Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) adamssss


adamssss
veterán

The Game that defined an age...

Mától tölthető a steam-ről az előrendelőknek a játék. Hivatalosan április 9-én jelenik meg.
Steam exclusive a program, így csak onnan szerezhető be, most 17.09 euro-ért. (ez 9-től, 18.99 lesz)

A játék magában foglalja az alap verziót, és a kiegészítő pakkot is. Ráadás része a Steam workshop, és a kiterjesztett multiplayer is.

Az egyedüli változás a grafikát érinti, ami élethűbb, és nagyobb textúrákat tartalmaz.
A multimonitor támogatás megoldott.

Azt hiszem sokunk álma vált valóra ezzel a kiadással, hiszen így jó pár évig élvezhetjük megint a régi klasszikust.

Steam link

Mindenkinek jó játékot, sok fát, húst, követ, és aranyat kívánok!

(how do you turni this on) ;)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#2) FireKeeper válasza adamssss (#1) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

oh yeah egy kis age-of hangulat :D

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#3) Ilsyde válasza adamssss (#1) üzenetére


Ilsyde
őstag

Azt elfelejtetted megemlíteni hogy péntek estétol már játszhatnak vele az elorendelok.

Alig várom, már nagyon kellett egy normális stratégia. Kíváncsi vagyok a multijára, ahhoz soha nem volt szerencsém. Az egyjátékos részével évekig elvoltam, sot még A.I.-t is írtam hozzá :D

(#4) adamssss


adamssss
veterán

Már csak órák kérdése. Pre-load complete...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#5) Ilsyde


Ilsyde
őstag

Azon gondolkodom hogy milyen módban lehetne jót játszani. Elobb belevágtam egy 3v3-ban de én voltam a csapat legerosebb tagja (rossz jel, soha nem multiztam még) és természetesen veszítettunk.

Lehet co-opban kellene megpróbálni (tobben a gép ellen) vagy valami :P

(#6) adamssss válasza Ilsyde (#5) üzenetére


adamssss
veterán

Én egyelőre most a gép ellen gyakorlok. Azt vettem észre, hogy a mesterséges inteligenciába csúszott pár baki. Pl jön az ellen sereg és nem támadnak csak ide oda mennek és közben én meg aprítom őket ezerrel. Amúgy szépen sikerült a remasterelés. Az 500-as létszám meg nagyon adja...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#7) Ilsyde válasza adamssss (#6) üzenetére


Ilsyde
őstag

Már megint én voltam a legjobb... :(

Ha akarsz ketten a gép ellen, vegyél fel: nmi576
Jó lenne nekem is kicsit gyakorolni mert tobb mint tíz éve játszottam utoljára, akkor is csak singlet.

(#8) Delta×


Delta×
senior tag

Tud valaki segíteni ? haverommal aktiváltuk a gamet de neki van valami gebasz :/ belép minden oké de amikor egy adott opción belül (multiplayer-singleplayer) próbál kiválasztani valamit akkor az ottani téglalapokban nincsen szöveg o.O nincsen sehol semmi csak üres kockák

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#9) adamssss válasza Delta× (#8) üzenetére


adamssss
veterán

Rakjátok újra, meg egy screenshot-ot érdemes dobni a steam supportnak.

Ilsyde: Ok, most kicsit el vagyok havazva a zh-kal, de majd egy kis időre össze tudjuk hozni.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#10) Ilsyde válasza adamssss (#6) üzenetére


Ilsyde
őstag

Tegnap éjjel még játszottam egyet az A.I. ellen, nálam is csinált ilyet a bázisán kívul.
Lehet hogy az eredetiben is így volt, de mikor támad és tornasorba állítja a seregét akkor nem reagál semmire míg el nem éri a célját.

Amúgy elég bosszantó hogy nem lehet nagyobb felbontást választani, ráadásul a 16:10-es arányt sem kezeli normálisan és le van csapva a tech tree fele...

(#11) KaLeun válasza Delta× (#8) üzenetére


KaLeun
senior tag

Annyi a gebasz, hogy Xp-n (unknown error) és bizonyos videókártyákkal el sem indul. Aztán sokakat kidobál intróból, menüből vagy akár a játékból és brutál gépeken szaggat vagy tele van grafikai bugokkal.

Páran átböngészték a fájlokat és olyan befejezetlen érzésük támadt... Üres txt-k vagy nem is lettek aktualizálva a HD kiadásra. Aztán amiatt is panaszkodnak, hogy nem működnek a játékot megkönnyítő billentyűkombinációk és néhány dolog nem vagy teljesen másképpen működik, mint az eredetiben.

Kicsit összecsapottnak tűnik az egész.

[ Szerkesztve ]

Cila

(#12) adamssss válasza KaLeun (#11) üzenetére


adamssss
veterán

Sajnos nagyon is igaz. Tele van bugokkal a játék. Eddig összesen 1.5 órát játszottam vele, de egy kész rémálom az egész. Az egységeim nem azt csinálják amit kellene, az ellen csak küldi a zsoldosokat, de azok nem támadnak.
A grafikai rész pedig kb annyit változott, hogy kirakták FHD-ba a rég textúrákat.
A kezdőképernyő kifejezetten ocsmány és pixeles lett.
Ha nem javítják egy héten belül, akkor tuti írok a steamnek, hogy ez így baromira nem lesz jó.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#13) Ilsyde


Ilsyde
őstag

Nekem sincsenek túl kellemes benyomásaim. Az egyeduli nagy pozitívum a konnyen kezelheto multiplayer lobby. Meg persze a moddolhatóság.

Eléggé aktívak a fejlesztok a fórumon úgyhogy remélem gyorsan nekiesnek egy nagyobb patchnek.

(#14) Delta× válasza KaLeun (#11) üzenetére


Delta×
senior tag

megoldottuk csak gép ujraindítás kellett :D

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#15) Hangm4n


Hangm4n
tag

Nálatok nem akadozik a játék?

(#16) adamssss válasza Hangm4n (#15) üzenetére


adamssss
veterán

Néha sajnos igen.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#17) KaLeun


KaLeun
senior tag

Twitteren üzentek a fejlesztők, hogy dolgoznak a problémák megoldásán.

Azért ez az Xp-s hiba... Csodálatos egy tesztelés lehetett ez, hogy az Xp is támogatott OS és egyáltalán el sem indul rajta.

Cila

(#18) Hangm4n


Hangm4n
tag

Erősen gondolkodom a megvételén, de amíg nem javítják tuti, hogy nem fogom megvenni. Egyelőre még elvagyok a virágbolti verzióval.

(#19) Delta× válasza Hangm4n (#18) üzenetére


Delta×
senior tag

3500-3800 ft körül is meg lehet venni steamen keresztül csak használni kell a tf2 marketot :D

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#20) Hangm4n válasza Delta× (#19) üzenetére


Hangm4n
tag

Arra építek én is. :) 7 kulcs körül árulják sokan. Majd, ha 4-5-ért lesz, akkor megveszem.

(#21) Delta× válasza Hangm4n (#20) üzenetére


Delta×
senior tag

most 10% akcióval árultam 6 kulcsért de ahogy vége lesz 7 alatt enm lehet kapni ... mivel senkise akar veleszíteni ezen

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#22) Hangm4n válasza Delta× (#21) üzenetére


Hangm4n
tag

6 kulcsért miért éri meg eladni? Legjobb esetben is max 2 eurót ér egy kulcs, a játék meg 17 euró?

(#23) Delta× válasza Hangm4n (#22) üzenetére


Delta×
senior tag

Mert orosz beszerzőim vannak :) ez nem régiózáras játék és van rajta 1 kulcs hasznom
Bár most minden kulcsom befektettem mert kicsit szüneteltetem a tradelést de attol tudok szerezni 6 kulcsért ha kell vette eggyet magamnak meg haveromnak aztán csapatjuk

[ Szerkesztve ]

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#24) Hangm4n válasza Delta× (#23) üzenetére


Hangm4n
tag

Köszi, de kivárom még lemegy az ára. Summer Sale akcióban úgy is olcsóbb lesz. Addigra talán kijavítják a hibákat is.

(#25) Delta× válasza Hangm4n (#24) üzenetére


Delta×
senior tag

Hibák ? nekem csak tegnap akadozott de azóta nincs neten semmi baj o.O vagy bugokról van szó ?

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#26) adamssss válasza Delta× (#25) üzenetére


adamssss
veterán

Sajnos hemzseg tőlük a játék. Kezdve a MI-től, grafika stb.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#27) Delta× válasza adamssss (#26) üzenetére


Delta×
senior tag

ohh akkor lehet hogy csak nem veszem észre de ottvan :/

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#28) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

nekem eléggé minimális költségű rókabőr szaga van a játéknak. hemzseg a bugoktól, zabálja az erőforrást... ennél még a sima változat is stabilabb volt.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#29) Blaise


Blaise
veterán

Mik a konkrét hibák?

(#30) adamssss válasza Blaise (#29) üzenetére


adamssss
veterán

Az ellenség teljesen hülye tud lenni. Elmegy a kastélyaim mellet, hogy egy katonát megöljön. Közbe persze leszedtem az egész csipet csapatot.

Amikor én támadok, egyszerűen az egységeim nem hajlandóak azt csinálni amit én akarok. Hiába adom ki a parancsot, hogy lőjétek ezt és ezt a célpontot, még véletlenül sem teszik.

Az pedig csak a non plusz ultra, hogy egy i7-es procin@3.9ghz-en, +HD7950-en, van, hogy 20 FPS alá zuhan a játék és nem is csak pár pillanatig.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#31) Blaise válasza adamssss (#30) üzenetére


Blaise
veterán

Köszi, akkor úgy érzem, hogy a nyári akcióban fogom csak megvenni, remélhetőleg addig ezeket kijavítják.

(#32) Delta× válasza adamssss (#30) üzenetére


Delta×
senior tag

igen remélhetőleg 9. ig megcsinálják o.O bár.. lehet olyan lesz mint a simcity :D az is 1 hónapig játszhatatlan volt....
Engem az zavar hogy ha nem adok parancsot a katonának akkor a térkép másik oldaláig üldözi az enemyt .. persze anélkül hogy én mondtam volna neki...
Ahogy kijön futószalagrol bekell állítani védésre

[ Szerkesztve ]

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#33) Ilsyde válasza Delta× (#32) üzenetére


Ilsyde
őstag

Úgy emlékszem hogy az eredeti játékban valahol be lehetett állítani hogy milyen módban készuljenek el az egységek (agresszív, defenzív stb.) de itt nem találom, vagy rossz helyen keresem, vagy az másik játék volt :DDD

(#34) Delta× válasza Ilsyde (#33) üzenetére


Delta×
senior tag

>< én mostmár beleszoktam hogy ahogy hallom az új egység készülés hangot már fókuszálok is rá a gyökérre és beállítom őrjáratozni

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#35) adamssss válasza Ilsyde (#33) üzenetére


adamssss
veterán

Azt nem lehet, viszont azt be tudod náluk állítani, hogy defenzív vagy agresszív módban legyenek. Ha rákattintasz, akkor a jobb alsó sarokban válaszd ki a neked megfelelőt.
(ez amúgy az eredetiben is így volt)

Blaise: Szerintem nem kell addig várni. Pár hét max.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#36) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

Hogy lehet a HD Editionban a Forgotten Empires kiegészítőt működésre bírni? Nálam feltelepítette, de amikor indítanám, semmi nem történik.

(#37) Delta× válasza aclandiae (#36) üzenetére


Delta×
senior tag

steam kliensen megvan véve neked a játék ?

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#38) Blaise


Blaise
veterán

Végül megvettem én is a játékot, nem bírtam várni nyárig :)

(#39) adamssss válasza Blaise (#38) üzenetére


adamssss
veterán

Helyes. Hamarosan jön a patch...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#40) dzsumpika


dzsumpika
tag

Hát, úgy látom még van mit javítani rajta. Remélem kb nyárig kijavítják ezeket és én is a nyári akcióra voksolnék. Addig meg kibírom valahogy nélküle. Bár ahogy elnézem, a multija nem lehet rossz! :P

*** Több mint 12 éve a Hardveraprón! ***

(#41) KaLeun válasza dzsumpika (#40) üzenetére


KaLeun
senior tag

Pont most néztem a Steam fórumát, külön témája van a bugoknak: [link]

Amúgy nekem még most sem indul el, pedig már kijött az Xp patch.

[ Szerkesztve ]

Cila

(#42) Fang


Fang
aktív tag

Sziasztok, tudja esetleg valaki hogy sima single play módban, egy scenario mapon miért van az hogy a populációs limitet 500-ra állítom, de az nem megy fentebb 75-nél?

nagyobb térkép kell esetleg? vagy csak multiban működik az 500-as limit?

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#43) Blaise válasza Fang (#42) üzenetére


Blaise
veterán

Építs lakóházakat.

(#44) SlayHUN


SlayHUN
csendes tag

Csak én nem tudom változtatni a felbontást meg a grafika részletességet?

(#45) Blaise válasza SlayHUN (#44) üzenetére


Blaise
veterán

Automatikusan a rendszered felbontására állítja be a játék a felbontást.

(#46) SlayHUN válasza Blaise (#45) üzenetére


SlayHUN
csendes tag

Értem, kösz

(#47) Fang válasza Blaise (#43) üzenetére


Fang
aktív tag

Kössz, eddig én is eljutottam.... :(((
időközben megoldódott, map-tól függ, hogy mennyi a max populáció, hiába állítod 500-ra ha nincs enegdélyezve.

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#48) SlayHUN


SlayHUN
csendes tag

Én szerintem maradok a réginél ugyanis itt mindig félbemarad az összes animáció+ laggol is...

(#49) Sonja


Sonja
veterán

Jött egy beta update?! :)

Age of Empires 2 HD Edition Beta Update Changelog:

Patch Notes for ‘performance build’

-Frame rate & performance improvements that increase frame rates up to 50% on low end machines and up to 500% on the high end systems previously experiencing frame rate issues.

-Visual fixes:
*Windows DPI scaling no longer zooms the in-game perspective
*Default scroll speed increased

-Multiplayer fixes including:
*Quitting a multiplayer game triggers a resignation instead appearing as a ‘drop’
*Private lobbies stay private
*Quick match no longer crashes
*Long Steam usernames no longer cause crash
*Hotkeys for multiplayer are correctly saved
*Lobby now enforces that you only play multiplayer with the same build version
*Visual indications of players in your lobby and in game who have low frame rate
*Better networking verification prior to entering game (prevents getting stuck on the voting screen)
*Performance warning if you have high ping to one other player who isn’t host or if your data is being relayed
*Multiplayer quick match speed defaults to normal
*Quick match has additional map size filter
*Multiplayer Lobby doesn’t lock to a region for displaying games

-Achievements fix:
*Single player unlocks achievements properly

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#50) whitezo88


whitezo88
nagyúr

megy nektek a quick match? engem kivág a Steam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.