Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) opeter70


opeter70
senior tag

Nem tudom, hogy olvassa-e valaki a topicot, vagy csak magamban beszélgetek, de most akciós a játék a steamen.
Most 5 Euró az alapjáték hétfőig.

De ha már itt tartunk, meglehetősen csalódtam ebben a steames verzióban (és egyúttal meg is válaszolom a saját előző kérdésemet).
Mégpedig a LAN multiplayer játékmód teljes hiánya miatt.

Én kizárólag azért érdeklődtem a játék iránt, mert a gyermekemmel szerettem volna itthon helyi hálózatban játszani.
Mivel a megvásárolt és letöltött játék csak a steamre bejelentkezve indítható el és 1 accountról egyidőben csak 1 példányban futhat a játék, ígyhát kénytelen voltam regisztrálni egy másik steam accountot, arra is megvásárolni.
Természetesen nem vágott földhöz a 2x5 Euró és nem is azt kifogásolom, hogy 2 példányban kellett megvásárolnom a játékot.
Az már sokkal inkább zavar, hogy így sincsen LAN opció.
Tehát kénytelenek vagyunk interneten kersztül játszani a játékot, holott itt ülünk egymástól 5 méterre egy helyi hálózatban. Ami már csak azért bosszantó, mert az internet kapcsolat miatt néha azért laggol a játék.

Csak mellékesen jegyzem meg, hogy a CD-s verzió 1 példánya 3 useres LAN játékra adott lehetőséget.

Az valószínú, hogy csak az én bénaságom miatt van, de a másodjára regisztrált steam accountomat nem tudtam felvenni "barát"-nak (hiába keresek rá, nem látom).
Ígyhát kénytelen vagyok publikus lobbyt indítani, így viszont gyakran előfordul, hogy be-be ugrik 1-1 "nem kívánt" játékos is.

Mindezektől eltekintve azért happy-enddel zárult a történet, mert 10 euró és mémi bosszúság árán most iszonyú boldog a gyermekem, hogy végre együtt játszhatunk. :)

[ Szerkesztve ]

(#102) FireKeeper válasza opeter70 (#101) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

esetleg próbáld meg az utólag regisztrált steam account-ról rákeresni a régire.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#103) opeter70 válasza FireKeeper (#102) üzenetére


opeter70
senior tag

Köszi, sikerült! :)

(#104) GabN73


GabN73
addikt

Kicsit kihalt a topic, pedig multiban azért most kezd egyre jobban feléledni :)

(#105) wocsok17 válasza GabN73 (#104) üzenetére


wocsok17
tag

Én játszanám szívesen multiban, de soha nem veszem észre mikor olcsó...

(#106) opeter70 válasza wocsok17 (#105) üzenetére


opeter70
senior tag

Nekem nagyon nagy mázlim volt, kb 1 hetet kellett várnom az első rákeresés után és kifogtam az akciós 5 Eurós árat.

De még azt is el tudom képzelni, hogy a Steam valamilyen módon figyeli, ha érdeklődés van régebbi játékokra (de vásárlás nincs) és ilyenkor hamarosan bedob egy akciós árat. Persze ez csak egy tipp, nem biztos, hogy így is van.
Mindenesetre és kb 5-6 napig mindennap ránéztem, aztán úgy a 7. nap környékén meglepődve láttam, hogy a 20 Euró helyett 5 Euró az akciós ár.
Persze lehet, hogy csak marha nagy szerencsém volt, hogy pont kifogtam az akciós időszakot.

(#107) GabN73 válasza wocsok17 (#105) üzenetére


GabN73
addikt

1-2 oldalon be lehet szerezni ~1400-1800 forint között (pl G2A) viszont az csak az alap, 2 kieg nélkül.

Ma kicsit csalódtam a játékban, sikerült egy csalót kifogni... :(

(#108) wocsok17 válasza GabN73 (#107) üzenetére


wocsok17
tag

Akkor már a hd verziót szeretném. Ha tudtok ilyent, engem érdekelne, és szívesen játszanék is. Nem vagyok profi, időm sincs sok, de kedvem lenne. :D

(#109) wocsok17


wocsok17
tag

Megvan, szóval ha valakinek van kedve, akkor próbáljunk időpontot egyeztetni.

(#110) dangerzone


dangerzone
addikt

Valaki játszik stream-en a játékkal?

(#111) batman91 válasza dangerzone (#110) üzenetére


batman91
őstag

Igen, én szoktam néha. Mi lenne a kérdésed?

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#112) dangerzone válasza batman91 (#111) üzenetére


dangerzone
addikt

Leginkább csak kíváncsi voltam, mennyire aktívak a honfitársak. :)

Viszont a kérdésem az, hogy mi a különbség az RM meg a DM "küzdelmek" között? Lehet ugye ebben a 2 kategóriában játékot indítani és mindegyiknek külön ELO pontszáma van.

Illetve milyen ELO pontszám számít kifejezetten jónak?

(#113) dangerzone válasza dangerzone (#112) üzenetére


dangerzone
addikt

Közben sikerült rábukkannom egy youtube csatornára, a srác elég komoly szinten űzi az AoE2 elemzéseket. :)

Ebben a videóban meg megtaláltam a kérdéseimre a választ:

(#114) batman91 válasza dangerzone (#112) üzenetére


batman91
őstag

Na erről akkor lekéstem. De a lényeg, hogy megtaláltad a kérdésedre a választ. Én még őt is ajánlom neked: [link] Az egyik legjobb AoE2 játékosok egyike. Ha akarsz tanulni akkor tőle megteheted.

[ Szerkesztve ]

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#115) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Én most összeismerekdtem egy sráccal, akiben van potenciál a szervezésre. Az utóbbi két napban játszottunk is pár 3v3, 4v4 meccset. Akit érdekel, írjon privátot és jelöljük egymást steamen... Ha midnen jól megy, majd csiál egy steam csoportot.

Jevons paradox

(#116) dangerzone válasza Aprósólyom (#115) üzenetére


dangerzone
addikt

pm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.