Watch Dogs PC Dedsec kiadás

Bevezető

Mai cikkem a Watch Dogsról és annak legnagyobb gyűjtői kiadásáról, a Dedsec Editionről fog szólni. Mielőtt azonban rátérnék a csomag tartalmára, ejtenék pár szót magáról a játékról.

Talán senkinek nem kell bemutatni (ha nem is játszottál vele), a hírekből akkor is tudsz róla mindent. Azért röviden nézzük meg, mit érdemes tudni: a Ubisoft Montreal fejlesztette 2009-től kezdve, egy nyílt világú, TPS-akciójátékot szerettek volna, a helyszín Chicago, időben nagyjából a jelenben vagyunk, a csavar pedig, amire később a marketinget építették, hogy a várost 1 nagy CTos nevű számítógépes hálózat irányítja, ehhez van minden hozzácsatlakozva, mi pedig vígan hozzáférhetünk mindenhez, a jelzőlámpáktól a gázvezetékek nyomásszabályzóin keresztül a térfigyelő kamerákig, sőt az emberek telefonjába és laptopjába is be tudunk törni.

A cég tehát biztosra ment, vették az AC-FarCry-féle bevált receptet: nagy, nyílt világ, szokásos Ubisoft-elemek, és kitalálták ezt a bizonyos hackelős, nagyvárosi, igazságosztós történetet. Egészen jól haladtak a dolgok, kezdődött a szokásos Ubi hype, 2012 E3, lenyűgöző videók, játékmenet stb. A gond csak ott volt, hogy a játékot folyamatosan csúsztatták, közben a marketingosztály sem tétlenkedett, így fejlesztése során három darab E3-at is megjárt a játék, az elvárásokat pedig lassan teljesíthetetlen szintre emelkedett, mindezt azért, hogy a játék ne vesszen a feledés homályába a csúszások miatt.

Nem segített a Watch Dogsnak az sem, hogy közben megjelent a GTAV, a nyílt világú TPS-ekben igen tapasztalt RockStar Games kiadásában. Elindult a GTAV vs. WD-vita, tovább növelve az előrendeléseket és az elvárásokat. Míg végül 2014 májusában megjelent a játék, a visszajelzések pedig vegyesek voltak. Részben a cég hibájából, részben a játékosok miatt.

Igen, mint sejthető volt, a játék nem tudott megfelelni az elvárásoknak, mind látványvilágban, mind játékmechanikailag voltak benne hiányosságok. Egyesek a grafikára panaszkodtak, mondván a játék sem régi, sem jelenlegi konzolokon nem úgy néz ki, ahogy azt promózták. Sőt a PC-s tábor sem volt elégedett, mert a WD maximális grafikai beállításon ugyan megevett keresztbe bármilyen csúcsgépet, a látvány így sem volt hasonlítható az E3-akon bemutatotthoz. Játékmechanikailag pedig kaptunk egy sablon Ubi-játékot néhány egyedi ötlettel, de a hackelés és a modern Chicago lehetőségei alig voltak kihasználva, az autók irányítása pedig megkívánt némi gyakorlást.

Én azonban azt mondom, ez a játék nem teljesen kuka. Ha kicsit visszamegyünk időben, van egy GTAV PS3-X360 konzolra, lassan 8 hónapja (2013. szeptemberi megjelenéssel), ezalatt a PS4-Xone- és PC-tulajok nyílt világú játékok terén ki vannak éheztetve, sőt, nem hiszem, hogy a legtöbb GTAV-tulaj 8 hónapig ellenne GTA-val (vagy legalább ne próbálna ki valami hasonlót szívesen).

A Watch Dogs maga pedig egy kellemes játék, a történet kicsit sablonos, de legalább kerek, és jóval komolyabb hangvételű, mint a GTAV-féle móka-kacagás. A játék világa, ha félretesszük az elvárásokat, akkor egy igen korrekt darab. Érződik, hogy az elemeket más, a cég által fejlesztett játékokból emelték át, de néhány egyedi ötlet is van benne, a hackelgetés az elején inkább érdekes, később taktikai elemként használható, főleg úgy, hogy kocsiból ki sem tudunk lőni.

Jómagam, aki az első naptól kezdve egy sima dobozos kiadás tulajdonosa vagyok, 2-szer is végigjátszottam PC-n, kellemes élmény volt. Kipróbálásra bárkinek szívesen ajánlom!

Most pedig lássuk a Dedsec-kiadást, irány a következő oldal....

Gyűjtői kiadás

Amint azt az előző oldalon írtam, a játék elégedett tulajdonosa vagyok a megjelenés napjától, azonban „csak” egy sima kiadást vettem akkor. Később feltűnt, hogy az árak esnek lefelé, végül sikerült beszereznem egy Dedsec-kiadást nagyjából fél éve, ráadásul olcsóbban, mint anno a sima kiadást.

A csomag ígért tartalma a fenti képen látható, igen méretes darab, gyakorlatilag minden, a gyűjtők által megszokott tárgyat megtalálunk benne. Fémtok, zenei CD, papírtérkép, művészeti album, szobor, sőt olyan ínyencségek is vannak benne, mint a kiterjesztettvalóság-kártyák vagy a kitűzők. Nézzük meg először a dobozt kívülről...

A tartalomhoz illeszkedően a tálalás is igen impozáns. Egy papírtakaró borítja a doboz nagy részét, ezen lokalizált (többek között magyar) nyelven is megtalálható minden szükséges információ a csomagról. A doboz kemény kartonlapból készült, igényes külsővel kombinálva, amely fényes és matt részeket jelent, illetve a doboz teljes felülete érdes mintázatot kapott. A doboz nyitási mechanizmusa szintén említést érdemel, egy kisebb, majd egy nagyobb ajtó kihajtásával tárul elénk a tartalom. Persze csak ha lapoztok egyet a cikkben... :)

Doboz tartalma 1.

A képen kicsomagolási sorrendben látható a doboz teljes tartalma, a felső sorban a fémtok, aztán a játék DVD-dobozban, majd a papírtérkép, a zenei CD, majd a kiterjesztettvalóság-kártyák doboza, alatta pedig a kitűzők. Ezzel el is fogyott a csomag bal oldalának tartalma. Jobb oldalt a szobrot tartalmazó hungarocell doboz, alatta pedig a művészeti album zárja a létszámban szerényebb jobb oldalt. Nézzük sorban az darabokat...

Elsőként a fémtokot láthatjuk, amelynek felülete matt, a rajta található színes minta pedig fémkarcolathoz hasonló. Belül szintén színes képeket láthatunk. Alatta a játék DVD-tokos kiadása látható, az alap borítóval, belül 2 DVD-vel és némi papírmelléklettel. Kézikönyv, DLC-kódok és season pass reklám. Ássunk tovább a dobozban!

Papír térkép és zenei CD, amit a képeken láthatunk. A térkép a játékban találhatóak a nyomtatott változata, fekete háttér, 3D-s épületek és piktogrammal jelölt helyszínek. Hátulján a doboz mintázatát követő motívum. Kettő dolgot jegyeznék meg a térképpel kapcsolatban, az egyik, hogy szerintem használhattak volna egy picit vastagabb papírt. Így is vastagabb, mint egy sima nyomtatólap, mégis vékonynak és gyengének tűnik.

Másrészt az összehajtott térkép nem fér be rendesen a gyűjtői dobozban a számára kialakított helyre, annál 0,5-0,5 cm-rel magasabb és szélesebb. Emiatt az nyomja felfelé a játék dobozát és a fémtokot, ezért fordul elő az az eset, hogy a YouTube-on sok kicsomagolásos videónál látható, hogy a tárgyak szétszóródva vannak a dobozban.

A zenei CD tartalmazza a játékhoz írt 13 zeneszámot, erre a darabra nem lehet panaszom. Ugyanakkor itt illik megjegyeznem, hogy számomra a játék talán legnagyobb gondja a zene. Az autóban hallgatható zenecsatornák annyira unalmasak és rosszak, hogy még a saját zenei ízlésemnek kedves csatornák se mindig tudtak kielégíteni utazás közben. Más játékoknál ilyen gond nem szokott lenni, remélem, a folytatásban ilyen téren javulást tapasztalhatunk majd!

Legalul találjuk a kiterjesztettvalóság-kártyákat, angolul: „augmented reality cards”. Szép dobozban, egymás mögött sorakoznak a műanyag lapocskák. A kártyák egyik oldalán a karakter neve, másik oldalt egy jel található. A lényeg, hogy ezek önmagukban nem túl hasznosak, a söröskorsó túl nagy, hogy rátedd :D Le kell tölteni egy alkalmazást mobiltelefonra, majd a kamerával meg kell célozni a kártya hátoldalán a QR-kódszerűséget. Ha mindent jól csináltál, akkor ilyen figurákat fogsz látni:

Defalt (bal fent), Aiden Pearce (jobb fent), T-Bone (bal lent) és Clara Lille, a játék talán 4 legfontosabb karaktere (talán Defaltot cserélném Damienre). Vicces kis cucc ez, el lehet vele szórakozni, de tovább gondolva az ötletet az artbookba is lehetne pár ilyen kód.

Az utolsó, bal oldalt található darab egy csomagnyi kitűző. Az első, azt hiszem, Aidenhez köthető, a rókalogó. A második, az ASCII-koponya, a Dedsec-társasághoz. Az utolsóról fogalmam sincs. :(

Ezennel elfogyott a doboz egyik oldala, a két megmaradt darab a következő oldalon vár titeket...

Doboz tartalma 2.

Elfogytak az apró tárgyak, ideje rátérni a két megmaradt nagyra. Első legyen a művészeti album:

Méretében hatalmas könyvről beszélünk, ezen már elférne akár 4 korsó sör, de persze ilyen butaságra nem használjuk az artbookokat. :) Belül koncepciós rajzokat láthatunk a szereplőkről, a helyszínekről (városrészek szerint szétbontva), illetve a végén van egy kis graffitigyűjtemény, amolyan játék inspirálta alkotásokkal. Nagyon tetszetős füzetecske, nem lehet okunk panaszra.

Utolsó és talán legimpozánsabb darab az Aiden Pearce-szobor, a maga 23 cm-es magasságával. Na, de ne siessünk ennyire előre, a figura egy hatalmas fekete hungarocell tárolóban érkezik, bombabiztos védelem! Aiden nem igényel összeszerelést, nincsenek kivehető darabjai, mégis megtalálhatunk minden ikonikus elemet rajta. A sapka és az arcmaszk, a telefon, a bőr ballonkabát és a pisztoly a kézben.

Nagyon részletesen kidolgozott minden eleme, az ujjak, a kabát ráncai, a kezében lévő tárgyak, mind minőségi hatást keltenek, a szobor súlya pedig meggyőzi az embert, hogy nem holmi gagyi műanyag figurával van dolga.

Összefoglalásképpen egy gazdag és minden elemében kielégítő csomaggal van dolgunk, ami ráadásul igen nyomott áron volt elérhető, maximálisan megérte a befektetést. Bátran ajánlom a beszerzését, ha esetleg megtetszett eme beszámoló alapján.

Mai alkalommal nincs meglepetés, helyette egy kérdést intéznék hozzátok. E cikkben montázsokba rendezve készültek képek az egyes tárgyakról, korábbi cikkeimben viszont külön illesztettem be 1-1 képet. Érdekelne, hogy nektek melyik tetszik, szerintetek melyik jobb. Vissza kéne váltanom a Rogue-cikkben használt módszerre, vagy maradjon ez? Véleményeteket előre is köszi :)

Jó játékot, sziasztok!

Dávid

Azóta történt

Előzmények