Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Memória foglalat hiba? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Magmusz


Magmusz
csendes tag

Sziasztok. Kb. 3 hete vettem használtan egy Clevo M730T alaplappal szerelt Albacomp subnotebook-ot (2 memória foglalat, 2x1 GB memória, dual-channel). Eddig semmi baja nem volt, de egy játék alkalmával (ami teljesen gördülékenyen futott, semmi akadással) csikos lett a képernyő, a hangszóróból tulvilági gépi hang jött ki, majd a gép ujraindult. Továbbra is csíkos képet adott már boot közben, ezért lekapcsoltam, szétszedtem (memóriát, hütőt prociról leszedtem és hagytam lehülni). Összeraktam, visszakapcsoltam, nem ad képet, felpörög benne minden, de még a bios boot elött megakad, és egyáltalán nem ad képet, de a ledek világítanak, biosba nem tudok belépni, mert odáig nem jut el a gép ugye. Aztán próbálkoztam a memória kivétellel és visszarakással és az eredmény ez lett:

csak az 1. foglalat 1 GB (bármelyik modul) - működik

csak a 2. foglalat 1 GB (bármelyik modul) - nem működik

1. + 2. foglalat 1+1 GB - nem működik

A dual-channelt nem tudom kikapcsolni, mert nincs rá lehetőség a bios-ban. További ram modulok (DDR2), amikkel probálkozhatnék, nincsenek, mert csak ez az 1 laptopom van itthon.

3 éves gépről van szó, szóval a garancia már nem él. Van viszont Users manual-om és Service manual-om is, de sajnos nem értek annyira hozzá, hogy az utobbiban feltüntetett kapcsolási rajzokat rávetítsem az alaplapra, pedig minden nagyon szépen le van benne rajzolva. :(

Légyszi segítsetek vagy adjatok tippeket, hogy hogyan tesztelhetném még. Esetleg valaki találkozott már ilyen problémával?

Előre is nagyon köszönök minden segítséget!

(#2) philoxenia válasza Magmusz (#1) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt kérdezz, ezt zárom.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Memória foglalat hiba? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.