Hirdetés

Tesco2D CREE XP-E elemlámpa ismertető

Teszkós, olcsó, használható. Mi kell még? Na jó, ennyire azért talán nem fenékig tejföl a helyzet...

Tartozékok, szerkezeti elemek, műszaki adatok

A lámpa tartozékaira csupán egy mondatot vesztegetnék: az előbb említett, illusztris "útmuttaó" mellé kapunk még hozzá egy csuklópántot, és mást nem. Elemeket nekünk kell venni hozzá, ami mondjuk az ár függvényében szerintem reális.

A főbb szerkezeti elemei a következőek:

Hirdetés

- lámpafej a foncsorral
- a lámpa "nyaka" a CREE XP-E Q3 LED-del, a bekapcsológombbal és a vezérlőelektronikával
- lámpatest, amelybe az elemeket dugjuk
- fenékidom

Ezeket a részeket külön is lefotóztam, íme:

A reflektor.

A főidom.

Az elemház.

A fenékidom.

Külön kifotóztam a lámpatest és a benne elhelyezett elemek közti hézagot. Nem egy "kotyogós" lámpa, de még az Energizer - a többi gyártónál vastagabb keresztmetszetű - D cellái is kényelmesen beleférnek.

A Tesco 2D elemlámpa minden szétcsavarási ponton o-gyűrűvel szigetelve van, tehát víz - elméletben - nem juthat a lámpatestbe.

Az elemlámpát kipróbáltam Energizer D elemekkel...

...és AA méretű akkukkal is, amelyeket behelyezésük előtt egy D méretű "papucs"-ba raktam.

Műszaki adatokat a gyártó nem tesz közzé; az egyetlen infó, amivel tudtam valamit kezdeni a lámpa fényteljesítményét illetően: multiméterrel mértem egy áramerősséget a LED-en, ez alapján azt tudom mondani, hogy nagyjából 184 lumen (± 3%) fényteljesítmény "lép ki" a LED-ből, friss D alkáli cellával mérve.

Ebből azonban nem vonhatunk le messzemenő következtetéseket, hiszen arra nincsen módszerem, hogy a foncsor fénydinamikáját is hitelt érdemlően mérjem, így csak a LED-nél mért energiafelhasználásból kiszámolt lumenértéket tudom közreadni. Az összeszerelt lámpa valós fényteljesítményének meghatározását a gyártó tudja normálisan elvégezni; esetünkben ezt nem tette meg.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!