))

udv

neduddki

p.s. lassan mar nem tom tovabb halogatni igy asztan gb lesz a delikvens

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#33) Integra válasza Ste (#29) üzenetére


Integra
titán

igen, olvastam azt is.
végülis mindegy, nem az lesz. nem lennék vele elégedett, marad egy jobb hagyományos táp. ha 3 láb távolra azt írják mindenhol hogy nem lehet hallani, akkor 4-6m távolságról pont nem fog érdekelni hogy minimálisan szól a venti. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#34) anulu


anulu
félisten

jólvanna, nem kell a fejem venni instant :) régebben találkoztam MATX lapokkal és sokmindenre jók voltak, tuningra nem. ez jópár éve volt, asszem ideje ismét megnézni, mit tudnak

Integra kollega #9-es hsz-ével viszont 100%-ig egyetértek!

btw J&W-t nem kell bemutatni, anyum gépben egy olyan dübörög. :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#35) Gyuri27 válasza neduddki (#32) üzenetére


Gyuri27
félisten

Vegyél sapphirét mint nemsoká én. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#36) X@b3e válasza Gyuri27 (#35) üzenetére


X@b3e
addikt

Még ha olyan szép lenne, mint a 690G Pure, akkor megvárnám, de így felesleges luxus

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#37) Gyuri27 válasza X@b3e (#36) üzenetére


Gyuri27
félisten

Szép az. Csak nem fehér. A luxus jelen esetben a giga s2-höz képest kb 1500 pénz. ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#38) karmester válasza anulu (#34) üzenetére


karmester
senior tag

A Gigabyte 780G lapkakészlettel megáldott MATX alaplapja azért bír némi tuningot. Pld:

[link]

Más tesztekben ugyanezzel a deckával, más procival még tovább jutottak. És micsoda felszereltséggel büszkélkedhet a Gigabyte MA78GM-S2H:

[link]

és

[link]

Asszem a Gigabyte mind Intel fronton, mind AMD fronton nagyon feljött.... :))

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#39) neduddki válasza Gyuri27 (#35) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Minek nekm pcpaner, inkabb kihagyim:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#40) Gabboo


Gabboo
tag

De gáz, hogy nem bírnak rátenni normálisan videokimeneteket...
Egyébként K8-hoz volt MSI lapom, azt mondjuk kevéssé szerettem, mert hamar meghalt a déli híd aktív hűtője, meg állandóan elemet kellett benne cserélgetni.
Viszont a mostani inteles Giga lapom (P35C-DS3R) csúcsszuper, tetszenek a lapjaik AMD fronton is. Majd nyár végén valami halkat, de okosat otthonra összerakok, de lehet ám, hogy JW lesz a vége, majd meglássuk, vak is aszondta.

(#41) Gyuri27 válasza neduddki (#39) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az szerintem az előző széria volt. Bár lehet, hogy tévedek. Ugyanis a sappi 790-s lapja egy az egyben dfi. Én feltételezem ez is. Bár mondom tévedhetek is. Meg a szine is a blood ironra hasonlít. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#42) #65675776 válasza Gyuri27 (#41) üzenetére


#65675776
törölt tag

Vagy fordítva: a DFI lapja egy az egyben Sapphire. Utóbbi cég "kissé" nagyobb gyártókapacitással rendelkezik.

(#43) Gyuri27 válasza #65675776 (#42) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mesterem lehet, hogy így van. Akkor viszont a sappinak még nagyobb az ázsiója. Bár azt nem tudom, hogy a lapjait magagyártja e. Az intel se maga gyártja pedig azok se kicsik.

Amd - Radeon - Ryzen

(#44) #65675776 válasza Gyuri27 (#43) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az intel jelen esetben az AMD-vel hasonlítható. Az intel lapokat a Foxconn gyártja ha jól tudom, az AMD reflapokat pedig a Sapphire.

Emellett a Sapphire egy elég nagy ODM, a refPCB-s ATi VGA-k egy jelentős részét Ők gyártják.

(#45) neduddki válasza #65675776 (#44) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

megis egy kulonvilag a intel es a foxcon lap:- (((

udv

neduddki

p.s. par eve mikor az nem vot itthon intel lap akkor vot szerencsetlensegem foxconnhoz

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#46) Gyuri27 válasza neduddki (#45) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azóta ők is tanultak valamit a lap gyártásról ám :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#47) #65675776 válasza Gyuri27 (#46) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem a gyártással volt ott probléma, hanem a fejlesztéssel és BIOS írással.

Ha a megfelelő minőséget nem hozták volna, akkor nyilván nem velük gyárttatna a zintel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.