Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Patice


Patice
nagyúr

Remélem más gyártó is fogja követni a példáját.

A sok (amúgy hasznos) HDMI mellett legalább egy DP lehetne minden TV-n. :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2) Joshi válasza Patice (#1) üzenetére


Joshi
titán

A DP támogatja a 2160@24p YCbCr4:2:0-t? ha nem akkor inkább valami Sync technológia lenne jó a játékosoknak. A legújabb HDMI szabványban lesz.

(#3) Ijk


Ijk
nagyúr

vajon mikor lépnek túl ezeken az egérmozi kijelzőkön így a 4k erőlködésével? 65" alatt nem is kellene UHD tv-t gyártani, illetve már rég 85"-osokkal kellett volna elárasztani a piacot, nem még mindig ritkaságként autó árában adni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4) Geri Bátyó válasza Joshi (#2) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Valahol olvastam a különböző szabványok által támogatott dolgokról, de nem találom sehol. :( Valamiért az dereng, hogy a DP sokoldalúbb, de hogy 4:2:0 támogatott-e, vagy sem, azt nem tudom.

Minden esetre a DP terjedését én is támogatom. Még mindig rengeteg olyan monitor van amiről lemarad, TV-n meg nem is hallottam róla, hogy lenne.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#5) Patice válasza Joshi (#2) üzenetére


Patice
nagyúr

Wiki alapján úgy néz ki, hogy igen.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6) Plasticbomb válasza Ijk (#3) üzenetére


Plasticbomb
addikt

4k 65alatt is értelmes, a kérdés mindig inkább az, honnan nézed. Én pl monitorként használom, és a sima full hd már 30" től zavaró, idegesítő.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#7) Joshi válasza Patice (#5) üzenetére


Joshi
titán

Én konkrétan nem látom hogy a a 4:2:0 2160@24Hz-en támogatva lenne. :(

[ Szerkesztve ]

(#8) Lacok válasza Geri Bátyó (#4) üzenetére


Lacok
őstag

[link]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#9) Geri Bátyó válasza Joshi (#7) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nokérem: [link] Az 1.3-as szabvány már biztosan támogatja 4:2:0-t.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#10) #94529552 válasza Ijk (#3) üzenetére


#94529552
törölt tag

55" mint egérmozi? :W Aztán meg is fizetnéd a 85"-t ugye. :( :N

(#11) Ijk válasza #94529552 (#10) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szevasz Pumma, megjöttél? ;]

Megfizetném 85"-ra az 500 ezret. ;)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#12) t72killer válasza Joshi (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen. Amúgy van bármi, amit az aktuális DP1.4 nem támogat a HDMI következő 5évre tervezett variánsaihoz képest:F?

Örülök a terméknek, terjedjen ez a jó szokás. Minőségi panellel príma munkamonitor lehet az ilyenekből. IJK kollégával kicsit egyetértek, TV-üzemmódba tényleg nincs sok értelme 65" alatt nyomatni a 4k-t. Álló témához monitorként viszont SzVSz már 30" környékén is jól jöhet.

#10: a cikkben szereplő ~800EUR-t szivesen kifizetném egy 85"-osért, kár, hogy az asszony úgy vágna ki TV-stül az ablakon, hogy a lábaink nem érnék a földet (mielőtt kérdeznéd, elég nagy hozzá az ablakunk ;] )

#11: durvák ezek a méretek, kéne valami koncepcióváltás. Pl szemenkénti 8k-s VR-szemüveg, amiben lehet korrekt 4k/100"-os mozivásznat szimulálni.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13) Joshi válasza Geri Bátyó (#9) üzenetére


Joshi
titán

Az a gond hogy a mozifilmek 24p-ek, én arra gondoltam, hogy a 23,976fps-es movikat tudja-é YCbCr4:2:0-val. Szerintem nem.

(#12) t72killer akkor linkelj egy utalást a 2160p24Hz@YCbCr4:2:0-ra.

[ Szerkesztve ]

(#14) Ijk válasza t72killer (#12) üzenetére


Ijk
nagyúr

"kár, hogy az asszony úgy vágna ki TV-stül az ablakon, hogy a lábaink nem érnék a földet (mielőtt kérdeznéd, elég nagy hozzá az ablakunk"

Szóval papucs vagy? ;]

Nem durvák ezek a méretek, ha kicsit is benne vagy házimoziban akkor 65" alatt kb. röhögsz a 4k megjelenítőkön, 75"-nál már elgondolkozol hogy akár lehet is valami értelme. Akinek meg ugye projektora van az jót mosolyog még 75"-on is, úgy a 120"-t FHD felbontásban vetíti.
Az 55"UHD-t leginkább konzumidiótáknak találták ki, akik majd nézik 2-3m-ről jó esetben és örülnek az UHD által nyújtott felsőbbrendű képminőség illúziójának. A felskálázott FHD ripekkel, meg demókkal. :DDD

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#15) #94529552 válasza Ijk (#11) üzenetére


#94529552
törölt tag

Jaja. Azért nézel 50"-t, már ha be mered kapcsolni. :O :DDD

(#16) Geri Bátyó válasza Joshi (#13) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Lehet, hogy rosszul gondolom, de a szabványban a lehetséges maximumot adják meg. Hogyha azt írja, hogy 4K/60Hz 10bit-en támogatja a 4:2:0-t, akkor feltételezem, hogy 4K/24Hz-en, vagy FHD/60 (vagy akár 144)Hz-en is.
Persze megértem a problémádat. Jó volna egy táblázat, ahol tételesen fel van sorolva, hogy milyen felbontáson mit támogat az adott szabvány.

szerk: Már az 1.2 szabvány is támogatja a 4K/60Hz 10bit esetében a 4:4:4-et, amihez nagyobb sávszélesség kell, mint a 4:2:0-hoz, de utóbbit mégis, csak az 1.3-nál említik először.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#17) deja vu válasza Ijk (#3) üzenetére


deja vu
addikt

Teljesen egyetértek, egy hét után kicsinek találtam a 55-ös tévét, de sajnáltam volna még egy valag pénzt hozzárakni, hogy legyen egy értelmes méretű.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#18) t72killer válasza Joshi (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez nem jó:F?

"The new standard adds support for the 4:2:0 pixel structure, a video format commonly used on consumer digital television interfaces," (DP1.3)

#14: jaja, papucsolok:DDD - viccen kívül: nincs kedvem falra fúrni a cuccost + gyakori nálunk a gyerekzsúr, kellemetlen lenne ha focikapunak használnák a ketyerét:DDD. Amire vevő lennék: a fentebb említett szuper VR-szemüveg vagy egy feltekerhető, gyötörhető OLED-kijelző kb fél falnyi méretben (100":F?). Ha megoldották a taposható, időjárásálló napelemek problematikáját, akkor csináljanak vászonként tekerhető kijelzőt is:)). Nem sürgős, PH-fórum olvasáshoz megteszi a TFT-LCD is;]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#19) Geri Bátyó válasza t72killer (#18) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ezt már én is linkeltem neki, de végül is igaza van, hogy nincs konkrétan leírva benne, amit keres.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#20) Ijk válasza #94529552 (#15) üzenetére


Ijk
nagyúr

Meg azért járok 3 milliós Fiestával, mert a 10 milliós Mondeo már túl nagy lenne nekem.
Nagyon okos vagy te. :)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#21) Joshi válasza Geri Bátyó (#16) üzenetére


Joshi
titán

A HDMI is csak a 2160 50/60Hz-nél tudja a 4:2:0-t, de ugye a filmek 24fps-sek 4:2:0-val. Azért írtam hogy a DP-vel se vagyunk előrébb, és igaz nem találtam infót, de szinte biztos hogy erre a tévére is csak DP1.2-t tettek.

(#18) t72killer nem jó. :N

[ Szerkesztve ]

(#22) t72killer válasza Joshi (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem:R.

"de szinte biztos hogy erre a tévére is csak DP1.2-t tettek" - ez így viszont gáz, a DP1.2 semmivel se jobb a HDMI 2.0a-nál:(.

Kicsit le vagyok maradva a technológiával, látom a HDMI 2.1 már igyekszik:R

#23;]

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#23) Vhiktor


Vhiktor
veterán

350cd/m2 fényerővel tényleg HDR :W :W :C :C

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#24) #94529552 válasza Ijk (#20) üzenetére


#94529552
törölt tag

Legalább ne ugyanazt a dogmádat fújnád mindenütt, hogy semmi értelme a 4k-nak :O , mert a többség szerint van.
A hülye autós hasonlatodtól megkímélhetnél, de..... ha úgy jársz a Fiestával, mint a tévéddel, akkor a taxi olcsóbb lenne neked. :D ;] Ez nem vicc volt.

(#25) Geri Bátyó válasza Joshi (#21) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Jó volna, ha megjelenne itt egy hozzáértő, mert az a baj, hogy csak találgatunk. Azért eléggé durva, hogy nem találtunk érdemi infót. :(

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#26) Joshi válasza t72killer (#22) üzenetére


Joshi
titán

Nem tudom biztosan, de kötve hiszem hogy DP1.3 vagy 1.4 lenne a tévén. :( Egyébként létezik Panasonic tévé is amint ugyan csak van DP port. A DP port a régebbi videókártyáknak jött jól amiken még nem volt HDMI 2.0, mert így lehetett használni a tévét 4K-ban.

(#27) t72killer válasza Geri Bátyó (#25) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha DP1.2 csatit raktak a TV-re, akkor sok értelme nincs atomfizikusokat hívni a témához. Amúgy van HDMI szaktopic, itt rá lehet kérdezni sztem DP-speckókra is.

#26: végülis most is jól jönne elvileg, ha csak DP kábelt kell otthon tartani átalakítók/ külön HDMI-kábel nélkül - ha nem lenne már jó ideje raktáron ezekből.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28) Patice válasza Joshi (#7) üzenetére


Patice
nagyúr

Én is úgy értelmeztem a Wiki-t, hogy ha a magasabb frissítési frekiket tudja, akkor tudja az alcsonyabbat is.

Konkrétan 24fps-ről nincs infóm. :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29) Ijk válasza #94529552 (#24) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ja szerintem indítsunk szavazást. A lényeg hogy a többségnek mindig igaza van. :DDD
Neked meg amúgy az égvilágon semmi közöd nincs milyen eszközt mennyit használok.
Te nem is használsz tv-t, azt sem tudom minek vagy itt.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#30) Joshi válasza Patice (#28) üzenetére


Joshi
titán

A Himedia topikban kitárgyaltuk a HDMI 2.0 adta lehetőségeket, és 24Hz-en csak 4:2:2 van, azaz nincs natív 4:2:0. Szerintem nem nagy dolog, csak nem látom értelmét a DP portnak főleg házimozinál. Akkor akár lehetne HDMI 2.1 Game Mode VRR-el megfejelve, mert annak inkább lenne értelme mint egy akármilyen DP portnak.
Na részemről ennyit a DP-ről. :D

(#31) t72killer válasza Joshi (#30) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mozira természetesen 100%-ban elég a korban hozzáillő HDMI (fHD BD: HDMI 1.3/1.4, UHD BD: HDMI 2.0x), ultragáz lenne, ha a publikus médiatermékek nem mennének a kifejezetten médiainterfésznek fejlesztett HDMI-n.

A VR lesz itt érdekes, de nem a mostani csökevényes szemenkénti 1080×1200 felbontásnál, hanem amikor tényleg közelítjük majd vele a "valóságot".

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32) Brett001 válasza Ijk (#3) üzenetére


Brett001
aktív tag

Hát azért az egérmozi fogalma erősen függ a lakás méretétől. Az én kis lakótelepi lyukamban még a 37"-os TV-m sem tűnik egérmozinak. :D Kis túlzással másnak csak a nappalija akkora, mint nekem az egész lakás, és gondolom nem vagyok ezzel egyedül. Hiába lenne megfizethető a 65-85"os én akkor sem vennék, mert nem tudnám normális távolságból nézni, hogy megérje beruházni rá, az 50-50" még normálisan elhelyezhető. Az meg igaz, hogy nem igazán jön ki a 4K előnye 65" alatt, de most a 4K a hívó szó, persze, hogy ezt pakolják már mindenbe. Amúgy meg ahogy már mások is írták monitorként is használva azért kisebb collnál is jól jön a 4K. :)

[ Szerkesztve ]

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#33) t72killer válasza Brett001 (#32) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én anno projektoroztam kölcsönprojektorral (ha jól rémlik 800*600) nagyobbacska koliszobában. Nagyon frankó volt falnyi méretben mozizni, haverok is szivesen jöttek. Nagyobb élmény volt így "lebutított" fHD filmet nézni, mint a 27"-os fHD monitoron.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#34) Ijk válasza Brett001 (#32) üzenetére


Ijk
nagyúr

Moziban a betekintési szög 30-60°, attól függően melyik sorban ülsz. Még ha a hátsó, legtávolabbi székek pozícióját is nézzük, akkor is egy 75"-os képátlóhoz az 3m-es nézési távolság, amihez ráadásul a FHD bőven elég. UHD előnye inkább 45°-nál jön már ki, amihez a 75"-os képátlónál 2m nézési távolság, és még mindig csak a középső sorok nézőszögét adja.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#35) #94529552 válasza Ijk (#29) üzenetére


#94529552
törölt tag

Troll. :DDD , te meg nem is vagy itt. :N :O Csak a szellemed blamálja magát a sok hülyeséggel, amit addig hajtogatsz, hogy már magad is elhiszel. :o
Egérmozi az 55", Bagoly mondja verébnek.

[ Szerkesztve ]

(#36) Ijk válasza #94529552 (#35) üzenetére


Ijk
nagyúr

... Menjél szólni a moderátoroknak ha valami nem tetszik, vagy görgesd át. Nem érdekelnek a személyeskedéseid.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#37) #94529552 válasza Ijk (#36) üzenetére


#94529552
törölt tag

Másokat meg az, hogy minden tévés topikban azzal traktálod az embereket, hogy semmi értelme a 4k-nak. Mondanád, hogy szerinted, vagy neked, de ne általános igazságként.

[ Szerkesztve ]

(#38) Ijk válasza #94529552 (#37) üzenetére


Ijk
nagyúr

Én nem mondtam olyat hogy semmi értelme a 4k-nak.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#39) Joshi válasza t72killer (#31) üzenetére


Joshi
titán

A Game Mode VRR a Sync pontos megnevezése, a VR vagyis a virtuális valósághoz nem kell tévé.

(#40) #94529552 válasza Ijk (#38) üzenetére


#94529552
törölt tag

Soha! :N Akkor nem kérdeznék ezt Persze otthoni 4k tapasztalatról lenne szó.

[ Szerkesztve ]

(#41) t72killer válasza Joshi (#39) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Félreérthető voltam akkor: persze, a VR-hez egyáltalán nem kell TV, egy csatlakozó viszont mindenképp, ami lehet HDMI vagy DP - ill a jövőben remélem valami hipergyors wifi.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#42) Ijk válasza #94529552 (#40) üzenetére


Ijk
nagyúr

-

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43) #94529552 válasza Ijk (#42) üzenetére


#94529552
törölt tag

Te indukáltad a kérdéseket is, és nem hülyeség az. Tapasztalat nélküli véleményeket erőltetni, na, az a hülyeség.

(#44) Patice válasza Joshi (#30) üzenetére


Patice
nagyúr

Én azért látom értelmét házimozinál is a DP-nak, mert sokan PC-t használnak forrásként és PC-ken gyakrabban van DP, mint HDMI, így akár játékhoz, akár mozihoz könnyebben lehetne használni PC-t, mert általában többet tud az amúgy licencdíjas HDMI-től.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#45) Joshi válasza t72killer (#41) üzenetére


Joshi
titán

Én nem tudok olyan VR cuccról ami DP-t használna, persze átalakítók vannak, de natívan a HDMI a csatlakozója.

(#46) Joshi válasza Patice (#44) üzenetére


Joshi
titán

"PC-ken gyakrabban van DP, mint HDMI..."
manapság minden vga-n van HDMI kimenet is, ahogy írtam a régebbi vga-kon esetleg HDMI 1.4 van, de azok úgy is alkalmatlanok a 4K felbontáshoz. A HDMI sokat fejlődött, az egy más kérdés hogy mikor lesz a készülékekben mondjuk HDMI 2.1. De az IO-DATA CD-M4K 551 XDB tévében is csak 1.2-es DP van ami lófütty.

(#47) t72killer válasza Joshi (#45) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, a mostaniakon HDMI van, hogy a jövő mit hoz nem tudjuk (remélhetőleg se HDMI se DP, hanem valami vezetéknélküli szabvány tolja majd a másodpercenkénti 100gigákat)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48) Joshi válasza t72killer (#47) üzenetére


Joshi
titán

Talán 2030-ban. :DDD Amúgy is émelygős a vr, eddig minden haverom rokon szarul érezte magát. Ennek még sokat kell fejlődnie hogy használható legyen.

[ Szerkesztve ]

(#49) t72killer válasza Joshi (#48) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A drótkerítésen át csodálandó mosott világnak persze még fejlődnie kell. Nagyon remélem fog:R

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.