Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Rack cserelgeto software (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Bobojsza


Bobojsza
aktív tag

Tudom van ilyen, de az csak 10 cseret tud...

Nincs valakinek olyan ami rendesen hasznalható.
Ugyanis van most 8 vinyo es hetvegen szeretnek belole 4-5 csinalni a nagy redundanciat felszamolni... es szar mindig ujrainditani es soxor kifejezetten lehetetlen...

Elore is koszi

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#2) WN31RD válasza Bobojsza (#1) üzenetére


WN31RD
addikt

Ha Windows 2000 alatt csinálod (valószínűleg érvényes ez a Windows XP-re is), akkor a Device Manager-ben el lehet távolítani a vinyót, majd, miután beraktad a másikat, új hardvert kerestetni vele, és meg fogja találni. Arra kell nagyon vigyázni, hogy az eltávolítandó vinyón ne legyen nyitva semmilyen file vagy könyvtár (ehhez elég annyi, hogy pl. a Total Commanderben épp egy olyan könyvtárban állsz, ami azon a vinyón van, amit kivennél), mert akkor a betűjele beragad a Windowsba, annak ellenére, hogy a Device Manager sikeresen eltávolítja. Ezután minden további hivatkozás arra a meghajtóra hibára vezet, de már nem emlékszem rá, hogy az egész Windowst leblokkolja-e, vagy csak az érintett programot.
A hot swappel vigyázz azért, sokak szerint nem tesz jót a vinyóknak, ha nem hot swap kompatibilis rackekbe tologatják őket bekapcsolt állapotban ki-be. Csináltam ilyet régebben sokszor, és nem volt gond belőle, de hallani rémtörténeteket.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#3) Bobojsza válasza WN31RD (#2) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

De ha az 1iken csak 1 particio van a masikon 3 akkor fejreallhat a rendszer nem?

Amugy az otlet nem rossz!
koszi, de fontos adatokrol van szo nem szeretnem ha elszallnanak, csak tutti megoldas erdekelne igazandibol!!!

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#4) WN31RD válasza Bobojsza (#3) üzenetére


WN31RD
addikt

Nem számít, hogy eltérő számú vagy típusú partíciók vannak-e a vinyón. Az sem szükséges, hogy ugyanakkorák legyenek maguk a vinyók.

Ha tuti megoldás kell, akkor felejtsd el az IDE interfészen történő hot swapet (legalábbis speciális hardver nélkül), és kikapcsolt állapotban cseréld csak a vinyókat. Igazán fontos adatokat tartalmazó vinyónál soha eszembe nem jutna, hogy ilyesmit csináljak. Nemigen éri meg csak ezért beszerezni USB-s hot swap cuccokat, de ha gyakran van szükséged ilyesmire, akkor azok talán megoldást jelenthetnek.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#5) Bobojsza válasza WN31RD (#4) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

kulso usb-s rackre gondolsz? az tutti megoldas lenne, mert nekem biza gyakran van ra szuksegem, es akkor erdemes lenne beszereznem 1et...

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#6) valuka


valuka
csendes tag

Van egy Swap manager nevű progi én azt használom. Egész tűrhető.

Semmi xtra

(#7) Bobojsza válasza valuka (#6) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

elkuldened mailban ?

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#8) Bobojsza válasza valuka (#6) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

de ez nem az a bizonyos amit en is irtam hogy 10 kiberakast tud ???

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#9) valuka


valuka
csendes tag

mélek mentek

Semmi xtra

(#10) khalox


khalox
őstag

Kipróbáltam ezt a Swap Manager nevű programot. (A próbaverziót). Megy is rendesen, működik- ám feltelepítettem egy másik gépre is, ott meg közli az első induláskor, amikor az OK gombra lehet kattintani a kötelező 4 mp várakozás után, hogy ilyenolyan.dll 'BAD NAMESPACE'.

Miért működik az egyik gépen, és miért nem a másikon? (Mindegyik Windows Xp Pro, ráadásul ugyanazzal a vinyóval ugyanabban a fiókban).

[Szerkesztve]

(#11) khalox válasza khalox (#10) üzenetére


khalox
őstag

Senki nem találkozott még hasonló problémával?:

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Rack cserelgeto software (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.