Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TitiRii


TitiRii
senior tag

hello mindenki
egy vissza vissza térö elég érdekes jelenséget szeretnék elétek tárni.
Adott egy asus a7n8x delux lap pcb 1.6
ami már lassan 3 éve jol muszikál
de az idő mulásával felépet pár furcsaság
az elsö és legszembetünöbb az volt hogy ha gyorsan irok akkor az mp3 elkezd akadni
nem értettem mitöl lehet, cserélgettem drivereket de a hiba nem szünt meg
majd következtek a többiek:
nálam minden lassaban készült el mint más gépekben(cd dvd irás)
betudtam az iromnak(bár 1-2mp az ok na de akár fél és 1 percek is??)
a letöltés az én gépemen lassab volt mindig mig a hálozat többi gépen netröl 50kb/sec addig inenn 45kb/sec
a végén anyi ilyen idegesítő bug volt
hogy betudtam az nforce2 nek az egészet
és nem foglalkoztam vele

egészen a közelmultig
mikor is több irot használtam több gépben egyszerre, és arra lettem figyelmes hogy egyszerre kezdtem irni a 2 lemezt, az én irom elöbb végzet pár mpvel mint a másik de az eltelt időnél nekem 22 perc volt mig a másiknak 19
furcsáltam
de bogarat ültetet a fülembe a dolog
és megnéztem letöltéseket is
ugyan anyi idö alatt jöt le a gépre, mégis kevesebb kb/sec et irt letöltésnél és több eltelt idöt

régebben irtam már a topicban hogy elöfordult hogy felgyorsult a gépem, mintha minden be lett volna speedezve gyorsabban futottak a gifek a flsahek
egyszoval minden ami idöhöz volt kötve
most meg épp az elenkezője áll fent, minden be van lasulva
a hiba jelenség nem volt álandó de ugy 2 hete állandosult
probáltam dokumentálni és megérteni mi is történik
arra a konkluziora jutottam hogy az alaplapi ora valamiért tévesen jár, hol siet hol késik.
ha jol tudom akkor ugyan ez a kis hw felelös az idözitésekért is(azaz az alaplapi orajel generátor) tehát elméletileg ha siet minden gyorsabban fut mzh ban is(ami megmagyarázná hogy miért melegedett anyira és fagyot anyit egy idöben a rendszer, és hogy most miért olyna tetű lassú és jéghideg)
na de ez mitől álhatott elő?
annak idején sokat tuningoltam, amolyn na nézük meg menyit megy végre, meg pár lan parti elejéig
egy 1.7 jihub xp van házasítva a kezdetek óta a lappal, ami ragyogoan megy 2000mzh 400 as fsb társaságában agreszivabb fezs emelésel és hütésel ki vitte a 2200mzht is 400 on
elöször talán arra gondoltam hogy a sok tuning itt és most köszönt vissza, annak ellenére hogy már jóideje nem piszkáltam.(nagyábol 2 éve játcottam utoljára rajta, mikor a bf még ujdonság volt)
ezt egyik barátom tanulságán szürtem le, kinek is volt egy cerka 300a ja ami 4 éven keresztül 450 re huzva ment mignem egy szép napon hatalmas nagy szenes foltok nem lettek az alaplapi orajel generátor feliratü chip körül és rajta, és el nem halt benne minden(bár ebbe a vargáné és társa bt táp is tuti besegitett, de hogy miért pont az orajel generátor éget szarrá, mellesleg a lap mai napig meg van erekjének)

aztán ezen teoriám megingot akkor mikor felraktam egy hw monitorozo progit(asus pcprobe) és egyböl azzal riasztott engem hogy a 3.3 volt 2.9 en áll és ingadozik
nem hiszem hogy a tápot a konfigom különösebben leterhelné, de a napokban egy tápcserét proba képp megejtek.
hirtelen csakis az elem merülésére tudok gondolni, de ez elött is értetlenkedve állok, hiszen ha jol emlékszek(bár félálomba voltam) akkor az ellem csak a biosnak adja a kakaot hogy ne nagyon felejtse el a beálításokat, valamint az orának ha nincs nafta az alaplapnak, márpedig ez éjel nappal be van dugva, söt van hogy 200-300 orás uptime után csak reset erejéig vagy egy egy vinyo ki és beszereléséig van kikapcsolva(nem hogy kihuzva)

ötleteket várnék a problémára, mert retentő kínos hogy mig eme kicsi irományom is megirtam addig zenét se tudtam normálisan hallgatni.(és a sok egyébb bosszuság)
melelsleg az idöt is pontatlanul mutatta, csak ez eddig nem tünt fel mivel mindig szinkronizál interneten a pontos időre, és eddig nem öltött enyire durva méreteket, mint pl most (e percben hajnali 2 volt nálam, és 23.34 kor volt a szinkronizálás.)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#2) Esmein


Esmein
nagyúr

Szerintem ezt az alaplapot időutazásnak tették ki, hogy pontos méréseket kaphassanak az időtorzulás nevű jelenség hatásairól az elektromos berendezésekre. Emiatt kicsit furcsán kezeli az időhöz köthető dolgokat, de ha nem tulajdonítasz neki nagy jelentőséget, akkor nem okoz gondot. :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#3) CountZero válasza TitiRii (#1) üzenetére


CountZero
csendes tag

Nekem egyértelműen szoftver eredetű gondnak tűnik. CPU terhelést szoktál-e nézni? Én mindenképpen megpróbálkoznék egy vírus- és spywareirtással.

(#4) CountZero válasza TitiRii (#1) üzenetére


CountZero
csendes tag

Egy gondolat lemaradt: Ha ugyanis az órajelgenerátor ''csúszna el'', akkor hasonlóan drámai mértékben ingadozna az FSB, a CPU órajale, a memóriafrissítés és sok egyéb szinkronizált művelet, ami villámgyors fagyást eredményezne.

(#5) velizare válasza TitiRii (#1) üzenetére


velizare
nagyúr

nálam ennek az inverze volt, minden flottul működik, kivéve az internetes idő-szinkronizálást, mert ha az be van kapcsolva, a windoze órája 6 óra alatt 2-t sietett. aztán kikapcsoltam az internetes idő-szinkronizációt, és láss csodát, az óra pontosan jár... ez már csak azért is furi, mert napjában kétszeri frissítésre volt beállítva, viszont a sietés folyamatos volt... :C

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#6) Tersius válasza velizare (#5) üzenetére


Tersius
tag

Biztos, hogy sietett, es nem rosszul szinkronizalt? Nekem akkor csinalt ilyen anomaliat, amikor nem Budapest volt kivalasztva lakohelynek, hanem valami mas veletlenul, es annak a local idejehez szinkronizalta az orat, vagyis tolt neki +5 orat siman :)

topicnyito: Win reinstall? Amúgy én kipróbálnám valami másik oprendszerrel is, mielõtt a hardvereket elkezdeném cserélgetni. Legegyszerubb valami live linux cd volna véleményem szerint.

[Szerkesztve]

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#7) TitiRii


TitiRii
senior tag

na
természetesen a gépem mentes mindenemü adware spy ware stb féregtöl és virustol
win reinstall számtalanszor volt
más oprendszeren még nem probáltam

az mzh értékek nem térnek el a beálitottol(legalábis azt irja,) de mégis sztem a valoságban tuti eltérnek
mert végül is a gép hogy zsámolja ki? a saját orájára hagyatkozva, na most ügye inentöl neki az idö relativ
azaz ha a valosághozt képest félszer lasabban telik a számára az idö akkor az mzh értékek is a felére csökenének, de mivel ez az ö kicsiny világában nem érzékelhető ezért mzh értéknél mindenhol normálist irna ki
ez csak példa
de nagy mértékben magyarázat lenne arra hogy miért volt mikor ireálisan meleg volt és soakt fagyott, és miért volt(per pil most is) hogy nagyon tetű lassu és iszonyat hideg.
proceszor hazsnáléat nincs azt direkt figyelem
ellenben olykor érdekes ide müveleteket végez
semmi megterhelöt nem csinálok, pl nyitva van 10 ie, és be akarok zárni egyett, ez mégis iszonyat heves vinyomunkával jár, hosszu percekig nem kapok vezérlést nem reagál semmire csak tölt mint a barom, a 2d grafika is belasul olyakor mp3 is megál egy pillre ugyan akkor a proci terhelést vissza nézve monitorozásrol nem volt több max 10% nál, a memora terhelés szintugy 50% alatt volt
ergo szerinte nem volt semmi megterhelő csak én végül is 2 percig semmit se tudtam vele kezdeni
a 3.3 volt az mi az alaplapon? az az ellem feszültség nem?

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#8) CountZero válasza TitiRii (#7) üzenetére


CountZero
csendes tag

PC-k esetében az órajelgenerátor feladata egy bizonyos osztótényező segítségével a rendszerbusz órajelének beállítása. Kis túlzással ettől függg minden, a CPU ennek értékét szorozza föl saját működési frekvenciájának beállításához, továbbá ez ütemezi a memóriához és az egyes perifériákhoz való hozzáférést. Ha ennek működése eltér a gyári beállításoktól, akkor a dinamikus RAM frissítése késhet, ilyenkor adattorzulás lép fel, továbbá a mai processzorok jó része el sem viseli a gyárilag megadott működési frekvenciánál lényegesen alacsonyabb buszórajelet (azonos szorzó mellett), pl. a cache frissítései miatt. Ha tehát az ütemező fluktuál, nagyon gyorsan szétesik a rendszer szinkronitása, és összeomlik. A fentiek miatt én nem hiszem, hogy ez hardverprobléma lenne. Az alaplapi Real Time Clock (ami a pontos időt hivatott tárolni) független a rendszerórajeltől, az egy önálló óra (mellesleg általában elég gagyi).

Én is azt javasolnám, hogy próbálj ki egy Live CD-t, vagy valami önállóan (operációs rendszer nélkül) bootolható alkalmazást (pl. a memtest86 kiváló erre a feladatra). Ha azonos műveletet kétszer azonos idő alatt végez el, akkor itt valami más probléma van. Ha nem ... no, akkor meg leszek lepve, de írj vissza, átértékelem az álláspontom, és kitalálunk valamit :).

Ami az alkalmazások swapelését, indokolatlannak látszó lemezműveleteket illeti, azt okozhatja valamilyen háttérben futó folyamat, ami eszi a memóriát (nézz utána Task Managerben a memóriafoglalásoknak processenként), vagy a drive súlyos fragmentáltsága és a swapfile széttöredezése.

(#9) CountZero válasza CountZero (#8) üzenetére


CountZero
csendes tag

Ja (mindig lehagyok valamit), a 3.3 volt az a PCI és AGP buszok működési alapfeszültsége, az elemhez nincs köze (és tényleg nem egészséges, ha nagyon alacsony). A modern alaplapokon már nincs tölthető akkumulátor, csak egy gombelem táplálja az RTC-t és a BIOS VRAM-ot. Azt ki lehet időnként cserélni, de ha gyengélkedik, ''csak'' az óra-dátum késik és a Setup beállítások sérülnek.

[Szerkesztve]

(#10) velizare válasza Tersius (#6) üzenetére


velizare
nagyúr

tuti. 8 perc után már kettőt sietett.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#11) TitiRii


TitiRii
senior tag

hehey all
Na a hiba jelenség kezd kiterjedni és nagyon furcsa alakot ölteni.Most már szinte egyértelmüen körvonalazodni látcik hogy ez bizony bios hiba lesz
A mostani dolgo abbol robant ki hogy, az emuléneddig 10k ra volt limitálva a feltöltés, a letöltés nem volt, a feltöltési statisztikia akár több napos futás esetén is szép egyens vonal volt azaz stabil 10k, a letöltés pedig 10-50 között de álltalában 25-30k között volt inkább tartósan, mind e mellet a netet 4 gépre szétosztva e mail chat (msn icq, irc, javas chatek) forumozás és még böngészésre is némi komprumiszummal, de lehetett használni

Ámde 2 hete az a hiba lépet fel hogy, a feltöltés nagyon ingadozott leginkább egy seizmográfra emlékeztette a statikai vonala, a 10k ritkán érte el, a letöltés meg?...
a 10k meg se haladta. kb 2-4kb/s volt mind2 .Minde e mellet a net a többi dologra teljesen hazsnálhatatlan volt, pl olyan alap dolgokra is mint msn en üzenetet küldeni vkinek, nem értek célba sokszor lecsatalkozott és képtelen volt vissza csatizni
emule nélkül is feltünöen sok apro bug volt ilyen téren de akko a sebeség jo volt.a 3-4kb/s adaforgalom mind2 irányban nem indokolná az ilyen csiga lasuságot, pláne hogy elötte sokal nagyobb forgalomnál is kielégítő volt.
Szolgáltato felhiv, adsl sebeség teszt elvégez, több mint jo volt
le :sebesség: 576 kbit/sec
fel:sebesség: 113 kbit/sec
akkor a hiba mégis csak az ön készülékében van
elindultam vissza fele
router- sima di 604 ftp, http stb letöltés 4 gépen tesztelve- ok semmi rendelenség vagy sebeség csökenés
de mi a kaki lehet? az én gépem hogy befojásolhatya 3 másik gép internetelérési sebeségét ha velük egyne rangú? pláne hogy nem generál akkora forgalmat?
ez még nyitot kérdés
de gondoltam egy uj reinstall és hátha
namost az igazi problémák itt kezdödnek
cput vissz akartam álitani alapra(266 mzh fsb és 1.7+xp)
meglepödve tapasztaltam hogy a DEL lenyomása után csak egy kurzur villog magába a képernyön
reset
megint megismételtem a folyamatot, megint ugyna azt az eredméynt kaptam
ok bios reset
szépenviszsa is ált defaultra, hiányolja a nem létezö flopy, van post screen és még magyaráz is, ahogy az a gyári álapotban elő van írva.
DEL
megint kurzur villog és már CTRL+ALT+DEL re se reagál
viszont a gép elindul, igaz per pill totál default értéken(1100mzh 100fsb)
a szokásos ora rohanás most is fent áll.
tehát összegezve:
Hang akad gyors gépelésnél, idö rohan, nem pontos, ha a gép emulézik az ireálisan belasitya a netet, minimális adatforgalom mellett(holott semi változás nem ált fent a régebbi álapotokhoz képest, és eddig 3-4* nagyobb terhelés esetén is elfogadható volt a net sebessége)
biosba nem lehet belépni
namost inentől tanácstalan vagyok, bios hibára tipelek, bár nekem nem következik belőle egyenesen minden probléma magyarázata
na meg a nagy FAQ és most hogyan hova tovább?

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#12) TitiRii


TitiRii
senior tag

Na végre sikerült elindítani a gépet
ez is külön müvészet lett ,mivel sima bekapcsolásnál a monitor nem reagál, reset után sem mindig, és ha el is indul akkor azt irja nem megfelelöen lett leálítva lépjek be a biosba és bla bla bla.. természetesen belépni nem tudok igy mindig biost kell resetelnem
viszont
érdekes dolgot vettem észre
a bios 0ázodo ügye alap hejzetbe
de tegnap komás fejel nem jol láttam
az fsb valonban 200, de ez a ténylege sebesége nem a ddr, azaz az fsb továbra is 400mzhn van!!
ez hogy lehet ha egyszer a bios defaultra állt vissza?
a proci most 1100mzh megy (5.5*200)
nekem itt valami nem koser, biso resetől ennek is ugyan ugy 133 ra kellet volna vissza ugrania.
közben ötlet vkinek?
megprobálkozzak egy bios updatel esetleg?

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#13) TitiRii


TitiRii
senior tag

sajnos a bios frisités nem hozott javulást
söt
nagyon nehéz azóa elinditani a gépet
és most már az fsb is 100mzhn megy
a proci maradt 1100mzhn
az awdflash is (ami ennél a lapnál biosbol indul alt+f2 re) nagyon nehézkesen jött be, csak sokadig probálkozásra
a töbinél hasonloan elszált kurzur villogással
tehát help
mit lehet itt tenni?
bios chip csere esetleg(ebben ilyen kicsi négyzet alapú van, de cserélhető.

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#14) TitiRii


TitiRii
senior tag

na adolog odáig fajult
hogy elvittem servizbe a lpot ahol is anyit sikerült kikövetkeztetni hogy valószínü cmos hibás, a biosnak nem volt hibája, dea cmosba nem tudott írni, és mivel az ora is ebben a chipben van, ez magyarázhatja a folyamatosa idö zavarokat is.

a dolog most ot tart hogy kaptam egy másikat és a lapom uton van kifelé taivanba, kiváncsi leszek hogy mit mondanak ök rá, ha egyátalán monmdanak rá valamit

szal most csere lappal megszüntek a problémák thx mindenkinek a hotászolásokat, ha kapok infot a pontos hibárol azt leirom majd, legyen tanulság mindenkinek :)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.