Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz dchard #59 üzenetére

    "Eztel ismét csak azt mondod, hogy az elmúlt 20 évben azzal, hogy eljutottunk a 56k-tól a 20-30 megabitig, minden fejlesztés veszteséges volt, nem térült meg, ergó a távközlési szolgáltatók húsz éve jótékonykodnak, adakoznak. Na ez a közgazdasági nonszensz.": nem, semmi ilyesmit nem mondok. egy kis gondolkodással ez be is látható.

    8 év alatt nem fizettél ki több millió forintot egy adsl kapcsolatért... Amennyiben feltételezzük, hogy a több az két misi, 96 hónap alatt átlagosan 20 eforint fölött egy kicsivel kellett volna ehhez fizetned... Nekem a 2 misi még nem több millió.

    Van konkrét tudomásod arról, hogy mibe fektette a pénzt a szolgáltatód? Nem hiszem. Ergo megint legendák alapján érvelsz. pl. ahol én melózom, ott 4 generáció informatikai cucc, 3 generáció fejállomási cucc meg egy halom hálózatkarbantartás és egyéb dolog fordult elő. Elvben semmi akadálya, hogy arról vitatkozzak veled, hogy te mit hiszel, meg mit feltételezel azzal szemben, hogy én milyen számlákat meg teljesítési igazolásokat írtam alá, csak nincs értelme. Hol van a te befizetésed? Másik faluban.

    Tessék. Ez lassan minden magyar isp ászf-jében szerepel.

    "Shannon törvénye nem azt mondja ki, hogy 8MHz-en 55megabtiet lehet átvinni, mert az többek között a moduláció milyenségétől is erősen függ": nyugodj meg, tudom, mit mond ki Shanon törvénye. Viszont a jelenleg piacról beszerezhető technológiák gyakorlatilag minden paramétert determinálnak, ami Shanon törvényéhez kell.

    "a kábelnetnél már az access jelentős része is üvegszál - , akkor meg miről beszélünk?" a kábelnetnél ki mit hív accessnek, a last mile gyakorlatilag mindenhol koax. a magasabb szintű gerinc az üveg, de ennek sok értelme nincs, mert ugyanaz a jel megy rajta, mint a koaxon.

    "Ezt soha nem fogja a google, sem senki más kifizetni, ": ezt már én is mondtam 20-30 hsz-szel ezelőtt. Ettől még a felvetésnek van jogosultsága.

    "ami azt jelenti, hogy ennek az idő közel 100%-ában rendelekzésre kell állnia.": ez a te értelmezésed. a szolgáltatók értelmezése meg más.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés