Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • M43g

    aktív tag

    Sziasztok,

    Mielőtt feltenném a kérdésem, elolvasom az utolsó pár100 HSZt, addig meg gondoltam megírom a saját tapasztalatunkat a Digi bekötéssel kapcsolatban, hogy legyen némi szórakozása is a fórumtársaknak :)

    TL;DR: hát, meglátjuk, de nem tűnnek túl profinak.

    Előkészületek
    Egyszer volt, hol nem volt, valamelyik idei napsütötte koraéjjel éppen azon morgolódtam magamban, hogy bár szuper helyre sikerült költözni koranyáron, torkosborz sorsára fogunk jutni az 5Mbit ADSL-el, ugyanis hosszú telefonálások és utánajárás után sincs olyan szolgáltató, aki hajlandó lenne valami 21. századi tempót szolgáltatni.
    Persze, találtam egyhetes fórumhozzászólást arra vonatkozóan, hogy a Kis-svábhegyre viszik fel a póznán a digit, meg 12. kerület gyorsabbanteljesít színvonalú pamfleteket, amiben a fejlesztést ígérik, de a szokásos magyaros tempóra számítottam. Ehhez képest amikor hazaértünk egy újabb kör ruhával-bútorral, a postaládában DIGI szórólap lapult, jókora örömet okozva.

    1. Felvonás
    Fel is hívtam őket, mondták, hogy kb. 2-3 hét múlva lesz aktuális, majd keresnek. Eltelt az idő, csörög a telefon, megadnak egy hétköznapot, a kolléga jön pénteken este, felmér, szerződést köt. Péntek este, barátokkal találkozás, koncert helyett ülünk otthon, mondanom sem kell, valószínűleg a koncerten nagyobb eséllyel futottunk volna vele össze, mert nálunk nem jelent meg.

    2. Felvonás
    Felhívjuk őket újra. "Nincs mit kiépíteni, már ki van építve". De hát fel se mérték, nem? Sebaj. Akkor megrendeljük. A kolléga majd keresni fog bennünket.

    2. Felvonás, 2. rész
    A megrendelést követően pár napon belül csörög a telefon.

    "-Most nézzük a térképet, ez eléggé a hegyen van ez a lakás, ugye?"
    Hát, végül is, ha úgy vesszük Hegyvidék a környék neve. No nem, mintha a "Tiszakécske" nevet nagyon alá tudnám támasztani logikusan, de azért a "Hegyvidék" úgy általában értelmezhetően hangzik, nem? Oda se rá.

    "-Messze van az oszloptól az épület? Hogy lehet ott bekötni? Nem túl meredek?"
    A lényeg, hogy a férj (én) tanult hálózati technológiákat, biztos tud segíteni az uraknak, hogy bekössék... :C Persze, nem akarok rosszmájú lenni, a szórólapozó nyilván nem ezt figyeli, de aki eldönti, hogy hol szórjanak, az csak körbenéz, hogy megoldható-e, nem? Meg csak ki kéne jönni felmérni, hogy felkészültnek hassanak a szerelők, amikor szerelnek... Hiú ábránd :)

    Természetesen végül kapunk új időpontot, már nem felmérni jönnek, hanem bekötni. Valószínűleg azonban az újabb kollégának is fontosabb volt minden más, mert ezúttal sem sikerült megjelenni a megadott időpontban, hétköznap nap közepén.

    3. Felvonás
    Sebaj, kell nekünk a jó net, felhívom a telefonos ügyfélszolgálatot, ahol határozott, de udvarias hangon jelzem, hogy két próbálkozáson már túl vagyunk, a kollégák nem nagyon jöttek, szóval szeretnénk most már pénzt adni nekik azért, amit elvileg üzletszerűen, profit érdekében végeznek. "Igen, látom a rendelést, de 30 napos határidővel telepítenek, még időben vagyunk..." Ekkor udvariasan jeleztem, hogy konkrét megbeszélt időponton nem volt ott a kolléga.

    10 perc múlva csörög a feleség telefonja:
    "-Miért tettek olyan bejelentést, hogy nekünk ki kellett volna menni Önökhöz? De hát mi rendszerünkben ennek nincs semmilyen nyoma!"
    A feleség részéről harsány nevetés, majd fél-egy perc múlva elmesélte az eddigieket. Újabb kérdések a telefonban: "Eléggé a hegyen van...", illetve "Hogyan lehet bekötni...".

    És ez alkalommal is kaptunk időpontot.

    4. Felvonás
    A tegnapi nap végül siker koronázta törekvéseinket, hogy pénzt adhassunk a szolgáltatásaikért. Kijöttek, bekötötték. Udvariasak voltak, rendesen megcsinálták.

    Hát ennyike :DD

    [ Szerkesztve ]

  • M43g

    aktív tag

    válasz DonMaster #44026 üzenetére

    Mi nem kértünk, vettem előtte egy Asus AC56U-t, nem volt benne nagy köszönet. Nem tudom, hogy a régi ADSL vonal volt elképesztően szar (mindenképpen szar, csak az-e az ok), vagy más miatt. Két Lenovo noti közül az enyém viszonylag stabilan ült a jeltől egy padló/plafon (a plafontól 10 centire tettem a routert a lenti szinten) távolságban, a másikat viszont rendesen ledobálta. Valami beton épület, de hogy ennyire szar legyen a beépített antenna... Az új routernek a jele legalább jó, az is félsiker.

    A kérdés/tanácstalanság viszont: az összefoglaló azt írja (ha csak nem vagyok élet- és olvasásképtelen :D), hogy "ZTE F668 GPON ONT [...] Ezekben az eszközökben nincs WiFi és router/switch funkciójuk sincs."
    Határozottan ZTE ZXHN F668 GPON ONT, viszont van hátul két agyara, és a jele is sokkal (sokkal) jobb, mint a beépített antennás ASUS-é. Most én nézek be valamit? :D

    Szerk: Tulajdonképpen a #44149 számú versenyző kolléga kérdésére adott válasz engem is megmozgatna, nekem is voltak ilyen ábrándjaim, amíg nem bizonyoltam túl lustának a kérdés felderítéséhez :D

    [ Szerkesztve ]

  • M43g

    aktív tag

    válasz Lackooo84 #44174 üzenetére

    Hát, a statikai elemek kb. 50 centi vastagak. Lehet, hogy az aljzat is...

    @tahepa: Van program, ami működik, explorerben kell belépni a routerbe, és kiolvassa. Én is ilyet használtam, amíg be nem kötötték a digit, hogy a router váltásnál tudjam az újat tesztelni. Mindjárt meg is keresem neked.

    Szerk: Voilá, remélem, hogy erre gondoltál :)

    [ Szerkesztve ]

  • M43g

    aktív tag

    Ezek a Digis jómadarak a sírba visznek.

    Kb másfél éve költözéskor, a gyerkőc érkezése előtt egy hónappal elcsomagoltam minden "advanced" hálózati dolgot, meghajtót stb egy dobozba, és eddig nem is nagyon foglalkoztam vele, hogy újra beüzemeljek ezt-azt, nem volt prio.
    Most, hogy a ZTE G-pon ONT ( :DD ) elkezdett gyengélkedni, átállíttattam bridge módba. Hát ezt a szenvedést. Nekem a két szép szememért átállították, de a PPPoE jelszót csak külön kérésre árulták el (állítólag korábban valami fecnin megkaptuk, úgy 5 éve), de már csak a zasszonynak, aki a szerződő. :U Szegény telefonálhatott be munkahelyről, akkurátusan visszaolvasva, hogy mire van szükségem a tisztelt cégtől. :(((
    És most ugyanezt el kellene játszani a NATolás kikapcsolása miatt. Most őszintén, bemondásra kikapcsolják a WIFI hálózatot, de a többihez, ami azért lássuk be, jóval kisebb horderejű a szerződő életére nézve kérik a szerződő meghatalmazását? :F

    [ Szerkesztve ]

  • M43g

    aktív tag

    válasz Lackooo84 #80856 üzenetére

    Az email után 2,5 órával visszaírtak, 3,5 óra múlva már nem voltam NATolva.

    :R

  • M43g

    aktív tag

    Sziasztok,

    Van egy elég fura topológiám otthon. A ZTE F618 szolgáltatói routerbe dugva vagyon egy unmanaged switch, arra pedig egy tplink router. Azt tapasztalom, hogy a ZTE LAN-ján nem tudom az eszközökkel egymást pingelni. Ez normális?

    Olyan beállítást, ami a LAN eszközök izolációjára vonatkozik nem találtam...

    Mennék tovább, csinálnám a dyndns-t a belső routerre, de így nincs kedvem nekikezdeni, mert a troubleshoot-olás rémálom...

    :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés