Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fecogame


Fecogame
veterán

Huszadannyi ember utazik mostanában a BKV eszközein, mint egyébként. Lehet nem is okozna akkora zavart... :F

Igaz nem BKV, de Volánnal utaztam tegnap Budapest - Székesfehérvár vonalon, dél körül. Odafelé kettő, visszafelé pedig én voltam az egyedüli utas.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#2) Tetsuo válasza Fecogame (#1) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

A jegyeket meg nem ellenőrzi senki.

(#3) MrTwister válasza Fecogame (#1) üzenetére


MrTwister
őstag

Akkor volt egy VIP utad visszafelé! :DDD Tudom, hogy ez a helyzet most cseppet sem vicces, de ezt csak fekete humorral lehet elviselni, másképp becsavarodnál! :K Főleg, hogy mi is itthon ülünk már lassan két hete, hómoffisz, egyedül bevásárolni megy el néha asszonypajtás, azért mert én hazahoznám az egész árukészletet hessteg mindéhenhalunk hessteg ideazösszesbudipapírt :DDD

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#4) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Az ilyen döntések, amik végiggyűrűznek majd a világon fogják kinyírni a gazdaságot, mindenki lemond mindent, logikus, de tragikus következményei lesznek.

(#5) hemaka válasza Tetsuo (#2) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nálunk a volán buszos tegnap este kérdezte a kölyköket:
-jegy van?
-Nincsen.
-Akkor mit gondoltok ez valami ingyenes járat? Ott a jegypénztár vagy az app, lehet jegyet venni.
-de mindjárt indul
-így jártatok, majd jön a következő :DDD

(#6) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Talán a következő beszerzésig kicsivel okosabb - ügyesebb és használhatóbbak lesznek a gépek.
Egyszer próbáltam az egyiket - soha többet!!!
Nem valami stabil cuccok, rettenetes visszajelzéssel.

Talán majd legközelebb...

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#7) Cs1csó válasza hemaka (#5) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez egy helyi buszon megoldható, de egy helyközi járaton nem, ha nincs bérleted akkor bizony bemondod az uticélod - város, azon belül megálló - majd hogy van e valami kedvezményre jogosító opciód és kéred a jegyet odaadod a pénzt ő meg kiprinteli ennyi. Persze ha működne a mobil fizetés és sokan vennének bérletet akkor jó lenne de bérlet is sokszor csak az egyszeri utazás x 40-el, sokaknak nem éri meg.

(#8) hemaka válasza Cs1csó (#7) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ez egy helyközi járat volt. 1 óra múlva jött a másik, addig volt idejük jegyet venni. :DDD

(#9) dabadab válasza Polarstar (#6) üzenetére


dabadab
titán

Konkrétan mi a bajod velük? Én szoktam őket használni és nincs velük semmi különösebb gáz.

DRM is theft

(#10) Cs1csó válasza hemaka (#8) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez működhet ha pl. egy autóbusz végállomáson szállsz fel, de ha nem ott szállsz fel csak egy sima megállóban akkor nincs más mint a sofőrtől venni a jegyet, ez kicsit olyan mint amikor egy olyan vasútállomáson szállsz fel ahol nincs pénztár ilyenkor csak a kalauztól tudsz jegyet venni. (ha előtte már nem tudtad hogy akkor és ott fel fogsz szállni és egy vasúti jegypénztárban megvetted előre a jegyet, de ez nem életszerű)

(#11) Polarstar válasza dabadab (#9) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nem működtek. Megnyomtad - legalább 2 perc reakció egy nyomás. :D

Cserébe a bérletnél más okmányszáma ki volt töltve. :D :D

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#12) dabadab válasza Polarstar (#11) üzenetére


dabadab
titán

Ilyet még soha nem tapasztaltam.

DRM is theft

(#13) Fecogame válasza dabadab (#12) üzenetére


Fecogame
veterán

Én se, pedig nem egyszer vettem jegyet. Nagyon egyedi eset lehetett.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#14) DS39


DS39
nagyúr

Én azért preferálom az emberi pénztárost, mert az automatánál bármikor előfordulhat, hogy nem adja ki a kifizetett jegyet, bérletet. Aztán akkor hiába reklamálok a félhajléktalan ellenőröknél...

(#15) Polarstar válasza DS39 (#14) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Egyetértek. Számtalan esetben kellett rendőrökkel elkapnunk markecoló csalókat akik ragasztóval loptak ki bérleteket.
Ez továbbra sem megoldott.
Nulla a lopás lehetősége a személypénztáraknál.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#16) dabadab válasza DS39 (#14) üzenetére


dabadab
titán

A "bármikor előfordulhat" azért a tényleges tapasztalat szerint mégse igazán szokott előfordulni, bőven száz fölötti alkalommal vettem jegyet automatából és eközben egész pontosan nulla problémám volt.
Az emberi pénztáros meg a legtöbb esetben nem volt alternatíva, mert egyáltalán nem is volt pénztár ott, ahol megvettem.

DRM is theft

(#17) dabadab válasza Polarstar (#15) üzenetére


dabadab
titán

Számtalan esetben kellett rendőrökkel elkapnunk markecoló csalókat akik ragasztóval loptak ki bérleteket.

Ezt így hogy?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#18) Polarstar válasza dabadab (#17) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ügyesen csinálták. Nagy forgalmú helyeken.
Egy valamit hagytak figyelmen kívül csak.
A friss telepítésű térfigyelő kamerákat. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#19) dabadab válasza Polarstar (#18) üzenetére


dabadab
titán

Jó, de hogyan lehet ragasztóval kilopni a bérletet?

DRM is theft

(#20) Trailblazer válasza dabadab (#19) üzenetére


Trailblazer
addikt

A kiadónyílást mókolják meg, én ezt olvastam régebben.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#21) Fecogame válasza Polarstar (#15) üzenetére


Fecogame
veterán

Ha épp előttem vettek bérletet sikeresen, akkor nagy valószínűséggel nálam is működni fog. Ilyen egyszerű.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#22) Cs1csó válasza dabadab (#19) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezért kell ésszel csinálni, ahogy írták megnézni, hogy más is vett e előtted és neki sikerült e a másik pedig - ha megoldható - telefonon hívod a központjukat és nem hagyod el a helyet ameddig nem jön egy hivatalos emberük.

(#23) trydium


trydium
csendes tag

"Mint írták, a koronavírus-járvány idején komoly segítséget jelentenek a BKK jegyautomatái, hiszen az eszközökkel személyes érintkezés nélkül lehet jegyet vagy bérletet vásárolni."

Ahhammm.. Értem ! :))
Mennyivel "jobb" a fekáliás, zsíros, taknyos, alig működő érintőképernyőt masszírozni 10.000 potenciális vírushordozó után ??!??
Ezeket a sz@rokat használni még "békeidőben" is komoly egészségügyi kockázatot jelent !

"Nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék..."

(#24) kymera


kymera
senior tag

A hipochondereknek ez az időszak most habzsi-dőzsi ... (tudom , nem illik viccelődni , de oldanom kell valahogy a feszültséget)

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#25) Cs1csó válasza kymera (#24) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K
Bizony mos kiélhetjük magunkat, bár én soha nem titkoltam, hogy tisztaságmániás vagyok, de most aztán lehet.
Nálam alap volt hogy amikor pl. a moziban mielőtt elkezdtem enni a popcorn-t elővettem a kicsi kézfertőtlenítős gélt és használtam. ha belegondol az ember, mi mindent összefogdos mire beül a székbe (kilicsek, akkor a pénztárnál fizet a popcornért a kóláért stb.)
Annyi, hogy én a mozi előtt (a CinemaCity-ben a mozi területén van a vécé) még elmegyek mosdóba és ott alapos kézmosás de még a kajálás elkezdése előtt tolom a kézfertőtlenítőt.

Amúgy vékony a határ a tisztaságmánia - hipohondria - és a normális higiénia között és ezek még mindig jobbak mint az aki 10 méterről is szaglik.

(#26) Tetsuo válasza Cs1csó (#25) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Azt meg tudni illik, hogy a bőr felületén negyed óra - fél óra után már a COVID19 sem életképes, de sok más kórokozó is elpusztul. A kézfertőtlenítő pedig a szervezetbe jutva méregként viselkedik és képes megölni sok olyan baktériumot, ami számunkra hasznos vagy közömbös.
Steril körülmények között, kórokozómentes környezetben nem fejlődhet ki erős, ütőképes immunrendszer.
Tehát valahol a két véglet között van a megfelelő hozzáállás. ;)

(#27) Cs1csó válasza Tetsuo (#26) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.