Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd-író buffer leürülés-hiba (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) wrobi


wrobi
tag

Problémám a következő:

Dvd íráskor előfordul, hogy leürül a buffer. A végeredmény: használhatatlan lemez.


Továbbá: ha ezt a buffer-ürülést előadja, akkor írás végén majdhogynem le van fagyva a gép, alig akar becsukódni a Nero. De miért?:(((

Nero-val és Decrypterrel is próbáltam. Ugyanaz. Tehát nem a progi a ludas....bár ezt gondoltam.

Ja, úgy vettem észre, ha 2 lemezt írok egymás után, a másodiknál tutti előjön a buffer probléma. Háde csaknem kéne minden egyes dvd megírása után újraindítani..

Általában 2x-esen írok. 4x-esen eddig egyszer írtam, azt rontotta is (igaz, második lemez írás volt, valszeg 2x-esen is rontotta volna).

Samsung és Princo (taiwan) lemezt is rontott már....dehát gondolom ennek sincs köze a buffer kiürüléséhez.

JA, FONTOS INFÓ (asszem): amikor a buffer leürül, előtte, s közben iszonyatosan dolgozik a vinyó. Maxtor 80/2Mb. Azt vettem észre, hogy amikor a vinyó nagy izzadása után a buffer lassan leürül majdnem 0-ra, utána a buffer feltöltődik, s megy minden tovább. /mintha úgy gondolná, h ''na ezt a lemezt is sikerült elb@szni, most már akár müködhetünk rendesen is /

Az író: NEC1300A

A konfig: 1.8XP, 512RAM és az a bizonyos maxtor.

(#2) wrobi


wrobi
tag

Első nekifutásra úgy gondoltam, az is lehet a probléma, h kevés a hely a C meghajtón (300Mb). Töröltem, áthelyeztem........de a második írásra (2x) ezután is hibázott.

Firmware-t találtam valahol, bár asszem nem a legfrissebbet. Fel van rakva, nem segített. Bár ez is fura volt nekem: a firmware exe elinditása után egy pillanattal kiírta, h ''completed''. Leokéztam. Ennyi?? Még egy újraindítást sem kért. :F

Ja, azt nem ítram, hogy az első hibákat úgy gyártotta, h közben ment a letöltés (DC), de más nem. Ilyenkor a buffer leürülés hibás lemezt eredményezett. Legutóbb viszont úgy próbáltam, hogy nem ment semmi a Nero-n kívűl, az említett firmware is fenn volt. Az első lemezt megírta gond nélkül. A másodiknál már kétszer is leürült a buffer (a vinyó nagy izzadása, kattogása közepette), viszont a megírt lemezről minden film(divX) simán indul a gépemen.

Mit tegyek??

Próbálkozzak még firmware-ekkel?

Vagy nem is az író lesz a hibás, hanem a vinyóról nem bírja ilyenkor leszedni az adatokat (elég gyorsan) ? Vagy valami más a gond?

Segítsetek plz. Ha van ötletetek mondjátok.... Szeretnék már a 4x-es íróval a 4x-es lemezre 4x-esen is hibátlanul írni. Dehát ha ez még 2x-esen sem megy, meg sem próbálom. :(


(#3) erdoke válasza wrobi (#1) üzenetére


erdoke
titán

Gondolom, az író támogatja a pufferkiürülés elleni védelmet (BURN-Proof), és az be is van kapcsolva a Neroban és a Decrypterben is.:F

A legjobb aláírás a héten

(#4) wrobi


wrobi
tag

Be-be. Bár asszem ez alapból be van kapcsolva az író-progikban.

(#5) erdoke válasza wrobi (#4) üzenetére


erdoke
titán

Vírusirtó, szépséges képernyővédő, swap?
Milyen alaplap, mennyi memóriával, milyen pagefile beállítások?

A legjobb aláírás a héten

(#6) wrobi


wrobi
tag

De sztem nem itt van a baj. Már vmi rendszerbeli gixerre kezdek gyanakodni. Miért van majdnem lefagyva a gép egy ilyen írás után? És miért izzad meg annyira a vinyó egy ilyen puffer-ürülésnél? Nem értem..

(#7) erdoke válasza wrobi (#6) üzenetére


erdoke
titán

Azért van majdnem lefagyva, mert valamit nagyon próbál csinálni, de nem megy neki. Ahogy a vinyó is azért darál, mert próbálja feltölteni a puffert az íróprogi, de valamiért nem sikerül. Azt kellene kideríteni, miért nem, ezért a kérdéseim.:P

A legjobb aláírás a héten

(#8) konrad válasza wrobi (#6) üzenetére


konrad
aktív tag

Töredezettségmentesíteni próbáltál?

Búcsúbeszéd a villanyszerelők főnökének temetéséről: - Jó vezető voltál, mindig nagy volt körülötted a feszültség. De most, hogy kiverted a biztosítékot, földelünk.

(#9) wrobi válasza erdoke (#3) üzenetére


wrobi
tag

Hol van ez a buffer ürülés elleni védelem? Nero-ban hirtelenjében csak a cd-írásnál találtam ilyet, h: ''just-link''. Decrypterben meg az van eleve az írás indító gombon, h: Burn-proof.
Hol lehet még állítani vmit? A Nero-ban pl a dvd-írásnál nem találom most ezt a burn-proofot sehol. Egyébként alapon van minden.

(#10) wrobi válasza erdoke (#5) üzenetére


wrobi
tag

Vírusritkító: NAV2003.
Swapot nemtom miisaz.
Képernyővédőnek egy fénykép van feltéve a 16 gyermekemről.:DD Tényleg egy fénykép van. A képernyővédőnek is lehet köze hozzá? Komolyan...én is gondolkoztam rajta, mert úgy kezdi el a haldoklást, mikor már régóta nem nyúltam hozzá...és már azt vártam mikor vált pihentetésre.
Pagefile és minden egyéb az XP alapbeállításain.
Lap: Abit kg7-lite, 512 ddr.....és egy forró maxtor vinyó.
Mi a swap?

Töredezettségmentesítve kb 2 hete volt....igaz a C-t a kevés hely miatt nem csinálta meg.

(#11) erdoke válasza wrobi (#10) üzenetére


erdoke
titán

Egy próbát megér, hogy letiltod a képernyővédőt, aztán ha marad a gond, kikapcsolod a vírusirtót is. Lehetőleg újraírhatóval gyakorlatozz.:D Ha a Win a C-n van, akkor nem ártana némi adatot átmozgatni onnan, és töredezettségmentesíteni.

A pagefile (vagy swapfile = virtuális memória a merevlemezen) a Sajátgép->Tulajdonságok->Rendszerbeállítások (?? angol XP-m van...:B) fülnél van. Ha sok (512 MB v. több) fizikai memóriád van, leveheted fix 256/512 MB-ra pl. Bizonyos progikban, illetve valahol a Registryben kézzel is, be lehet állítani, hogy a Win keveset swapoljon.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#12) wrobi


wrobi
tag

Lapozófájl teljes mérete az összes meghajtón: 768MB. Akkor ez inkább kevesebb legyen mint több?

Következő írásnál majd kilövök mindent. Képernyővédőt, nortont, mindent. És megpróbálok 2 lemezt írni egymás után. Remélem menni fog. Bár ha jobban belegondolok, csak mérgesít a dolog. Azért az 1.8XP, 512RAM-nak bírnia kéne sokmindent, nem csak egy csupasz dvd-írást.

Mindjárt töredezettségmentesítek.

Köszi.

További ötleteket szeretettel várok.

(#13) poirot


poirot
senior tag

Nekem a CD íróm szórakozott így, nem tudom, hogy a DVD íróknál mennyi a különbség, de egy ellenőrzést megér.

Most NT előtt ülök, így nem tudom fejből, de nézd meg a hardver eszközöknél, hogy az IDE egységek milyen módban vannak. Ha csak PIO akárhányas próbáld megengedélyezni az UDMA-t. Nekem csak akkor sikerült ez, mikor az író firmware-t frissítettem, érdekes, hogy előtte tudta az XP, aztán egyszer csak nem, akkor kezdett el nekem is így szórakozni. Plextorom van, különben, meg természetesen Seconder- Master kábelen van.

[Szerkesztve]

(#14) lacko22


lacko22
aktív tag

Az MSI alaplapok szoktak ilyet csinálni

(#15) wrobi


wrobi
tag

Na, teljes a boldogság.:DD Úgy tűnik hibátlanul megy az írás. :DD

Nem tudom pontosan mi segített, mert mindent megcsináltam, amit javasoltatok. Minden vezérlőt UDMA-ra állítottam, letöltöttem egy új firmware-t, kilőttem az összes futó progit (Norton, mail). És mint fentebb írtam, találtam valamit a VIA Bus Master IDE-vezérlőhöz is. Ja, töredezettségmentesítettem is.

És nekiláttam írni. 4 lemezt írtam meg, az első kettőt 2x-esen, a második kettőt 4x-esen. 1-et Decrypterrel, a többit Nero-val.

Minden simán ment. Nem dolgoztatta meg a vinyót és a buffer sem ürült le egyszer sem.
Gyanítom, hogy vagy az UDMA segített (bár én úgy emlékszem csak az 1-es eszközt, azaz a cd-romot kellett pio-ról átállítanom ), vagy ez a Bus Master vezérlö.

Köszönöm mindenkinek a segítséget. :C :C :C


Azért lenne még egy-két kisebb kérdésem:

1. Decrypternél folyamatosan 100%-on volt a tároló, a Nero-nál viszont kissé ingadozott. Igaz, sose csökkent 91% alá. Ez így rendben van?...mármint nálatok is ingadozik kicsit a tároló szintje?

2. Írtam egy Ps2 játékot is a cimbimnek, ami kicsomizva egy 2.1 gigás ISO lett. Mikor meg akartam írni, a Nero kiírta, hogy mivel nagyobb a fájl, mint 2GB, használjak az írásnál UDF fájlrendszert. Csak így engedte megírni. A kérdésem: valyon menni fog ez Ps2-n? Ismeri az UDF fájlrendszert?

3. Azért ugye nem kell minden életnek megállnia dvd-írás alatt a gépen. Remélem azért böngészni csak lehet, anélkül, hogy lemezt rontana.
És letöltés mehet a vinyóra, miközben kifelé is megy az anyag az íróra?

(#16) erdoke válasza wrobi (#15) üzenetére


erdoke
titán

1. Teljesen normális a jelenség.
2. Az .iso fájlt képfájlként kell kiírni, gondolom a tartalma nem 1 db 2 GB feletti fájl...:D
3. HDD-intenzív alkalmazás ne menjen, pl. víruskeresés, tömörítés, a másolásról, töredezettség-mentesítésről nem is beszélve.

A legjobb aláírás a héten

(#17) Cathfaern válasza wrobi (#15) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A Ps2 nem olvassa az UDF-et (legalábbis a régebbi verziója biztos nem, de szvsz az új sem).

(#18) erdoke válasza Cathfaern (#17) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem az a gond, hogy kiírta az ISO-t sima fájlként a DVD-re, nem pedig képfájlként.
ISO-t jobb Decrypterrel írni, az nem rontja el semmiképpen.:D

A legjobb aláírás a héten

(#19) Cathfaern válasza erdoke (#18) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ez ok, ezzel egyetértek, csak úgy mondtam :)

(#20) wrobi


wrobi
tag

Na jó. Ismét tanultam valamit. Köszi.

Francba. Ezt a ''Behind good and evil''-t először elrontottam a buffer miatt (akkor bezzeg Decrypterrel írtam asszem), most még egy lemezt kukázok az UDF miatt, ha még kiderül, hogy a játék is egy kalap sz@r......:Y

Nagyon láma vagyok. Erről az UDF-es lemezről hogyan kerül vissza a vinyóra ISO-ba, hogy azt kiírhassam?

(#21) fügike


fügike
senior tag

Egy hasonló CD-írás után szállt el tavaly nyáron a 40GB-os Maxtorom! Az elsőt simán megírta, de már azzal is hasonlókat művelt, mint a tied, vagyis tekerte, mint az állat, aztán a második CD-nél egyszer csak kék halál, ami után nem is sikerült visszahozni a vinyót! Semmi sem segített, még elektronika csere sem!:( Vettem is nagy bánatomban - más akkor nem volt, azóta se bánom - egy Samsungot!:D:DD

Boci-boci tarka!:D

(#22) wrobi válasza erdoke (#18) üzenetére


wrobi
tag

Miért jobb Decrypterrel? Az automatice csinál magának képfájlt?

(#23) wrobi


wrobi
tag

Hmmm...
Na, ez is érdekes:

Gondoltam bemelegítésképpen írok egy Ps2 cd-t, s közben maximumon hagyom futni a letöltést és hagyom a böngészőt. Ezzel nem is volt gond.

Viszont átmásolással kicsomagoltam a játékot. Bin-cue. Nero megnyit, cd-kép lemezre mentése. Ki is jelölöm a cue-t ahogy illik, erre kiírja, hogy a bin fájl nem nyitható. Újrapróbálkozva - ugyanaz.:(((

Mérgemben megpróbáltam kicsomagolni újra, de most már úgy, hogy simán a tcm-ben rákattintottam a bin-re, s az előjövő ablakban a ''mind kicsomagol és futtat''-ra. Kicsomizta a Temp-be és automatikusan megnyitotta hozzá a Decryptert. Az pedig simán megírta. Gondolom, jó is lesz. Kipróbálni most nem tudom, nincs Ps2.

De mi baja volt a Nero-nak ????? :F

(#24) erdoke válasza wrobi (#22) üzenetére


erdoke
titán

Nem, de az csak ISO-t tud kiírni, nem tudod elrontani úgy, hogy fájlként kimásolod DVD-re v. CD-re.:P

A legjobb aláírás a héten

(#25) erdoke válasza wrobi (#23) üzenetére


erdoke
titán

Talán nem jól egyesítetted a darabolt fájlt?:F
A TC+Decrypter páros tutira jó lesz.

A legjobb aláírás a héten

(#26) wrobi


wrobi
tag

Ok. Thx.
Egyébként a Decryptert eredetileg azért töltöttem le, mert egy .gi (global image) kiterjesztésű fájlt nem tudtam mivel kiírni (Ps2). Nem is gondoltam, hogy ennyire beválik. Nagyon jó kis progi.

(#27) Cathfaern válasza wrobi (#20) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A játék egyáltalán nem kalap. Bár pénzügyileg bukás lett, de a szakma az egekbe magasztalta (jogosan, had tegyem hozzá).

(#28) wrobi válasza Cathfaern (#27) üzenetére


wrobi
tag

Na, akkor most már tényleg ki fogom írni rendesen. :P

(#29) haxy válasza wrobi (#23) üzenetére


haxy
tag

nem a cue fájlt kel ki jelölni hanem a bin fájlt ugyanis ez a kép fájl.
tegyél a gépre egy alcohol 120% progit ez minden beolvas virtuális meghajtoban, mé amit nem ismer azt is csak a az uj kiterjesztések et meg kel adni és máris kezeli amit edig nem.

vagy akár ki is irhatd

Ez van.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd-író buffer leürülés-hiba (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.