Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Acpm, vga, miegyéb.. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) rvs


rvs
aktív tag

szerbusztok népek.
volt ma egy érdekes esetem, gondoltam elmesélem, látott-e már valaki ilyet.
adott a konfigom (radeon8500, 512ddr, msi kt4-u, etc.)
tegnap raktam újra a rendszert (elszállt a winchester), és azóta olyan furcsa volt az egész. benchmarkoltam, és kb 33%-os teljesítményvisszaesést tapasztaltam (újrarakás előttihez viszonyítva) ugyanolyan bios, és driverbeállítások mellett.
kicsit felhúztam magam rajta, régi, új driverek telepítve (cat 3.2, omega 3.6, cat 3.6) de a probléma fennáll. mondom no jó, akkor bios. szokatlanul agresszív beállításokkal (:) ) javult a helyzet, kb másfél százalék visszajött. bios tovább bütyköl, majd újraindít, erre winxp közli, hogy ő nem fog elindulni.
gondoltam nincs mit veszítenem, biosreset, és láss csodát, teljesítmény visszajön. hmm.. akkor hangoljuk be rendesen, megtettem, erre megint nem indul. több lépésben a probléme helyét leszűkítettem az acpm (advanced computer power management) opcióra, ha azt disabledre rakom, akkor nem indul el a rendszer.

látott már valaki ilyet? ill. ez mitől lehet? besz@rt a bios, vagy valami problémája van? (így tökéletesen tünetmentes.)

(#2) rvs


rvs
aktív tag

közben filóztam a dolgon, a windows power management cuccok milyen összefüggésben vannak az alaplapi power managementtel? lehet, hogy a kettő nem bírja egymást?

(#3) Rawulf válasza rvs (#2) üzenetére


Rawulf
őstag

via 4in1 felraktad? (Melyik verziót, ha igen?)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#4) rvs válasza Rawulf (#3) üzenetére


rvs
aktív tag

persze. alapból azt, ami az alaplap cdjén van (4.41 tán), még nem volt vele probléma.

(#5) Rawulf válasza rvs (#4) üzenetére


Rawulf
őstag

Az én MSI KT6 Delta FIS2R lapom is bugos, vissza is küldtem a Ramiris-nek! :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#6) rvs


rvs
aktív tag

hmm.. őszintén ez tipikusan egy olyan dolog, amivel együtt tudok élni, és nincs kedvem 2 hetet gép nélkül tölteni. arról nem is beszélve, hogy nem első tulaja vagyok, ami megint bonyolítaná a dolgot. :)

(#7) Rawulf válasza rvs (#6) üzenetére


Rawulf
őstag

Én soha sem használom az energia beállításokat! Disabled all! :D

"Please state the nature of the medical emergency."

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Acpm, vga, miegyéb.. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.