Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vince


vince
őstag

993 utódja 992? Érdekes számozás :F megyek, elolvasom a tesztet is :D

A második oldalon kicsit sűrűn operálsz, Kind :DDD
A mobil négy kivitelben lesz kapható, a szürke modell mellett egy fekete hátlappal rendelkező kivitel is piacra kerül, utóbbi eltérő színű kamerasávokkal (sötétszürke, piros, narancssárga) operál
Az előlap tetején a hangszóró, az állapotjelző LED és a másodlagos kamera található, utóbbi VGA felbontással operál. A kijelző 4 hüvelykes képátlóval és 480 x 800 képpontos felbontással operál, ami 233 ppi pixelsűrűséget jelent.

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#2) Graphics


Graphics
Jómunkásember

"A kijelzőt a One Touch 992D-től örökölte,"? valami elírás

Amúgy jó kis telefonnak nézem, csak a kijelző legyen minőségi panel :) és minden pixele maradjon meg :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) Echoo


Echoo
senior tag

A 6577 tök jó, az ár is tetszik. Csak az a formaterv, meg a műanyag minősége... A 993-997 páros sokkal szebb volt. Persze én csak szubjektív véleménnyel operálok :) Bocs, ez kihagyhatalan volt.

[ Szerkesztve ]

(#4) lacix76


lacix76
őstag

Az Alcatel a kamerával mindig melléfog.

(#5) sarkanyolo2 válasza lacix76 (#4) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Mondom mi ez a sötétség :DDD

[ Szerkesztve ]

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#6) Fkris


Fkris
őstag

Utolso oldal:
Visszafogott terhelés mellett akár két napig is kibírja, ám a tapasztalat azt mutatja, hogy érdemes esténként érdemes megetetni a telefont.
Nagyon erdemes toltore rakni.:DDD
Amúgy jó kis cucc, bar a kijelzőért kár:/

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#7) jenei1994


jenei1994
addikt

Kinézetre nem jön be a telo legalábbis nekem.

(#8) vince


vince
őstag

Az első képen a felső részen tükröződő fény teljesen olyan hatást kelt, mintha egy krómozott csík lenne a kijelző felett :)

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#9) kcsa válasza lacix76 (#4) üzenetére


kcsa
veterán

Dehogy fog mellé - így olcsóbb egy centtel a gyártás :D

(#10) dr. Kind válasza vince (#1) üzenetére


dr. Kind
aktív tag

átírtam a második oldalt, kicsit visszavéve az operálások számából... :)

(#11) Misály


Misály
addikt

Kisse jellegtelen ez a keszulek.

(#12) smkb


smkb
őstag

Kár, hogy ezt a fél gigás belet tették bele... ezek már kínában is kifutóban vannak ezzel a kombinációval, már ott is legalább 1 gb ram a normál, a fél gigás mtk konfigok meg már olcsó jános megoldásokban vannak ott is.

(#13) vince válasza dr. Kind (#10) üzenetére


vince
őstag

klassz lett :DDD

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#14) fornettisuti


fornettisuti
veterán

A képernyő tetejéről lehúzható felületben immár néhány kapcsoló is helyet kapott, mely oldalirányban lapozható.

Ahogyan az már anno (egy évvel ezelőtt is) pl. a 918D-nél is jelen volt

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#15) vallas


vallas
senior tag

Az 512Mb helyett 1 Gb ram az mennyivel is növelte meg volna a gyártási költséget?

Gondolom kb 1 dollárral, de lehet sokat mondok, pedig amúgy egész értelmesre sikeredett, kivéve a kamerát.

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#16) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Kellemes készülék, bár a formaterv nem jön be annyira. Örömteli, hogy egy gyártó ennyire komolyan veszi a kétkártyás piacot, és jó ár-érték arányú telefonokkal rukkol elő.

<< Heimdal >>

(#17) Maateeo


Maateeo
aktív tag

Nekem tetszik! Jóval határozottabb a kiállása, mint pl. egy OT995-nek. Szép volt Alcatel! :)

Xperia XA1 || Xlive: Stratus LX || Steam: Sir Mate LX || YT: maateeoc || Keress telefonon ha kellek!

(#18) SkyLaci


SkyLaci
őstag

na ez (és említés szinten a többi most bemutatott alcatel) megért volna egy szerdai mobilarénaTV adást.

(#19) McSpy


McSpy
őstag

Nem rossz ár egy kétmagosért :K

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#20) Dominó85


Dominó85
veterán

1500mAh-s aksi, 2 SIM mellé, nem lesz az kicsit kevés? A kamera képei rettentően xarok! Erre más jelzőt nem lehet tenni. Elég igénytelen külsőbe (persze ez relatív) sikerült ültetniük az amúgy nem rossz hardvert (bár 512MB ram az 1-2-4GB korszakban :F ) Az Ajánlott plecsni szerintem túlzó. Mivel nekem nem tetszik a készülék, így még a tetszett szó helyett is mást írnák. Elfogadható-t talán. Az ára legalább (relatíve) korrekt.

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#21) youngboy


youngboy
senior tag

Egy kicsit több/jobb mindenből egy kicsit magasabb áron nem lehetne?

(#22) AMD Power


AMD Power
titán

Külsőre nagyon kis pofás lett. Tetszik.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#23) fornettisuti válasza youngboy (#21) üzenetére


fornettisuti
veterán

Amire gondolsz, az a 997D

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#24) youngboy válasza fornettisuti (#23) üzenetére


youngboy
senior tag

Közelebb van, de nem egészen.
:)

(#25) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Csak javaslatként mondom, hogy az Antutu benchmarkolás előtt távolítsátok el az SD kártyát, mert megtévesztő eredményeket adhat, ugyanis számolja a kártya sebességét is!

(#26) Titi76


Titi76
aktív tag

Most akkor hogy is van ez: a 992d, 993d és a 997d-nek is WVGA felbontása van a tesztjeitek szerint, a hardvert meg a 997d-ből van. Akkor mi a különbség a 997d és 992d között külalakon kívül?

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#27) AMD Power válasza eldiablo (#25) üzenetére


AMD Power
titán

Ez pontosan igy van. Nem mind milyen , Class X kártya van benne stb....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#28) eldiablo válasza AMD Power (#27) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

UHS 45Mb/s vs. CL4 4,5Mb/s nagyon nem mindegy :DDD

(#29) fornettisuti válasza Titi76 (#26) üzenetére


fornettisuti
veterán

ram, rom, kijelző méret

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#30) qltsar válasza fornettisuti (#29) üzenetére


qltsar
addikt

ROM? 997-ben is ugyanennyi... A kijelző és a RAM között van különbség, illetve a hátlapi kamera 8mpx-eles 997-ben, és ellátott SRS jelzést is megkapta, valamint a 997-ben ha jól rémlik 1800-as akksi van, 992-ben pedig 1500-as, de lényeges különbség nincs...

Én már nyomogattam pár hónapja a 992-őt, nekem jobban bejött mint a 997, pedig akkor még kezdeti szoftvere volt, de nem volt annyira döcögős mint a 997, ami enyhén szólva is eléggé irreális állítás, de úgy néz ki, nem kevés dolgot toltak el a 997 szoftverén (sajnos).

[ Szerkesztve ]

(#31) freeknight


freeknight
őstag

Kicsit karcsú az 512 mb ram, de valahol kellett spórolni. Az eleje jól néz ki, viszont a hátlap nagyon gagyi. Mindenesetre 50ezerért teljesen megéri.

(#32) Fáraó


Fáraó
őstag

Csak nekem nem jön be a hivatkozott OT-997D-s cikk? :F

Régóta keresgélek kétkártyást, ez tetszik is. :)

[ Szerkesztve ]

VIGYORRRGAZMUS.....

(#33) DarknessHope


DarknessHope
senior tag

érdekes.... karácsony előtt a 997D-t és 993D-t kipróbáltam... és nem igazán tetszett élőben a 997. nagyon zavart hogy nincsenek gombjai.. 993 viszont nem rossz.. csak hát a fránya 1 mag :) erre elvileg jó megoldás ez a 992D. bár az 512 ram nem olyan biztató, végül is a saját 995-ötömben is ennyi van és túl lehet épni :D

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#34) blade zte válasza freeknight (#31) üzenetére


blade zte
őstag

Na épp nem ott kelett volna. Melleseleg egy mtk6577 meg nagyonnagyonnagyon olcsó. Mellesleg már spóroltak egy 5mp-s kamerával, a wvga felbontással. 512mb extra ram? Szinte semmi ára nincs.

512mb rammal én nem is nézek mtk6577-es telefont.Egy 720p-t, 1gb ramot, és 8mp-es kamerát vártam volna el.

Oppo find 7 astro black

(#35) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

wow! A 997d gagyi külseje után ez határozottan szépre sikerült! De sajna nem lesz a csere, a kevesebb ram - kisebb akku - kijelző miatt.

(#36) McSpy válasza blade zte (#34) üzenetére


McSpy
őstag

Az 512 ram nem sok tényleg,de az 5mpx még vállalható,elvégre ez nem fényképezőgép,nekem még mindig az a véleményem,hogy ilyen hardver-rel,ha 45k-ba lesz kártyafüggetlenül nem rossz ár,mert szerintem ennyiért új telefont nem tudok

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#37) tybsen


tybsen
addikt

"Hogyan értékelünk?"
"Sebesség: A rendszer általános sebessége, az alkalmazások indításának gyorsasága, a szoftver reakcióideje a mérvadó."
"Fontos, hogy az értékeléskor az éppen aktuális technológiai fejlettséghez és a konkurenciához viszonyítunk."

Mit kell erteni konkurencia alatt? A sebesseg-ertekelesre eddig mindig azt hittem, hogy egy altalanos, objektiv dolog es az osszes jelenleg aktualis keszulek kerul osszehasonlitasra egymassal, de most neztem, hogy pl. Nexus 4 is 9 pontot kapott, ahogyan ez az alcatel is. Nyilvan nem egy sebesseg a ketto, vagy? De akkor honnan tudhato, hogy az itt adott 9 pont milyen konkurenciahoz van merve es a Nexus 4 9 pontja milyen keszulekhez merheto? Peldaul Note 2 megkapta a 10 pontot, tehat eppen csak kicsit jobb sebessegben, mint az alcatel?

(#38) -NOKIA- válasza McSpy (#36) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

56k

(#39) tybsen


tybsen
addikt

Azert amikor ebben a videoban 3:46-nal lehuzza az ertesitesi savot, az nagyon nem szep :U

(#40) Dominó85 válasza tybsen (#39) üzenetére


Dominó85
veterán

Utoljára a ZTE Blade-mnél láttam ilyen szintű akadást. :F ;]

* Péter - 06302461862 *

(#41) kokyt válasza tybsen (#37) üzenetére


kokyt
senior tag

Konkurencia alatt a hasonló áron kapható kategória társakat kell érteni. Nyilván nem konkurenciája ennek az alcatel-nek sem a Nexus 4, sem a Note 2, mivel ezek közül az olcsóbbik is kétszer annyiba kerül, és fele annyi sim-et tud kezelni ;)

(#42) moleculez


moleculez
veterán

tucatdroid, na jo 2 kartyasan

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#43) csongi


csongi
veterán

Nem véletlen hogy nincs rá 4,1. eddig csak 4,0-val jött ki a 6577- legalábbis én csak azzal láttam.

(#44) tybsen válasza kokyt (#41) üzenetére


tybsen
addikt

Vilagos, de ez a pontozas nekem eleg megfoghatatlan es megteveszto is.

Nyilvan nem tudatos megtevesztes, de plane egy hozza nem erto olvaso konnyen azt hiheti, hogy azonos szinvonal es megveszi az alcatelt. Ami persze nyilvan nem rossz a maga kategoriajaban, csak ahogyan az elozo hsz-ban linkeltem azt az akadast... ez nagyon nem 9-es sebesseg, ha konkurenciahoz hasonlitott, ha nem.. ez nalam a "hasznalhatatlan" es "idegesito" akadast jelenti. Lehet, hogy ez nem jon ki egy teszteles soran eppen, tehat nem a Teszteloket akarom ezzel hibaztatni, egyszeruen jobbnak talalnek egy "altalanos sebesseg-kategoriat" - vagy a meglevo sebesseg-besorolas mellett egy ujabb sebesseg-kategoriat - ami mondjuk ennel az alcatelnel 10 pontbol mondjuk 6 pont lenne, egy galaxy note 2 meg 10 pont, es akkor mindenki el tudja helyezni talan egy skalan a kettot.

(#45) vigyed


vigyed
tag

Szerintem jó!
Úgy gondolom a 918D után nem panaszkodnék és fintorognék, ha egy ilyet kellene használnom!

Goodbye everybody......

(#46) Silenzio válasza tybsen (#39) üzenetére


Silenzio
addikt

Mivel közvetlen bootolás után vagyunk és épp a tutorial zajlik, ne várj többet. Szerintem ez még Note 2-vel is szaggat elsőre. Problem? Trollfész? :U

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#47) kokyt válasza tybsen (#44) üzenetére


kokyt
senior tag

Persze, ebben igazad van, megtévesztő lehet. De melyik nem? Ha az általad vázolt megközelítést alkalmaznák, akkor meg az idő lép be, mint zavaró tényező. Ami januárban még 10 pont, az májusban már lehet hogy csak 8 lenne, októberben pedig 6, ugyanakkor novemberben még mind a három tesztelt készülék kínálatban lehet. Egy szó mint száz, nincs megfelelő számozási rendszer, érdemes inkább a tesztelő benyomásai, a videók és a szintetikus tesztek alapján dönteni.

(#48) tybsen válasza Silenzio (#46) üzenetére


tybsen
addikt

Ez elkerulte a figyelmemet, vissza minden. Majd megnezem a videot akkor reszletesen, mert itt abbahagytam a nezest, csak az akadas elottig tekertem bele a videoba es magat az akadast jatszottam vissza 3x. A "Problem? Trollfész?" -stilusbol meg nyugodtan visszatekerhetsz egy fokozatot. Felesleges igy reagalni csak azert mert epp a pontozasrol beszelunk, amit nem tudok kovetni es benézek egy akadást. Peace :R

(#49) Luck Dragon

Hát nem tudott meggyőzni a készülék sem kinézetre sem műszakilag. Mondjuk az alcatelal mindig elfogult vagyok (rossz tapasztalatok) miatt :((( :((

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#50) McSpy válasza -NOKIA- (#38) üzenetére


McSpy
őstag

Apropó ár, az Alcatel OT-992D előreláthatólag 45 és 50 ezer magyar forint között alakul majd, ez természetesen a kártyafüggetlen piacra értendő.

Én erre gondoltam

[ Szerkesztve ]

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.