Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mister_X


Mister_X
nagyúr

25平成 06月29日 20:10
私たちの家、ショユマル

Windows Phone felhasználó vagyok. Szeretem ezt a rendszert, de meg vannak a kis Lumia 620-asomnak a gyengéi is: kevés a RAM (nem tudok egynél több oldalt a böngészőben tartani), hianyzik a Google Japanese Input és egy normális napló applikáció sincsen. Aztán felvillant az isteni szikra: van itt a Prohardveren is egy magánhasználatú fórumszekció lehetőség, ahova csak én írhatok! Az oldal amúgy is a kedvenceim egyike, mert takarékoskodik az adatforgalommal, így nem is gond, hogy nincs offlone naplóm. Más is elolvashatja? Felőlem... Úgy is a nagyja japánul lesz.

Tele vagyok tervekkel. A legnagyobb az, hogy kijussak ösztöndíjjal Japánba egyetemre. Amire rá kell feküdnöm, az az angol, a matek és a japán. Mindegyik nehéz, mert 11 éve németet tanulok tanítanak, matek nem megy, a japán meg kínai... azaz japán. Tehát nehéz. Valamiért a matek írásbelitől jobban félek, mint a japántól. Ha nem humán szakra akarok menni, akkor emelt szinten kell megírnom a matekot (puff neki), a biológia meg a kémia pedig nevetségesen egyszerű - vegyiparisként.

Az esélyeim nagyok, előreláthatólag 20 ember közül 2-3 nyeri el az egyetemi alapképzés ösztöndíjat, és ha hozzáveszem, hogy kb. a fele világtalan (nincsenek tisztában a követelményekkel), akkor még jobban hajtanom kell, hogy kijussak. Jövő tavasszal pályázhatok először, ha az nem sikerül, akkor még egyszer nekimehetek jövőre, de utána kicsúszok a korhatárból.

Nézzük csak:
- naponta 4-5 kanjit meg kell tanulnom
- elkezdem írni itt a naplóm
- fizetéskor veszek egy JNTSC Nintendo 3DS-t
- ha nem javítják meg a PS-t, akkor kitelik egy Dekiru nyelvkönyv
- augusztustól Rosetta Stone-t is bevethetek a szent cél érdekében.

Hát... nagyjából ennyi.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#2) Mister_X


Mister_X
nagyúr

25平成 06月29日 20:21
私たちの家、ショユマル

俺の名前はダニエルです。学生でハンガリー人です。日記を書いています。

日の単語:
家 - ház
学生 - diák
単語 - szó
日 - nap
日記 - napló
俺、私 - én
私たち - mi
未来 - jövő

日のかんじ:
私、俺、家、桜、狼

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#3) Mister_X


Mister_X
nagyúr

25平成 06月30日 09:48
俺の家、ショユマル

朝食はジャムパンでした。

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#4) Mister_X


Mister_X
nagyúr

25平成 06月30日 13:36
私たちの家、ショユマル

母さんはサワー チェリースープを調理いました。おいしいです。

[ Módosította: radi8tor ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#5) Mister_X


Mister_X
nagyúr

25平成07月30日 21:09
私たちの家、ショユマル

日の単語:
母さん - anya
朝食 - reggeli
調理 - főzés

日のかんじ:
杉、一、二、三、四、五、六、七、八、九、十、百、千、円、本、母

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#6) Mister_X


Mister_X
nagyúr

25平成07月04日 22:30
家の庭、ショユマル

私は五倍『未来日記リヂジャル』を見ています。一番。私のお気に入りアニメとマンガ... 俺はすきです。

な、分からない
日の単語:
庭 - kert
見て - láttam
一番 - legjobb, első
五倍 - ötször
お気に入り - kedvenc

日のかんじ:
見、大、庭、番、川

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#7) Mister_X


Mister_X
nagyúr

25平成07月06日 17:59
アウシェン

今日は日本語テストを書いた。96/100。

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.