Hirdetés
Tandem objektív
A fordított objektívnél van meredekebb eszköz is: két szembefordított objektív. Ehhez egy közgyűrűre (coupler ring) lesz szükség, amelynek mind a két oldala szűrőmenetes. Ezzel a megoldással a fordított objektív nagyított képét még tovább lehet nagyítani - egy 300 mm-re kitekert teleobjektív végén a 18-55 már egy gyengébb mikroszkóp nagyítását tudja - de a használata már több, mint körülményes. Persze nem kell feltétlen telét használni, a nagyítás sokat nő két rövidebb objektív összecsavarásával is.
Tandem objektív (75-300 @75mm + 18-55)
Az egyszerű fordított objektív hátrányait még kissé tovább súlyosbítja. Nehéz stabilan megtartani. Rettenetesen rossz a fényereje, emiatt hosszú záridők adódnak ki, a téma könnyen elmozdul vagy ha túlvilágítjuk könnyen beég pár képrészlet. A mélységélessége is nagyon kicsi. A rekeszelés ebben az esetben a normál állásban levő objektíven működik ugyan, de rekeszelve (ha nem zoomoltuk be) csökken a kis objektív képéből hasznosított rész is, így nem minden esetben célszerű.
Magam részéről nagyon ritkán próbálkozok tandem objektívvel, de néhány képet azért sikerült elkövetni ilyennel is - megfelelő (mozdulatlan :D ) téma esetén érdemes ezzel is megpróbálkozni.
Chip (EPROM) felülete tandem objektívvel fotózva (Canon 18-55 + 75-300)
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!