Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) emvy


emvy
nagyúr

...mivel az 1700XP-n levettem a feszültséget 1.6V-ra, tettem egy 100Ohm-os ellenállást a Titan D5B piros vezetékére:), így az 1900-on forogva már elég halk ahhoz, hogy a táp hangja kezdjen zavarni. Elsőre egy Sunon ventire akarom kicserélni a táp ventijét, kivágni a rácsot hátul, Coolnessék szerint az is zajt okoz, meg a táp belső feléről leszedni a fémlapot, hogy könnyebben áramolhassona a levegő. Valaki csinált már ilyesmit, mire kell figyelni?

while (!sleep) sheep++;

(#2) Hacked_3891 válasza emvy (#1) üzenetére


Hacked_3891
tag

A fémlapot (a fedélre gondolsz, ugye?) ne szedd le. Nem véletlen, hogy a szellőző rések a ventilátortól távolabbi végén vannak, mert így az átáramló levegő végig hűti a hűtőbordákat. Gyakorlatilag úgy működik, mint egy szélcsatorna.

Ha leszeded, esetleg hangosabb is lesz a venti, ha szabályozós. Ha ui. nem a venti közelében van a hőérzékelő (már ha van egyáltalán), akkor rosszabbul hűl, magasabb hőmérsékletet érzékel és ezért felgyorsít. Ez persze nagyban függ a tervezéstől is, de az első bekezdésben írtak akkor is fennállnak.

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#3) emvy válasza Hacked_3891 (#2) üzenetére


emvy
nagyúr

Azt a lapot akarom leszedni, ahol a rések vannak, hogy végigáramoljon a levegő.

while (!sleep) sheep++;

(#4) Hacked_3891 válasza Hacked_3891 (#2) üzenetére


Hacked_3891
tag

Ha nem max. fordulaton megy a tápventi, akkor nem érdemes kivágni a rácsot, mert az csak gyorsan áramló levegőnél hangosít be. Én már vágtam ki rácsot állandó max. sebességen forgó ventilátornál, de még azon sem halkított. Ez csak brutál ventinél számít. Az viszont inkább segít, ha a golyóscsapágyasat lecseréled csúszócsapágyasra.

Amúgy a Sunon nem éppen a halk ventilátorok közé tartozik. Tudom, nekem sok ilyen van (2.6 wattosak, minden gépben kettő) és csak 5 V-ról nem hallani őket.

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#5) Hacked_3891 válasza emvy (#3) üzenetére


Hacked_3891
tag

Vagyis a végén, ahol a kábelek jönnek ki? Ha igen, akkor az OK, bár minimális lesz a haszna.

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#6) emvy válasza Hacked_3891 (#5) üzenetére


emvy
nagyúr

Nekem nem 2.6-os Sunon van, az rohadt hangos, hanem 1.4-es. A Codegen tápomban biztos nincsen fordszámszab, egy enermaxot tuti nem vágnék szét, de hát ezt...
Ugyanakkor az 1.4-es Sunon nem hangos és van olyan erős (érzésre) mint a Codegenben levő venti.De majd kipróbálom. Egyelőre örülök a 45-54 fokos procimnak, aminek nincs zaja..:))

while (!sleep) sheep++;

(#7) Hacked_3996


Hacked_3996
csendes tag

ki
Én buheráltam már tápot. Egyszer megbuheráltam a kutyatápot, nem lett hatása. Vagy itt más táprol van szo?
be

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#8) emvy válasza Hacked_3996 (#7) üzenetére


emvy
nagyúr

he
he
he

while (!sleep) sheep++;

(#9) atus válasza emvy (#1) üzenetére


atus
senior tag

Eddig minden tápom garanciáját meggyaláztam. :DDD
Vágd ki a venti előtti lemezrácsot, és ne is rakj elé semmit, max egy matricát, hogy IDE NE NYÚLJ! Sunon venti igen jó választás, ha bekötsz elé egy X ellenállást, hogy csak kb 10 V jusson a ventinek, attól már halkabb lesz, és a táp se fog megpusztulni. 7V-ot ne próbáld ki, mert megég a nyák. Kipróbáltam! :DDD A táp belső feléről még nem próbáltam leszedni a lemezrácsot, de elvileg az is javíthat a dolgokon. A légáramlás iránya ugyanaz marad, csak nagyobb keresztmetszeten mehet be a levegő. Azt mondom próbacseresznye.
Ha vmit már ügyködtél rajta, mesélj!

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#10) Hacked_3891 válasza atus (#9) üzenetére


Hacked_3891
tag

Ezt azért inkább ne! Mégiscsak 230 V van benne - ráadásul standby-ban is, amikor áll a venti és könnyebb véletlenül belenyúlni.

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#11) Prozac válasza Hacked_3891 (#10) üzenetére


Prozac
aktív tag

Na ha te egy venti lapátjai között benyúlsz, akkor csecsemő ujjaid vannak! :)

Egyébként meg ne a 230V-tól félj ! Vannak ott sokkal csúnyább dolgok is. Pl nagyfreki....

''Fussatok bolondok...''

(#12) LukE válasza Prozac (#11) üzenetére


LukE
veterán

Tapasztalat azt mutatja, hogy a 230-at bőven tól lehet élni, habár az csak valami kóbor áram volt.:D

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#13) Hacked_3891 válasza Prozac (#11) üzenetére


Hacked_3891
tag

Nem tom, te hogy vagy vele, de én szoktam használni pl. csavarhúzót is és nincs mindegyik szigetelve. Ha meg ráadásul védőföldeléses aljzatba van dugva a táp (ahogy illik), akkor a ház garantáltan földpotenciálon van, vagyis szépen zárod az áramkört, amikor fél kézzel a házat fogod, a fél kézzel meg pl. egy csavarhúzón át hozzáérsz a tápban a fázishoz (ezt nehezebben éled túl, LukE). Persze a fémmel zárhatod a házhoz is, de ez szerencse dolga. Amúgy meg mindenki úgy csapassa agyon magát, ahogy kedve tarcsa.

Egyébként a nagyfreki - azonos feszen - éppenhogy kevésbé veszélyes, mint az 50 Hz. Ha 50 Hz-en 50 mA-nél több megy át a szíveden, attól az megáll, ha pár kHz-en, akkor nem lesz semmi bajod. A nagyfreki nem állítja le a szívedet, a testnedveket sem bontja el, legföljebb csak fűt egy kicsit.

Olyan nagy frekvencián meg nem muxik a táp, hogy lényeges lenne a szkinhatás, amitől jobban égne el a bőröd, mint 50 Hz-en.

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#14) emvy válasza Hacked_3891 (#13) üzenetére


emvy
nagyúr

A szkinhatás egyébként nem éget.

Szóval: ha leszedem a ventirácsot és hátul a lemezt, akkor nem értem miért lennék áramütésveszélynek kitéve.

while (!sleep) sheep++;

(#15) biker válasza Hacked_3891 (#13) üzenetére


biker
nagyúr

ha már itt vagyunk, egyről elfeledkeztél!

ami előtt nagyfreki lesz a 230-ból, egyeniránytják.
így kb 350V DC-t kapsz. ha ide nyúlsz, tutti halál, mert
a: bomlasztja a testnedveket, és a levegőbuborék nem épp egészséges sem a véréramban, sem pl. az idegpályákban (agy, gerinc, stb)
b: vérrögök keletkeznek, és lehet, hogy másnap emiatt halsz meg agybénulásban.
c: mígy a váltó izomgörcsöt okoz, összehúzódás miatt, a DC pedig kinyujtja az izmokat, ergo ellököd a dolgoit magadtól (megy a ház a földre, a pénztárca meg a minuszba...)

szóval, nem kell bekapcsolt tápban nyulkálni.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#16) biker válasza emvy (#14) üzenetére


biker
nagyúr

ha logikusan szerelsz, akkor sosem adódik egy időintervallumban a nyitott ház és a bedugott tápkábel...

ha nem, akkor R.I.P. :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#17) Hacked_3891


Hacked_3891
tag

Emvy: A szkinhatás önmagában valóban nem éget, de az áram igen. Ha erősebb formában jelentkezik (frekvenciától függően), akkor az áram jó része a bőröd felületén halad (hasonlóan ahhoz, amikor a vezeték külső felületére szorul ki), ezért a bőrödben jóval nagyobb áramerősség alakul ki, mint kisebb frekvenciánál. Nagyobb áramerősség a bőrben -> magasabb fokú égési sérülés.

biker: Igazad van, ez nem is jutott eszembe. De mintha ez is azt támasztaná alá, hogy nem feltétlenül lehet a tápba nyúlkálást túlélni.

Re: logikus szerelés - Balesetek legtöbbször éppen azért történnek, mert az ember megfeledkezik valamiről, ami pedig logikus lenne és amivel amúgy tisztában is van.

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#18) Hacked_3991 válasza biker (#16) üzenetére


Hacked_3991
csendes tag

én senki helyében nem venném le az elö ill hátlapot. Lehet hogy a kisebb nyílások miatt jobban fütyül a szél, de a takarékos tervezés miatt ott fütyül és olyan sebességgel , ahogy kell. Ha nagyobb a lyuk lassabban megy a levegö, é ráadásul a hütendö felülettöl távolabb.

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#19) Loha válasza emvy (#1) üzenetére


Loha
veterán

Én az AZONA 400W-os tápomat alakítottam kicsit át.
Kivágtam a rácsot hátul, és felcsavaroztam egy olyan extra króm rácsot , ettől jóval kellemesebb lett a hangja, ami egyébként sem túl hangos.
Aztán bekötöttem egy 33Ohm-os ellenállást a venti vezetékébe. Ettől teljesen halk lett, de még gyorsabb mintha 5V-ról menne. Nekem csak 33Ohm-os ellenállásom volt otthon, de valószínüleg jobb lett volna egy 20-as, de ez függ a ventitől is.
Így gyakorlatilag zajtalan, és langyos levegő jön belőle, több órás megterhető használat után :), ha nem olyan megterhelő a használat akkor szobahőmérsékletű(netezés). Igaz nekem csak egy 800-as cerkám van 1066-on, + 3 vinyó +2CD,
de szerintem AMD-vel is működni fog a dolog, de nagyon fontos, hogy legyen egy másik venti is ami a tápventi helyett kiszívja a gépből a levegőt, ha nincs akkor nem szabad belassítani a tápventit, de a rácsos dolog mindenképpen megéri, de az mindenképpen megfontolangó, hogy ezzel a gari elvész!

(#20) hi


hi
tag

Probaljatok ki az ADDA vagy esetleg Nidec ventiket. Egyes regebbi brand gepekben (pl. IBM, Compaq) lattam ilyeneket, egyesek kozuluk beepitetten tartalmazzak a termisztort, vagyis homerseklet fuggvenyeben forognak.
Nekem igy sikerult csokkenteni a tapventi zajat. Ja, es a Sunon az nagyon zajos !

(#21) TitiRii


TitiRii
senior tag

hali
én egy vulcano mav 300 tápot buheráltam.
kondi csere és venti némítás
ventit a leg 1* rübb némítani.
1* üen 5voltra kötöd :)))
de a merészebbek mint én fog még 1 ventit és pl felülre vág 1 lyukat és oda rakja. sorosan kötöd öket be igy fele anyi feszt kapnak(igaz dupla nayui áramot vesznek fel ami nem biztos hogy jó..) puffer kondit érdemes nekik adni igy halkabb lesz és talán biztonságosabb is.
ellenálásokkal nem célszerü vacakolni...
a kivágot fém lemezek nagyon hasznosak hisz ha megnézed a leg több tápnak kb a keresztmetszet fele az amit ezek a rácsok eltakarnak...
de pl amit a ventihez adnak rácsot (vagy ha nem adnak akkor 700ft ért venni hozzá) hasznos dolog felrakni. lefogni nem fogja a teljesítményt és hangja se lesz mivel elég vékony.
de a 230 ba nem nyulsz bele....
jelenleg a táp vizhütésesé alakításán fáradozom
akinek iennel vannak tapasztalatai irjon

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#22) TitiRii válasza Hacked_3991 (#18) üzenetére


TitiRii
senior tag

erre csak anyit hogy a p133 asomon ami jelenleg az internet server feladatát tölti be 5 hete ugy üzemel hogy a cpu venti 5 volton ésa tápon nincs fedél söt venti sincs benne :)
a bordákat szét feszítettem hogy nagyobb felületen agya le a hőt
kézel foghatóak a bordák kb 45-50 fokos lehet
a leg hangosabb ellem a 850 segate vinyo aminek borzalmas fütyülö hangja van (hát igen ez még nem folyadék csapágyas:)
az egész kb 5 hete ki se volt kapcsolva és lassan 1 éve üzemel
a 200w attáp pedig azért ha nem is túl nagy teljesítményt éát el de meghajt 2 lan kártyát 1 vinyot 1 vgat 1 alaplapot 4*16 edo ramot és 1 igen szomlyas cput (pl 133 nem müködik passiv hütéssel de 333 celeron meg igen..) a 133 veszi fel szimnte a leg nagyobb feszültséget 3.5 volt a mia 1.67 hez képesterlég sok :)
persze egy 300v ost már kell hüteni de ott is csak a teljesítmény tranzikat(ezek azok amin a bordák vannak) a többi ellem nem termel, vagy minimális hőt termel, és nem igényel aktív hűtést (pl trafok, kondik ellenálások tekercsek....)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#23) Hacked_3891 válasza TitiRii (#21) üzenetére


Hacked_3891
tag

Nézd át még egyszer az Ohm-törvényt.

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#24) greenface


greenface
aktív tag

Az én 300W-os Codegenem fordulatszabályzós, viszont nagyon hangos – volt. Én a következőt csináltam: megfordítottam a ventit, azaz kívülről befelé fúj, plusz egy ellenállással jól lecsendesítettem. A táp SOKKAL, DE SOKKAL hűvösebb így, egy kb. 6-8V –ról hajtott, befelé fújó ventivel, mint 12V-ról menő kifelé fújóval. Nem nehéz elképzelni miért: gondolom a tápban lévő bordákra közvetlenül ráfújt levegő sokkal jobban hűti őket, mintha csak beáramlana levegő a tápba, ráadásul a bordák szobahőmérsékletű levegőt kapnak, nem a gép által már felmelegítettet.. Ráadásul feltételezem a táp élettartamára is jó hatással van a kisebb ’hőség’. Mielőtt valaki beírná, hogy be fog nagyon porosodni a táp: kb. fél éve csináltam ezt meg, nemrég szedtem szét, abszolút nem volt poros – a leszabályzott ventik nagyon kevés port fújnak be. Ezzel a módszerrel egy 5V-ról hajtott venti is bőven elegendő. Egy hibája van ennek a megoldásnak, de az nagy: nem hűti a házat a venti, nem fújja ki belőle a meleg levegőt. Azaz kell egy plusz venti a házba mindenképpen, ami kifelé fúj, szóval majdnem elveszítjük a vámon, amit nyertünk a réven (vagy hogy mondják). Azért csak majdnem, mert szerintem a házba azért könnyebb a ventikkel kísérletezgetni, mint a tápban. Azaz a úgy kísérletezgethetünk a ház csendes hűtésével, hogy nem tesszük kockára a tápunkat. Szóval a gépem most csendes, viszont elég meleg van benne (36-38 fok). A kifelé fújó venti is le van szabályozva persze.
A legjobb megoldás azonban, amit mindenképp meg akarok csinálni, szerintem az, amit néhány márkás táp esetében láthatunk: meghagyjuk a tápban lévő venti irányát, viszont jól lecsendesítjük, és beszerelünk a tápba még egyet úgy, hogy a proci felett legyen, és a tápba fújja befelé a levegőt. Ezzel alaposan hűtjük a tápot, hiszen rá és el is fújatjuk a levegőt, plusz a rendszert is hűtjük, ráadásul pont a proci felől szívatjuk el a meleget. E megoldás mellé egy szintén lecsendesített rendszerhűtő beépítése a házba már biztosan elegendő. Legalábbis elviekben ez a legoptimálisabb megoldás, remélem, miután megcsináltam is annak fogom tartani.

A ventirács kivágásáról én is olvastam, hogy sokat csendesít, logikusnak is hangzik, nosza kipróbáltam – nálam hangosabb lett… persze lehet, hogy vkinek be fog jönni a dolog. Ez a levegő-áramlás/zajkeltés dolog elég bonyolult lehet.

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#25) emvy


emvy
nagyúr

Na, megvan a csöndes gépem.

Procihűtő: titan D5B 1800 fordulaton, 100 Ohmos ellenállás a vezeték előtt.
Táp: 300W Codegen, a venti előtt 100 ohm, így kb. 6.5 volt jut rá, a táp fejjel lefelé áll, leszedett fedlappal, de mivel alatta fémlap van a ház miatt, csak plusz 5 centis rés keletkezett a proci felett, így a proci is hűl, és a táp is teljesen csöndes.

Eddig még megy, és alig hallható.

while (!sleep) sheep++;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.