Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mdk01

    addikt

    válasz Pocee #10267 üzenetére

    Hát foglaljuk.:)
    Alap elfogadott és hangoztatott tény hogy rendes növényes aksihoz kb. 1W/liter(vagy3-4W/gallon) fény kell az aksi fölé. Azért nem szeretem ezt a W/litert(nem is tudom miért így írtam) mert becsapós ugyanis a lumen az pontosabb meghatározás mivel többféle fénycső van a piacon amiknek teljesen más a W/lumen arányuk. Azért lényeges ez mert a watt ha jól emlékszem a fénynek a mennyiségét jelöli a lumen pedig az erejét.
    Ez főleg ott lényeges mint nálam is hogy 50cm-es vízoszlop van amin át kell menni a fénynek hogy lejusson az alsó növényekhez is.
    Egy átlagos akváriumhoz a ~0,6-0,7W/litert szokták javasolni, de sokban függ a vízoszlop magasságától.
    60 liter felett borzasztóan sok a 96W az már majdnem atomvillanás.

    A mágnesszelep legalább annyira alaptartozéka sztem a CO2-nek mint a világításnak az időkapcsoló.
    Ha késel, vagy elfelejted vagy nyaralni mész stb. nem tudod kapcsolgatni. Anélkül felejtős a rendszer abból csak a baj lenne úgy gondolom.

    Én mikor indítottam a szűrésem egy bacikúltúrát borítottam bele azóta nincs gond de én külön állatfaj vagyok a 60literes hordómmal úgy hogy ez nem mérvadó.
    Hallottam már hogy vki nitriviccel indította, de nem tudok érdemben ehhez hozzászolni. Sztem egy jól működő aksihoz nincs szükség ilyenekre. Vegyszer meg pénz.

    Szerk. Indítsd kúlturával erre való aztán pár hétig járasd a vizet csak a növényekkel hogy jól kialakuljon és lassan mehetnek a halak. Először csak keveset, húzd el minél jobban a haltelepítést akár hetekig akkor a legkíméletesebb és kisebb az esély hogy legközelebb az ecsetalgáról bezsélgetünk pl.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés