Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Tudom, hogy nem hardverhez kapcsolódó a kérdés, de mivel a BME-ről lenne konkrétan szó, ezért úgy gondoltam, itt találok a legtöbb jelenlegi/volt BME-st.
Szóval a kérdés, hogy mik a vélemények, tapasztalatok a BME kollégiumával kapcsolatban? Szerintetek mit érdemesebb választani: kollégiumot, vagy egyéb szálláshelyet? Ha lehet, akkor indoklással.
Előre is köszönöm.

(#2) Cathfaern válasza Cathfaern (#1) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ja, amit kifelejtettem: pánzügyi szempontoktól tekintsünk el (nem azért mert nem érdekes, hanem azért, mert nem ezen múlnak jelenleg a dolgok).

(#3) Veron


Veron
őstag

Milyen karra szeretnél járni????

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#4) WN31RD válasza Cathfaern (#2) üzenetére


WN31RD
addikt

Ha teheted, látogass meg néhány koleszt, és akkor eldöntheted magad, hogy hova szeretnél kerülni. :)

Többször jártam már BME kollégiumokban, leginkább a Schönherzben, és én személy szerint igen nehezen bírnám ott hosszú távon. Nagy a forgalom, nagy a zaj, és nagyon zsúfolt, négyen laknak egy nem túl nagy szobában. Pozitív, hogy nagyon gyors net van, de ez kábé az összes pozitívuma.
Néhány haverom nemrég költözött ki a koleszből, pont az ilyen problémák miatt, pedig ők alapvetően társasági emberek, ellentétben velem.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#5) Cathfaern válasza Veron (#3) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Műszaki informatika

(#6) Veron


Veron
őstag

Akkor jo esellyel Schönherzes leszel...
Én igazából nem a koliban lakom hanem a szüleimnél, és elsős vagyok, de amennyit a koliról hallottam az hogy nagyon jo ott a társosági élet!
(egyszer voltam is bent)
Az biztos hogy zaj meg nyüzsgés van de en szivesen beköltöznék, annak ellenére hogy Pesti vagyok, coval szerintem nem érdemes kihagyni ha van rá lehetősged hogy bekerulj...

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#7) Cathfaern válasza Veron (#6) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

''Akkor jo esellyel Schönherzes leszel...''
Mivel nem ismerem a helyzetet: ez mit jelent?

(#8) Veron


Veron
őstag

Schönherzbe csak villanyosok meg infosok vannak, valszeg ide kerulsz, bar lehet hogy vmi mas koleszba..
Mas koleszrol nincs velemenyem, szerintem Schonherz cool hely, en tenyleg szivesen bekoltoznek...
De ne egy nyugis csendes koleszt varj....

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#9) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Kicsit nagyobb aktivitásra számítottam :( Na legyen egy up.

(#10) Goose-T válasza Cathfaern (#9) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem BME-s vagyok, hanem SZE-s. Ott is jó a koliélet, de ennek ellenére inkább albiban laktam végig (most már melózok + suli, nem Gyôrben). A társasági élet + net az király, de ha nem nagyon bírod a maximális igénytelenséget, alacsony komfortot, akkor inkább albi. Aludni nem lehet (1x ''aludtam'' a Schönherz-ben), nagy a forgalom zaja. Bár Pesten szerintem szinte mindenhol. Ahol meg nem, ott megfizethetetlen az albi. Amúgy a koliba mindig bemászkáltam, ha kellett valami cucc. Hehe.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#11) Sunzi válasza Cathfaern (#9) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Szerintem mindenképpen érdemes a kolit kipróbálni, a gyors neten kívül számos egyéb előnye van, ha nem otthonülős, csendbenolvasgatós típus vagy :)
Ha meg mégsem tetszik, bármikor elhúzhatsz albiba :)

Üdv:

S.

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#12) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

UP

(#13) Gaskin


Gaskin
aktív tag

Irigyellek, hogy ennyire frankón vagy anyagilag, vagyis hogy a 2 lehetőség között vívódsz. Én annak idején, (+még jópáran) azon imádkoztam, hogy bekerüljek, mivel gyakorlatilag önellátó voltam, én ne bírtam volna az albit. (kb 4,5*-ös árdifi)Egyébként ami azt illeti, szerintem a koli frankó. Én közleken végeztem a Barosban 5 éve. Szerintem könnyebb a suli. Mindenki segít a másiknak. Ha nem koliban lakom, akkor szerintem 1 évet biztos ráhúzok az ötre. + rengeteg haverság alakult ki, ami albiban nem lett volna.

(#14) Panther válasza Gaskin (#13) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Hasonló véleményen vagyok. Ha a Sönhercbe bekerülhetnék, vagy akár albérletbe mehetnék, (mindegy melyik) a seggemet a földhöz verdesném az örömtől...

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#15) Cathfaern válasza Panther (#14) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Világos az álláspontod, megértelek, de azt is vedd figyelembe, hogy míg te bpi vagy (ha jól tudom), addig én nem (Szombathely). Tehát nincs más választásom, mint a koli/albérlet.

Egyébként köszönöm az eddigi hsz-eket.
Bár egy kicsit nagyobb aktivitásra számítottam ;) Ha valaki mondandója van, ne tartsa magában! :)

(#16) QG válasza Cathfaern (#1) üzenetére


QG
tag

ha tarsadalmi eletre vagysz, arra, hogy 9en uvoltve nezzetek reszegen egy 4 agyas szobaban a Szepseg es a Szornyeteg Disneyklasszikust, akkor koli.
ha ejjel kettokor akarod megtudni a ferde fogazasu napkerek fogszamanak szamitasi modjat, koli.
Ha nyugalomra vagysz, maradj otthon/alberletben.

QG

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

(#17) _Volkovy_ válasza QG (#16) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Cool!Én pont ilyenekre vágyom :DD

Még mellédobjuk a 100mbit-et és nincs miről beszélni a továbbiakban :DD

(#19) Panther válasza Cathfaern (#15) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Azért nem pesti. Érden lakom, és azért így sem túl jó. Itthonról kb. 1 óra BP széle :(

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#20) tildy válasza Veron (#6) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát igen...Társasági élet....Főleg ha visszahuzódó vagy, akkor nagyon frankó:(
Majd beszólogatnak, hogy miért nem kupázol, miért nem iszol?!

Részegedés...Nem mintha más koli másmilyen lenne.
De itt ELVÁRJÁK , hogy társasági ember legyél, miközben naghy ívből lecsinálod pl. a kupát.
Nekem csak ez nem tetszik benne.Egyébként meg az elte KCSS kolijának A épületéhez képest elégé nagy szobák vannak....Ráadásul a zuhanyzó is benn van a szobában...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#21) tildy válasza Kalandor (#18) üzenetére


tildy
nagyúr

Lehet....Főleg ha a többiek hétvégén hazahúznak:)


Egyébként (bár én kandó kolis vagyok, csak párom lett idéntől sch-s) összehasonlítva a két kolit igen nagy különbségek vannak:

Kandó:
kolidíj 8000
féléves kultúrdíj:2000
félévre 100 megabites korlátlan net mindenkinek :2000
mosógép, sportpálya, konditerem,KLUB104 (a piától eltekintve) ,uszibérlet:ingyen

SCH:
kolidíj:6000
féléves kondibérlet:3000
mosógép:100/mosás(?!)
szauna:350 FT/alkalom 8 ember számára, azt hiszem
100-as net/félév:4500 és elsősőknek csak 15-24 óra között van net(hogy bejárjanak oskolába)
Új vár klub sincs ingyen
Sőt minden szolgáltatásnak megvan az ára
Hát röviden ennyi....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#22) Goose-T válasza Kalandor (#18) üzenetére


Goose-T
veterán

Ott a pont. Azért sem olcsó, mert normális kaját elkészíteni koliban szinte lehetetlen. Egy kaja pedig minél gyorsabb, egyszerübb, annál drágább. Már ha normális. Ha bírod a zsíroskenyér-diétát, akkor rendben.
Ja, néha lopnak is sajnos. Ez van. Albiban ez kevésbé valószínü.
Tildynek is igazat adok. Ha valakinek éppen nincs kedve/zsetonja inni, akkor nem esik jól, ha hülyének nézik.
A legjobb szerintem koliközeli albérletbe költözni, én úgy voltam Gyôrben. Ha kellett valami, akármi, elmentem a koliba. Viszont nyugodtan éltem az albiban.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#23) Ye_Nő válasza Kalandor (#18) üzenetére


Ye_Nő
tag

Laktam már olyan albérletben, ami a lexarabb kollégiumi élményeimet is felülmúlta - minden szempontból, és fordítva. Ha van lé, mégis inkább albérlet mellett szavaznék, még mindig kisebb a ''hibalehetőség''.

''Hát - így.'' (Sík Endre Miklós) | ''A gazdasági fejlődés megköveteli Európa nemzeti határainak lebontását.” Lev Davidovics Trockij szovjet forradalmár | MS Windows is not the answer. MS Windows is the question. And the answer is: NO!!!

(#24) tildy válasza Goose-T (#22) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez azért változó.Nálunk van sütő , rezsó, meg mikró is, bár jobb gyors kaját csinálni:)

Lopni néha szoktak.
Nálunk szerencsére az 5. emelet majdnem teljesen lányszint, és kevés beszólás van , ha valakinek nincs kedve a piáláshoz.
Kicsit fura is volt az elején, elte koli után, ott ugyanis mindig mindenki a folyosón volt, dumált, cigizett , satöbbi, igaz ott olyan kicsi szobák voltak, hogy ez érthető.Viszont a Kandókoliban mindenki a saját szobájába be van húzódva.Társasági élet van, de nem erőltetik:)

Fura volt az is az schban, hogy jönnek 2.-3. éves seniorok ''emelt fejjel'' dumálni, kiegészítő képzéseseknek (akik ugye már legalább egy diplomát leraktak az asztalra...).

Ráadásul még a kupára is pénzt kunyiztak:((
(Kinkupán ilyen tuti nincs....)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

UP

(#26) Goose-T válasza Cathfaern (#25) üzenetére


Goose-T
veterán

Eddig nem lettél meggyôzve?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#27) Cathfaern válasza Goose-T (#26) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem teljesen. Meg minél több tapasztalat, annál jobb. Pl. a topic elején egyértelmű volt a kollégium előnye. A vége felé már nagyon nem vagyok biztos ebben...

(#28) Goose-T válasza Cathfaern (#27) üzenetére


Goose-T
veterán

Egy haverom sch-s, informatikus, ötödéves. Egyre hülyébb, alkoholistább és kezd elfordulni a régi gimis haverjaitól. Többek között tôlem is. De ez nem biztos, hogy mindenkire igaz lehet. Voltam a sch-ban, nem tudnék ott lakni. Maximálisan igénytelen.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#30) Poctar


Poctar
senior tag

Kössz, hogy zártátok a topicot Bővebben: link:R
Tényleg volt ilyen topic, de ez bme esetén.... De biztos.

Várom a további helpeket, hogy ''jól'' tudjak dönteni. Idáig már sokat segítet az a pár hozzászólás amit írtatok. Köszönet érte.
Meglehet maradok koliban. Kezd tetszeni a dolog.
Azért írjatok még, ha van mit.:U

[Szerkesztve]

(#31) AlBundy válasza Poctar (#30) üzenetére


AlBundy
aktív tag

Albérlethez még annyit hozzátennék, hogy beköltözéskor felszereltségtől függően 2 v. 3 havi kauciót kérnek, ami ugye 80-150k ig terjedő öszeg, és az 4 felé osztva is elég sok pénz fejenként.

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.