Hirdetés

Keresés

Aktív témák

  • válasz Teasüti #8597 üzenetére

    Erre én is kíváncsi lennék, majdnem Kelly's-t vettem. :)

    Més que un club!

  • N.GÁBOR

    aktív tag

    válasz Teasüti #8597 üzenetére

    Teasüti, Napfénysüti:
    Már kb 2 éve tervezgettem egy cross kategóriás bringa beszerzését, és mivel nincsen túl nagy tapasztalatom ezen a téren, ezért elsősorban a felszereltségre és a megjelenésre alapoztam a döntésemet. Megtetszett a Kellys Axis, így elsősorban eziránt érdeklődtem.

    Pécsen van egy kisebb bolt, az Imperator, ahol már több alkalommal is első osztályú kiszolgálásban volt részem, így betértem Hozzájuk, hogy kikérjem a véleményüket. Javasoltak számtalan márkát, köztük a Meridát, Scottot, Cube-ot, Giant, stb. Ekkor én megkérdeztem, hogy mi a véleményük a Kellysről?

    Dolgozik ott egy rendkívül szimpatikus, körülbelül a 60-as éveiben járó ezermester, aki annyit mondott, hogy nem ajánljuk a Kellyst, pedig nem olyan régen még Kellysesek voltunk. Bővebben is kifejtette persze.
    Igazából a lényeg, hogy szinte minden márkát a váz tesz egyedivé, valamint ez a lelke a bringának. Viszont amióta a Kellys korábbi formájában a tengerentúlon "megszűnt" és csak itt Kelet-Közép Európában ténykedik, azóta nincs annyi erőforrása, hogy igazi értelemben fejlessze a vázakat, vagyis a K+F némi túlzással gyakran csak az új design-ben nyilvánul meg. Nem tudom ez mennyire igaz, de az tény, hogy a különböző évi modellek teljesen ugyanúgy néznek ki, csak a festés más.

    Ezután pedig feltette a költői kérdést, hogy vajon miért olcsóbb egy azonos felszereltségű Kellys, mint egy nagy márka? Persze az árkülönbözötben benne van a Merida és Scott nevek "felára" is, de talán mégjobban a váz "olcsósága".

    Példának hozott egy esetet: Náluk akart egy illető bringát venni, de végül nem az általuk javasolt "nagyok" egyikét vette, hanem a szomszédos boltban lévő Kellyst, mert azonos ár mellett magasabb felszereltséget kínált. Nem sokkal később elkezdett panaszkodni, hogy nem azt kapta amit várt. A vázzal volt valami hiba, bár gondolom egyedi esetek mindenhol előfordulhatnak.

    Ekkor vett egy Cube vázat, amire átépítve a bringát már boldogan tekerte az új szerzeményt.

    Egy szó mint száz, az ilyen történetekben biztos van némi túlzás, de talán nem alaptalanok. Mindenesetre azért az meggyőzött, hogy a Merida és a Scott mindenhol ott vannak, így végül ilyen márkájú bicókat vettünk.

    Egyébként ami engem igazán eltántorított a Kellystől, az a rendkívül "pofátlan árazás" volt. Az ebike-on nézegettem tavaly nyáron a bringákat, és azzal kellett szembesülnöm, hogy a teljesen azonos felszereltségű modellek között a szériaváltásnak nevezett átfestés, (vagy még az sem) 20%-os különbség volt (Elsősorban az axist néztem) Ekkor körbenéztem a Meridánál és a Scottnál, ahol jóval mérsékeltebb volt az emelés.

    Persze azt is megkérdeztem, hogy mi az ami igazán pl a Merida mellett szól?

    Ekkor elmesélte, hogy a Merida kezdetben csak vázgyártó volt, így igazán nagy tapasztalata van a folyamatos K+F terén, valamint ma is ők gyártják a GT és Giant vázait. (bocsánat, ha nem az övükét, de így emlékszem.

    Nagyon szimpatikus bolt, mindig mindenben segítettek, talán a legjobb kiszolgálást kaptam itt, így a felhozott (akár valósak akár nem) meggyőztek.

    Bocsánat a hosszú üzenetért, remélem azért érthető voltam.

    May the force be with you!

  • sanzi89

    addikt

    válasz Teasüti #8597 üzenetére

    A Kellys bringáról nincs tapasztalatom, de a táskái egy kalap szarok, pénzért árult hulladékok. :(((

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

Aktív témák

Hirdetés