Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Ac3 - nincs hang (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) szinyeig


szinyeig
csendes tag

Sziasztok!

A minap összekötöttem az asztali DVD-met a hangkártya S/PDIF bemenetével.
Elvileg minden jó, a hangkártya látja, hogy van bejövő jel (PCM vagy AC3), de csak a stereo jel jelenik meg a kimeneten (hangszórók), az AC3 nem. Van erre valami progi vagy codec?

Előre is köszi!

G.

Sometimes I wanna kill, Sometimes I wanna die, Sometimes I wanna destroy, Sometimes I wanna cry, Sometimes I could get even, Sometimes I could give up, Sometimes I could give, Sometimes I never give a fuck...

(#2) Raymond válasza szinyeig (#1) üzenetére


Raymond
félisten

Az attol fugg milyen hangkartyad van.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#3) szinyeig válasza Raymond (#2) üzenetére


szinyeig
csendes tag

Alaplapi 6 csatornás AC97. Realtek ALC 650-es chip. :F

Sometimes I wanna kill, Sometimes I wanna die, Sometimes I wanna destroy, Sometimes I wanna cry, Sometimes I could get even, Sometimes I could give up, Sometimes I could give, Sometimes I never give a fuck...

(#4) Raymond válasza szinyeig (#3) üzenetére


Raymond
félisten

Akkor lehet hogy fel van telepitve az ac3filter es ott az SPDIF-et kell beallitanod Speaker config-nak, maskepp az AC3 jel dekodolva lesz es csak a sztereo megy at a kulso dekoderre amivel mar nem kell csinalni semmit.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#5) szinyeig válasza Raymond (#4) üzenetére


szinyeig
csendes tag

Sajna így sem megy. :O
Esetleg valami más ötlet? :F

Sometimes I wanna kill, Sometimes I wanna die, Sometimes I wanna destroy, Sometimes I wanna cry, Sometimes I could get even, Sometimes I could give up, Sometimes I could give, Sometimes I never give a fuck...

(#6) Raymond válasza szinyeig (#5) üzenetére


Raymond
félisten

Ja. Mindenhol ki kell kapcsolnod a dekodolast. Pl. a DVD softverben is allits be SPDIF-et mint audio output-ot.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#7) Raymond válasza szinyeig (#5) üzenetére


Raymond
félisten

Meg egy dolog: remel nem jatekoknal akarsz AC3-as hangot, mert az nem AC3 - ott mindig csak a PCM sztereo jelet fogod kapni.

[Szerkesztve]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#8) szinyeig válasza Raymond (#7) üzenetére


szinyeig
csendes tag

Nem, szó sincs játékokról. Én csak az asztali DVD-lejátszóból jövő hangot szeretném hallani.

Sometimes I wanna kill, Sometimes I wanna die, Sometimes I wanna destroy, Sometimes I wanna cry, Sometimes I could get even, Sometimes I could give up, Sometimes I could give, Sometimes I never give a fuck...

(#9) szinyeig


szinyeig
csendes tag

Senkinek sincs ötlete, hogy lehetne az S/PDIF bemenetre adott AC3-as jelet kifacsarni a hangkártyából? :O

G.

Sometimes I wanna kill, Sometimes I wanna die, Sometimes I wanna destroy, Sometimes I wanna cry, Sometimes I could get even, Sometimes I could give up, Sometimes I could give, Sometimes I never give a fuck...

(#10) freya


freya
aktív tag

Nekem van egy sejtésem hogy sehogy nem fog menni, egyszer volt talán ilyen Realtek chipes alaplapi hangom, és ha jól emlékszem a driverben óriási betűkkel ki volt írva hogy csak Stereo PCM out!

De egyszerűen eldönthető: játsz le egy AC3-as filmet (akár VOB-ot vagy bármit) és ha nem adja ki (AC3 filter legyen jól beállítva, meg a drivert nézd már meg) akkor biztos nem fog menni AC3 passthru (áteresztés) sem.

Miután meguntam az alaplapi gagyikat, vettem egy Audigy-t (EMU10K2) de egy EMU10K1 chipes hangkártya (SB Live) is képes elvileg erre. Aztán van [L]http://www.kxproject.com[/L] ami Audigy-t már frankón támogat (EMU10K1-re nem nagyon akarják megírni) és azzal megy minden. Ráadásul a hangkártya mindig veled marad, amíg van PCI busz :)

1 kérdés: ha AC3 passhtru-t akarsz a DVD lejátszóból az erősítőbe, miért a gépen keresztül? Miért nem kötöd a DVD-t az erősítőbe? :)

(#11) Raymond válasza szinyeig (#9) üzenetére


Raymond
félisten

Upsz. Teljesen ''felreolvastam'' az elejen. A hozzaszolasok a hangkartya SPDIF kimenetere vonatkoztak, ugyhogy par dolog amit irtam az egy DVD Player -> hangkartya szempontbol eleg nagy marhasag. (ertsd semmi koze hozza).

Amugy nem tudom megoldhato e a dolog. Egy Audigy(2, ZS stb) Platinum verzioval megy. Egy onboard hangkartya nem tudom meg e csinalja...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#12) Geeryy


Geeryy
csendes tag

hi! a minap vettem (kaptam) egy audigy 2 -t meg egy 5.1es hangfal rendszert(codegen sp1000-a -ha valaki ismerné:D szerintem elég nagy kaki)
lényeg a lényeg, bekötöttem ac3 ba. szolt is nagyon szepen csak nem szolt a sw.
Olvastam hogy a gyari driver nem hajtja meg sw-t tehát leszedtem sok forumon emlegetett kx-drivert.igy se jó :((( :F a sw3 gomb van 2.1 5.1 ac3 .ha 5.1 be nyomom nem szol. tudom eleg laman irtam le dolgot mert nem ertek hozzá.ha valakinek van kedve ideje vagy csak olyan jószívű hogy segiten akar nekem.az irjon ide a forumba vagy a megadott e-mail cimre.


[Szerkesztve]

Persze. Ha összegyűjtesz egy azonos nevű *.rar, *.zip, és *.arj becsomagolt fájt, létre tudod hozni egyesített erejükből a *.exe -t ami mindenek felett áll.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Ac3 - nincs hang (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.