Hirdetés

2019. november 17., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-14 21:29:59

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#115401) b-type

b-type
(nagyúr)

:D
jó időmérő volt :D

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#115402) Leon77

Leon77
(senior tag)

Úgy tűnik a liberty media az időjárást is tudja befolyásolni.... ez csak nekik jó, meg a fogalmatlan nézőknek+szujó....

Mondom oké, legyen esős futam, vagy esős időmérő, de ne a q3-ra szakadjon le. DE.

Aztán mehet a vita, hogy hamilton zseni volt, vagy a nagyobb leszorító erő...stb... de Ocon 3. lett szóval maradjunk annyiban inkább, hogy orosz rulett. Emlékszem Hulkemberg pole-jára hasonló körülmények között, alázta a mezőnyt...

Lélektanilag Hamilton nagy csomagot kapott, Vettelnek fel kell kötnie a gatyát, mert lélektanilag most sokkal sebezhetőbb.

Azért a rajton sok fog múlni holnap, én úgy láttam a Ferrari nagyon jó most...szárazon.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#115403) .noxwill

.noxwill
(veterán)

Megint a mák meg a szerencse? :D

All→M8

(#115404) kentucky

kentucky
(őstag)

Szerintem jelentkezek Ferrari stratégának. Ilyen szar már nem lehet, de komolyan ez a csapat néha.

(#115405) DaveNo1 válasza Malibutomi (#115399) üzenetére

DaveNo1
(veterán)

Nyilván, Wéber elég jól elmondta miért jobb a Mercedes esőben.

You are not prepared.

(#115406) veron3 válasza .noxwill (#115403) üzenetére

veron3
(csendes tag)

En csak arra lennek kivancsi, ha Seb nyert az meg vezetesbeli tudas? Spa idojarasban mindig lutri. Hamilton is valami miatt valasztott ezt a beallitast. Ezzel a mas beallitasal is szemmel nem lathato kulonbseget mentek szarazon 5 szazad volt a kulonbseg az elso harom kozott a Q2 vegen.

[ Szerkesztve ]

(#115407) mefistofeles

mefistofeles
(addikt)

Nem néztem utána de nyilván több esős időmérő volt eddig mint száraz igaz?
Lassan mindenki egyet ért abban, hogy a merci kissé lemaradt a ferrari mögött és ennek ellenére Hami vezet majd' egy futamnyi különbséggel.
Lehet, szidni itt a sorsot a mercit, Hamiltont stb. de először utána kéne nézni, hogy a formula 1 egy olyan versenysorozat ahol (még) nem búra alatt, megszabott körülmények között kell menni. Esőben, vegyes körülmények között és száraz pályán is jól kell menni ha valaki tényleg jó és univerzális versenyző akar lenni.
Shumi is jó volt esőben..... Hami minden évben és minden karakterisztikájú autóval jó volt esőben. ...legfeljebb régen még többet hibázott.... ettől még nyilván köszöni szépen az esőnek de pl. holnapra tudtommal nem jósolnak esőt. Akkor egy pozíciót Vettelnek nem lehet különösebben nehéz vállalkozás javítania ha olyan jó a ferka. ha meg nem olyan jó a ferrari akkor meg nem kell az esőre fogni.

A hatalmas, nagy ferrari nyilván el tudja majd intézni, hogy esőben maradjanak otthon a fiúk.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#115408) Tapsyfüles válasza mefistofeles (#115407) üzenetére

Tapsyfüles
(tag)

Szerintem az lesz hogy a rajt utáni hosszú egyenesben bevág szélárnyékba, és ott megpróbálja egyből az előzést.
Ha csak beül mögé vonatozni, azzal nem tesz jót a gumiknak. Azt az elején meg kellesz oldani, vagy megint jön az unalmas lemaradás gumikímélős futam, és majd a kerékcserénél eldől az első hely. :DDD

(#115409) Motion_Blur válasza mefistofeles (#115407) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

"Lassan mindenki egyet ért abban, hogy a merci kissé lemaradt a ferrari mögött"

Ezt mi alaján írod? A Q2-ben gyakorlatilag azonos időt futott a két autó. Éppen hogy az eddigi vélt vagy valós Ferrari előny a spec3 motorral és a fejlesztésekkel eltűnni látszik. Vettel és a Ferrari nem hsaználta ki azt a pár futamos időszakot amikor pontelőnyt kellett volna építeni, sőt...

Schumi jó volt esőben, amikor az autó is jó volt esőben. És jó volt Monacoban amikor az autó is jó volt Monacoban - nem sokszor!

Ne vicceljünk már, a Merci 2x akkora hátsó szárnnyal megy mint a Ferrari és a Red Bull! Ez azt jelenti hogy bőven van mit motorerőből feláldozni, és még így se lassúak az egyenesekben.

Holnap ezt száraz pályán simán be kell húznia Hamiltonnak, mivel nincs tempóelőnye a Ferrarinak, főleg nem versenyben.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#115410) Milka 78 válasza Csapoati (#115398) üzenetére

Milka 78
(nagyúr)

Azért azt valljuk be, hogy kijön most minden a Mercinek/Haminek,de azt is mondhatjuk, hogy a Ferrari/Vettel mindent elszúr és folyamatosan hátrányos helyzetbe kerülnek. Azért sanszosan szárazon ez Ferraris pole lett volna (minden esetre több esélye lett volna Vettelnek), de jött az eső ahol a Ferrari és érzésem szerint Vettel is gyengébb.
Mi ez ha nem mák? ;)

[ Szerkesztve ]

---------Jótündér! A kívánság az kívánság! Na hajolj csak szépen előre!--------- Technikai okok miatt privát üzikre sajnos nem tudok válaszolni,ha kérdésed van azt a fórumba tedd fel!!!

(#115411) gV válasza Leon77 (#115402) üzenetére

gV
(őstag)

liberty csak a kezdést tudta befolyásolni, de a változtatásokkal az amúgy régi időrend szerinti száraz idős eseményeket most már németben és itt is betolta az esőbe és a hringi időmérőt sem akkora zuhéban tartották volna

zapikanka: versenyen még rosszabb a helyzet és csak jövőre ígérnek további fejlesztést :(

[ Szerkesztve ]

(#115412) Tsa-bika válasza mefistofeles (#115407) üzenetére

Tsa-bika
(senior tag)

+1

Végre valaki, köszönöm! Gyakran emlékeztetni kell azokat, akik csak egy személy miatt nézik az F1-et, hogy ez egy technikai sport. Úgyhogy nyugodtan lehet sírni, 2-5-10-15 év után is, hogy "de ha akkor nem áll meg a kocsi alatta" "ha akkor ők is felteszik az X gumit" "ha akkor X nem előzi meg azzal a kifogásolható mozdulattal" és társaival, ez még attól a sport része marad és csak rázom a fejem és kínomban kinevetem a sok 1dimenziós rajongót.

[ Szerkesztve ]

Van amit személyesen kell átélni, minden másra ott a darkweb.

(#115413) Malibutomi válasza gV (#115411) üzenetére

Malibutomi
(nagyúr)

Persze hisz az eso percre pontosan ugyanakkor esik mindig, ezert arra az idopontra toltak az idomerot

(#115414) Leon77 válasza Malibutomi (#115413) üzenetére

Leon77
(senior tag)

Van amikor a körülmények sorozatban kedveznek az egyik csapatnak/embernek. Így van ez a pokerben is, de hosszú távon (nem egy szezon) kiegyenlítődik.

Én Ferrari szurkoló vagyok (és Vettel), de jó ideje sajnos úgy látom, hogy, ha a Ferrarinak éppen előnye van, mindig történik valami. Ha nem eső, akkor más. És vettel szurkoló vagyok ugyan, de el kell ismernem, hogy sok pont hiányzik a büdzséből miatta is.

Jó lenne,ha a Ferrari a másik árnyékán is átlépne. (azon úgy tűnik sikerült, hogy nem elég innovatívak és év közben lemaradnak a fejlesztési versenyben).

Forza Ferrari :K

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#115415) BenHans válasza Tsa-bika (#115412) üzenetére

BenHans
(addikt)

Ha valaki műszaki hibával kiesik az nagyobb pech mint az időjárás változás, gondolom a miértjét nem kell magyarázni. De egyetértek azzal amit mefistofeles írt.

"...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "Still I Rise"

(#115416) guftabi96 válasza .noxwill (#115403) üzenetére

guftabi96
(addikt)

Nyilván meg kellett futni ezt az időt, de ettől függetlenül szerintem tagadhatatlan, hogy az eső megint a Merci felé billentette a mérleg nyelvét.
-----------------------------

Ocon - Vettel beszélgetés
Így akkor kb 100%, hogy Ocon nem marad(hat) a Force Indiánál és Stroll érkezik a helyére.

"Vettel: Next year? Still nothing?

Ocon: No.

Vettel: Will you be here [at Force India]? No?

Ocon: No, no. The seat is taken.

Vettel: Oh yeah? Who?

Ocon: Have a guess! The one who bought it!

Vettel: Yes, but the other one...?

Ocon: Well, the other one [Sergio Perez] brings money."

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael | #JB17 Automobilista 2 Topik: prohardver.hu/tema/automobilista_2/

(#115417) Don.Corleone válasza guftabi96 (#115416) üzenetére

Don.Corleone
(aktív tag)

Azért valahol ez a történet nagyon szomorú. Itt van ez a srác, amióta bekerült mutatja hogy van benne potenciál, Perezt nem csak a pályán verte de mentálisan nagyon komolyan, erre jövőre még mindig lóg a levegőben és "talán" bekerül abba a mekibe ami a béka segge alatt van, mert nincs a zsebében 10-20-30 misi. Ez egyfelől a merci sara is, mert ahogy bánnak a fiatalokkal (Wehrlein) az kicsit kiábrándító.

(#115418) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

Alonso legjobb körideje 3.4mp-el maradt el Vettel Q2-es körrekordjától, nem tudom volt-e már ennyire mélyen a McLaren?!

Ocont nagyon bírom, remélem nem a McLarenben fog elsüllyedni jövőre.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#115419) 7etape

7etape
(addikt)

„De Sebastian Vettel időmérője sem alakult ideálisan, amit a Lewis Hamiltonnal szemben összeszedett 0,726 másodperces hátránya is megmutatott. Köreiket elnézve elmondható, hogy egyiküké sem volt tökéletes, mindketten hibázgattak. A brit több kanyarban más íveket választott, mint ellenfele, ám mint kiderült, a sikere nemcsak ezen múlt, hanem a Ferrari boxutcai keveredésén és technikai fennakadásán is. „Meglepődtem, amikor átszeltem a célvonalat az utolsó kör elején. Láttam, hogy az akkumulátorom töltöttsége nem megfelelő. Ez időnkbe került. A csapattal ezt jobban is megoldhattuk volna. Folyamatosan próbáltam lassítani és tölteni, de nem sikerült” – árulta el a négyszeres világbajnok.”

Tehát a Ferrarinál megint ment a „Kántor nyomoz” ... :) Röhej. Várom már, hogy mikor kezdik el a rajtrácson szerelgetni az autókat..

(#115420) Motion_Blur válasza 7etape (#115419) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Így legalább Vettel nem kizárólag a saját hibái miatt bukja a VB címet hanem a csapat balfaszságai miatt is.

Hamilton Q2-es körére kíváncsi lennék, vajon sikerült-e padlón a Pouhon? Akkora leszorítóerővel azért illik :D ;]

[ Szerkesztve ]

(#115421) b-type válasza Motion_Blur (#115420) üzenetére

b-type
(nagyúr)

mekkora leszorítóerővel?

(#115422) Motion_Blur válasza b-type (#115421) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Nagyobbal mint a Ferrarinak volt a középső szektorra.

Ha jól rémlik Hamiltont nem mutatták, viszont az egyik Ferrarit igen és csak egy kevesett kellett emelnie bejáraton. Ebből gondolom hogy Hamiltonnak meglehetett nyélen.

(#115423) Redneck

Redneck
(veterán)

Az eredményt és a kommenteket látva, örülök hogy már aludtam a Q3-ra. No nem azért mert nem érdekelt, de megyek dolgozni. Néha úgy érzem, hogy ezt a töketlen Ferrarit az ág is húzza. A Force Indiasoknak legalább örülhettem, remélem sok pontot gyűjtenek a kabaré után. :K

Play Hard GO pr0! - A bugfix a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#115424) velizare

velizare
(veterán)

+1 tc: hulk. +5 rajthely. az mondjuk érdekes, hogy a rönyóban két nap alatt kétszer kellett turbót cserélni.

[ Szerkesztve ]

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

(#115425) b-type válasza Motion_Blur (#115422) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Nem gondolom a nagyobb leszorítóerőt.

(#115426) gbors

gbors
(nagyúr)

A versenyen kíváncsi leszek, Vettel fog-e tudni mit kezdeni az alacsonyabb leszorítóerővel a Kemmelben...

"Armour... is part of a state of mind... in which you admit the possibility... of being hit."

(#115427) BenHans

BenHans
(addikt)

Ha Wehrlein után Oconnak sem lesz helye akkor nincs igazság.
Az nem baj, ha valaki úgy fizetős hogy mellette még erős is, ez oké.
Az a nem oké ha valaki pénzzel vagy anélkül úgy van ott, hogy nem tud komoly fejlődést felmutatni.
Nem hiszem, hogy Stroll, Hartley, Sirotkin és Vandoorne helyére nem lenne jobb pilóta.
Itt nem Kubicán kell sajnálkozni aki nem 100%-os és nem is fiatal, itt elég tehetségesnek tűnő fiatalok vesznek el. Ezekért az ülésekért olyan fiatalokat kellene versenyeztetni mint Norris, Russell, Giovinazzi, Wehrlein és Ocon. Hozzáteszem, itt is el tudnék képzelni hasonló szabályt mint a fociban, hogy kötelező fiatalt alkalmazni minden csapatnak, vagy ha mást nem partnercsapathoz befizetni egy-egy tehetséget. Ez így talán más lenne mint a gazdag család esete, mert egy Ferrarinak vagy Mercedesnek csak az állna érdekében, hogy olyat finanszírozzanak akiben van potenciál a csapat jövőjére tekintve is.

"...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "Still I Rise"

(#115428) Alexios válasza BenHans (#115427) üzenetére

Alexios
(addikt)

Pedig Hartley tényleg azért van ott mert nincs más, pénzt ő nem visz magával :D

(#115429) Hory84

Hory84
(tag)

Napi érdekes statisztika: a turbós korszakban csak hamilton nyert esős futamon.

(#115430) guftabi96 válasza Hory84 (#115429) üzenetére

guftabi96
(addikt)

Hungaroring, 2014, Ricciardo?

#KeepFightingMichael | #JB17 Automobilista 2 Topik: prohardver.hu/tema/automobilista_2/

(#115431) Atomantiii válasza guftabi96 (#115430) üzenetére

Atomantiii
(őstag)

Ha azt nézzük 2016 Monacó is Ricciardo-é lett volna ha nem cseszi el a csapat neki.

[ Szerkesztve ]

(#115432) Lauda

Lauda
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Hamilton odabaszott a népnek megint. :D

(#115433) snecy20 válasza Motion_Blur (#115418) üzenetére

snecy20
(veterán)

Egyáltalán hol lehet még Ocon-nak szabad hely? Lehet hogy tényleg a McLaren lesz az egyetlen "értelmes" opció. Ennyire szar azért csak nem lehet az a csapat éveken át.

Be Quiet Dark Rock Pro 4 CPU hűtő eladó - https://tinyurl.com/y4t3q2z3

(#115434) 7etape válasza Lauda (#115432) üzenetére

7etape
(addikt)

Meg az időjárás és a ferrari balfaszsága, ezek mind odabasztak a népnek.... :)

(#115435) snecy20 válasza 7etape (#115434) üzenetére

snecy20
(veterán)

Az a baj, hogy a mostani Ferrari szervezettségben fényévekre van a 2000-2006 közötti időszakuktól.

(#115436) velizare válasza snecy20 (#115433) üzenetére

velizare
(veterán)

ferrari, str, mclaren, williams, haas, sauber...

@Lauda: arra, hogy kimi nem tudott menni a végén még egy gyors kört, mert nem volt rá elég benya.

[ Szerkesztve ]

(#115437) Lauda válasza 7etape (#115434) üzenetére

Lauda
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Arra gondolsz, hogy vettel ugyanolyan gumin kapott hét tizedet?

cain69 Aki el sem indul azt szerintem ne vegyük figyelembe. Akik futottak kört, azokat rommá verte hamilton.

[ Szerkesztve ]

(#115438) snecy20 válasza velizare (#115436) üzenetére

snecy20
(veterán)

Ebből nem sok valós opció van. STR-t, Sauber-t le is húznám, a Williams gondolom továbbra is vastag pénztárcás delikvensre vadászik majd, bár oda befizethetik Wolff-ék talán... a McLaren és a Haas egy-egy ülése viszont valós opció lehet.

(#115439) Male válasza Leon77 (#115346) üzenetére

Male
(veterán)

Szintén... de már a szabadedzésen is rossz volt a hang, szaggatott. A prologic még tűrhető, a DD hallgathatatlan volt. Remélem holnapra megcsinálják.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! //////////////////////////////////////////// Forex programozás: https://forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: https://ozweb.hu - Befektetés: https://alpari.com/en/invest/pamm/423018/

(#115440) Motion_Blur válasza Lauda (#115437) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Alonso meg 3.5mp-et, ugyanolyan gumin..

(#115441) guftabi96 válasza Lauda (#115437) üzenetére

guftabi96
(addikt)

A Merci eleve nagyobb leszorítóerővel ment, az lett volna a csoda, ha nem Hamilton nyeri az időmérőt ilyen körülmények között.
Persze ettől még össze kellett rakni azt a kört, az nem vitás. De tény, hogy a Merci beállítása sokkal jobb volt esőben.

[ Szerkesztve ]

(#115442) snecy20 válasza guftabi96 (#115441) üzenetére

snecy20
(veterán)

Holnap ezt a dolgot Vettelnek le kell rendezni az első körben, különben reszeltek.
Ha meg benéz az eső... abból megintcsak nem hiszem hogy Vettel jönne ki jól.

(#115443) Csapoati válasza snecy20 (#115442) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Ha száraz lesz a verseny, szerintem simán nyer Vettel.

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#115444) Tapsyfüles válasza Csapoati (#115443) üzenetére

Tapsyfüles
(tag)

Simán nem fog, azért meg kell dolgoznia érte. :K

(#115445) Csapoati válasza Tapsyfüles (#115444) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Elég egy jó rajt, vagy majd DRS-sel a Kemmelben, esetleg elévágással. Szerintem meglesz neki, de mostanában ritkán van sima futam, szóval azért biztosra nem venném.

(#115446) Motion_Blur válasza Csapoati (#115445) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Miből gondolod hogy egyáltalán gyorsabb lesz mint Hamilton?

(#115447) Csapoati válasza Motion_Blur (#115446) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

[link] :D

(#115448) Motion_Blur válasza Csapoati (#115447) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Ennél már van részletesen, több keverékre kiterjedő statisztika is.

versenyre megmaradt szettek: [link]

elvileg SS-S-el teljesíthető a verseny

Ocon jobb mint Perez, tegnap Wéber is részletezte (pedig ő nagy Perez drukker volt)

[ Szerkesztve ]

(#115449) velizare válasza snecy20 (#115438) üzenetére

velizare
(veterán)

eleve a force indiához is azért került be, mert wolffék miatta olcsóbban adták a motort. mellesleg nem jobb, mint a fizetős perez.

@Motion_Blur: nem láttam, nem tudom, mire alapozza. perez tavaly időmérőkön 13-7re, versenyen 12-8ra verte ocont. idén mondjuk ocon áll jobban, 3-9, 4-7, de pontja még mindig pereznek van több.

[ Szerkesztve ]

(#115450) Tapsyfüles válasza Csapoati (#115445) üzenetére

Tapsyfüles
(tag)

Első körben kell lejátszani ezt a meccset, ha ott elhalasztja, akkor még elé vághatnak box kiálláskor, vagy a futam vége fele megpróbálni az előzést, de úgy már nem lesz könnyű. Hamilton hamar tud előnyt kiautózni.
Én nem vagyok Hamilton szurkoló, de mint versenyzőt elismerem mert tud a srác. :K

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.