Hirdetés

Keresés

Aktív témák

  • villamos

    őstag

    gépvétel:
    nos: úgy tűnik hogy új gép kellene, az ok igen egyszerű, nagyon kevés a meglévő 1G RAM, így lehet hogy talán jobban jönnék ki egy gépcserével. (DDR1 -es a szentem, piszokdrága, és amúgy is megérett a cucc egy cserére) Vagyis csak egy belső cserével, CPU, deszka, RAM. Háttértárak, perifériák nem kellenek, (mondjuk egy tisztességes ház nem ártana, a mostani kódgány helyett -ne féljetek a táp már nem eredeti benne :))
    Nem tudom, hogy mi lenne az optimális (AMD újabban gagyi, de legalább olcsó, Intel viszont piszokdrága -meg nemszeressük...). A lényeg, hogy ne legyen túl drága a dolog, anyagilag nem igen vagyok eleresztve, ezért nem is veszek most VGA-t. Némileg nagyobb teljesítményt szeretnék mint ami jelenleg van, de kevesebb hangzavart ha lehet. SLI meg hasonló szarságok nem kellenek, inkább az lenne a jó, ha az alaplapon lennének PCI csatlakozók.
    Legalább három sima PCI ra van szükségem, a tunernak, az ATA kártyának, és az SB128 -nak. Tuningpotenciál annyira nem érdekel, mivel nem tuningolok, így ne ajánljatok 1GHz -es celeront, hogy aztán 3GHz -cel hajtsam. A gép általános célokra van felhasználva, kiegészítve némi játékkal, de nem vagyok HC gémer, (legutóbb is a csodállatos Snipert vittem végig, igaz UT3 és COD4 is volt utánna) 50k a plafon, ha annyiból kijön valami értelmes cucc. Köszi.

    [ Szerkesztve ]

    Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

  • villamos

    őstag

    válasz Neoteric #6143 üzenetére

    tudom hogy nem fog menni 3G -n a cerka, de sokan ajánlanak olcsó ceruzákat, azzal az indokkal hogy így húzhatod, meg úgy, de én nem húzom sehogy legfeljebb mazzagon.... :))
    vinyó van, de sajnos mind ATA, így kell az a fránya ATA kártya sata -t nemszeressük...

    [ Szerkesztve ]

    Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

  • villamos

    őstag

    Nem ezen is csak egy ATA port van, mint az összes mai lapban (a másik oldalt az floppy -nak van, csak hát minek), sajnos nforce4 után csak a szutyok lötyögős, elfüstölős SATA-t támogatják a deszkák, azért írnak rá kettőt, mert van egy master, meg egy slave... ez náluk kettő... :(((
    Viszont szimpi, hogy finomos, deszka, így ha nem lesz aranyáron, akkor bele lehet tenni azt is majd, csak kérdés, hogy érdemes lesz e...

    [ Szerkesztve ]

    Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

  • villamos

    őstag

    nos...
    szerintetek melyik jobb CPU:
    Intel Core2 Duo E4600 vs. AMD Athlon X2 5600+
    Fillérre ugyanannyiba kerül a kettő...
    A pici szívem a zájemdé felé húz... a eszem meg a zintel felé... :))

    [ Szerkesztve ]

    Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

Aktív témák

Hirdetés