Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Maxtor rescue (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) _cirmos_


_cirmos_
őstag

sziasztok!
lenne egy nagy kérésem: 2 hónapja hogy a táp kinyírta az alaplapomat és megsütötte a vinyó nyákját. lap garis volt, az nem is gond, viszont sajna nincs 10-15 rongyom adatmentésre. ezért itt a fórumon szeretnék kölcsönkérni egy azonos tipusú vinyót 1-2 napra adatmentéshez (ha egy jó nyákot rá tudnék rakni akkor valszín menne a dolog).

-a donor vinyóról elötte mindent lementenék egy 3. gépre (ha a tulaj nem tudja megoldani saját gépen, másik vinyóra stb)

-teljes felelősséget vállalok a dologért, ha elcseszném a vinyót akkor kifizetem vagy veszek egy hasonlót (ugyan olyat már nem nagyon lehet kapni)

-max egy hétvégére kéne nélkülözni a vinyót

-csekély mennyiségű kézpénzzel (1-2k) és/vagy sörökkel hálálnám meg a nagylelkű felajánlást

ja igen, a vinyó pedig:
maxtor 40gb, ata100, 5400rpm, egészen pontosan:


FONTOS! CSAK EGY TELJESEN AZONOS TÍPUSSAL MŰKÖDIK A DOLOG!!!

előre is köszi mindenkinek!



upsz, a kép kicsit nagy, mindjárt kijavítom. addig is itt van:
http://web.axelero.hu/lpeter/maxtor.jpg

[Szerkesztve]

(#2) _cirmos_


_cirmos_
őstag

UP! :)

(#3) _cirmos_


_cirmos_
őstag

senki? up...

(#4) Gismo


Gismo
addikt

Keresd XC_Bikert! Ő a PH! vinyó''felelőse''

(#5) _cirmos_


_cirmos_
őstag

tudom, de biker üzletel ezekkel, nekem meg arra nincs pénzem. úgyhogy marad a csináld magad mozgalom, de ahhoz meg kéne nyák... senki nem tud adni nekem ilyet?

(#6) mr_ricsi válasza _cirmos_ (#5) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Csak a magánvéleményem, de aki az ajánlatodra ráharap, az nyaktól felfelé nincs egészen jól összerakva. :)

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#7) L3zl13


L3zl13
nagyúr

A teljesen azonos tipus nem feltétlenül igaz. Én már használtam 10GB-s vinyóhoz 20GB-s vinyó nyákját, és működött... A modell persze megegyezett, csak a méret volt más.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#8) _cirmos_ válasza mr_ricsi (#6) üzenetére


_cirmos_
őstag

pedig korrektebb nem tudok lenni. bárki is adna nyákot nem kockáztatna semmit, erre te is rájöhettél ha figyelmesen elolvastad az első hozzászólásomat. próbáltam venni ilyet de már nem kapni sehol. azért fordultam ide mert nem volt már több lehetőségem.

(#9) _cirmos_ válasza L3zl13 (#7) üzenetére


_cirmos_
őstag

sajna ez nem megy mert ha jól tudom 80gb-osból már nem volt ata100-as.

(#10) L3zl13 válasza _cirmos_ (#9) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az lehet, csak gondoltam talán volt 60-as vagy 30-as, amivel szintén müx. Egy szérián belül ha csak méretben tér el, akkor talán müxik.

Aki hülye, haljon meg!

(#11) mr_ricsi válasza _cirmos_ (#8) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''próbáltam venni ilyet de már nem kapni sehol.''
Pedig szvsz az egyetlen út hogy olcsón megúszd, ha az ingyenes netes hirdetési helyeken veszel magadnak egy használtat. (Amit esetleg a mentés után elpasszolsz)

''nem kockáztatna semmit''
Ez egyszerűen nem igaz. Vagy tudod garantálni, hogy a vinyód motorjai nem kaptak a delejből, és nem fogják leégetni a cserenyákot? Arról pedig ne is beszéljünk, ha a vinyó nálad kapásból nem működik (valamiért), aztán lehet vitatkozni, hogy kinél lett rossz.

(Meg lehet még olyanokat említeni, hogy megszűnik a vinyó originál állapota, ami eladáskor -ha élesszemű a vevő- értékcsökkentő tényező. Vagy a SMARTjában eltárolhat olyan hibát, amit eladáskor nehéz megmagyarázni. És azt is szokták mondani, hogy jól működő rendszert lehetőleg ne bolygassunk.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#12) _cirmos_ válasza mr_ricsi (#11) üzenetére


_cirmos_
őstag

''próbáltam venni ilyet de már nem kapni sehol.''

mert ritka típus, aproneten sem találtam, ha meg mégis akkor az illető nem válaszolt a levelemre. bolti árlistákon még van, raktáron meg nincs.

''nem kockáztatna semmit''

mert tényleg nem:
- adatvesztés nincs, mert lementjük elötte máshova
- ha tönkremegy kifizetem, ez nem vita tárgya
- leszedem a nyákot úgy hogy nem veszed észre

no de mindegy, hagyjuk, szerintem lehet zárni a topicot

(#13) eddie303 válasza _cirmos_ (#12) üzenetére


eddie303
őstag

Nálunk Romániában lehet még kapni ilyent. Adtunk el nem egyet mostanában elég sokat. Ha itt lennél meg lehetne oldani, hogy veszel egyet, s ha véletlenül elmegy, cserélik gariban :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#14) _cirmos_ válasza eddie303 (#13) üzenetére


_cirmos_
őstag

köszi, rendes vagy, csak hát az nincs túl közel... egyébként úgy néz ki találtam vkit aki 3600 ft-ért vállalja hogy megcsinálja, illetve lementi az adatokat (neki van egy ilyenje)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Maxtor rescue (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.