Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) e=mc²


e=mc²
őstag

Nagyon tetszik!
Csak sajnos kevés magyarnak jut ilyen otthonába...

Ambulimax Provider

(#2) micro


micro
addikt

A házon az első és a hátsó venti elötti rács szerintem az egyetlen hibája ennek a háznek. Biztosan susogna!

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#3) anulu


anulu
félisten

2 bugreport:
1: az első oldalon az AN8 Fatal1ty alatti bekezdésben az ár csúnyán el van írva (szvsz 30600 és nem 306000 :U)
2: a GeForce6800-asról a kép nem illusztráció, ugyanis a képen egy sima, 12 futószalagos 6800-as látható. ez amúgy a NYÁK-hosszából is kiderül. (tudom, h milyen a sima, itt figyel a gépemben :U)

amúgy lehet vhonnan lőni olyan 2ventis RAM hűtőt külön, mint amit az AN8 Fatal1tyhez adnak? nem ártana az A-DATA-imnak...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4) strike-force válasza anulu (#3) üzenetére


strike-force
őstag

sztem félreértetted: az 6800 Ultra illusztráció lenne, nem? Azért van odaírva, h illusztárció, mert nem Ultra, hanem sima 6800.

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#5) anulu válasza strike-force (#4) üzenetére


anulu
félisten

akkor viszont szvsz inkább egy GT képét kellett volna berakni, attól csak minimálisan különbözik a zUltra. amúgy könnyen lehet, h félreértettem :U;)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#6) strike-force


strike-force
őstag

amúgy meg az Acousticase ház nagyon LOL áron van 40k-ért, valójában sztem fele annyit sem ér, tekintve, hogy erről a házról lenne szó, csak tele van cuccolva szivaccsal...

Compucase 6AR1 Midi-Tower ATX
Bővebben: link
Bővebben: link
vagy van ahol más néven fut
Bővebben: link
Bővebben: link

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#7) anulu válasza strike-force (#6) üzenetére


anulu
félisten

ehhe... részemről maradok a Chieftec-nél. Dragon + szivacs bele, és ugyanott tartunk. amúgy még a szivacs is hanyagolható ha nem 500 forintos ventik vannak benne. a cikkben levő venti árak pedig a LOL másik fele. 4000+ pénz egy 12centisért? ennyiért Papst-ot lehet kapni kanyargom!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#8) strike-force válasza anulu (#7) üzenetére


strike-force
őstag

én most az aláírásomban levő házra gyűjtök erősen.... :DD
kinőttem a Midi-Dragonomat, de a Stacker meg nem tetszik/túl nagy lenne.
Bővebben: link

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#9) anulu válasza strike-force (#8) üzenetére


anulu
félisten

ja, hogy Sharkoon :U:D

a midi Scorpio-m (nagyjából ua, mint a Dragon, csak máshogy néz ki az ajtó alatti rész) már kb fél éve kihíztam, de még nem találtam olyan házat, amire szívesen lecserélném. igazándiból nagytorony kéne (szigorúan Chieftec!), de azokban 9centi ventihelyek vannak, így a mostani Spire BlueBreeze ventijeim helyett kéne újakat vennem... lehetőleg ugyanilyet, mert a kék színükbe beleszerettem.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#10) strike-force válasza anulu (#9) üzenetére


strike-force
őstag

én úgy voltam vele, hogy 8 meg 9.2 centis ventikkel nem fogok, ''bénázni, csak olyan házak jöhettek számításba, amikben
- elöl-hátul 12 centis ventihely
- 4-5db 5.25 hely (6 nagyhelyes ház már nem férne el az asztalom alatt, tekintve, hogy 58 centi helyem van)
- 4-5db 12 centis ventivel hűtött vinyóhely
- max 55 centi magas ''lábakkal'' együtt
- max 50 centi hosszú (stacker már majdnem 60 centi, nagyon kilógna)

sajna nem sok ilyen van elérhető áron, de amikor meg láttam az enermax cs-718-at Bővebben: link és benne a fordított alaplapot, egyből beleestem. :D aztán vmelyik német honlapon +láttam, hogy sharkoon uailyet dobott ki, csak barátibb áron, plusz 4 nagyhely helyett 5 van benne, tudtam, hogy ilyen kell. :DD

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#11) anulu válasza strike-force (#10) üzenetére


anulu
félisten

ha jól el vannak helyezve, akkor a 8centisek is jók :)

nekem kb ~70centi van az asztalom alatt, de a Ct nagytorony nem férne be :( nálam egy esetleges új háznál a következők sarokpontok: minimum 5, de inkább 6db 5,25'', 2db kívülről is használható (de nem süllyesztett) 3,5'', és legalább 6 belső 3,5''. HDD-knél jó lenne a 8centis venti, de hátul 12cm, lehetőleg a táp alatt és fölött is. (magas házról van szó, na! :DDD)

röhely, de 2 dolog miatt nem akarom lecserélni a mostani gépházam nagytoronyra:
1: saját gyártmányú oldallap, aminek a plexijébe bele van applikálva a fénycsövek kapcsolója (tehát ha azokat kiveszem, marha rondán néz ki)
2: a gépház elején levő matricák... :U (Athlon64, Gigabyte, Zalman)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#12) strike-force válasza anulu (#11) üzenetére


strike-force
őstag

hát igen, ha az ember hozzászokott vmihez, nagyon nehéz a váltás. de előbb utóbb megunom én is a kábelrengeteget és az asztalra csapok! csak a pénz lenne meg hozzá! :D

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#13) dwiki


dwiki
senior tag

A Coolermaster táp nem fekete, hanem sötétkék (legalábbis az enyém). Bár ez cselesen el lett hallgatva. Mondjuk ez legyen a legnagyobb ''baja''...

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#14) anulu válasza strike-force (#12) üzenetére


anulu
félisten

nekem nincs kábelrengeteg, hála a rounded IDE és a SATA kábeleknek, illetve a kábelkötegelőknek :) elég kultúrált a gépem belülről, mondjuk nem kevés órát szenvedtem vele :)

2002. karácsonyára kaptam szüleimtől ezt a gépházat (pontosabban a pénzt rá). úgyhogy emiatt sem szívesen cserélném le...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#15) Lacix29 válasza dwiki (#13) üzenetére


Lacix29
őstag

A Zalman fekete.

(#16) _az


_az
senior tag

tesztgéphez hozzáfűzném, h. 200k-ból is kihozható majnem ilyen :D

az

(#17) rudi válasza dwiki (#13) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem a minék fekete, vagy ha nem is,akkor kellően sötétkék.
Meg sötétben minden táp fekete :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) rudi válasza _az (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

A hangsúly itt a MAJDNEM-en van!!!

A számítógépbiznisz is olyan mint bármi más a világon: 60-80%-os teljesítményt aránylag olcsón lehet szerezni, de fölötte már minden egyes százalékért sokszoros árat kérnek. 100 méteres síkfutóból is többszáz olyan van, aki 11 másodpercen belül fut, 10-en belül már jelentősen kevesebben, prdig csak nyomorult 10%-ról van szó!

csúcsgép = csúcsár ez van!

A másik dolog ami van, az hogy ennek a gépnek az ára vagy félévnyi fizetés nálunk, nyugatabbra meg 1-2 hónap alatt összehozza a buszsofőr, nővérke vagy tanár is...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) _Blank_ válasza anulu (#11) üzenetére


_Blank_
aktív tag

LOL nekem is így vannak a házon a matricák:DD, csak Casetek házon
képet nyomj be ha tudsz a házadról

(#20) anulu válasza _Blank_ (#19) üzenetére


anulu
félisten

pff, ok, vhogy megpróbálom megoldani :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#21) Nyuf


Nyuf
senior tag

Ez a gép nagyon drága a leadott teljesitményéhez képest....
Ha jól emlékszem a 910T 25ms-os..nem igazán játékra való.
Meg pl minek 500-as ram ha ugyse huzod, ha meg huzod minek 3500+-os.
Tök fölös xp120 egy 90 nanos amd-re.A rádiós egér már csak hab a tortán, nem tudom ki játszik ilyen cuccal pl fps-t...És akkor 5.1-es füles amit max gamerek használnak csak épp a gép nem igazán alkalmas játszásra vagy ha nem arra használják akkor miért nem elég gyengébb vga meg sima hangszóró.
Egy szó mint száz aki lyen gépet vesz az nagyon nem ért hozzá vagy nagyon gazdag.

Debian amd64 sarge

(#22) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Ööö.Érdekes.Ha ajándékba kapnám,kéne.

De magamnak ennyiért egy Honda CRX-et vennék,nem PC-t :D

(#23) exitwindows válasza strike-force (#6) üzenetére


exitwindows
csendes tag

A Pixel forgalmazza. Van kérdés? :D

Jézus megváltoztatta az életed. Kívánod menteni a változásokat?

(#24) Rover623


Rover623
félisten

Rudi!

A DDR2-es memók között egyetlen Kingston-t sem látok...:(
Pedig van nekik:

256 533MHz CL4 19.260
256 533MHz CL3 25.780
256 675MHz CL4 26.400

512 533MHz CL4 29.980
512 533MHz CL3 42.100
512 675MHz CL4 42.720

2x512 533MHz CL4 57.530
2x512 533MHz CL3 82.100
2x512 675MHz CL4 83.300

1024 533MHz CL4 55.730

P.S.:
Szerintem ezek igen jó árak...jóval az OCZ alatt vannak, ráadásul jobbak az időzítések...
Ha valaki esetleg komolyan érdeklődik irántuk...pár százassal még olcsóbb is lehetne...:U

[Szerkesztve]

primus inter pares

(#25) ody42


ody42
senior tag

Mivel nem láttam a cikkben képet a végleges gépről, ezért feltételezem ti is csak álmodoztok a cikkben, és nem is raktátok össze :D (csak papíron)
kér ezekkel az árakkal hergelni a népet...

(#26) #16741888 válasza Nyuf (#21) üzenetére


#16741888
törölt tag

Szerintem azért neked is kéne gondolkodnod, mielőtt írsz.
A monitorral eggyetértek, az jogos.
A proci az egy hülyeség amit írsz mert a 3500+ is lehet húuzni, és lehet hogy később lesz vége mint a 3000+nak. A ram ennél fogva érthető, én is ezt venném. Az XP-120ra megint csak azt mondom hogy teljesen jogos, ha az ember hűtőt vesz akkor már fázzon a proci. A rádiós egérrel félig eggyetértek, ahogyan a fülessel is.

(#27) #16741888 válasza ody42 (#25) üzenetére


#16741888
törölt tag

Szerinted minden héten valósan összeraknak egy gépet.:D te sem gondoltad komolyan.:DD

(#28) ody42 válasza #16741888 (#27) üzenetére


ody42
senior tag

nem, nem is gondolom komolyan... csak próbáltam rámutatni, hogy mennyire komolytalan a cikk, és igazából senkinek nem szól, mert ilyen gépet senki nem vesz magának, egy-két kivételtől eltekintve, de a cikk kb. a 'milyen gépet vennél, ha megnyernéd a lottó ötöst' fórum szintjén van. Senkit nem szeretnék megbántani, mert azért jó ezekről álmodozni...

(#29) _Blank_ válasza ody42 (#28) üzenetére


_Blank_
aktív tag

ennek a gépnek gyakorlati haszna nincs, sokpénzűeknek vagy gyűjtőknek lett írva, de ha egy mezei vásárló földközelibb megoldást keresve egy adott hardverből a legjobbat akarja megvenni akkor gyugodtan mazsolázhat belőle
vagy nem?:DD

(#31) dystopia válasza Kalandor (#30) üzenetére


dystopia
tag

[szerintem pazarlásnak is hívhatjuk, lásd pl. a 40k-s ház az igényes szivacstömbjeivel, vagy az ugyancsak AcoustiFan ''márkájú'' ventik az igényes ellenállásokkal 18k-ert 3 darab. A tartalmi elemeket hagyjuk, aki 600-700k-t tud (és akar) adni egy gépért, az tényleg ne érje be kevesebbel - bár szerintem is csak az olvasótábor hergelésére volt jó ez a dolog]

Amúgy meg a Hazai Pálya rovat tényleg szuper, most is pl. a ramtábla pont jól jött, de sztem sokan találnak hasznos dolgokat minden alkalommal, a szakértelemmel sincs baj ugye, az AcoustiFan meg úgyis megy a levesbe a ventijével együtt.

[Szerkesztve]

Lüke, én vagyok az APUd!

(#32) #16741888


#16741888
törölt tag

Tudom nem szoktunk az árakról beszélni, de én most mégis furcsállok valamit, a GEIL memók, a Hertában(ami ugye közismerten egy ''picit'' drágább az átlagnál)2X512 500mhz, 56 250 ft itt a táblázatban meg 71900.:F Ez azét több mint 15ezer ft különbség:F

[Szerkesztve]

(#33) anulu válasza Nyuf (#21) üzenetére


anulu
félisten

ki játszik rádiós cuccal fps-t? pl én. mx700 az alany.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#34) rudi válasza #16741888 (#32) üzenetére


rudi
nagyúr

Lehet, hogy az a Hertás nem Ultra sorozatos RAM volt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#35) rudi


rudi
nagyúr

A fekete masina margójára:
Azért kaptátok, amiért a Porsche Carrera GT-ről írnak az autós magazinokban, hogy lássátok, hogy ilyen is lehet egy számítógép ;) Nem kell fellázadni, ha nem tudjátok megvenni! Az egérrel viszont igazatok van, ez alapvetően egy gémergép, szóval drótos kell; képzeljetek oda egy MS Explorer 4.0-t vagy egy XM510-est, esetleg egy Razert.

Ha rajtam múlik, összeszedjük a gépet egy bemutatóra, és összeszedünk még pár olyan konfigot is, ami megjelent/megjelenik a Hazai pályában (Antec Ariaba pakolt RS480-as A64-es miniPC X800XL-vel például érdekelne engem is). Persze akkor lázongjatok ám Ti is, hogy akarjátok ezt a ''fícsört'' a pályába ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#36) Ga válasza rudi (#18) üzenetére


Ga
tag


A számítógépbiznisz esetén viszont a 100% egy év múlva már csak 50%, a 80-ból meg 40% lesz, és máris nincs említhető különbség.
Szegény síkfutók megőrülnének, ha egy év után 50%-kal lefutnák őket a köv.generációs futók. (Ők már biztosan több futószalagon futnak egyszerre :) )

6 (>) hónapig csúcsgép = csúcsár

Bye:

Ga

(#37) nRu3


nRu3
addikt

Álitolag mátol elérhető az abitos lap csak nem tudni milyen áron,ha valaki tud valamit akkor thx!

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#38) tts válasza rudi (#35) üzenetére


tts
addikt

adok hozzá egy Boomslang-ot :C

(#39) Kain válasza rudi (#35) üzenetére


Kain
senior tag

Én is had lázadjak már kicsit!!!! :D

Ezeket a csúcs konfigokat a saját szórakoztatásodra pakolod össze,h húúú de zsíííír???

Életbe nem költene szerintem épeszű ember ennyi pénz sz.gépre.

OK,h a nagyérdeműt az érdekli amit nem érhet el,de h minden héten befut 1 ilyen,nekem sok (negyedévente is elég lenne a parasztvakításból szvsz).


Egyébként a Porsche-s hasonlatot értem,csak lázadás hiányom van,meg elegem van az ilyen VV-s mindenből überdurva cucc kell nézőpontból. :DD

Peace

(#40) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Ezt a CoolerMaster tápot hol lehet megvenni? (Kiskerben) :U

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#41) MUŁĐER válasza Hun'reeth (#40) üzenetére


MUŁĐER
addikt

e-connect

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#42) rudi válasza nRu3 (#37) üzenetére


rudi
nagyúr

Még semmi hír, egyelőre a nagyker onlánybótya is meg van halva, de majd szólok ha lesz ár.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#43) rudi


rudi
nagyúr

ABIT AN8 - 37000 Ft
ABIT AN8 Fatal1ty - 47500 Ft
kisker bruttó árak - nem éppen alacsonyak...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#44) PaladiN


PaladiN
aktív tag

Nemtom mi bajotok van :U
Hogy draga a cucc meg minden?
Keressetek annyit hogy megengedhessetek magatoknak oszt jovan. (Mondom ezt ugy hogy egy budes filler sincs a zsebemben :F)

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#45) _Blank_ válasza PaladiN (#44) üzenetére


_Blank_
aktív tag

akkó jóvan:DD

(#46) #16741888 válasza rudi (#43) üzenetére


#16741888
törölt tag

A Fatal1tyt fogjátok majd tesztelni? (lehet inkább flesst léne kérdeznem, de szerintem te is tudod;))
Érdekelne nagyon, szerintem frankó kis lap let, függetlenül attól hogy Abit.:D

(#47) rudi válasza #16741888 (#46) üzenetére


rudi
nagyúr

Meglátjuk... szerintem is megérne egy-egy testet a két Fatal1ty, tuti lesz nForce4 össznépi teszt, abba talán becsempésszük az AN8 Fatal1ty-t.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.