Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bimbiri

    tag

    válasz cucka #62 üzenetére

    Ne keverd a tudást az információval! Az általános tudást (műveltséget) a szaktudással.
    A tudás szeretete szükséges az új információk megismeréséhez. A tanulás képessége pedig a tudás megszerzéséhez. A szépirodalom azért jó, mert "szép" és nem évül el (maximum világnézetenként máshova kerül a hangsúly), a szakirodalom azért jó, mert "szak-szerű". Ez elévülhet és el is évül egyre gyorsabban.
    Az oktatás próbál lépést tartani a kettősséggel. Egyrészt el nem évülő alapokat rak le, és a szakmaiságot a lehető legszélesebben kezeli az oktatás elején. Majd az oktatás végén az akkori legkorszerűbb (tudom, hogy nem az, de próbálnak lépést tartani) tudással felvértezve engedik ki a diákot az iskolából. Az érettségi utáni szakképzés pont erről szól. 4 év kondicionálás, tanulni tanulás, általános műveltségi alapozás után 1-2 év alatt csak szakmai tárgyakkal (amik erősen építenek a középiskolai tudásra és tapasztalatra) a lehető leggyorsabban a legtöbb legfrissebb szakmai tudást adni a diákok kezébe.
    A rendszer nem tökéletes, hiszen nincs lehetőség évekig való tesztelésre, a hibák kijavítására, mert azonnal reagálni kell a piac változására. De bármennyire is hihetetlen a mostani pedagógusok nem azért vannak a pályán, hogy szívassák a gyerekeket.

    A memoriterek tanulásának hasznosságának tudományos megfogalmazását Nekomajin leírta az #56-os hozzászólásban. Én bele se mentem volna ennyire. De ha már itt tartunk! Mi értelme van megtanulni egy programozási nyelv utasításait, ha úgyis ott van a referencia guide-ban? (Tudom hülye a kérdés, de szükség volt rá.) És honnan tudja az agyad, hogyan kell valamit megtanulnia, ha soha nem tanították meg neki? Az óvodában kezdik a mondókákkal, majd érettségiig eljutnak a tantárgyankénti tételvázlatokig, amik alapján visszaidézhető a felkészülési idő alatt megszerzett tudás visszaidézése.
    Erre alapozva már később, önállóan is meg tudsz tanulni új, téged érdeklő tudományterületeket.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés