Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Docs

Hozzászólások

(#1) rtom


rtom
senior tag

A Google Docs használata

Gondolom többen is excel-ről érkeznek a google docs-ba, így szükség lehet egy ilyen topicra.
A jövőben akár érdemes lehetne egy google docs - excel függvény párosító táblázatot is összehozni.

A problémám: a spreadsheets-ben a függvények között nem találom a magyar exceles "darabteli" függvény megfelelőjét.

Azért akarom a docs-ban kezelni, mert többen is hozzá kell férjenek.

(#2) rtom válasza rtom (#1) üzenetére


rtom
senior tag

Nos, némi kutakodás illetve fórumozást követően sikerült megtalálni a CountIf függvényt, ami ugyanazt az eredményt produkálja, mint a darabteli az excelben, használata:

COUNTIF(tartomány;kritérium)

További segítséget nyújthat a funkciólista.

Elkezdtem egy táblázatot az excel-nek megfelelő googledocs függvényekkel.

(#3) w.miki


w.miki
veterán

Azt hogyan lehet megcsinálni, hogy a sajátgépről, feltöltéssel frissítsek egy fájlt, ha nem ott szerkesztem?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#4) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Google űrlapot készítettem. A kérdésem az, hogy hogy lehet megoldani azt, hogy ha valaki nem töltötte ki az űrlapot teljesen, akkor később folytathassa azt? (más feliratkozási lehetőségeknél ez az adatok módosítása lehetőséggel van megoldva) Vagy azt tudom megtenni, hogy az ügyfelek vagy mindent kitöltenek (ekkor lassabban halad a feliratkozás, mert több kérdés van, amire azonnal nem tudnak válaszolni, vagy nem jelölöm be a kérdések zömét úgy, hogy "kötelező kitölteni" a kérdést!) Az utóbbi esetében többen hamarabb feliratkoznak és később a saját feliratkozásukat tudják tovább tölteni, módosítani!

Lehetséges a második megoldás?

(#5) 7inus


7inus
csendes tag

Üdv,

nemrég kezdtem el használni a Google docs-ot, azon belül is a táblázatot. Elég nagy táblázatban dolgozom, így van, hogy több száz sora is van egy munkalapnak, viszont mentés után újra megnyitáskor mindig az A1-es cellára (vagyis a legtetejére)ugrik vissza, nem úgy mint az Excel, ahol, ha elmentem és megnyitom, akkor az ugyanott állok. Néztem a beállításokat, de nem találtam erre beállítást. Létezik vajon erre megoldás?

Köszi előre is!

(#6) panizzi


panizzi
aktív tag

hogy lehet kikapcsolni ezt a sz...t?
agyrém, ez a ránk erőltetett dolog..

no limit

(#7) w.miki


w.miki
veterán

Nekem is kérdésem lenne, űrlappal kapcsolatban.
Kérdőívnél hogyan lehet beállítani, hogy egy ember csak egyszer tölthesse ki, mint a szavazásoknál?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#8) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Üdv!

Ha megnyitok egy spreadsheetet, vagy docot, azt mindig automatán beteszi a főoldalra a doksijaim közé. Ezt hogy lehet kikapcsolni?

(#9) WonderCSabo válasza WonderCSabo (#8) üzenetére


WonderCSabo
félisten

up!

(#10) Fecow válasza WonderCSabo (#8) üzenetére


Fecow
aktív tag

Próbáld meg ezt:
Fent a Sort By-nál állítsd át a last Opened by me-t valami másra.

Nyergeld meg a nagyot

(#11) WonderCSabo válasza Fecow (#10) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez fura. Így vmelyik megnyitott visszakerül eltávolítás után, vmelyik nem...

(#12) Fecow válasza WonderCSabo (#11) üzenetére


Fecow
aktív tag

Mire állítottad? Én még nem vettem észre, hogy trashbe áthelyezett elemek visszakerültek volna.

Nyergeld meg a nagyot

(#13) WonderCSabo válasza Fecow (#12) üzenetére


WonderCSabo
félisten

De most nem általam készített doksikról van szó, hanem mások által, amiket megosztottak.

(#14) Fecow válasza WonderCSabo (#13) üzenetére


Fecow
aktív tag

Az rendben van, de ha azokra rámész, hogy remove from my document list azoknak sem szabadna vissza jönni, ha egyszer eltávolítottad. A sorrend, "láthatóság" meg nyilván változik, ha változtatod a rendezést. Vagy most már akkor nincs is problémád?

Nyergeld meg a nagyot

(#15) WonderCSabo válasza Fecow (#14) üzenetére


WonderCSabo
félisten

De van. Van egy dokis, amit nem én szerkesztettem, de mégis visszajön. De egy másik meg már nem, ami jó...

(#16) Luighi


Luighi
aktív tag

Sziasztok,

google docs kérdésem lenne: pár nap után a nem használt fájlokat a rendszer automatikusan a kukába pakolja. Ezt ki lehet kapcsolni valahogy?

:R

(#17) rtom válasza Luighi (#16) üzenetére


rtom
senior tag

Nem találtam ilyen beállítást, de nálam a 4 éve nem módosított doksik is a normál listában vannak...

Egyébként Android alkalmazásból használod vagy asztali gépről böngészőből?

(#18) Luighi válasza rtom (#17) üzenetére


Luighi
aktív tag

Akkor lehet kollégák huncutkodtak valamit... :)

Pc-ről, cégnél, ha stabilan működik bevezetjük rendszerbe.

Androiddal alapból működik v kell hozzá letölteni alkalmazást?

(#19) lancsika


lancsika
csendes tag

Sziasztok! Esetleg van köztetek, aki jártas Microsoft Visio 2007-ben? Szeretnék hozzá letölteni Shape-t(stencilt) mégpedig számítástechnika, informatika témában. Mindenféle szerver ábrák, sz.gépek stb...
Rákerestem, csak sajnos olyan linkeket találtam, ahol nincs sok minden, ami kellene, vagy olyat, mai nem használható.
Segítségeteket előre is köszönöm.

Szép napot!

(#20) rtom válasza Luighi (#18) üzenetére


rtom
senior tag

Most már nincs külön Google Docs alkalmazás, legalàbb is a tabletemen átváltozott Google Drive-vá, ebből gondolom. Külön app van hozzá.

(#21) Luighi válasza rtom (#20) üzenetére


Luighi
aktív tag

Tényleg érdekes, amit írsz: privát gmail accomhoz csak docs (dokumentumok nevű fül) van, cégeshez meg csak drive. A rossssebse érti ezt :)

(#22) rtom válasza Luighi (#21) üzenetére


rtom
senior tag

Megnéztem a telefonon, nálam már ott is csak Drive van, az 2.2-es android, a tablet pedig 2.3-as, szerintem inkább os függő lehet, hogy melyiken frissül az app. A funkcionalitásban azonban nincs különbség a kettő között, a felület is kb. ugyanaz, csak a drive-ba elméletileg bármi feltölthető

(#23) Lacces


Lacces
őstag

Sziasztok!

1. Hogyan lehetne létrehozni olyan tartalom jegyzéke a google "word"-ben, hogy mutassa a doksiban lévő oldalszámot hozzá (és ne linket/horgonyokat adjon hozzá)

2. Hogyan tudnám elérni, hogy amikor a google "word"-ben a doksit exportálom/mentem pdf formutámban, akkor tartsa meg a formázást?
Címsorokat használom (formázás: Címsor1, Címsor2, ...) és néha pár enter... szépen elrendezem, hogy a főcímek, mindig másik lapon legyen és pdf-be mentés után látom, hogy ezzel nagy ívben nem foglalkozik... és akkor a falra tudnék mászni tőle... Nem úgy nézz ki ahogy én megszerkesztettem kinézetre, de a többi jól működik hál Istennek.

Válaszokat előre köszönöm meg! :R

[ Szerkesztve ]

(#24) peterszky


peterszky
őstag

Olyan kérdésem lenne, hogy a Google Docs Forms szolgáltatásához elérhető-e valami olyan kiegészítés, script, ami a kitöltés véglegesítése után elküldi a felhasználónak az általa kitöltött űrlap tartalmát?

What else you gonna do on a Saturday?

(#25) peterszky válasza peterszky (#24) üzenetére


peterszky
őstag

Az űrlaphoz létrehozott táblázatban kell egy scriptet elhelyezni, majd beállítani, hogy űrlap beküldésnél fusson le. Az "e" sor, ami bekerül a táblázatba, a mezőire lehet hivatkozni.

function onFormSubmit(e) {
//adatok
var timestamp = e.values[0];
var yourName = e.values[1];
var toAddress = e.values[2];

//targy
var subject = "Ez itt a targy";

//level
var emailBody = "Email szoveg" +
"\n\nAdatok:" +
"\nNick - " + yourName +
"\nEmail - " + toAddress;

//kuldes
MailApp.sendEmail(toAddress, subject, emailBody);
}

What else you gonna do on a Saturday?

(#26) róland válasza peterszky (#24) üzenetére


róland
veterán

Már van "gyárilag".

Kérdés: hogyan lehet adatokat összesíteni a Google űrlapokban? (Naponta kellene adatokat kitölteni, s jó lenne ha a kitöltő látná az összesítetett adatokat,mielőtt az elküld gombra kattint.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#27) csopperke199


csopperke199
újonc

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy van egy google docsos excelem és azt akarom csinálni hogy az aznapi dátumos oszlop színes legyen és ez dinamikusan változzon például ha 2014.04.10-e van akkor az legyen sárga de másnap a másik oszlop legyen sárga ezt hogyan lehet megcsinálni? köszi a választ előre

(#28) piro103


piro103
újonc

HELP!!!Sziasztok! Teljesen új vagyok, és amatőr is, viszont sürgősen tudnom kéne, hogy a google spreadsheet-ben hogy kell olyat csinálni, hogy a felső sor, amiben a fő címek vannak, (pl. név, telefon, stb.) hogyan kell stabillá tenni, hogy mikor lejjebb görgeteg, ez a felső sor mindig látszódjék???
És ugyanígy, esetleg más oszlopokat hogyan tudok fixálni? hol van ilyen opció, milyen néven????
Előre is nagyon köszönöm!!! HELP!

(#29) mobilamb válasza piro103 (#28) üzenetére


mobilamb
csendes tag

Hello,

Én is épp most ismerkedem vele. Ezt a funkciót már megtaláltam A View vagy Nézet menüpont első pontjánál lehet a sorokat, a másodiknál az oszlopokat rögzíteni.

(#30) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Sziasztok!
Hogy tudom kikapcsolni a helyesírás ellenőrzést? :R

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#31) géeles


géeles
aktív tag

Szisztok!
Miként lehet a munkalapokat összefogni, hogy egyben szerkesszem?
:O

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#32) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Sziasztok!

Valaki másnak is csinálja azt, hogy össze vissza váltogatja a formázást és egyszerűen nem is azt állítja be, amit megadok neki? Egyszerűen szeretnék eltelt óraszámot megjeleníteni percekkel és helyette elkezdi mutatni a másodpercek, százodmásodperceket, néha random átvált dátummá. Lehetséges, hogy a rendszer a trágya most? Mert kiidegel

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#33) repvez


repvez
addikt

tudna valaki abban segiteni, hogy hogyan lehetne kompatibilissá tenni egy excel filet a google táblázatokkal? az alábbi feltételes formázásokat akarom érvényesiteni, hogy az első feltételnél ne legyen kitöltö szin a cellánál a másodiknál piros a harmadiknál zőld legyen a cella

=DARABTELI(Mn;C$2)>0
=VAGY(HÉT.NAPJA(C$2;2)=7;DARABTELI(ünnep;C$2)>0)
=HÉT.NAPJA(C$2;2)=6

Ezeket hiába irtam be a google táblázatokban a feltételes formázáshoz nem akar müködni egyedül a 3. ami müködik, ja és az angol verzió ra is kéne, mert oda hiába kerestem meg, hogy a darabteli minek felel meg érvénytelen képletet ir.

Az Mn és az ünnep egy nevesitett tartományt jelöl az ünnek AK2-16ig az Mn meg AL2-7ig

illetve az A2-A16ig lévő oszlopot szeretnám rögziteni, hogy ne tunjön ki a képből ha görgetem oldalra.

(#34) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Egy táblázatban soronként tartok nyilván egy év minden napját. Arról van szó kiszámolom ennyi időt töltök egy helyen. Szeretném ezt hetente összesíteni egy oszlopban de nem akarom mindegyik héthez beírni a függvényt, ezt szeretném automatizálni. Ezt hogyan lehet? Tehát beírom 2. hétre =SZUM(D9 : D15); 3. hétre =SZUM(D16 : D22) és utána csak egérrel szeretnék lehúzni az 52. hétig és a cellákba a megfelelő képlet kerüljön automatikusan.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#35) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Hogyan lehet dokumentumban oldalszámokat tenni a lapok aljára?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#36) melbourne


melbourne
csendes tag

Sziasztok!

Az a problémám hogy a google drive beépített szövegszerkesztőjének menü sora nagyon kicsi lett, alig lehet olvasni. Hogyan tudnám a méretét helyreállítani.
Tehát nem szerkesztett szöveg mértének állítása probléma, erre ott van a menüsoron a százalékos állítási lehetőség.
Próbáltam a ctrl+ sikertelenül. A google sugó billentyűparancsainál nem találtam megfelelőt.

Köszi :))

(#37) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Valamit bekapcsoltam és most zöld vonalak közé teszi azt amit beírok. Hogy lehet kikapcsolni?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#38) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Egy pár megosztásos kérdésem lenne:

1. Google űrlap megosztás esetén a válasz adás idejét lehet valahogy automatizálni, hogy ne kelljen ki-be kapcsolgatni folyamatosan? pl.: válaszokat csak 16-20-ig fogadok
2. Google táblázat megosztásakor lehet valahogy jelölni, hogy melyik cellában történt változás? Nem konkrét személyekkel van megosztva szerkesztésre hanem a link birtokában bárki szerkesztheti.

Előre is köszönöm válaszokat.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Docs
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.