Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Hány fokos a hdd (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) epyderm


epyderm
csendes tag

A jóisten szabadítson meg mindenkit a SLIM-maxtoroktól! Egy 40 gb csodát akarok én már immáron fél éve rackes vinyómnak idomítani, a következő műveletekkel eddig eredménytelenül

-a fedelet aluminiumlemez váltotta föl (sütötte a kezemet)
-kivágtam a rack alját dróthálóval helyettesítettem (mint halottnak a csók)
-volt már egy venti beépítve a vinyó alá,mivel befért:) (csak zajolt és mem hűtött jól)
-ott tartok hogy racknek még oldalai sincsenek és az egyész vinyó egy
ultravastag alu lemezben hever (még nem tesztelt)

meg nem tom mérni, de az emberi tűréshatáron(kb 42 fok) túl van a hőmérsékletete.Ennek ellenére most erről a vinyóról dolgozom,a rack ''csontvázán'' egyensúlyozik.A szobában hideg is van. így fasza a hőmérséklet.Csak aggódom a nyár miatt meg hogy így nem lehet ezt a szart szállítani. csak ennyi

Aki hülye, haljon meg - szólt a ***** - és lefordult a székről.

(#52) kamikaze boci válasza epyderm (#51) üzenetére


kamikaze boci
őstag

http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=34929&arc=f

ha gondolod, egy fényképet csinálok. Most 18 fokos a 22 fokos szobában :DDD (tudom, hülyeség, de igen kellemes a hőmérsékelet kézzel is)

egyéb állatfajták

(#53) ptiboy


ptiboy
senior tag

nekem most pl. 26fok (egész nap ment)
seagate 120 8mb
8cm venti (6V) hűti :DDD

:)

(#54) kamikaze boci válasza ffodi (#47) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Ha az például egy 7200-as, 80GB-os, hűtés nélkül, zárt házban, akkor vagy a szenzor szállt el, vagy nem hiszem el.

Elnézést nem flémelni akarok, egy nagyon korrekt fogadásom is van. Valami nagyobb értéket hajlandó vagyok a fogadás tárgyául, ha a fenti feltételek teljesülnek (zárt ház, oké szenzor, nincs külön hűtés, stb). 35-öt minimum el kell érnie, de még akkor is a típus gyöngyszeme, igazi unikum.

Addig viszont kénytelen vagyok az állításodat legendaként kezelni (elnézést, ismét csak nem flame, a tények miatt mondom).

egyéb állatfajták

(#55) Loretto válasza kamikaze boci (#54) üzenetére


Loretto
veterán

lehet hogy csa pár perc volt.nekem is volt olyan hogy 30 percig 27 fokos volt (AIDA szerint) aztán kicsit mocorgott és egyből 35-37 lett.

Soirée...

(#56) kamikaze boci válasza Loretto (#55) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Az lehet, igen. De zárt házban, terhelés mellet még nem láttam 30 fok alatt maxtor hdd-t. Kivétel, ha hűtött, mint Ptboy-é vagy az enyém. Van egy Maxtorom, ami egy deszkán összerakot gép''ben'' üzemel, vagyis teljesen nyitott. Egy ritka fogú nagy hűtőbordára raktam, hogy az alja is tudjon szellőzni. Ezzel együt partícióról partícióra történő másoláskor akár az 50 fokot is eléri.

egyéb állatfajták

(#57) LVXXX


LVXXX
tag

Az én 40GB-os Maxtorom is csak 26 fok-os pedig épp most került rá 1GB adat. Igaz van rajta egy TITAN TTC-HD12TB típusú hütöventi.

(Amúgy meg 90 fokos --> a sarka szögmérövel mérve)

(#58) kamikaze boci válasza LVXXX (#57) üzenetére


kamikaze boci
őstag

A venti a kulcs. Nekem a másik ugyanolyan hdd alatt egy 8 centis van (egy rack, amit kicsit moddoltam), és 18 fokos :)

egyéb állatfajták

(#59) Szatír válasza kapcs-ford (#21) üzenetére


Szatír
aktív tag

Ezt légyszi magyarázd el nekem me nem érteni.

Ha meleg a HDD akkor miért rossz a táp ????

Nemtom mi lehet a gond, de nekem Aida-ban a SMART nem hoz le semmilyen hőfokot.
A setupban engedélyeztem a SMART monitoringot. Lehet a Win98 nem kezeli ?
Tud valaki segíteni ?


[Szerkesztve]

Osztozzatok és uralkodjatok... Fido (1987-2005) soha nem feledlek

(#60) Legolas válasza kamikaze boci (#58) üzenetére


Legolas
senior tag

Lehet, hogy hülyeséget írok, de ha van egy vinyód, amire egy ventivel nyomatod a szobahőmérsékletű levegőt, akkor a vinyó nem mehet szobahő alá!
Akkor nálatok nincs 18 fok se a szobában? Ti nem fűtötök?
Rossz lesz a hőmérőd szerintem!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#61) kamikaze boci válasza Legolas (#60) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Persze, ez az érték csak jó poén:P újabban a gyártók legalább 5 fok csalással állítják be a hdd szenzorát (Samsung, Maxtor), talán hogy a júzer ne pánikoljon feleslegesen :D

egyéb állatfajták

(#62) Legolas válasza kamikaze boci (#61) üzenetére


Legolas
senior tag

OFF: Ugye te is szombathelyi vagy?

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#63) Legolas válasza kamikaze boci (#61) üzenetére


Legolas
senior tag

OFF: Ugye te is szombathelyi vagy?

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#64) kamikaze boci válasza Legolas (#63) üzenetére


kamikaze boci
őstag

off
Igen:)
on

egyéb állatfajták

(#65) Loretto válasza kamikaze boci (#56) üzenetére


Loretto
veterán

lassan megérjük hogy nem kall majd a központi fűtésért fizetni hanem majd pc-k hozzák meleget, ''Sándor,József,Benedek''

Soirée...

(#66) grey209


grey209
tag

Lehet, hogy már elhangzott, de nem vagyok képes végignézni ezt a rengeteg hozzászólást.
A kérdésem a következő: Hova kell tenni a ventillátort, ha hűtöm a vinyót? Mert ugye más dolog a vinyót és más dolog a vinyóban lévő termisztort hűteni. Én mikor a vinyó alá teszem lemegy a hőmérsékelt 29-32 fokra. Ekkor gondolom sokkal jobban hül a termisztor. Ha viszont felé rakom, akkor meg 38-39 fokos. Ilyenkor meg szvsz a vinyót hűtöm és nem a termisztort. Melyik a jobb. Tudom a legjobb, ha alá mellé fölé meg mindenhová berakok egyet, de sajna nincs hely neki. Mit kell hűteni a vinyón? Magát a forgó alkatrészeket, a fémet vagy pedig az elektronikát? Na erre kössetek csomót!

A vinyó egyébként egy IBM 120GXP 80GB modell.

(#67) Angie™ válasza ffodi (#47) üzenetére


Angie™
addikt

pl: SpeedFan progi..

mutatja a hdd hőmérségletét, és még a ventillátorok fordulatszámát is tudod vele szabályozni!

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#68) mr_ricsi válasza grey209 (#66) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Alulra kell a venti, mert ott van minden, ami a hőt termeli. (Az elektronika + a főtengely motor)

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#69) Bass


Bass
addikt

Nekem is ilyen vinyóm van kint 35fok max de rackben nekem is 50 körül mozog
igaz nemsokszor rakom bele,samsungot lehet rackben használni huzamosabb ideig mert kell vennem még egy vinyot a rackbe?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#70) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Azt ne felejtsétek el, hogy amikor pl. a Speedfan kiírja, hogy a vinyó 28 fokos, akkor az csak a felületi hőmérséklet. A tányérok sokkal melegebbek, ezért aki 50 fokon tartja a vinyóját, az ne csodálkozzon, ha az a vinyó nemsokára kinyiffan.

Többek között ezért is hallani több kinyiffant Maxtor vinyóról, mert azok melexenek a legjobban, és a sok okostóni szellőzés nélkül rackben tárolja őket, amíg szét nem főnek.

Rackben csak olyan vinyót szabad tartani, amit cipelgetni szoktunk és nem használjuk egyfolytában huzamosabb ideig.

Egy házba simán beszerelt vinyót már a ház oldalával való érintkezés is hűti (amennyiben nem műanyagból van a ház), mivel az alu/acél elvezeti vmilyen szinten a hőt a vinyó oldaláról. Már ez a folyamat is kimarad, ha egy műanyag rackbe teszünk egy vinyót. Aztán ezt megtámogatva egy nagyon lassan pörgő ventilátorral már elég ahhoz, hogy a vinyó élettartamát meghosszabítsuk - az a lassan pörgő venti elég arra, hogy a vinyó alatt/felett/mellett felgyülemlett meleg levegőt elfújja.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#71) Biaggio válasza grey209 (#66) üzenetére


Biaggio
őstag

Folyamatos mérésre tökéletes a DTemp, leül a tálcára és figyel:U

A hűtés a winchester alá kell, vagy eleve egy hűtőegységbe kell beszerelni, pl. Thermaltake Hardcano 5 Gold.:C

(#72) Bass válasza Biaggio (#71) üzenetére


Bass
addikt

Nekem is az megy jó kis prog

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#73) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Nem ismeri a SCSI-t... :U :(

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#74) Biaggio válasza fLeSs (#73) üzenetére


Biaggio
őstag

:t

(#75) fLeSs válasza Biaggio (#74) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Jó nekem az ACTIVE Smart is :t

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#76) Reac^ válasza Bass (#69) üzenetére


Reac^
őstag

Hali. Nekem van 1 Samsung 80gigás Satás vinyom 5,25 -re bövitökerettel beszerelve: idle 27, max 34. Maxtor 120as ATA ugyanugy 5,25-re elölről 2 4x4es ventivel 5V-on: idle 29-30, maxról ne is beszéljünk :) 40 fölött.
(Max= 30-40 giga adat másolása)

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#77) Agyzuzo válasza fLeSs (#70) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Az egy dolog hogy Maxtor jobban melexik, na de ennyire?
A gépemben van 2db Seagate és egy 80-as Maxtor, ugyanolyan körülmények között. A 2 Seagate 20-30 között van mindig (néha 34-35), de a Maxtor az 45-ről indul és nem ritkán felkúszik 64-65 fokig is!!! Mondjuk már bírja vagy 1,5 éve...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#78) fokukac válasza Agyzuzo (#77) üzenetére


fokukac
nagyúr

nekem egyébként az az érzésem, hogy a samsung igen erőteljesen alámér, a maxtor meg fölé...

kezdjük ott, hogy a 23-25 fokos szobában a Samsung 17-18 fokról indul... :D
az Antec Sonata házamban egy db 12 centis venti viszi ki hátul a levegőt, az ez által keltett légáram hűti a vinyókat is egy kicsit. így a samsung olyan 29-32 közötti, a maxtor pedig 38-45 közötti értékeket mutat.

Kézrátétellel megvizsgálva nem nagyon lehet észrevenni a különbséget.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#79) Agyzuzo válasza fokukac (#78) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Lehet benne valami, mert most épp 57 fokot ír a SpeedFan a Maxtor-omra, de sztem alig melegebb a Seagate-nél ami 34 fokos épp... Mondhatni nagyjából kézmeleg mindkettő... Nah, Maxtornak a szenzora is szar, nem csak a vinyó. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Hány fokos a hdd (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.