Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Watchdog


Watchdog
aktív tag

Megnyugtató azt tudni, hogy mennyiért nem lehet még kapni. Valahogy nem csigázza a várakozást... :DDD

(#2) Interceptor válasza Watchdog (#1) üzenetére


Interceptor
addikt

Egyetértek, abszolút nem elérhető technológia, kb olyan mint ha nem is lenne. Az a réteg aki megtudja venni szerintem említésre sem méltó %-a a tv vásárlóknak, bár az Lg-nek nyilván így is megéri ezt kiadni. Majd talán 5 év múlva lehet emberi áron is venni, viszont addigra már lehet lesz más és jobb tech.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#3) #72042496


#72042496
törölt tag

Viszont szerintem egy érdekes technológia, és szívesen olvasnék majd róla, hogy a sorozatgyártott példányok milyen hangot produkálnak a hagyományos tévéhangszórókhoz képest.

De arról is olvasnék például, hogy az elektronika milyen benne, a fehéreket ez is szabályozza-e a megjelenített tartalom függvényében, vagy ez már nem. Én sem akarok ilyet venni, de attól még várom.

[ Szerkesztve ]

(#4) LBandi


LBandi
aktív tag

Még szerencse hogy töretlenül, törve senki sem venné meg...

;]

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#5) Goblin12


Goblin12
őstag

Ezekben is LG-Panel van?

(#6) PrinceHerceg válasza Goblin12 (#5) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

:K

(#7) Gicz


Gicz
addikt

Inkább tekintsetek rá úgy, hogy végre jön több brand is, előbb utóbb vége lehet így már a LCD-ről való n+1. bőr lehúzásának. Qdot, Qled, LED, SUHD stbstbstb......

300e körül vannak már használtan OLEDek hardveraprón is, meg ittott, az már nem rossz ár 55"-ért.

(#8) Tomcat


Tomcat
őstag

Biztató hogy legalább már lehet kapni ezeket a termékeket, bár ilyen áron egyelőre én sem vagyok a célcsoport. Talán pár év múlva fele-harmada áron engem is fog érdekelni. Addig maradnak a plazmák.

Tomcat

(#9) fRooStzzZ válasza PrinceHerceg (#6) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

cod2 milyen szépen futna egy ilyenen... :DDD

(#10) Interceptor válasza Gicz (#7) üzenetére


Interceptor
addikt

Sokra megyek vele, ha monitornak csapnivaló, lásd Balika problémája + nagy inputlag.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#11) XtremLor


XtremLor
őstag

Engem a Acoustic Surface jobban erdekelne mint a tv, mennyire fog ez mukodni a valosagban. :D

"Legen...Wait for it...Dary"

(#12) xmaas


xmaas
őstag

Egy reszletes tesztre nagyon kivancsi lennek hogyan mukodik ez a megoldas hangzas minosege stb. Meg milyen elettartam varhato ha a kepernyot rezegtetik .

(#13) wolfman válasza Interceptor (#10) üzenetére


wolfman
veterán

Nem lehet hogy a tévén be kell kapcsolni valami PC funkciót? Csak mert az én Philips 8008-as tévémen is van egy ilyen kapcsoló, ha PC-re kötöm, ami ha normal-on van, akkor eléggé nagy a lagg. PC-re kapcsolva beáll jól.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#14) krx21


krx21
nagyúr

Mindenképpen túlárazott. Majdnem fele lenne a reális, hogy elgondolkodtató legyen. Pláne, hogy az LG 2017-es modellek ára is sokkal olcsóbb már... Kíváncsi leszek hol áll majd meg az ára...
Elhiszem, hogy egy picit jobb, mint a 2016-os LG, de idén már a 2017-es LG OLED-el és árakkal kell versenyeznie és ide mindenképpen túlárazott..

(#15) Nemir Ombe válasza #72042496 (#3) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Kb. 20 éves technológia, amit a Sony most "varázsolt elő" .... ;) [link]

Hmm ....

(#16) Interceptor válasza wolfman (#13) üzenetére


Interceptor
addikt

Alapvetően van pc és game mód is. Viszont a teszteket nézve ez sajnos nem oldja meg a problémát, legalábbis 4k full rgb semmikép, ott igen magas 50ms feletti input lag van. Na most nyilván elég lenne a full hd innen nézve, de ami van most már használtan LG, ott 1080-as felbontáson full rgb-ben is magas az input lag. Újabb tv-knél a 4K-s felárat meg nem fizetném ki, hogy full hd-ben jó minőségben játszak, mert amúgy ott már egész jó az input lag full hd-ban és nem limitált rgb beállításon.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#17) tecsu válasza #72042496 (#3) üzenetére


tecsu
addikt

Igen, sajnos nem sok lényegi infó van róla.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#18) tecsu válasza XtremLor (#11) üzenetére


tecsu
addikt

Szerintem egyértelmű, hogy normális hangsugárzókkal nem veheti fel a versenyt. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#19) Gicz válasza Interceptor (#10) üzenetére


Gicz
addikt

Monitornak?

Ez egy TV, nem véletlen nem LG oled Monitorként árulják őket :) Ergo input lag nemhogy sokadrangú, hanem egyenesen tökmindegy :)

A fehér visszaszabályozás pedig nyomorult EU előírás, a fogyasztás kordában tartása miatt van, nem a technológia, vagy a gyártó tehet róla. Normál filmezési körülmények között (sötét szoba, kalibrált 120cd fényerő) egyáltalán nem jelentkezik.

(#20) #72042496 válasza Gicz (#19) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha tökmindegy lenne, eleve nem lenne bennük PC mód. :)

Nekem amúgy az input laggal nincs problémám, ebből a szempontból mindig is igénytelen voltam.

"A fehér visszaszabályozás pedig nyomorult EU előírás"

Biztos ez? Én amerikai fórumokon olvastam, hogy panaszkodnak rá. Az OLED topikban ha jól emlékszem azt fejtegették, hogy inkább technológiai okai lehetnek, pl. tápegységre ró nagyobb terhelést a hirtelen megugró fényesség.

Rutinos fórumtárs mondta, hogy OLED tévék kalibrálását nem is nagyon vállalja. Állít rajta valamit, és két másik paraméter is elmászik, kb. a lehetetlen kategória.

[ Szerkesztve ]

(#21) #72042496 válasza #72042496 (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

Amit a végén írtam, az az LG-re vonatkozik. Erre a Sony-ra például lehet, már nem lesz igaz.

[ Szerkesztve ]

(#22) wolfman válasza Interceptor (#16) üzenetére


wolfman
veterán

Újabb OLED tévéken már megoldott az inputlag? Akkor nem a technológia a probléma, hanem hogy fostak bele, hogy PC kompatibilis legyen. De ha PC-hez nem jó, akkor konzolhoz sem, vagy tévedek?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#23) Interceptor válasza Gicz (#19) üzenetére


Interceptor
addikt

Mit lepődsz meg ezen, meg minek van akkor pc mód a tv-ben? Sokan használnak tv-t monitornak, lcd tv-knél (samsung) alacsony input lag van, ott számít a játékos bázis és ha nagyobb a képernyő élvezetesebb az összhatás is.
"A fehér visszaszabályozás pedig nyomorult EU előírás" Lehet de akkor is létező jelenség.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#24) Interceptor válasza wolfman (#22) üzenetére


Interceptor
addikt

Ott is ugyanolyan rossz lesz full rgb-n, ha leveszed limited rgb-re javul az input lag akkor már valamennyire használható. Nem találtam jelenleg olyan oledet ami 4k-ban full rgb-n alacsony input lagot tudna. Lehet ez a Sony kivétel lesz ki tudja:D Bár az áruk miatt így újonnan felejtős sajnos.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#25) krx21 válasza wolfman (#22) üzenetére


krx21
nagyúr

Semmi gond nincsen a 2016-os LG oled TV-k input lag-jával...

(#26) Ijk


Ijk
nagyúr

2 milliós kérdés hogy lesz-e benne BFI. Mondjuk teljesen mindegy, őrület 2 millióért 65"-os tv-t venni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#27) krx21 válasza Ijk (#26) üzenetére


krx21
nagyúr

Biztos hogy nem lesz... :N

[ Szerkesztve ]

(#28) Morph76 válasza Interceptor (#24) üzenetére


Morph76
aktív tag

Az új 7-es szériás Lg-k ,már jók lesznek nagyon játszani,akár a monitorokkal is felvehetik a versenyt,tekintve a remek response time-jukat.
Itt egy friss teszt a C7 -ről,említik ,hogy az input lagban van nagy fejlődés a tavalyi modellhez képest.[link]

(#29) krx21 válasza Morph76 (#28) üzenetére


krx21
nagyúr

Én meg inkább az Image Retention-ban és a 24p Playback látok fejlődést...
Viszont van pár dolog amiben meg gyengébb kicsit mint a tavalyi B6. (Gradient, Gray Uniformity, Color Gamut)

[ Szerkesztve ]

(#30) Morph76 válasza krx21 (#29) üzenetére


Morph76
aktív tag

Azért az input lag lényegesen csökkent ,ezt nem lehet elvitatni...és előzetesen ,pedig erről volt szó.

(#31) JoeYi


JoeYi
őstag

azért ez szép lett. A célközönség pedig nem is akarja érteni mi a fene az az inputlagg

(#32) #94529552 válasza Ijk (#26) üzenetére


#94529552
törölt tag

Rossz kérdés :N . Már leírta neked Partz, hogy nem lesz: BFI sajnos ezekkel a panelekkel úgy néz ki nem életképes, 120 Hz mellett látható lenne a vibrálás. A fényerő vesztés meg olyan mértékű, hogy még az sdr tartalmak is a kalibrált 100-120 nit alá csökkennének, nagy felületen való világos megjelenítésnél. Ez ilyen formában a hdr korszak küszöbén, halott ügy.

(#33) Kékes525


Kékes525
félisten

Megtapogattuk a Sony új OLED-tévéjét, és nem hittünk a fülünknek

Dicshimnuszokat zengenek mind a képről, mind a hangról róla.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34) krx21 válasza Morph76 (#30) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát ja, 27ms-ről 21ms-re. Aki ezt nagyon észreveszi, hazudik... :DDD

(#35) Ijk válasza #94529552 (#32) üzenetére


Ijk
nagyúr

Philips-nek sikerült berakni valami backlight scanninghez hasonló megoldást az OLED-be.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#36) Morph76 válasza krx21 (#34) üzenetére


Morph76
aktív tag

A tavalyi C6-os 34,1 ms -éhez képest sok.Nem tudom honnan vetted a 27-t?!(esetleg egy link?)
Mindegy én belinkelem a c6 tesztjét is:[link]
De ez egy kicsit off..

(#37) krx21 válasza Morph76 (#36) üzenetére


krx21
nagyúr

Én ugyan ott néztem, de a B6-os értékeit...

(#38) mzso


mzso
veterán

A Sony azt hiszi, hogy valami luxus márka, hogy egy millióval drágábban adja mint az LG a legolcsóbb tévéjét ugyanazzal a panellal?

(#39) #94529552 válasza Ijk (#35) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez csak kacsa.

(#40) Ijk válasza #94529552 (#39) üzenetére


Ijk
nagyúr

Letesztelték.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#41) nobeige válasza Ijk (#40) üzenetére


nobeige
tag

Átverték az olvasókat - lehet nem szándékosan.

[ Szerkesztve ]

(#42) Interceptor válasza Morph76 (#28) üzenetére


Interceptor
addikt

Most nézem ja ez már baráti: 4k @ 60Hz @ 4:4:4 : 21.3 ms full rgb-vel tudja az idei kihozatal elvileg. Már csak az árat kellene helyrerakni, mert az még mindig unreal. A korábbi B6 4k @ 60Hz @ 4:4:4 : 70.9 ms az még elég gyenge volt.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#43) Interceptor


Interceptor
addikt

Temporary retention can happen when static images stay on screen too long
Brightness levels vary depending on content being played (ABL)
Ezeket kéne még látni mennyire zavaró élőben, a második amire Balika is panaszkodott?

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#44) #94529552 válasza Ijk (#40) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez vicc, eddig a Philips a droidot se tudta a tévéibe normálisan belefaragni, hogy minden funkció stabilan működjön, remélhetőleg legalább az OLED-ben már rendben lesz. Szerintem az OLED technikát már készen kapják, panel és elektronika, és abba nem piszkálhatnak semmit.

[ Szerkesztve ]

(#45) Ijk válasza #94529552 (#44) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mi köze a droid rendszernek a panel elektronikájához?
Semmi, fenét sem érdekli a droid.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#46) #72042496 válasza Interceptor (#43) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az igen, engem az ABL zavart nagyon a B6J-vel. (Az image retention is zavart, de talán kevésbé.)

[ Szerkesztve ]

(#47) #94529552 válasza Ijk (#45) üzenetére


#94529552
törölt tag

Pedig világos amit írtam.

(#48) Ijk válasza #94529552 (#47) üzenetére


Ijk
nagyúr

Pont az a lényeg hogy belepiszkálnak az elektronikába, ahogy a Panasonic és Sony is.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#49) #94529552 válasza Ijk (#48) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerinted. Amúgy meg honnan értenének egy teljesen új technikához a kínaiak?

(#50) Interceptor válasza #72042496 (#46) üzenetére


Interceptor
addikt

Retention valamivel jobb most az új szériánál. ABL-t tesztelni kéne, bár sajnos nem fenyeget a veszély, hogy mostanában oled tv-m lesz.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.